Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Ηράκλειτος, ο σκοτεινός φιλόσοφος
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 20, 2006 9:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μπεττίνα, ούτε εσύ απέφυγες το προσωπικό! Όχι, δεν εννοώ εσένα, ούτε κανέναν άλλο προσωπικά. Πότε, μα ποτέ ούτε εδώ, ούτε στην επαγγελματική μου σταδιοδρομία δεν χαρακτήρισα ανθρώπους. Μπορείς να δεις τα γραφόμενά μου - δεν υπάρχε τίποτα προσωπικό για κανέναν. Εδώ ο μόνος τρόπος αντιπαράθεσης είναι η προσωπική επίθεση, κρίση και κατακραυγή του ατόμου. Ο μόνος που προσπαθεί να συζητήσει τα λεγόμενα είμαι εγώ. Και λίγα μηνύματα πιο πριν θα δεις τον kaneis να γράφει για μένα και όχι για ότι λέω.
Μην κάνεις και εσύ το ίδιο λάθος σε παρακαλώ!

Το θέμα 'οτι με το παράδειγμα καταλαβαίνει και ο πιο χαζός είναι γενικά αποδεκτό και αξιωματικό. δεν το ανακάλυψα εγώ ούτε απολογούμαι ούτε εννοώ κάποιον/α - ποτέ!

Αυτά για σήμερα.

Άκουσα ένα τραγούδι από την τερεαλογία του Δ.Μούτση σε ποίηση Σεφέρη:

"με βαραίνουν οι φίλοι που δεν ξέρουν πια πως να πεθάνουν."μήπως εννοεί τον Ηράκλειτο και σία - σκέψου το λίγο!

μφχ
κμ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 7:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

abc έγραψε:
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ έγραψε:
Φιλε Ουλιαδη, και σε μια λιμνη να μπεις, αποκλειεται να ερθεις σε επαφη με το ιδιο νερο, αρα ειχε δικιο ο Ηρακλειτος.
Δεν μας εξηγησε ομως τι σημαινει "μπανιο", "ποταμι", "νερο"κλπ.
Για να πουμε δλδ και του στραβου το δικιο, καλα τα λεει ο Κωστας!!!! Wink


Geniki apantisi:
Apla varethika tin sinexomeni epi 3000 xronia epanalipsi idion pragmaton. San thiskeytiko dogma kai akoma xeirotero!
Telika emeis den prepei na poume kati? Mono na epanalambanoume oti eipan ekeinoi?
Nai, ayta poy legan tote htan megaleiodh, .... gia tote!!!
Simera omos???!!! Emeis ti kanoyme!?

Filosofos den einai opoios epanalambanei ta logia alloynoy, eite ta katalabainei eite oxi!!!
As poume kati kainoyrgio!!!
Ole!


Ωραία, δέσαμε. Τουλάχιστον η αντιφιλοσοφία έχει χιούμορ, κάτι είναι κι αυτό. Εγώ ας πούμε, που είμαι παπαροφιλόσοφος, δικαιούμαι να πω κάτι καινούργιο. Βαρέθηκες τη συνεχόμενη επανάληψη αλλά δε μας είπες που και πώς την είδες. Υπάρχει και τέτοιο πράγμα; Πρώτα πείσε μας ότι υπάρχει!

Τότε γιατί κάνεις έρωτα; Γιατί επαναλαμβάνεις το ίδιο πράγμα; Τελικά κάνεις έρωταή απλώς ασκείσαι στην ενδο-αιδοιϊκή μαλακία; Αλλά έτσι κι αλλιώς τριών χιλιάδων χρόνων μυαλό όταν κουβάλάει κάποιος, τι να περιμένεις απ΄ αυτόν; Απορώ τι σόι γυναίκες είναι αυτές που σε θέλουν εσένα κρονόληρε! Βρε παιδιά μπας και έχει πολλά λεφτά; Laughing

Πιάσε και μερικές ακόμα... μαλακίες:

Ει πάντα τα όντα καπνός γένοιτο, ρινες αν διαγνοιεν.
Ψυχης εστι λογος εαυτόν αύξων.
Κακοί μάρτυρες ανθρώποισιν οφθαλμοί και ωτα βαρβάρους ψυχάς εχόντων.
Βλαξ άνθρωπος επί παντί λόγω επτοησθαι φιλει.
Κρύπτειν αμαθειν κρέσσον η ες το μέσον φέρειν.
-Ηράκλειτος (ο μαλάκας)


Φιλικά πάντα!
Και με άλλα λόγια, το πρόβλημα είναι στο το εννοούμε "παλιό", "καινούργιο", "αλλαγή", κλπ. κλπ. κλπ. Πρόκειται για μια τεχνητή έννοια, που πηγάζει από την αντίληψη και ερμηνεία του ΧΡΟΝΟΥ.
Ο ΧΡΟΝΟΣ είναι που ξεχωρίζει τον άνθρωπο. Αυτό που "ταυτοποιεί" τον πολιτισμό σε σύγκριση με την Φυσική Επιλογή. Τα ζώα δεν αντιλαμβάνονται Χρόνο.
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 9:18 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

iason έγραψε:

