Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Ο ΚΑΝΤ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Μεταφυσικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 02, 2010 5:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

stefstath έγραψε:
το σκορ είναι 7-0 όσοι και οι σοφοί
πολύ αργά για ..............απενοχοποιήσεις.
δε σε σώζει η ψευδοαυταπάρνηση
θα μιλήσεις εσύ για μετα-φύση;
έχεις χαζο-ενθουσιαστεί με 5 λέξεις που έμαθες και αναμασάς φλυαρίες.


Ρίχνεις πέναλτι σε κενή εστία. Σημαδέυεις τα στέρια και φωνάζεις ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ.

Και το κακό είναι ότι το πιστεύεις κι όλας.
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 02, 2010 5:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
Το έξυπνο πουλί από την μύτη πιάνεται και έχω δει πολλές εδώ ανασηκωμένες.

ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ λοιπόν :

Γνωρίζατε αν μιλούσα σοβαρά ή αν σας δοκίμαζα όταν ανέφερα τον Πυθαγόρα ως ένας από τους επτά σοφούς ή είστε οι ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ ΘΕΟΙ που διαβάσατε την σκέψη μου;;;;;
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
Με τα ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ αυτά λάθη μου θέλω να σας δείξω πόσο επιφανειακά μελετάτε καθώς μείνατε στο ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΛΑΘΟΣ και δεν αναζητήσατε τεκμηρίωση σχετικά με την αναφορά μου περί ελευθερίας.
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
ΕΙΣΤΕ ΣΤΟΧΑΣΤΕΣ πραγματικά;
Μπορείτε να μείνετε στο θέμα και να μην αεριολογείτε;;;;
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
Αν φιλοσοφείτε τότε ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ. Αν δεν διακατέχεστε από σοβαρότητα θα συνεχίζω τα πειράγματά μου.
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
Συζητείστε λοιπόν ή προσπεράστε ΑΘΟΡΥΒΑ αν δεν μπορείτε να μετέχετε εποικοδομητικά επί του θέματος.
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
Σκοταδολάγνε επί του θέματος έχεις κάτι;;;;
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΧΕΙΣ;;;;;; ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ εννοώ καθώς συνιθίζεται να μιλάτε όπως τον Γιάννη που τον ρωτούν "τι κάνεις" και απαντάει "κουκιά σπέρνω". Εκτός από κουκιά έχετε τίποτα άλλο να σπείρετε;;;

Κατηγορείς συνέχεια τους άλλους, αλλά δεν σε βλέπω πουθενά να μην αερολογείς, να είσαι περισσότερο σοβαρός και λιγότερο υπερόπτης.


Οι αποδείξεις είναι στις προηγούμενες σελίδες. ΣΑΣ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΝΕΧΩΣ και ενώ μερικοί ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ τι είπε ο Επίκουρος προσπαθούν να πείσοουν τους ΑΝΟΗΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΨΑΞΟΥΝ ότι Επίκουρος δεν μιλούσε άλλες φορές στον Ενικό και άλλες στον πληθυντικό. Είναι δε τόσο αστεία τα επιχειρήματά σας που κάνετε τον κόσμο να γελά μαζί σας ... και να θαυμάζεει την υπομονή μου αλλά και να διασκεδάζει μερικές φορές με το χιούμορ μου.

Επι του θέματος ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΥΟ ΑΡΑΔΕΣ. Θα δω άραγε;;;;
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefstath
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 777
Τόπος: ΙΛΙΟΝ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 02, 2010 10:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΟΛΟ ΕΥΦΑΝΤΑΣΤΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΜΦΩΔΗΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ
ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ: ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΕΝΟ ΜΟΝΑΞΙΑΣ. ΔΕ ΣΕ ΣΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 03, 2010 2:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
opyrgos έγραψε:
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
Το έξυπνο πουλί από την μύτη πιάνεται και έχω δει πολλές εδώ ανασηκωμένες.

ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ λοιπόν :

Γνωρίζατε αν μιλούσα σοβαρά ή αν σας δοκίμαζα όταν ανέφερα τον Πυθαγόρα ως ένας από τους επτά σοφούς ή είστε οι ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ ΘΕΟΙ που διαβάσατε την σκέψη μου;;;;;
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
Με τα ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ αυτά λάθη μου θέλω να σας δείξω πόσο επιφανειακά μελετάτε καθώς μείνατε στο ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΛΑΘΟΣ και δεν αναζητήσατε τεκμηρίωση σχετικά με την αναφορά μου περί ελευθερίας.
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
ΕΙΣΤΕ ΣΤΟΧΑΣΤΕΣ πραγματικά;
Μπορείτε να μείνετε στο θέμα και να μην αεριολογείτε;;;;
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
Αν φιλοσοφείτε τότε ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ. Αν δεν διακατέχεστε από σοβαρότητα θα συνεχίζω τα πειράγματά μου.
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
Συζητείστε λοιπόν ή προσπεράστε ΑΘΟΡΥΒΑ αν δεν μπορείτε να μετέχετε εποικοδομητικά επί του θέματος.
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
Σκοταδολάγνε επί του θέματος έχεις κάτι;;;;
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΧΕΙΣ;;;;;; ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ εννοώ καθώς συνιθίζεται να μιλάτε όπως τον Γιάννη που τον ρωτούν "τι κάνεις" και απαντάει "κουκιά σπέρνω". Εκτός από κουκιά έχετε τίποτα άλλο να σπείρετε;;;

Κατηγορείς συνέχεια τους άλλους, αλλά δεν σε βλέπω πουθενά να μην αερολογείς, να είσαι περισσότερο σοβαρός και λιγότερο υπερόπτης.


Οι αποδείξεις είναι στις προηγούμενες σελίδες. ΣΑΣ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΝΕΧΩΣ και ενώ μερικοί ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ τι είπε ο Επίκουρος προσπαθούν να πείσοουν τους ΑΝΟΗΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΨΑΞΟΥΝ ότι Επίκουρος δεν μιλούσε άλλες φορές στον Ενικό και άλλες στον πληθυντικό. Είναι δε τόσο αστεία τα επιχειρήματά σας που κάνετε τον κόσμο να γελά μαζί σας ... και να θαυμάζεει την υπομονή μου αλλά και να διασκεδάζει μερικές φορές με το χιούμορ μου.

Επι του θέματος ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΥΟ ΑΡΑΔΕΣ. Θα δω άραγε;;;;
Δεν επαναφέρεις με αυτόν τον τρόπο στο θέμα αγαπητέ μου. Αντίθετα, γίνεσαι ένα με αυτό που κατακρίνεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefstath
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 777
Τόπος: ΙΛΙΟΝ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 04, 2010 12:42 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΡΕ ΜΑΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΙΚΟΥΡΟ ...... ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΝΤ. ΑΝΟΙΞΤΕ ΑΛΛΟΥ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΙΚΟΥΡΟ.
ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΣΤΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ . .....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΥΝΑΙΚΟΥΛΙΣΤΙΚΟ..
ΟΥΑΟ... Ο OPYRGOS ΜΑΛΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΙΓΙΩΡΓΗ: ΔΥΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΜΑΛΩΝΟΥΝΕ ΣΕ ΞΕΝΟ ΑΧΥΡΩΝΑ. ΕΙΔΑΤΕ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑΠΕΙΝΩΝΕΤΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΨΕΥΔΟΣ .................. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 04, 2010 10:23 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

stefstath έγραψε:
ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΣΤΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ . .....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΥΝΑΙΚΟΥΛΙΣΤΙΚΟ..
Ενώ το να γράφουμε με κεφαλαία είναι πιο βαρβατίλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 04, 2010 10:27 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

stefstath έγραψε:
ΡΕ ΜΑΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΙΚΟΥΡΟ ...... ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΝΤ. ΑΝΟΙΞΤΕ ΑΛΛΟΥ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΙΚΟΥΡΟ.
ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΣΤΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ . .....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΥΝΑΙΚΟΥΛΙΣΤΙΚΟ..
ΟΥΑΟ... Ο OPYRGOS ΜΑΛΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΙΓΙΩΡΓΗ: ΔΥΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΜΑΛΩΝΟΥΝΕ ΣΕ ΞΕΝΟ ΑΧΥΡΩΝΑ. ΕΙΔΑΤΕ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑΠΕΙΝΩΝΕΤΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΨΕΥΔΟΣ .................. Wink


Αγαπητέ μου ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ για τις απόψεις του Καντ.

