Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΔΙΑΒΟΛΟΣ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Μεταφυσικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 11:38 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αθάνατος Lovecraft! Razz
_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 11:51 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη


Ειδικά αφιερωμένα στον Σκοτεινόμυαλο!!...

http://www.youtube.com/watch?v=De8Pr6CtTRg

http://www.youtube.com/watch?v=_hvwq8Bx4JM


_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 12:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Για σενα λοιπόν και για τις ζωές που κουβαλάς και που ο νους τους αξίζει να ταξιδεύει σε ωραία αρχέτυπα

http://www.youtube.com/watch?v=-k_m4nivZL4

http://www.youtube.com/watch?v=aHcMYTOUcmY
_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Wonder
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1234
Τόπος: LARISA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 3:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Darkmind έγραψε:
Αθάνατος Lovecraft! Razz


Θα πεθάνετε όλοι σας στην επικείμενη μετατόπιση των πόλων της Γής.
Και κατευθείαν θα πάτε στην κατάρα της κολάσεως του θεού μαζί με τόν Ιούδα.
Πάντως τό φώς δεν θα τό ξαναδείτε στα μάτια σας
Η γη θα σας καταπιεί ολόκληρο τό ποτάμι απο σάς τούς "χεβιμεταλάδες"

Cool
_________________
Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 4:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Wonder έγραψε:
Darkmind έγραψε:
Αθάνατος Lovecraft! Razz

Θα πεθάνετε όλοι σας στην επικείμενη μετατόπιση των πόλων της Γής.
Και κατευθείαν θα πάτε στην κατάρα της κολάσεως του θεού μαζί με τόν Ιούδα.
Πάντως τό φώς δεν θα τό ξαναδείτε στα μάτια σας
Η γη θα σας καταπιεί ολόκληρο τό ποτάμι απο σάς τούς "χεβιμεταλάδες"
Cool


Καλά καλέ μου Wonder, δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε τις καρδιές μας.
Θα αφιερώσω και σε σένα κάτι πιο ταιριαστό στο ύφος και το στυλ και την προσωπικότητα που εμφανίζεις (αν και δεν είμαι σίγουρη ότι δεν μας ψιλοδουλεύεις - κάποιες φορές):

http://www.youtube.com/watch?v=SLaHWJ3LKss



Πάντως, για την ενημέρωσή σου, ο Howard Phillips Lovecraft (1890-1937) δεν ήταν χεβυμεταλλάς. Συγγραφέας Αμερικανός ήταν και μάλιστα από τους καλούς.
http://www.kirjasto.sci.fi/lovecraf.htm
Για να πω την αλήθεια, και εγώ μέχρι πέρσι λίγα πράγματα ήξερα γι' αυτόν και το έργο του. Ο καλός μου όμως έχει μια βιβλιοθήκη που περιλαμβάνει όλα του σχεδόν τα βιβλία, και είχα την ευκαιρία να ξεφυλλίσω αρκετά. Το αγαπημένο μου είναι "Η Ονειρική Αναζήτηση της Άγνωστης Καντάθ".
Έχει επίσης και κάπου 200 παλιούς κλασσικούς δίσκους κάθε είδους μουσικής σε βινύλιο, που μου υποσχέθηκε να ψηφιοποιήσει.
Τι σου αρέσει να σου περάσω;

_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 7:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Wonder έγραψε:

Θα πεθάνετε όλοι σας στην επικείμενη μετατόπιση των πόλων της Γής.
Και κατευθείαν θα πάτε στην κατάρα της κολάσεως του θεού μαζί με τόν Ιούδα.
Πάντως τό φώς δεν θα τό ξαναδείτε στα μάτια σας



_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tesla
Πρύτανης


Εγγραφή: 28 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 1703

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 17, 2010 7:27 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Wonder έγραψε:

Θα πεθάνετε όλοι σας στην επικείμενη μετατόπιση των πόλων της Γής.
Και κατευθείαν θα πάτε στην κατάρα της κολάσεως του θεού μαζί με τόν Ιούδα.
Πάντως τό φώς δεν θα τό ξαναδείτε στα μάτια σας
Η γη θα σας καταπιεί ολόκληρο τό ποτάμι απο σάς τούς "χεβιμεταλάδες"

Cool


http://www.youtube.com/watch?v=8PIBp-Q7gHY
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 17, 2010 2:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

eleonora έγραψε:
Wonder έγραψε:
Darkmind έγραψε:
Αθάνατος Lovecraft! Razz

Θα πεθάνετε όλοι σας στην επικείμενη μετατόπιση των πόλων της Γής.
Και κατευθείαν θα πάτε στην κατάρα της κολάσεως του θεού μαζί με τόν Ιούδα.
Πάντως τό φώς δεν θα τό ξαναδείτε στα μάτια σας
Η γη θα σας καταπιεί ολόκληρο τό ποτάμι απο σάς τούς "χεβιμεταλάδες"
Cool


