Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

- τι γινεται , '' στο ημερολογιο '' της www.noisa.gr
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 01, 2010 8:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

φίλε 3φημε,

δεν έχω να σχολιάσω ,επειδή είσαι σκεπτόμενος γενικά
και βλέπω την φιλοσοφία σου αν και διάφορη,

η μόνη μου επίλυση σ ένα θέμα του λεξιλογίου,
είναι απο μιά παρατήρηση στο post soy,

οπου και αναφέρεις την ''ρυμάδα'' την ζωή,

ακούστε και κάποιον σοφό και προσέξτε τι έχει να σας πεί,

ρυμάδα απο την ρίμα
ρίμα =παροιμία
παρομοίωση =ζωή
ζωή =εικόνα και ομοίωση Θεου

τα ριμάξαμε όλα.

Υ.γ το ''Σοφός΄'' το πέρνω πίσω,
σχήμα λόγου για ν βγεί η ρίμα,
μη με κακοχαρακτηρίσεται κίολας για ψευτοπροφήτη
αυθαίρετο και αυτοαποκαλούμενο πρωθυπουργο.
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την vag_el στις Τετ Ιούν 02, 2010 2:46 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
man
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: XALKIDIKI

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 02, 2010 11:15 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γεια σου sunxrino,Γεια σου και σενα 3FIMOS αδελφε του.
Ανθρωπος ειμαι και οσο να 'ναι κολακευομαι με αυτα που γραφετε και για μενα. Ζητατε απο Ανθρωπο γνωμη και συμβουλη ,και εκπλησομαι, γιατι ξερω πως για Σας, Ανθρωπου γνωμη και συμβουλη , σε σπανιες περιπτωσεις μετρανε !! Παρ' ολα αυτα, και αφου τοσο το θελετε, ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ,να σας πω ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ, σας λεω αυτο το λιγο..

Ενας απο τους Δυο ας γραψει με κεφαλαια, ΕΙΜΑΙ ΔΙΧΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΚΕΡΑΤΟΜΕΝΟΣ Ο ΑΤΙΜΟΣ !! .... Αυτο θα ανακουφισει και θα ξεζαλισει τον Αλλον !

Μου ζητατε επισης να σας πω,αν πρεπει να ζητησετε Χιλιες φορες ΣΥΓΝΩΜΗ απο Ανθρωπο !
Τι να σας πω γι' αυτο ?
Για μενα ειναι αρκετες Οι Τρεις φορες ..Την Μια απο μεσα σας και για Σας, και τις Δυο μπροστα στους αλλους ,για τους αλλους .

Επισης Επισης, μου ζητατε επιμονα να σας πω προσωπικα ο Ανθρωπος, αν ειναι Προτιμοτερο ΝΑ ΚΑΘΙΣΕΤΕ ΣΤ' ΑΥΓΑ ΣΑΣ ή ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΡΑΖΕΤΕ τους αλλους ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΠΡΩΤΑ ..... και με φερνετε σε δυσκολη θεση, γιατι Αυτο ΑΦΟΡΑ ΕΣΑΣ, που μου λετε, πως ΑΡΧΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ ......! ?
Μου λετε συνεχεια μια ο ενας μια ο αλλος ΣΑΣ, πως ΤΗΝ ΕΙΔΑΤΕ για να πηγαινετε στην ζουγκλα με τον Ταρζαν για να την περνατε φινα , και σας λεω πως Η ΙΔΕΑ ΣΑΣ ειναι ΟΤΙ ΣΑΣ ΠΡΕΠΕΙ , ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ ΛΙΓΑΚΙ !

ΥΓ.
Περιμενω ο Ανθρωπος με ανυπομονησια [αφου γυρισετε], να ανοιξετε αυτο το ΠΕΡΙΦΗΜΟ θεμα για το..... ΕΙΜΑΙ !
Θελω κι' εγω ο Ανθρωπος να γραψω πολλα που εχω μαζεψει ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΕΔΩ !
Θα τους δειξουμε ολους , θα τους σκισουμε ,θα δειτε !!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panagis
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 02, 2010 12:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

