Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΥΣΕΕ....
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
maxim_97
Πρύτανης


Εγγραφή: 08 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 2769
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2013 6:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΥΣΕΕ.... Απάντηση με Συμπερίληψη

Ανακοίνωση 263 / 21.1.«2013»

Το να επιστρέφουν οι άνθρωποι στις ρίζες τους είναι κάτι το φυσιολογικό, όπως και το να
επιστρέφουν στην πραγματική ταυτότητα (δηλαδή κοσμοαντίληψη, θρησκεία και αξιακό
σύστημα) του έθνους στο οποίο ανήκουν. Και είναι επιπρόσθετα θαυμαστό όταν το κάνουν
άνθρωποι, που τα έθνη στα οποία ανήκουν έχουν υποστεί εκχριστιανισμό ή εξισλαμισμό,
γιατί τότε η επιστροφή γίνεται ηρωϊκά, ενάντια στην επιβεβλημένη λήθη, την ταπείνωση και
τον γενιτσαρισμό.

Το ότι υπάρχουν λοιπόν σύγχρονοι κάτοικοι της Ελλάδος που τιμούν τα όσα τιμούσε το έθνος
των Ελλήνων όταν αυτό ήταν ελεύθερο και αυτοκαθοριζόμενο, όταν δηλαδή είχε την δική του
εθνική, δηλαδή Ελληνική, κοσμοαντίληψη, θρησκεία και αξιακό σύστημα, είναι
συγκινητικό, αξιέπαινο και άξιο υποστήριξης, γι’ αυτό άλλωστε και ο φορέας της Ελληνικής
Εθνικής Θρησκείας στήριξε με ιερείς του την εορτή του Χειμερινού Ηλιοστασίου και της
γέννησης των Θεών Ηρακλέους και Διονύσου που διοργάνωσε στην αρχαία Περραιβία η τοπική
ένωση Ελλήνων «Δωδωναίων Δύναμις». Μία όμορφη εορτή στην οποία παρευρέθησαν 80 περίπου
Συνέλληνες από διάφορα σημεία της Κεντρικής Ελλάδος.

Μέχρι εδώ θα ήταν όλα καλά και, κυρίως, φυσιολογικά, εάν με αφορμή την παρουσίαση της
εορτής από δύο εφημερίδες, δεν πεταγόταν ως… δεν ξέρουμε τι… ο τοπικός φορέας των
ορθόδοξων χριστιανών (Μητρόπολη Λαρίσης και Τυρνάβου), εισβάλλοντας σε χωράφια που δεν
τον αφορούν, δηλαδή χωράφια μιας άλλης θρησκείας και μάλιστα όχι όποιας – όποιας
θρησκείας, αλλά της αυτοχθόνου, προαιωνίας και εθνικής θρησκείας αυτού του τόπου.

Παρά το ότι κατά τα μέτρα των ορθόδοξων θεοκρατών ήμασταν... «πολύ λίγοι» («μερικοί,
ευτυχώς πολύ λίγοι» έγραψαν στην ανακοίνωσή τους), φαίνεται ότι τους κυρίευσε ένας
ανεξήγητος πανικός. Διαφορετικά δεν εξηγείται, στο επίπεδο των απαιτήσεων μιας
στοιχειωδώς καλής παπαδίστικης προπαγάνδας, το ότι παρασύρθηκαν να επιπλήξουν εμμέσως
πλην σαφώς ακόμα και τις εφημερίδες για την αντικειμενική κάλυψη της εορτής μας («έγινε
γνωστό μέσω των τοπικών Μ.Μ.Ε. και λυπούμενοι ειλικρινώς γι' αυτό»).

