Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

η και ο νους στην ζωη η στις πετρες και ο νους και η ζωη...
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 07, 2008 3:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: η και ο νους στην ζωη η στις πετρες και ο νους και η ζωη... Απάντηση με Συμπερίληψη

^
- ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΨΥΧΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΗΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΜΑΣ . . .
- ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΨΥΧΕΣ ΤΗΕ ΑΥΤΟΕΑΥΤΟΔΙΑΘΕΣΗΣ . . .
- ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΨΥΧΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ . . .
'' ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ , ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΜΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ . . . ''

- αν θελουμε να μπορουμε κι' εσυ κι' εγω και 'κεινος κι' ο αλλος , ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΟΥΜΑΣΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΛΥΦΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΟΜΟΙΟΠΑΡΟΜΟΙΑΖΟΜΑΣΤΕ με Οτι Οτι και για Οτι Οτι , για λιγο καιρο μπροστα . . .
- αν θελουμε να μπορουμε να σκεφτομαστε , τι να λεμε και τι να κανουμε για μας , Πριν να πουμε και Πριν να κανουμε , και οσο ειναι ακομη καλος ο καιρος και η ωρα για ολους μας . . .
- αν θελουμε να μιλαμε τωρα , για το αμεσως μετα απο το τωρα . . .
- αν μπορουμε να καταλαβουμε πως μονο μεσα στον νου μας χωραμε Οσοι υπαρχουμε . . .

- ας εχουμε αυτην την ανθρωπινη ευκαιρια για αυτοεαυτοδιαθεση . . .
- ας εχουμε τον νου ΜΑΣ μπροστα μας και μαζι μας για λιγο και για οσο θα μας χρειαζεται . . .
- ας εχουμε , το υπερ ανθρωπου και ανθρωπου πνευμα , μεταξυ μας . . .
- ας εχουμε αιτια και λογο για να αποφασιζουμε για Μας , Εμεις , πριν απ' το Επι Τελους ...
- ας 'μολογησουμε αν εχουμε νου τον νου της κοινονοησης μεταξυ μας , ή αν ο νους ο ενας και ο περι ου ο λογος αυτος , μας λειπει , ενω τον χρειαζομαστε για να συννενοηθουμε , για οσα εχουμε οι ανθρωποι μπροστα ...

^ παρακαλω σας να συνεχισετε . . .
.


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την about στις Δευ Ιούν 21, 2010 9:38 am, επεξεργάσθηκε 5 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 01, 2008 6:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: η και ο νους στην ζωη η στις πετρες και ο νους και η ζωη Απάντηση με Συμπερίληψη

[quote="about"]

- καποιοι με ρωτησανε . . . ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΕΑΥΤΟΥΣ ΝΟΗΜΟΝΕΣ . . . ενω καποιοι Νομισαν πως τους λεω Ανοητους . . .
- εγω ομως τους ''αργοκαθαρομιλησα '' για τον Κοινο τον Νου και τους πολυεξηγησα , πως ειναι αναγκη να νοιαζομαστε και τους αλλους οπως νοιαζομαστε και για Μας . . . ΟΣΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΚΑΙ ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΙ' ΑΝ ΕΙΝΑΙ . . .
- και το Θεμα ειναι , Τι καταλαβαινουμε και για Μας και για την Ζωη μας και για το πνευμα μας οι ανθρωποι . . . ΓΙΑΤΙ ΑΠ' ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ Ή ΘΑ ΣΚΟΡΠΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΘΟΥΜΕ . . .
- Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ , πως ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ [ οσο ευκολο και απλο φαινεται ] , ΝΑ ΝΟΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ , ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΜΟΙΑ ΟΠΩΣ ΝΟΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ , ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ . . . ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ! ! ! ! !
- ωρα καλη στους αποφασισμενους για την αποκατασταση της νοημοσυνης μας και της λογικης μας . . . και ωρα καλη και στους δισταζοντες Ακομη !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
saama
Λέκτωρ


Εγγραφή: 09 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 13, 2008 7:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: * ή και ο νους στην ζωη ή στις πετρες και ο νους και . .* Απάντηση με Συμπερίληψη

* ή εισαι παρα μα παρα πολυ αργος και απλος για ολους αυτους της φιλοσοφιας , ή εισαι αδιανοητα γρηγορος και δυσκολος για το επιπεδο της νοημοσυνης τους *
* εγω ομως δεν θα ΚΑΘΗΣΩ μεσ' την μεση *
* σε σενα θα λεω Συνεχιζε και θα 'μαι απο κοντα οσο μπορω και σε τουτους θα λεω να Παυουνε γιατι κουραστηκα να τους ακουω να αναμασανε τα ιδια και τα ιδια *
* εσυ τους λες να ΚΑΤΕΒΟΥΝ . . κι' αυτοι εξακολουθουν να θελουνε να ΝΟΜΙΖΟΥΝ πως ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ *
* ΣΕ ΣΕΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ , ΣΕ ΤΟΥΤΟΥΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ *
* αυτοι ειναι πολλοι και μεγαλομανεις κι' εσυ εισαι ενας και τοσος δα μεσ' την αναγκη μας για γνωση *
* χαρα σου η υπομονη σου για ολους Μας *
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 6:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: * ή και ο νους στην ζωη ή στις πετρες και ο νους και . . Απάντηση με Συμπερίληψη

