Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ ΑΠΟ ΤΟ "ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ"

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Για συγκεκριμένους ιθύνοντες
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 03, 2006 7:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ ΑΠΟ ΤΟ "ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ" Απάντηση με Συμπερίληψη

Παρακαλώ να με διαγράψετε από τον κατάλογο των μελών του χώρου συζητήσεων του www.filosofia.gr διότι δεν επιθυμώ πλέον να συμμετέχω.

Ιλάειρα
Επιστροφή στην κορυφή
Myrtw
Κοσμήτωρ


Εγγραφή: 13 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 78

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 03, 2006 9:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Να πω οτι λυπάμαι που βλέπω μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα να φεύγει παραπονεμένη ακόμα μια αξιόλογη γυναικεία παρουσία απο τούτη την ομολογουμένως όμορφη ιστοσελίδα. Πίσω απο τα γραφόμενα της αγαπητής Ιλάειρας διακρίνω κάποια πικρία, που με λίγη καλή διάθεση και κάποια διπλωματικότητα εκ μέρους του σπιτονοικοκύρη - μάλιστα κύριε afham - (προσόντα που απότι φαίνεται, δυστυχώς δεν διαθέτεις), τα προβλήματα λύνονται.
Πάντως, μετά λύπης παρατηρώ οτι στην Ελλάδα υπάρχει έντονος σεξισμός, και η γνώμη και τα συναισθήματα των γυναικών είναι σε δεύτερη μοίρα.
_________________
Whatever does not kill you, makes you stronger !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 04, 2006 1:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Διπλωματικότητα όντως δεν έχω. Τώρα τι καλή διάθεση; Να κάτσω να διαβάσω τα προσωπικά των μελών μου που απλώνονται σε 100 σελίδες για να τοποθετηθώ επί της ουσίας; Έλεος πια. Ο καθένας υποστηρίζει την άποψή του και ο άλλος είναι ελεύθερος να απαντήσει. Επιλεκτικές διαγραφές απόψεων δεν γίνονται και ούτε ποτέ έγιναν.

Παρόλαυτά επειδή η ΙΛΑΕΙΡΑ ζητάει διαγραφή και επειδή δεν μπορεί να διαγραφή μόνη της είμαι υποχρεωμένος να τη διαγράψω.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
omikron_9
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 129

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 27, 2007 11:21 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παρακαλώ να με διαγράψετε από τον κατάλογο των μελών του χώρου συζητήσεων του www.filosofia.gr διότι δεν επιθυμώ πλέον να συμμετέχω.

Omikron_9

Mou arese i topothetisi kai tin antigrafo...
Vlepeis edo mesa mporeis na katigoreis ton Xristo, na ivrizeis prosvlitika tin diaforetikotita tou kathenos, na eironeyesai ton thanato enos 17xronou, ma se kamia periptosei na xaraktiriseis ton opoiodipote sponsora tou afham. i avnav?? pos to eipame?
Vlepeis eno o papas zitise siggnomi, o afham eironika epikrotei tin geloiopoiisi tou thanatou enos 17xronou kathos o vingenstain kapote eipe ayto pou eipe, ma sigoura den anaferotan ston thanato enos paidiou.

Vlepeis sto filosofia.gr , den ein na kameis ton logo tou allou pion omorfo, alla pio aresto stin kakoitheia kapoion kakon plastografon-papagalon edo mesa.
Kapoion apogonon pou thelisan na ekdosoun is fototipies tous sti voulgaria kai epeidi aperrifthisan, ksafnika egine aytin i xora ipoanaptikti me xazous kompleksikous ellines foitites..
Alla eipame gonidia... Ena olokliro xorio, more pos to elegan skordoto? kordotso? ksekliristike apo "ellines" koukouloforous katadotes..
Ti paei na pei maritsas eipame sta tourkika??


En pasei periptosei...xamenos xronos...