Θεωρούμε ότι το ζητούμενο αυτής της κωμικής τελικά εμπλοκής της Μητροπόλεως Λαρίσης και
Τυρνάβου στα πραττόμενα μιας άλλης θρησκείας, της Ελληνικής, είναι μάλλον η αγωνία να
κρατήσουν με κάθε τρόπο τους πνευματικούς δούλους τους, δηλαδή τους φοβισμένους και
αδαείς ανθρώπους που αδιαμαρτύρητα δέχονται, ακόμα και στον 21ο αιώνα της χρονολογίας
τους, να τους αποκαλούνε «ποίμνιο», δηλαδή κοπάδι προβάτων («επισημαίνουμε στο ποίμνιό
μας, προκειμένου να το διαφυλάξουμε από επιρροές και επηρεασμούς»). Και πώς νομίζουν ότι
θα το πετύχουν αυτό; Μα με τις γνωστές εκφοβίσεις, η πιο αστεία των οποίων υιοθετήθηκε σε
εκείνη την κωμική ανακοίνωση: τις ιεροπραξίες υπέρ των Θεών μας, έγραψαν, τις κάνουμε
εμείς οι θρησκευτές τους! Τέτοια επισήμανση! Τέτοια αποκάλυψη!

Κάποτε πρέπει να μάθουν οι ορθόδοξοι θεοκράτες πως σε αυτόν το τόπο, δεν είμαστε όλοι
οσφυοκάμπτες και εθελόδουλοι, σαν τους πολιτικούς, δημοτικούς και επικοινωνιακούς
«παράγοντες», με τους οποίους αλληλοτρίβονται και τους οποίους χρησιμοποιούν για την
διαιώνιση της κυριαρχίας τους σε αυτόν τον τόπο που δεν τους ανήκει. Όπως κάποτε πρέπει να
μάθουν και ότι όταν κυριαρχικές θρησκείες επιτίθενται σε καταπιεζόμενες θρησκείες,
χάνουν κάθε δικαίωμα να απαιτούν να μην δέχονται τις δίκαιες αντεπιθέσεις.

Για την ώρα πάντως ας παρηγορηθούν από το ότι είμαστε... «ευτυχώς πολύ λίγοι». Αλίμονο αν
δεν ήμασταν, σε μία χώρα που τα πάντα, από το σχολείο μέχρι την τηλεόραση αποτελούν μία
διαρκή κατήχηση και έναν διαρκή προγραμματισμό εγκεφάλων και εκφοβισμό
συναισθηματικών κόσμων. Βεβαίως λοιπόν, για την ώρα, οι κατά τα πάτρια Έλληνες δεν
είμαστε πολλοί. Και ούτε θέλουμε να γίνουμε δίχως προηγουμένως να υπάρξει η απαραίτητη
παιδεία και η απαραίτητη υιοθέτηση του αξιακού συστήματος των Ελλήνων, δίχως δηλαδή
προηγουμένως να κατακτηθεί η γνώση και η αρετή.

Κρατάμε πάντως καλή σημείωση γι’ αυτόν τον από ψυχολογικής πλευράς υπερενδιαφέροντα
πανικό της φερτής και κυριαρχικής θρησκείας. Αν κάνουν τέτοια σφάλματα και τέτοιες
απρέπειες τώρα, φανταζόμαστε σε τι εξαλλοσύνες θα προβούν όταν η μεταξύ μας αναλογία
διαφοροποιηθεί αρκετά υπέρ ημών, στο μέλλον. Στο μέλλον που μπορεί να μην είναι αύριο,
όμως έρχεται με σταθερό και σίγουρο βήμα.

ΥΠΑΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ

www.ysee.gr
_________________
Επίκουρος:
Ο θάνατος δεν υπάρχει ούτε για τους ζωντανούς ούτε για τους πεθαμένους – εφόσον για τους πρώτους δεν υπάρχει, ενώ οι άλλοι δεν υπάρχουν πια".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2013 8:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΕΛΕΟΣ... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ ΣΟΥ!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
maxim_97
Πρύτανης


Εγγραφή: 08 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 2769
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2013 9:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
ΕΛΕΟΣ... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ ΣΟΥ!!


ΤΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΛΕΓΟΝΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ. ΤΟ "ΕΛΕΟΣ" ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ...
_________________
Επίκουρος:
Ο θάνατος δεν υπάρχει ούτε για τους ζωντανούς ούτε για τους πεθαμένους – εφόσον για τους πρώτους δεν υπάρχει, ενώ οι άλλοι δεν υπάρχουν πια".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 01, 2013 9:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

maxim_97,
μην απαντάς στον Opyrgos...
δεν νομίζω ότι έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις αναρτήσεις σου!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 02, 2013 2:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

maxim_97 έγραψε:
opyrgos έγραψε:
ΕΛΕΟΣ... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ ΣΟΥ!!


ΤΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΛΕΓΟΝΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ. ΤΟ "ΕΛΕΟΣ" ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ...
MONO TA AΠΩΘΗΜΕΝΑ ΣΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ, ΜΑΛΑΚΑ !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 02, 2013 2:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
maxim_97,
μην απαντάς στον Opyrgos...
δεν νομίζω ότι έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις αναρτήσεις σου!
Μόνο οι ΜΑΛΑΚΕΣ σαν του λόγου σου δεν έχουν πρόβλημα.
¶λλωστε εσύ πάντοτε σιγόνταρες όλους τους τρόλλερς και όσους έμπαιναν εδώ μέσα μόνο και μόνο για να κάνουν προπαγάνδα και μετά να εξαφανιστούν βλ. koan.4
Τί πρόβλημα λοιπόν να 'χεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
maxim_97
Πρύτανης


Εγγραφή: 08 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 2769
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 02, 2013 3:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
maxim_97 έγραψε:
opyrgos έγραψε:
ΕΛΕΟΣ... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ ΣΟΥ!!


ΤΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΛΕΓΟΝΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ. ΤΟ "ΕΛΕΟΣ" ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ...
MONO TA AΠΩΘΗΜΕΝΑ ΣΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ, ΜΑΛΑΚΑ !!



ΡΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΕ ΓΙΑ ΠΟΙΑ "ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ" ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ;
-ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΟΡΑΣΟΦΟΡΩΝ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΙ' ΕΓΩ Ο ΑΘΕΟΣ, Ο ΕΒΡΑΙΟΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΣ, Ο ΚΑΘΟΛΙΚΟΣ, Ο ΠΙΣΤΟΣ ΣΤΟΝ ΒΟΥΔΑ ΚΛΠ ;;;
-ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΤΙΣ ΡΙΖΕΣ ΤΟΥΣ, ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ ΜΙΣΑΛΛΟΔΟΞΟΥΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ , ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΑΞΙΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΡΑΣΟΦΟΡΟΥΣ ΚΑΤΑΚΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ;;;;
-ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΩΝ ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΚΕΙΝΩΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ....
_________________
Επίκουρος:
Ο θάνατος δεν υπάρχει ούτε για τους ζωντανούς ούτε για τους πεθαμένους – εφόσον για τους πρώτους δεν υπάρχει, ενώ οι άλλοι δεν υπάρχουν πια".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 02, 2013 3:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΥΣΕΕ.... Απάντηση με Συμπερίληψη

maxim_97 έγραψε:
Ανακοίνωση 263 / 21.1.«2013»

Το να επιστρέφουν οι άνθρωποι στις ρίζες τους είναι κάτι το φυσιολογικό, όπως και το να
επιστρέφουν στην πραγματική ταυτότητα (δηλαδή κοσμοαντίληψη, θρησκεία και αξιακό
σύστημα) του έθνους στο οποίο ανήκουν. Και είναι επιπρόσθετα θαυμαστό όταν το κάνουν
άνθρωποι, που τα έθνη στα οποία ανήκουν έχουν υποστεί εκχριστιανισμό ή εξισλαμισμό,
γιατί τότε η επιστροφή γίνεται ηρωϊκά, ενάντια στην επιβεβλημένη λήθη, την ταπείνωση και
τον γενιτσαρισμό.