Τότε γιατί κάνεις έρωτα; Γιατί επαναλαμβάνεις το ίδιο πράγμα; Τελικά κάνεις έρωταή απλώς ασκείσαι στην ενδο-αιδοιϊκή μαλακία; Αλλά έτσι κι αλλιώς τριών χιλιάδων χρόνων μυαλό όταν κουβάλάει κάποιος, τι να περιμένεις απ΄ αυτόν; Απορώ τι σόι γυναίκες είναι αυτές που σε θέλουν εσένα κρονόληρε! Βρε παιδιά μπας και έχει πολλά λεφτά; Laughing



Βαρέθηκα τις προσωπικές σας επιθέσεις κτλ. Εάν δεν έχετε να κάνετε κάτι καλύτερο, μην ασχολείστε με μένα.
Χαιρετώ σας!
(απλά βαρέθηκα αλλά και η μαλακία έχει όριο και εδώ ξεπεράστηκε και το όριο/μέτρον της μαλακίας. Και η μαλακία με μέτρο είναι άριστη για τους υπόλοιπους...!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 9:55 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Άστα αυτά, και απάντησε επί της ουσίας. Κάθε φορά που σε στριμώχνουν αποκαλύπτεις και μια ακόμα μύγα που σε μυγιάζει. Η καινούργια μύγα αυτή φορά είναι το να μας δώσεις το μέτρο της μαλακίας: ποιό είναι το μέτρο που πάνω από αυτό απαγορεύεται και κάτω από αυτό επιτρέπεται!
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 10:56 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Νομίζω πως ο abc θέλει να πει με λαϊκό τρόπο πως αυτά που λέει ο Ηράκλειτος δε συνάδουν με την κοινή λογική.Kι ο Αριστοφάνης δεν έβριζε το Σωκράτη;Στο κάτω κάτω η απαξίωση κάποιου βρίσκεται και στο ρεπερτόριο του ίδιου του Ηράκλειτου:αυτός δεν κατηγορούσε τον όχλο και τον στόλιζε με κοσμητικά επίθετα;Αν ζούσε σήμερα, "μαλάκες" θα τους έλεγε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Μπεττίνα
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 470
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 11:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Ηράκλειτος ο σκοτεινός φιλόσοφος Απάντηση με Συμπερίληψη

Παιδια,έχω μια απορία,γιατί βγάζουμε όλοι μας προς τα έξω τον κακό μας εαυτό και περνάμε σε επιθέσεις που σαν κύριο στόχο έχουνε,να θίξουν τους άλλους??
Διάλογο κάνουμε ανταλλαγή σκέψεων και τοποθετήσεις απόψεων τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.Οι προσωπικές επιθέσεις,για μένα στοχεύουν,στο να προκαλέσουμε και όχι να τοποθετηθούμε.
Σεβαστές όλες οι απόψεις,σεβαστές οι αντιγνωμίες μεταξύ μας,γιατί χωρίς αυτές δεν θα υπήρχε διάλογος,αλλά μέχρι εκει.Δεν είναι απο την φύση μας δυνατόν να συμπλέουμε όλοι στα ίδια κανάλια λογικής και σκέψης.
Εγω ξέρετε τι κατάλαβα??(συμπεριλαμβάνω και τον εαυτόν μου μέσα)ότι στήσαμε στον τοίχο έναν άνθρωπο,τον Κώστα και τον λιθοβολούμε,γιατί οι απόψεις του δεν συγκλίνουν με τις δικές μας!!!Μα δεν είναι αστείο απο μόνο του αυτό???
Σε αυτό το forum περνάμε κάποιες στιγμές μαθαίνοντας τον τρόπο σκέψης του καθε ανθρώπου και πιστέψτε με αυτό είναι το κυρίως μάθημα απο όλους,για όλους.
_________________
Η χειρότερη ασθένεια είναι η άγνοια.
Πλάτων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μπεττίνα
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 470
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 11:19 am    Θέμα δημοσίευσης: Ηράκλειτος,ο σκοτεινός φιλόσοφος Απάντηση με Συμπερίληψη

Κώστα
"Κατακρίνω αυτό που λες,αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το πεις"(βΟΛΤΑΙΡΟΣ).
Και μια προσωπική συμβουλή"μην ισοπεδώνεις τους πάντες γιατί κάποια στιγμή θα ισοπεδωθείς απο αυτούς(αυτό είναι δικό μου έμβλημα)
Και πιστεύω να σε κάλυψα.
_________________
Η χειρότερη ασθένεια είναι η άγνοια.
Πλάτων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μπεττίνα
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 470
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 11:27 am    Θέμα δημοσίευσης: Ηράκλειτος,ο σκοτεινός φιλόσοφος Απάντηση με Συμπερίληψη