Y.G. afham Kane kai enan eironiko sxoliasmo ton parapano kathos ithiko logo den diatheteis kai os sinithos o amintikos mixanismos sou einai i erionia. Ma den mporeis na diatheteis kai tipote allo, kathos dixos anthropia..
_________________
POLOUNTAI TITLOI SIGGRAFON-EPISTIMON K.A. apo3000EYRO
Poula kai esi ena xorafi kai gine siggrafeys!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης


Εγγραφή: 31 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 1300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 01, 2007 9:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αγαπητέ διαχειριστή.

Θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για την τέλεια φιλοξενεία στο σάιτ σου.
Δίνεις την ευκαιρεία στον κάθε άνθρωπο να προβάλει τις γνώσεις του, τις σκέψεις του, τα όνειρά του. Στην ουσία η ιστοσελίδα και το έργο σου αποτελούν κοινωνικό λειτούργημα. Συγχαρητήρια.
Πέρασαν πολλά χρόνια, πάρα πολλά, απο την ώρα της αποφοίτησης μου, με αποτέλεσμα οι ιδέες μου να διαφέρουν απο τις σημερινές. Αυτός πιστεύω ότι ήταν και ο λόγος που οι γραφές μου προκαλούσαν συνεχής παρεξηγήσεις.
Μου αρέσει όμως να επεμβαίνω. Τι να κάνω; Ανθρώπινη αδυναμία βλέπεις.
Επειδή όμως χάθηκε ο έλεγχος, θα σε παρακαλούσα να με διαγράψεις.
Αρχισα και πιστεύω πως μόνο κακό προξενει η παρουσία μου.
Σε ευχαριστώ για την ανοχή σου.

Φιλικά... ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
_________________
Μ' ΑΥΤΟ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΡΙΓΑ
ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝ' Τ' ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μέδουσα
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 465

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 01, 2007 10:15 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καταρχάς αν μέχρι αυριο είσαι διεγραμένος ,πράγμα που δεν ευχομαι καθόλου σου ευχομαι χρόνια σου πολλά και καλά ,για τα γενέθλια σου Ολύμπιε.
Θέλω να μου κάνεις ομως μια χάρη,ανέφερες ως αιτίες της επιθυμίας σου αυτής τις δικές σου ιδέες και πως δεν συμβαδίζουν με το σήμερα..Σε παρακάλω ακόμα και αν πάρει και μένα η μπάλα να αναφέρεις και τις άλλες αιτιες ,αυτές που σε ωθησαν σε μια τέτοια απόφαση,αυτες που εχουν να κάνουν με την συμπεριφορά κάποιων απεναντι σου.Σε παρακαλώ να το κανεις.Δεν θέλω να μου κατονομάσεις
Δεν γινεται να αποχωρούν ανθρωποι σαν και σένα η τον Ομικρον _9.
Γιατί?
_________________
Οι αποδείξεις κουράζουν την αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης


Εγγραφή: 31 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 1300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 01, 2007 1:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σ' ευχαριστώ πολύ Μέδουσα για τις ευχές σου. Με τιμούν.
Πρώτα ο Θεός, ας πραγματοποιηθούν.
Όχι δεν παίρνει κανέναν η μπάλα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος απ' όλους.
Απλά μου είναι αδύνατον να προσπαθώ συνέχεια να δικαιολογηθώ.
Γράφω κάτι και αμέσως απορρίπτεται. Χωρίς ούτε μια ερώτηση για το τι μπορεί να εννοούσα.
Φυσικά έκανα λάθη. Αντί να συνεχίζω και να δίνω αυτά που σκεπτόμουν, αναλωνόμουν σε κόντρες πάνω στο τίποτα!
Ήθελα να αναφερθώ, μια και μου δίνεις σκαλοπάτι, στον Τριομήδη.
Πρώτα πρώτα η έμπνευση του ονόματος. Σαν όνομα μπορεί να εννοεί τα πάντα. Ευφυές! Δεύτερον τα κείμενα. Ο Πλάτων αναλυτικά, με αλλαγές στα πρόσωπα βεβαίως, κατανοητά και σύγχρονα! Τι άλλο μπορεί να ζητήσει αυτός που θέλει να μάθει; Τρίτον και για μένα το σπουδαιότερον, οι γρήγορες απαντήσεις του. Μέσα σε πέντε λεπτά απαντούσε με ολόκληρο κείμενο! Εκπληκτικό, αν καθήσεις και το σκεφθείς. Και μόνο γι' αυτό θα έπρεπε να αντιμετωπισθεί διαφορετικά. Με μεγαλύτερη σύνεση.
Κολλητός μου δεν ήταν ο Τριομήδης, αλλά ο κύριος Σακαφλιάς71. Απο το πρώτο μου κιόλας θέμα, πηγαίναμε χεράκι - χεράκι. Θα μου λείψει. Πραγματικά! Θέλω να του εκφράσω και το παράπονο μου. Με πείραξε η φωτογραφία του κομμωτηρίου. Τώρα που αποχωρώ, ας μου κάνει την προσωπική χάρη που του ζητώ και να την αποσύρει.
Και πάλι ευχαριστώ όλους εσάς που με τιμήσατε, ανεχόμενοι την παρουσία μου.
Καλή συνέχεια.