Το ότι υπάρχουν λοιπόν σύγχρονοι κάτοικοι της Ελλάδος που τιμούν τα όσα τιμούσε το έθνος
των Ελλήνων όταν αυτό ήταν ελεύθερο και αυτοκαθοριζόμενο, όταν δηλαδή είχε την δική του
εθνική, δηλαδή Ελληνική, κοσμοαντίληψη, θρησκεία και αξιακό σύστημα, είναι
συγκινητικό, αξιέπαινο και άξιο υποστήριξης, γι’ αυτό άλλωστε και ο φορέας της Ελληνικής
Εθνικής Θρησκείας στήριξε με ιερείς του την εορτή του Χειμερινού Ηλιοστασίου και της
γέννησης των Θεών Ηρακλέους και Διονύσου που διοργάνωσε στην αρχαία Περραιβία η τοπική
ένωση Ελλήνων «Δωδωναίων Δύναμις». Μία όμορφη εορτή στην οποία παρευρέθησαν 80 περίπου
Συνέλληνες από διάφορα σημεία της Κεντρικής Ελλάδος.

Μέχρι εδώ θα ήταν όλα καλά και, κυρίως, φυσιολογικά, εάν με αφορμή την παρουσίαση της
εορτής από δύο εφημερίδες, δεν πεταγόταν ως… δεν ξέρουμε τι… ο τοπικός φορέας των
ορθόδοξων χριστιανών (Μητρόπολη Λαρίσης και Τυρνάβου), εισβάλλοντας σε χωράφια που δεν
τον αφορούν, δηλαδή χωράφια μιας άλλης θρησκείας και μάλιστα όχι όποιας – όποιας
θρησκείας, αλλά της αυτοχθόνου, προαιωνίας και εθνικής θρησκείας αυτού του τόπου.

Παρά το ότι κατά τα μέτρα των ορθόδοξων θεοκρατών ήμασταν... «πολύ λίγοι» («μερικοί,
ευτυχώς πολύ λίγοι» έγραψαν στην ανακοίνωσή τους), φαίνεται ότι τους κυρίευσε ένας
ανεξήγητος πανικός. Διαφορετικά δεν εξηγείται, στο επίπεδο των απαιτήσεων μιας
στοιχειωδώς καλής παπαδίστικης προπαγάνδας, το ότι παρασύρθηκαν να επιπλήξουν εμμέσως
πλην σαφώς ακόμα και τις εφημερίδες για την αντικειμενική κάλυψη της εορτής μας («έγινε
γνωστό μέσω των τοπικών Μ.Μ.Ε. και λυπούμενοι ειλικρινώς γι' αυτό»).

Θεωρούμε ότι το ζητούμενο αυτής της κωμικής τελικά εμπλοκής της Μητροπόλεως Λαρίσης και
Τυρνάβου στα πραττόμενα μιας άλλης θρησκείας, της Ελληνικής, είναι μάλλον η αγωνία να
κρατήσουν με κάθε τρόπο τους πνευματικούς δούλους τους, δηλαδή τους φοβισμένους και
αδαείς ανθρώπους που αδιαμαρτύρητα δέχονται, ακόμα και στον 21ο αιώνα της χρονολογίας
τους, να τους αποκαλούνε «ποίμνιο», δηλαδή κοπάδι προβάτων («επισημαίνουμε στο ποίμνιό
μας, προκειμένου να το διαφυλάξουμε από επιρροές και επηρεασμούς»). Και πώς νομίζουν ότι
θα το πετύχουν αυτό; Μα με τις γνωστές εκφοβίσεις, η πιο αστεία των οποίων υιοθετήθηκε σε
εκείνη την κωμική ανακοίνωση: τις ιεροπραξίες υπέρ των Θεών μας, έγραψαν, τις κάνουμε
εμείς οι θρησκευτές τους! Τέτοια επισήμανση! Τέτοια αποκάλυψη!