//ΑΝΘΡΩΠΕ ΑΝΘΡΩΠΕ ,σαν να μην μας τα λες καλα ΠΑΛΙ Wink Wink Wink Μας τα γυριζεις υπερ των αδελφων που επιζητουν την ΦΗΜΗ ,η κανω ΛΑΘΟΣ Crying or Very sad // Ειπαμε πως αναγκη εχουν για να καταλαβουν αυτοι που δεν καταλαβαινουν .... ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ λοιπον .,
//Τα παιδια τα αδελφια [ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ] σου λεν' πως αναγκη δεν εχουν.,Τον νου και την νοηση τα παιζουν στα δαχτυλα ..Τι λες εσυ.. ΤΥΧΑΙΑ πηραν το ονομα ΤΡΙΦΗΜΟΣ και ΕΙΜΑΙ ?
//Ετσι ευκολα και τοσο αστοχαστα λες πως δηλωσανε πως ΕΙΝΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ?
//Θελει να το τραβαει η ψυχουλα σου για να το περηφανευεσαι αυτο, και πολυ μαγκια για να πεις στους αλλους ΕΙΜΑΙ. Δεν ειναι για θεοχαζους τετοια ΤΟΛΜΗΜΑΤΑ.!
/Αν θελεΤΕ παντος να σας υποστηριξουμε για να αποφασισετε ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ το θεμα με ΤΟ ΕΙΜΑΙ, ειναι αλλο θεμα.. αλλα καντε το ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΟΙΑΖΕΣΤΕ ΠΟΛΥ, για να 'χει χαρη.. καταλαβες ?
/Τα ''παιδια'' ? .. Δεν τα ξερω πολυ καλα, αλλα εχω εμπιστοσυνη σε σενα Ανθρωπε που το' χεις στο αιμα σου απ' οτι φαινεται, να μπλεκεσαι και να ξεμπλεκεις Exclamation
/Ευχομαι στα ''παιδια'' να σε καταδεχτουνε να τα βοηθησεις ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΝΕ ΤΟ ΝΟΗΤΟ ΑΠ' ΤΟ ΑΝΟΗΤΟ Shocked Shocked Shocked Shocked
/2 Ερωτηματα..
/Την νυφη ποιος θα την πληρωσει.., και αν
/Μας αφορα το ολο των ''παιδιων'' του πατερ ημων αλλα εχθρων του νου ?
/ Idea
_________________
Htane strabo to klima ...to efage ke o an8ropos
Mην δινετε ιδιαίτερη σημασία στην παραβολη για τον ανθρωπο και το κλίμα...για τον γάιδαρο ανθρωπο να θυμαστε πολλα καλα ,και να τα παραβαλετε ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
samamou
Καθηγητής


Εγγραφή: 03 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 63

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 02, 2010 2:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλησπερα σας φιλοι της υπομονης με τις ανοησιες των Περιφημων ανοήτων.
Θελω να επισημανω πως ξεχασατε να βαλετε μια ταμπελιτσα που να λεει .... ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΕΣ .. η μια αλλη ταμπελιτσα που να γραφει ...ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΔΙΓΝΩΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΙΚΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ ...Θα βοηθουσε πολυ.
Το φιδι αν πας να του πατησεις το κεφαλι θα γυρισει να σε δαγκασει και να σε φαρμακωσει.. Λυπαμαι που το λεω,αλλα εχετε κανει δυο Περιφημους εχθρους !
Θα σας συκοφαντουν παντου...Και θα σας ''ΔΙΑΦημιζουν'' ,οσο κι' αν δεν το θελατε.
Ευχομαι να ειναι Περαστικα βεβαια,αν και αυτα μου θυμιζουν ΠΟΣΗ ΚΑΙ ΠΟΙΑ σχεση εχουν ΤΑ ΑΣΤΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΙΣΕΛΗΝΟ?????
Κλεφτες,Ψευτες,Αρπαγες,Μπαγασηδες και Διπλοματες Πονηρους και Θεομπαιχτες, ΠΑΝΤΟΥ οπου γυρισεις να δεις.....Και φτωχους τωρα πια πολλους,,αλλα ΟΧΙ στο πνευμα.
Γιατι δεν μπορουμε ακομη να κατσουμε λιγο ησυχα οι ανθρωποι.Τι ακομη χρειαζομαστε να παθουμε η να κανουμε ο ενας στον αλλο? Τι περιμενουμε..Να μας διωξει η Γης, η να μας αποτελειωσει ο ...Πολιτισμος μας.?
Μηπως και γιναμε παρα Πολλοι [θε μου συγχωραμε] και δεν μας προλαβαινουμε ,και ,και ,και ....
Και για τους Λιγους ΣΑΜΠΩς ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ?
Καλησπερα ρε παλικαρια, Καλησπερα και,
_________________
υπομονη στην υπομονη
και κουραγιο απο το κουραγιο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 02, 2010 2:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

-
- Σαββα Σαββα Σαββα ,
- εσυ την αντεχεις την Σοφια την κυρια σου ...
- η κυρια σου η Σοφια ομως , ειναι δυσκολο να αντεξει εσενα ... !

- θα τα πουμε απο κοντα ...
- ελπιζω πως θα τα καταφερω να περασω τις μερες αυτες μπροστα ...