Καλά καλέ μου Wonder, δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε τις καρδιές μας.
Θα αφιερώσω και σε σένα κάτι πιο ταιριαστό στο ύφος και το στυλ και την προσωπικότητα που εμφανίζεις (αν και δεν είμαι σίγουρη ότι δεν μας ψιλοδουλεύεις - κάποιες φορές):

Τι σου αρέσει να σου περάσω;
[/color]


Και εγώ Ελεονόρα μου θέλω να αφιερώσω σε σένα και στον ταλαίπωρο Wonder κάτι:
http://www.youtube.com/watch?v=dPBQmzKQRvU&feature=channel
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Wonder
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1234
Τόπος: LARISA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 17, 2010 4:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν συγχωράω κανέναν που δεν ζητάει συγχώρεση
Οχι μόνον τον διάολο και τους συν αυτώ δαίμονες που η ύπαρξη τους είναι επικίνδυνη για τα παιδιά μου, αλλά ούτε και τούς ανθρώπους που παίρνουν το μέρος του.

Εάν νομίζεις εσύ Σπύρο ότι θα περάσει αυτό που είπε ό Χριστός στον Πατέρα ¨Συγχώρεσε τους ουκ οιδασι τι ποιούσι" είσαι πολύ γελασμένος.

Οι άνθρωποι που εντάσονται με τον διάολο για τον α' ή β' λόγο θα δαιμονοποιηθούν (έχουν ήδη δαιμονοποιηθεί) και επομένως θα διωχθούν απο τίς τάξεις των ανθρώπων άπαντες και άνευ εξαιρέσεων.
Μερικοί λιγότερο είναι σαφές καλύτερο απο το "όλοι συγχωρεμένοι"

Και γιατί απλά να τούς συγχωρήσω αμετανόητους? Αυτό δεν είναι αγάπη.

Ο Υιός του Ανθρώπου έχει και πατέρα και ο πατέρας Του φυσικά μοιάζει με τον διάολο στην αμαρτία του Νταρκμαιντ και του κάθε Νταρκμαιντ.
Δεν καταλάβατε καλά εσείς
Την αθάνατη ψυχή σας εισηγούμεθα ημείς να σκοτώσουν οι Θεοί των Χριστιανών.
Κανένας δεν πρόκειται να συγχωρήσει τον διάολο εξ ημών, ούτε κι ο Θεός στον αιώνα τον άπαντα.
Πάντα καταραμένος θα είναι.
Ολοι οι συν αυτώ, ρουφιάνοι Ιούδες κλπ. καταραμένοι εξ ίσου να είναι κι αυτοί.
_________________
Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 17, 2010 5:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη


Wonder, για να σοβαρευτώ λιγάκι. Στον διάβολο, ΔΕΝ πιστεύω. Νομίζω ότι η εφεύρεσή του είναι μια εύκολη δικαιολογία για τους απλούς ανθρώπους να αποδίδουν στην επιρροή του τις μικρές και μεγάλες κακίες τους, και στους ανθρώπους με δύναμη και εξουσία το να τον χρησιμοποιούν σαν φόβητρο και σαν μέσο εφαρμογής της.
Για το Θεό τώρα, από μικρή δεν μου έλεγε και πολλά πράγματα η υπόθεσή του, αν και γεννήθηκα και μεγάλωσα σε μια οικογένεια με βαθιά θρησκευτική πίστη.
Μόνο που τώρα τελευταία, και στη διάρκεια μιας ταλαιπωρίας που είχα με την υγεία μου, έπιασα πολλές φορές τον εαυτό μου να ξανασκέφτεται το θέμα της πίστης' και την ανάγκη και τη δύναμη της προσευχής. Και ο σύντροφός μου, αν και η σχέση του με τις θρησκείες ενέχει πολύ μεγαλύτερο βαθμό αντιπαλότητας, όχι μόνο δεν στάθηκε ενάντιος, αλλά με παροτρύνει με κάθε τρόπο να ψάξω στην ψυχή μου πρώτα και μετά στα βιβλία μου.
Δεν ανακάλυψα ξαφνικά τη θρησκεία, ούτε μίλησα με τους αγγέλους. Απλά, βάζω πάλι κάτω τα πράγματα, και τα κοιτάζω από την αρχή και χωρίς να προϋποθέτω τίποτε.
Άνθρωποι όπως ο Σπύρος, η Μαρία, ο Βαγγέλης, με κάνουν να βλέπω ότι κάτι υπάρχει στην πίστη, που αξίζει να το σκεφτεί κανείς.
Αλλά απόψεις όπως αυτές που εμφανίζεις εσύ και κάποιος ακατανόμαστος που ξαναεισβάλλει ακάθεκτος τελευταία σε αυτές τις σελίδες, καταλαβαίνεις ότι μόνο να ερεθίσουν τα αντανακλαστικά της σαρκαστικής και πειραχτικής και αμφισβητισιακής μου φύσης μπορούν.