Αντίθετα ο Επίκουρος αλλά και ο Πλάτωνας με τον λόγο του Στησιχόρου που χρησιμοποιεί ο Σωκράτης διδάσκοντας τον Φαίδρο, ΤΕΚΜΗΡΙΩΝΕΙ για την ύπαρξη της μεταφυσικής με τον ορισμό του ΑΘΑΝΑΤΟΥ της ψυχής.

Μήπως ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ να μην χρησιμοποιούμε τους αρχαίους Έλληνες φιλοσόφους γιατί κινδυνεύεις να αρχίσεις να φιλοσοφείς;;

Μήπως ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ να μην χρησιμοποιούμε τεκμηριώσεις γιατί φοβάσαι ότι θα χάσεις τις απόψεις σου που είναι ΑΤΕΚΜΗΡΙΩΤΕΣ;;

Θα τεκμηριώσεις καμιά φορά;;;;;;
Διαθέτεις φιλοσοφικό πνεύμα για να συζητήσεις ή σε βολεύει να αριθμείς από το ένα μέχρι το 7 μήπως;; Δεν έμαθες περισσότρους αριθμούς;;;
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 04, 2010 10:36 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

stefstath έγραψε:
ΟΛΟ ΕΥΦΑΝΤΑΣΤΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΜΦΩΔΗΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ
ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ: ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΕΝΟ ΜΟΝΑΞΙΑΣ. ΔΕ ΣΕ ΣΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.....


ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ σχετικά με μένα.

Οστόσο μέχρι σήμερα βλέπω να αντιπαρατίθεται μίαα αρίθμηση κααι η ΣΤΕΙΡΑ ΚΑΙ ΑΝΟΗΤΗ φιλοσοφική τεχνική που αντικρούει απόψεις δια της σιωπής και της αρίθμησης ... πχ των αστεριών και όπου πάει η μπάλα στα πένααλτυ που χτύπησες.

ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΕ αν δεν έχεις απόψεις ίδιες φέρνοντας αποσπάσματα από τον Καντ για να τα ξεσκονίσουμε και θα δείς πόσο ΕΥΚΟΛΑ κουρελιάζεται ο σοφιστικός λόγος της φλυαρίας και όχι με αποπροσαντολισμό.

Αλήθεια σήμερα στις σοφιστικές σχολές η μόνη μέθοδος αντιμετώπισης ενόςς συνομιλητή που διδάσκεται είναι ο αποπροσανατολισμός του λόγου;;;

ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΡΕ ΟΙ ΣΟΦΙΣΤΕΣ που συνέθεταν φαύλους κύκλους;;;

Που πήγαν αυτοί που χρησιμοποιούσαν περίτεχνα αλήθειες για να φτάσουν σε μία αποχαύνωση ιδεών και να πείσουν τελικά όσους μυγοχαφτούν(μένουν με ανοιχτό το στόμα θαυμάζοντας το ακατανόητο);;;

Εεε ρε φτώχεια καταραμένη;;;
Μέχρι και τους σοφιστές επηρέασε η κρίση. Προσπαθούν να ανααστρέψουν ΠΑΣΙΦΑΝΕΣΤΑΤΑ ψεύδη έτσι ώστε ΟΥΤΕ ΜΩΡΑ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ δεν πείθονται από αυτούς πια.
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefstath
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 777
Τόπος: ΙΛΙΟΝ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 04, 2010 8:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

τούρμπο 8-0
μόνο για δούλεμα είστε.... άλλη γνώση δεν παίρνετε...
γράφω με μεγάλα γράμματα γιατί βαριέμαι τα σημεία στίξης όπως και ..........εσας

ΚΑΙ Ο ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΟΦΙΣΤΕΣ , ΣΤΟΥΣ 7 ΣΟΦΟΥΣ ....ΑΝΗΚΟΥΝ
ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ: ΕΝΑΣ ΑΝΕΠΑΓΓΕΛΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΡΑΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΑΝΩΝΥΜΟ ΚΟΥΝΑΒΙ.
ΙΧ ΙΧ ΙΙΧ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 04, 2010 9:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

stefstath έγραψε:
τούρμπο 8-0
μόνο για δούλεμα είστε.... άλλη γνώση δεν παίρνετε...
γράφω με μεγάλα γράμματα γιατί βαριέμαι τα σημεία στίξης όπως και ..........εσας