- αμα μιλας εσυ αντι για μενανε , κι' εγω θα μιλαω αντι για σενα ... !
- την καλησπερα μου στην αυλη σου ...
- και στην κυρια σου την Σοφια , [μην μας παρει χαμπαρι τι καλολεμε γι' αυτην] ... εγω ή εσυ , θα την πληρωσουμε ; ; ; !
-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 02, 2010 8:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

-
- καλησπερα παλιοφιλε 3fime ...
- δεν επιθυμω να δημιουργηθει καποιο θεμα που δεν θα εχει σχεση με τα εδω λογαριασματα ...
- θα σου υπενθυμισω , πως εδω , σ' αυτην την αγορα οπως και σε καθε αγορα , καποιοι ανθρωποι μετα τον καθημερινο μοχθο , ερχονται να ξεκουραστουν , να ηρεμησουν , να βρουν καποιους φιλους τους , να τους χαιρετισουν και να συζητησουν και να ανταλλαξουν δυο κουβεντες και καποιες αποψεις μεταξυ τους , σε διαφορα θεματα που επιλεγουν και τους ενδιαφερουν ...
- κανεις απ' αυτους κατα την γνωμη μου , δεν θελει να περασει την μιση-μια ωρα , που ο ιδιος ξερει πως την σωζει απο τις καθημερινες του υποχρεωσεις , για να κανει ντε και καλα χαβαλε , ή να τσακωθει οπωσδηποτε , ή να πειραξει ή να διαβαλει καποιους , για να συμπληρωσει την μερα του και μονο ...
- αυτα ξερω πως μπορεις να τα καταλαβαινεις , γιατι εισαι παλιος διαδικτυακος θαμωνας και συζητητης κι' εσυ ...

- παμε τωρα στο αλλο που σου θελω , και σε παρακαλω να με προσεξεις αυτην την φορα καλα και χωρις να βιαζεσαι ...

- ΑΝ ... εχει δημιουργηθει καποια ''αιτια για αντιθετικοτητα'' , με καποιο απο τα παλικαρια στο Τοπικ Αυτο, [και αυτο το λεω για ολους Εδω], παρακαλω να συζητηθει Συγκεκριμενα , απο αυτους που την Προκαλεσαν , χωρις Υπαινιγμους , χωρις Επιθετικοτητες και ηχηρους χλευασμους , και χωρις Κακιες προπαντων ...
- ΑΝ ... ειναι κατι που εχει σχεση με 'μενα και αφορα εμενα προσωπικα , παρακαλω , να μου το πεις κατ' ευθειαν και με απλα και καθαρα λογια ...
- ΑΝ ... διαφωνεις ή συμφωνεις με καποια οποια οσα λεω , σε παρακαλω και παλι , να μου τα κανεις ''quote'' [απακριβως και φραση φραση δηλαδη] , και να μου ΥΠΟΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ με λιγα λογια και απλα το δυνατον , ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ή ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ... ή το πολυ πολυ [αν εχεις εσυ σε οτι θα μου ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΣΕΙΣ] , ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΓΝΩΜΗ ή ΘΕΣΗ ή ΑΠΟΨΗ ... ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ... ... ...
- δεν χρειαζονται ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ και ελπιζω πως συμφωνεις για τουτα που σου λεω ...
- ΑΝ ΠΑΡ' ΑΥΤΑ , υπαρχει καποιος αλλος αλλος λογος , μπορεις με επισης Λιγα Λογια , να μου/μας πεις ... δεν τρεχει τιποτε ...
- ΑΝ ΟΜΩΣ ΟΜΩΣ , δεν εχεις καποιο λογο , για να λες μια καλημερα ή μια καλησπερα , ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΣ ουτε καλημερα ουτε καλησπερα ...
- να ΜΗΝ ξεχνας φιλε παλιοφιλε , πως ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ , μπορει να σημαινει και πως ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ...
- σε μια συζητηση , προύποθεση ειναι , ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΣΥΖΗΤΑΣ ΚΑΛΑ , ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΚΑΛΑ ΑΚΟΥΝΕ ΕΣΕΝΑ ...

*** ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ , ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΕΙΣ Ή ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ , Ή ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΝΑ ΤΑ ΣΒΥΣΕΙΣ ...
*** ΑΥΤΟ , ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΣΙΑ ... ΑΛΛΟΙΩΣ ΤΙΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ...
-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sarpidon
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 24 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 03, 2010 11:11 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τι γινεται με τα ρυπογονα οχηματα ? Θα συνεχισουν να επιβαρυνουν την ηδη βεβαρυμενη ατμοσφαιρα στην αγορα της filosofia για πολυ ακομη ? Δεν επιβαλεται η αποσυρση τους ? Καλημερα μας ..
_________________
waves of the other side...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 03, 2010 11:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παιδιά το παρόν θέμα πρέπει να κλειδωθεί γιατί είναι αρκετούς μήνες τώρα στην κορυφή επειδή μπαίνει ένα post καθημερινά από τον δημιουργό του αλλοιώνοντας την εικόνα του forum. Αντί για forum δηλαδή το έχουμε κάνει προσωπικό blog. Έχω και τη σύμφωνη γνώμη του αρθρογράφου με τον οποίο επικοινώνησα.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
Σελίδα 26 από 26

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center