_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Wonder
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1234
Τόπος: LARISA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 17, 2010 8:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ελεονόρα
Αυτό το θέμα τού θεματογράφου είναι περί διαβόλου και για τόν διάβολο μιλάμε ως πρόσωπο κι ώς ύπαρξη και ώς χαρακτήρα.

Κι εγω λοιπόν δεν λέω αστεία όταν μιλάμε για τόν διάβολο τόν χειρότερο μου εχθρό.
Εγω λέω ότι πρέπει να τον βασανίζουν τον διάολο για χίλια χρόνια όπως λέει και η γραφή διότι αυτό είναι σωστό και δίκαιο.
Καλά θα ήταν να μπορούσαμε να τον σκοτώσουμε τώρα αμέσως κι αυτόν και την καταραμένη του ψυχή εάν ήταν εφικτό αυτό.
Γιατί να περιμένουμε περισσότερο?

Δεν ξέρω εάν με καταλαβαίνεις αλλά εγω τόν μισώ πολύ τόν διάολο και όλο του το σόι
Κι αυτο το μίσος που τού έχω δεν θα του βγεί σε καλό
Εσείς δεν ξέρω τί λέτε περί διαόλου αλλά προσέχτε μόνον μην βρεθείτε μαζί του διότι και σείς θα γίνετε αποδέκτες μίσους επομένως.
Το δικό μου μίσος 'ισως αντέχεται εύκολα αλλά το θεικό όμως δεν νομίζω να αντέχεται .
_________________
Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Wonder
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1234
Τόπος: LARISA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 19, 2010 12:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τελειώνω λοιπόν με την ανάλυση μου περί διαόλου

Ο διάολος είναι ένα ον τό οποίο ομοιάζει με σκύλο όπως είπα, σύμφωνα με την ερμηνεία των αγίων ανθρώπων......δυστυχώς όμως ό σκύλος λύσσαξε !
Ενας σκύλος δηλαδή ό οποίος ήταν προορισμένος να φυλάει το κοπάδι των προβάτων τού θεού.........λύσσαξε και άρχισε να τρώει τα πρόβατα.

ΕΠΟΜΕΝΩΣ αυτός ό σκύλος πρέπει να πεθάνει.
Κι αν είναι αθάνατος τότε πρέπει να δεθεί
Και αυτό θα γίνει με τον λυσσασμένο σκύλο τον διάολο.

Βέβαια εμείς καραμπίνα ψάχνουμε να σκοτώσουμε το διαολόσκυλο.
Ομως δεν ρωτήσαμε τον Θεό εάν τό θέλει νεκρό το σκυλί αυτό.
Απο ότι φαίνεται όμως απο τίς γραφές, ο Θεός το αγαπάει το σκυλί και θέλει λέει να το δέσει 1000 χρόνια με μία αλυσίδα αντί να το σκοτώσει.
Ας είναι και έτσι
Αυτη είναι και όλη η ουσία περί του διαόλου.


Ο δικός μας κόσμος ανήκει σε μάς τούς ανθρώπους και όχι στον διάολο.
Ο πλανήτης Γή είναι ανθρώπινο κτήμα εν ολίγοις.
_________________
Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 19, 2010 1:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη


Εκ στόματος κόρακος εξελεύσεται "κρα".


Ή επί το Χιακώτερον:


Της κατσίκας ο κώλος βερβελιαίς ξερνά.


Κωνσταντίνου Κανελλάκη
ΧΙΑΚΑ ΑΝΑΛΕΚΤΑ


_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 19, 2010 1:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Wonder έγραψε:

Ο πλανήτης Γή είναι ανθρώπινο κτήμα εν ολίγοις.

Shocked
_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 19, 2010 2:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εν ολίγοις,καλά το είπες.Το θέμα είναι ότι εσύ δεν ανήκεις στους λίγους.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Μεταφυσικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Επόμενο
Σελίδα 17 από 18

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center