ΚΑΙ Ο ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΟΦΙΣΤΕΣ , ΣΤΟΥΣ 7 ΣΟΦΟΥΣ ....ΑΝΗΚΟΥΝ
ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ: ΕΝΑΣ ΑΝΕΠΑΓΓΕΛΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΡΑΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΑΝΩΝΥΜΟ ΚΟΥΝΑΒΙ.
ΙΧ ΙΧ ΙΙΧ


Αν θέλεις σου λέω ποιος είμαι και που εργάζομαι. Αλλά οι αρχαίοι ΥΠΕΡΕΙΧΑΝ σε σκέψη και έλεγαν:

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ποιος λέει κάτι αλλά ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ.

Εσείς αρέσκεστε στα λόγια κάποιου επειδή ονομάζετε Καντ ενώ εγώ μελετώ σε βάθος αυτό που είπε και για να φτάσω σε3 μία νόηση μη αποδεχόμενος τον εμμετό του κυρίου αυτού που οι θεωρίες τους γίνονται ΚΟΥΡΕΛΙΑ από καθηγητές του ΑΠΘ ενώ στην Αθήνα βλέπω πως θαυμάζουν την σοφιστική και τον ατεκμηρίωτο λόγο.

Βλέπω ότι έμαθες και το 8 . Προοδεύεις. Σε λίγο θα μάθεις και το 9 και θα κλείσεις την δεκάδα.

Έμαθες και την εριστική τέχνη, μόνο που σε εμένα ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ γιατί μπορώ να σε δουλεύω μέχρι ... να μάθεις το άπειρο. Αλήθεια τι εστί άπειρο;;;;

Ο Επίκουρος Δεν ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ σχέση με τους σοφιστές. Ομάδα από τους επικούριους όρισε μία σοφιστική δράση εκμεταλλευόμενη τον Επίκουρο. Δείγμα αυτού που αναφέρω είναι ο Φιλόδημος ο οποίος ΔΕΝ ΑΝΗΚΕ στους επικούριους και ήταν μαθητής του Επίκουρου. Από τις γραφές του Φιλόδημου προκύπτει ότι ο Επίκουρος δεν ήταν παρά ένας ΣΟΦΟΣ και όχι απλά φιλόσοφος.
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefstath
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 777
Τόπος: ΙΛΙΟΝ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 04, 2010 10:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 05, 2010 12:19 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

stefstath έγραψε:
μόνο για δούλεμα είστε.... άλλη γνώση δεν παίρνετε...
Laughing

stefstath έγραψε:
γράφω με μεγάλα γράμματα γιατί βαριέμαι τα σημεία στίξης όπως και ..........εσας
Βαριέσαι που ζεις μου φαίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 05, 2010 12:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

stefstath έγραψε:
ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ


Στην υγεία σου.
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ENNOIOYLHS
Λέκτωρ


Εγγραφή: 16 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 34

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 16, 2011 10:40 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ? ΕΝΝΟΩ ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ, ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΥΒΡΕΙΣ ΚΤΛ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΙΠΑΛΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΣΕ ΘΕΜΑ?

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ: ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΥΤΑΝΗΣ ΑΝΤΙΠΡΥΤΑΝΗΣ ΣΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ?

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ!Smile

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Δάκης Μαυροφρείδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 2627
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 16, 2011 7:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αστο φίλε, μην το ψάχνεις... απορείς με τα χάλια μας ε; Δεν έχεις κι άδικο
_________________
Δεν υπάρχει τίποτα πιο θαυμαστό και αξιόλογο από την ανάδειξη του ωραίου. Αρκεί, ο σκοπός της ίδιας της πράξης να μην αναλώνεται μέσα σε μια ανερμάτιστη και φλύαρη ματαιοδοξία

Δ.Μ.

http://d-mavrofrides.simplesite.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Μεταφυσικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
Σελίδα 8 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center