Κάποτε πρέπει να μάθουν οι ορθόδοξοι θεοκράτες πως σε αυτόν το τόπο, δεν είμαστε όλοι
οσφυοκάμπτες και εθελόδουλοι, σαν τους πολιτικούς, δημοτικούς και επικοινωνιακούς
«παράγοντες», με τους οποίους αλληλοτρίβονται και τους οποίους χρησιμοποιούν για την
διαιώνιση της κυριαρχίας τους σε αυτόν τον τόπο που δεν τους ανήκει. Όπως κάποτε πρέπει να
μάθουν και ότι όταν κυριαρχικές θρησκείες επιτίθενται σε καταπιεζόμενες θρησκείες,
χάνουν κάθε δικαίωμα να απαιτούν να μην δέχονται τις δίκαιες αντεπιθέσεις.

Για την ώρα πάντως ας παρηγορηθούν από το ότι είμαστε... «ευτυχώς πολύ λίγοι». Αλίμονο αν
δεν ήμασταν, σε μία χώρα που τα πάντα, από το σχολείο μέχρι την τηλεόραση αποτελούν μία
διαρκή κατήχηση και έναν διαρκή προγραμματισμό εγκεφάλων και εκφοβισμό
συναισθηματικών κόσμων. Βεβαίως λοιπόν, για την ώρα, οι κατά τα πάτρια Έλληνες δεν
είμαστε πολλοί. Και ούτε θέλουμε να γίνουμε δίχως προηγουμένως να υπάρξει η απαραίτητη
παιδεία και η απαραίτητη υιοθέτηση του αξιακού συστήματος των Ελλήνων, δίχως δηλαδή
προηγουμένως να κατακτηθεί η γνώση και η αρετή.

Κρατάμε πάντως καλή σημείωση γι’ αυτόν τον από ψυχολογικής πλευράς υπερενδιαφέροντα
πανικό της φερτής και κυριαρχικής θρησκείας. Αν κάνουν τέτοια σφάλματα και τέτοιες
απρέπειες τώρα, φανταζόμαστε σε τι εξαλλοσύνες θα προβούν όταν η μεταξύ μας αναλογία
διαφοροποιηθεί αρκετά υπέρ ημών, στο μέλλον. Στο μέλλον που μπορεί να μην είναι αύριο,
όμως έρχεται με σταθερό και σίγουρο βήμα.

ΥΠΑΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ

www.ysee.gr


ΕΛΕΟΣ... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ ΣΟΥ!!
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 02, 2013 3:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
maxim_97,
μην απαντάς στον Opyrgos...
δεν νομίζω ότι έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις αναρτήσεις σου!


Έχω εγώ.
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
maxim_97
Πρύτανης


Εγγραφή: 08 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 2769
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 02, 2013 6:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skakos έγραψε:
Bugman έγραψε:
maxim_97,
μην απαντάς στον Opyrgos...
δεν νομίζω ότι έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις αναρτήσεις σου!


Έχω εγώ.


ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΑΜΗΧΑΝΙΑ ΑΠ' ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΝΤΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΟΠΥΡΓΟΣ ΟΜΟΠΙΣΤΟΣ ΣΟΥ....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΟΙ ΑΠΑΝΘΡΩΠΕΣ ΜΙΣΑΛΛΟΔΟΞΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΣΑΣ, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΗΝ ΣΚΟΤΑΔΙΣΤΙΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΟΜΩΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΣΚΑΚΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ -ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΩ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΤΗΣ - ΜΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΦΟΒΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΝΙΚΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ , ΤΩΝ ΔΕΞΙΟΦΑΣΙΣΤΩΝ ΔΙΚΤΑΤΟΡΩΝ, ΧΟΥΝΤΙΚΩΝ, ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΩΝ ΚΛΠ.
ΑΦΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΩ, ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΑΦΧΑΜ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ, ΚΙ' ΑΝ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙΣ....ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ...
_________________
Επίκουρος:
Ο θάνατος δεν υπάρχει ούτε για τους ζωντανούς ούτε για τους πεθαμένους – εφόσον για τους πρώτους δεν υπάρχει, ενώ οι άλλοι δεν υπάρχουν πια".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 02, 2013 6:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Laughing