Ο έστω για λίγο φίλος σας... ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
_________________
Μ' ΑΥΤΟ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΡΙΓΑ
ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝ' Τ' ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μέδουσα
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 465

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 01, 2007 11:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ολύμπιε η απόχωρηση σου αυτή και εκείνη του Ομικρον_9 με εκαναν να ντραπώ.Για μένα και για τους άλλους
Παρόλο του μεγαλυτερου της ηλικιας σου δεν διστασες να δείξεις σεβασμό στους μικρότερους αλλά και στους πιο ανόητους από μας.Σεβάσμός που τιμά και χαρακτηρίζει πρώτα αυτόν που το δείχνει.
Πραγματικά ντρέπομαι.
Και ντρεπομαι και για την αντιμετώπηση που είχε ο Τριομήδης.Δεν του άξιζε.Οπως και του Ομικρον_9.
Όσο για το κομμωτηριο που αναφερεσαι,για μένα ητανε.Θα το σχολιαζα αν μ'αγγιζε.Μια σπασπωδική κίνηση ητανε.Και ως τέτοια δικαιολογησέ την.
Γιαί εσύ μπορείς να δικαιολογεις ακόμα και αυτούς που δεν μπορούν να το κάνουν σε σενα.
_________________
Οι αποδείξεις κουράζουν την αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
omikron_9
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 129

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 05, 2007 12:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

To psari vromaiei apo to kefali legan oi palioteroi stin patrida mou tin ellada..

Ostoso thelo na anafero ta prosopa pou theorrisa aksia edo mesa kai na me sigxoresoun ekeinoi pou anoikon stous parakato kai lismonisa.

1) DOULGERIS GIORGOS
O Anthrops pou gemizei selides me 4-5 lekseis. Aksios.

2) TRIOMIDIS
O Anthropos me to ekseraito pneyma tou neou pou maxetai sto oneiro. ( O tropos anaforas ston Omiro ). Aksios

3) ΑGISILAOS
O Anthropos me to eksipno xioumor kai tis eystoxes topothetiseis. Aksios

4) ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
O Anthropos pou siggratei ta pathoi tou stin ptagmatikotita kai omilei gia to dikaio kai to aorato.

5) MEDOUSA
O Anthropos agnostikistis pou kerdizei tin gnosi me tin alitheia ton koinon. O Anthropos, Anthropos.


Ipoloipoi drakoi, skoupidanthropoi, pseytes kai loipoi, mathe te pos epileksate ontos to nick name pou sas antiprosopeyei.

Tipote allo. Paremvasi ekama meta apo paraklisi anthropon pou ektimisa ton logo tous kai sevastika tin epithimia tous na apantiso.
An theorousa oti kati tha allaza, oti aksizei ton kopo na grafo edo mesa tha paremena. Tha paremena os Omikron_9. Den tha xreiazontan na anazitiso allo nick name. Den tha egrafa apo to idio pc. eleos. Den tha prospathousa na eksapatiso mite ton eayto mou, mite ta pisteyo mou.
_________________
POLOUNTAI TITLOI SIGGRAFON-EPISTIMON K.A. apo3000EYRO
Poula kai esi ena xorafi kai gine siggrafeys!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Για συγκεκριμένους ιθύνοντες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center