Κώστα,γιατί άλλαξες το προφίλ σου,γιατί διέγραψες τον τίτλο του βιβλίου σου και την συνέντευξη που έδωσες σε Βουλγαρική εφημερίδα???
Λοιπόν όταν θα έρθω Αθήνα,που θα έρθω σύντομα,θα κανονίσουμε να βρεθούμε κάπου για καφέ όλοι μαζί,όσοι βέβαια κατοικείτε στο νομό Αττικής και θα φέρω μαζί μου και ένα κιλό πιπέρι...αλλά πολύ πιπεράτο να σας βάλω στο στόμα.
Laughing ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ.
Φιλικά απο Λευκωσία.
_________________
Η χειρότερη ασθένεια είναι η άγνοια.
Πλάτων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 1:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

iason έγραψε:
Άστα αυτά, και απάντησε επί της ουσίας. Κάθε φορά που σε στριμώχνουν αποκαλύπτεις και μια ακόμα μύγα που σε μυγιάζει. Η καινούργια μύγα αυτή φορά είναι το να μας δώσεις το μέτρο της μαλακίας: ποιό είναι το μέτρο που πάνω από αυτό απαγορεύεται και κάτω από αυτό επιτρέπεται!


Τότε γιατί κάνεις έρωτα; Γιατί επαναλαμβάνεις το ίδιο πράγμα; Τελικά κάνεις έρωταή απλώς ασκείσαι στην ενδο-αιδοιϊκή μαλακία; Αλλά έτσι κι αλλιώς τριών χιλιάδων χρόνων μυαλό όταν κουβάλάει κάποιος, τι να περιμένεις απ΄ αυτόν; Απορώ τι σόι γυναίκες είναι αυτές που σε θέλουν εσένα κρονόληρε! Βρε παιδιά μπας και έχει πολλά λεφτά;



ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ, Ε, ΑΡΧΙΖΩ (ΚΑΙ) ΝΑ ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 1:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηράκλειτος ο σκοτεινός φιλόσοφος Απάντηση με Συμπερίληψη

Μπεττίνα έγραψε:

Εγω ξέρετε τι κατάλαβα??(συμπεριλαμβάνω και τον εαυτόν μου μέσα)ότι στήσαμε στον τοίχο έναν άνθρωπο,τον Κώστα και τον λιθοβολούμε,γιατί οι απόψεις του δεν συγκλίνουν με τις δικές μας!!!Μα δεν είναι αστείο απο μόνο του αυτό???


Άρα είστε φασίστες, αφού λιθοβολείτε έναν άνθρωπο για τις ιδέες του!!! Και μάλιστα φασίστες με φιλοσοφικό υπόβαθρο!
Και εγώ δεν έχω θέση εδώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 2:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιατί τόσον καιρό σχετιζόσουνα με φασίστες, αυτό ως γνήσιος φασίστας δε θα σου το συγχωρήσω. Κρίμα αν αποχωρήσεις, καθόσον απολαμβάνω ιδιαιτέρως όταν αυτός που με βρίζει είναι φιλόσοφος. Άραγε το ότι εγώ δεν σε λυπάμαι είναι ευτύχημα ή δυστύχημα;

Ο Σωκράτης έλεγε, ότι ο φιλόσοφος οφείλει να αφήνει κατά μέρος τους συμβατισμούς και να λέει τη σκάφη σκάφη και τα σύκα σύκα. Αλλά ξέχασα, κι αυτός μαλάκας ήταν.
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 3:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

iason έγραψε:
Κρίμα αν αποχωρήσεις, καθόσον απολαμβάνω ιδιαιτέρως όταν αυτός που με βρίζει είναι φιλόσοφος.


Αν βέβαια εννοείς εμένα:
1. δεν είμαι φιλόσοφος
2. δεν βρίζω. αν αυτός είναι ο μόνος τρόπος επικοινωνίας μαζί σου, δυστυχώς δεν μπορώ να επικοινωνήσω!
αυτά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 3:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλά 21 Απριλίου και συζητάτε για φασισμό; Βαλτοί είστε;
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 5:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εχει δικιο ο Bugman.
Ας σταματησουν οι καυγαδες, και να αναφωνισομεν ολοι μαζι:
ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΘΝΟΣ!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Αλλο τα ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ κι αλλο τα ΠΑΧΥΑ ΛΟΓΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kaneis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 2376

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 22, 2006 9:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

χειροτερα απο φασιστες,σε βαλαμε στην πυρα abc για δηθεν αιρετικες αποψεις,οτι χειροτερο μπορει να συμβει.ζητω συγνωμη για οποια τετοια οντως απανθρωπη συμπεριφορα.
στα λεγομενα τωρα,οτι το σωμα αλλαζει συνεχως μορφη,μωρο παιδι εφηβος νεος αντρας γερος κτλ,την καρδια που χτυπαει,την αναπνοη,το αιμα που κυλαει,τις συνεχεις διαδικασιες στα κυτταρα,τα ηλεκτρονια που γυρνανε γυρω απο πυρηνες,αυτο αποκαλεις στασιμο?
_________________
ο ηλιος δεν σηκωνει τα πεπλα αλλα τα φανερωνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
Σελίδα 6 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center