Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Οι σοφιστές ήταν φιλόσοφοι ή όχι; Ποια η σχέση τους;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 09, 2010 7:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Darkmind έγραψε:
Afham, δυστυχώς διαπιστώνω ότι το σάιτ έχει κάποιες ατέλειες.
Θα έπρεπε να υπάρχει κάπου η προειδοποίηση: "απαγορεύεται η ρίψις σκουπιδιών και μπάζων". Για να μη σου πω ότι έπρεπε να απαγορεύεις τη συμμετοχή στα μπάζα. Twisted Evil


Προφανώς ο σκοταδολάγνος φίλος μας θα ήθελε να λογοκριθώ καθώς η τεκμηρίωση που παρείχα στο παρόν θέμα περί ΠΛΗΡΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑΣ σοφιστών και φιλοσόφων εκθέτει τον κάθε Σοφιστή.

Οι συνετοί θα αναζητήσουν τον διάλογο του Πλάτωνα στον οποίο αναλύεται η έννοια φιλόσοφος και εκεί ΘΑ ΤΡΙΒΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ από την ανάλυση και την πληρότητα που παρέχει ο Πλάτωνας.
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 09, 2010 7:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τέλος αν ήθελα να μάθω ποιος είναι ο σοφιστής και ποιος ο φιλόσοφος δεν θα ρωτούσα τα μαθητούδια του σήμερα, αλλά θα συμβουλευόμουν ΦΙΛΟΣΟΦΟ ΔΙΕΘΝΩΣ ΠΛΕΩΝ καταξιωμένο και όπως είναι ο Πλάτων με τους γνωστούς διαλόγους που μας άφησε ο οποίος αφήνει έκθετο τον διαχειριστή του site καθώς από σήμερα από τις σελίδες μου ο κόσμος θα έρχεται στους χώρους αυτούς και θα μελετά τις απόψεις σας οι οποίες ΔΕΝ ΕΚΘΕΤΟΥΝ τον Γιώργη αλλά ΕΣΑΣ αγαπητοί μου σοφιστάδες που θέλετε να ονομάζεστε φιλόσοφοι και όταν ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αναλύσετε ικανοποιητικά ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΕΝΝΟΙΑ.

... και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα ντρέπομαι εγώ για όσα γράφηκαν εδώ.
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6
Σελίδα 6 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center