Μη φοβάσαι Μαξ.
Όπως έχω δηλώσει, εάν κάποιος σε εξαναγκάσει σε αποχώρηση, θα αποχωρήσω αυτομάτως και εγώ.

¶λλωστε, όσα περισσότερα δημοσιεύει το ιερατείο της θρησκείας σου τόσο περισσότερο μειώνεται ο αριθμός των οπαδών σας.
(Και ξέρω πολύ καλά τι λέω..)

Τυχαίο; Δε νομίζω!

Ο κόσμος ενημερώνεται και καταλαβαίνει..

Cool
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 02, 2013 7:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

maxim_97 έγραψε:
skakos έγραψε:
Bugman έγραψε:
maxim_97,
μην απαντάς στον Opyrgos...
δεν νομίζω ότι έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις αναρτήσεις σου!


Έχω εγώ.


ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΑΜΗΧΑΝΙΑ ΑΠ' ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΝΤΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΟΠΥΡΓΟΣ ΟΜΟΠΙΣΤΟΣ ΣΟΥ....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΟΙ ΑΠΑΝΘΡΩΠΕΣ ΜΙΣΑΛΛΟΔΟΞΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΣΑΣ, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΗΝ ΣΚΟΤΑΔΙΣΤΙΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΟΜΩΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΣΚΑΚΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ -ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΩ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΤΗΣ - ΜΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΦΟΒΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΝΙΚΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ , ΤΩΝ ΔΕΞΙΟΦΑΣΙΣΤΩΝ ΔΙΚΤΑΤΟΡΩΝ, ΧΟΥΝΤΙΚΩΝ, ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΩΝ ΚΛΠ.
ΑΦΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΩ, ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΑΦΧΑΜ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ, ΚΙ' ΑΝ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙΣ....ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ...


Οι αναδημοσιεύσεις είναι αυτό ακριβώς: ΑΝΑδημοσιεύσεις.

Δεν βλέπω τι είδους συζήτηση μπορεί να γίνει με κάποιον που κάνει ΑΝΑδημοσιεύσεις.

Ευχαρίστως να αντικρούσω τον λόγο σου για οποιοδήποτε θέμα (το έχω ήδη κάνει σε πολλά σημεία). Και μάλιστα θα ήθελα πολύ να κανονίζαμε όλοι έναν καφέ να τα λέγαμε και από κοντά. Μην προσπαθείς όμως να με πείσεις ότι οι ΑΝΑδημοσιεύσεις είναι συζήτηση. Δεν μπορώ να παρακολουθήσω μια μηχανή copy-paste. Κανένας άνθρωπος δεν μπορεί. Θα φτιάξω όταν έχω χρόνο ένα πρόγραμμα που θα κάνει aytomatic copy-paste και θα το βάλω να σου απαντάει.
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 02, 2013 11:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

maxim_97 έγραψε:
opyrgos έγραψε:
maxim_97 έγραψε:
opyrgos έγραψε:
ΕΛΕΟΣ... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ ΣΟΥ!!


ΤΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΛΕΓΟΝΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ. ΤΟ "ΕΛΕΟΣ" ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ...
MONO TA AΠΩΘΗΜΕΝΑ ΣΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ, ΜΑΛΑΚΑ !!



ΡΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΕ ΓΙΑ ΠΟΙΑ "ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ" ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ;.
ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΛΕΜΕ;
ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 03, 2013 3:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
Bugman έγραψε:
maxim_97,
μην απαντάς στον Opyrgos...
δεν νομίζω ότι έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις αναρτήσεις σου!
Μόνο οι ΜΑΛΑΚΕΣ σαν του λόγου σου δεν έχουν πρόβλημα.
¶λλωστε εσύ πάντοτε σιγόνταρες όλους τους τρόλλερς και όσους έμπαιναν εδώ μέσα μόνο και μόνο για να κάνουν προπαγάνδα και μετά να εξαφανιστούν βλ. koan.4
Τί πρόβλημα λοιπόν να 'χεις;


Όχι δεν είναι επιχείρημα αυτό. Γιατί θα έπρεπε να σιγόνταρα και σένα και την αποστολική ή κάτι άλλο εκκλησία που τεχνικά προωθείς. Τεχνικά γιατί μια φορά το έγραψες ευθέως, ενώ τις άλλες φορές το φέρνεις απ΄εξω.,,νοηματικά. Ακόμα θυμάμαι που μας είχες "καραφλιάσει" με το σίγουρο πείραμα με το οποίο αποδείχθηκε ότι τα νερά της κόκκινης θάλασσας τραβήχτηκαν και έτσι πέρασαν περπατώντας οι Εβραίοι, και πως μάλιστα είχε σύντομη διάρκεια και για το λόγο αυτό καταποντίστηκε ο στρατός των Αιγυπτίων...που είχε βγει πίσω τους για να τους κυνηγούν.
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
maxim_97
Πρύτανης


Εγγραφή: 08 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 2769
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 03, 2013 4:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
opyrgos έγραψε:
Bugman έγραψε:
maxim_97,
μην απαντάς στον Opyrgos...
δεν νομίζω ότι έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις αναρτήσεις σου!
Μόνο οι ΜΑΛΑΚΕΣ σαν του λόγου σου δεν έχουν πρόβλημα.
¶λλωστε εσύ πάντοτε σιγόνταρες όλους τους τρόλλερς και όσους έμπαιναν εδώ μέσα μόνο και μόνο για να κάνουν προπαγάνδα και μετά να εξαφανιστούν βλ. koan.4
Τί πρόβλημα λοιπόν να 'χεις;


Όχι δεν είναι επιχείρημα αυτό. Γιατί θα έπρεπε να σιγόνταρα και σένα και την αποστολική ή κάτι άλλο εκκλησία που τεχνικά προωθείς. Τεχνικά γιατί μια φορά το έγραψες ευθέως, ενώ τις άλλες φορές το φέρνεις απ΄εξω.,,νοηματικά. Ακόμα θυμάμαι που μας είχες "καραφλιάσει" με το σίγουρο πείραμα με το οποίο αποδείχθηκε ότι τα νερά της κόκκινης θάλασσας τραβήχτηκαν και έτσι πέρασαν περπατώντας οι Εβραίοι, και πως μάλιστα είχε σύντομη διάρκεια και για το λόγο αυτό καταποντίστηκε ο στρατός των Αιγυπτίων...που είχε βγει πίσω τους για να τους κυνηγούν.



ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΤΕ ΣΟΒΑΡΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΕΣ ΠΑΡΑΜΥΘΟ-ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΟΥΣ , ΑΦΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΚΙ' ΕΓΩ ΑΠΟΥΣΙΑΖΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΧΑΜΠΑΡΙ ;;;; ΚΡΙΜΑ.....ΘΑ ΓΕΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΔΑΛΟ ΚΑΤΣΙΚΙ...
_________________
Επίκουρος:
Ο θάνατος δεν υπάρχει ούτε για τους ζωντανούς ούτε για τους πεθαμένους – εφόσον για τους πρώτους δεν υπάρχει, ενώ οι άλλοι δεν υπάρχουν πια".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center