- αν εχεις ρωτησει πρωτα Εσενα καλα καλα . . . ρωτα μετα και Μενα . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
saama
Λέκτωρ


Εγγραφή: 09 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 7:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: * ή και ο νους στην ζωη ή στις πετρες και ο νους και . .* Απάντηση με Συμπερίληψη

* ωραια λοιπον . .
* θελω να ξερω , οταν λες οτι λες και αναφερεσαι στον νου τον κοινο . . αν εννοεις ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥ . . . και θελω να ξερω , αν τροπο τινα εννοεις ΤΟ ΑΓΗΟ ΑΚΟΜΗ ΠΝΕΥΜΑ . . . εκεινο που μας πηγαινει ως την αιτια της ζωης μας και ως τον θεο μας τον Ενανε και Ιδιο για Ολους Μας και για Ολα . .
* θελω να ξερω αν εννοεις για νου μας , το πνευμα της δημιουργιας μας . .
* και θελω να μου πεις αν εννοεις το Αναποφευκτο πνευμα για την συνεχεια Μας , οσο και αν το ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ οι ανθρώποι . . .
* με ρωτησα καλα καλα πολλες φορες και ρωτησα και δυο τρεις ακομη . . .
* τωρα ρωταω εσενα συγκεκριμενα . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 8:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: * ή και ο νους στην ζωη ή στις πετρες και ο νους και . . Απάντηση με Συμπερίληψη

saama έγραψε:
* ωραια λοιπον . .
* θελω να ξερω , οταν λες οτι λες και αναφερεσαι στον νου τον κοινο . . αν εννοεις ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥ . . . και θελω να ξερω , αν τροπο τινα εννοεις ΤΟ ΑΓΗΟ ΑΚΟΜΗ ΠΝΕΥΜΑ . . . εκεινο που μας πηγαινει ως την αιτια της ζωης μας και ως τον θεο μας τον Ενανε και Ιδιο για Ολους Μας και για Ολα . .
* θαθελα να ξερω, αν εννοεις για νου Μας, το πνευμα της δημιουργιας Μας . .
* ''Το Απαραιτητο Πνευμα'' για την συνεχεια Μας , οσο και αν το ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ οι ανθρώποι . . .
* Εμενα με ρωτησα καλα καλα πολλες φορες ..και ρωτησα και δυο τρεις ακομη . . .
* τωρα ρωταω εσενα συγκεκριμενα . .


- καθε '' ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ '' ερωτημα , ενπεριεχει την '' ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ '' αποκριση . . .
- εσυ αποκρινεσαι για μενανε , ρωτωντας με . . .
- αυτο που απομενει ειναι , να το καταφας και να το καλοχωνεψεις . . .
- καποιοι απο Μας , ειναι Υποχρεωμενοι ΚΑΙ στον ανωτερο ΚΑΙ στον κατωτερο συλλογισμο .
- καποιοι απο Μας θα φωτιστουνε ή θα σκοτιστουνε Πρωτοι . . .
- καποιοι απο Μας θα ΚΑΤΑΜΕΙΝΟΥΝΕ και καποιοι απο Μας θα Μας ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ . . .
- εγω ειμαι υπερ της Συνεχειας Μας . . .
- εγω μιλαω για την αποκατασταση της νοοτροπιας Μας και της λογικης Μας , πριν την απελπισια Μας και το ο σωζων Εαυτον σωθητω . . .
- εγω μιλαω για την πραγματικοτητα που εχουνε μπροστα τους τα παιδια μας . . .
- εγω ρωταω . . . ΠΟΥ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Ο ΝΟΥΣ . . .
- εγω ρωταω Αν Κατι Μας διαφευγει ή Κατι Τις Μας λειπει . . .
- και εγω λεω πως η ωρα ειναι ΑΚΟΜΗ καλη . . .
- αμα καλα καταλαβες [ επειδη ειμαι κομμα δυσλεκτικος για πολλους ] μην σταματας να αναλογιζεσαι και να διερωτασαι και να ρωτας και τους αλλους . . . ωρα καλη . . .


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την about στις Δευ Ιούν 21, 2010 9:59 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 06, 2008 3:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

about κατι μας λειπει, και κατι μας διαφευγει

πεσμου, ποιος θα το παραδεχτει ?
ποιος θα δωσει ολο του του ειναι για να σωθουνε ολοι, εκτως απο τον ευατο του ?
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 06, 2008 9:47 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

3fimos έγραψε:
about κατι μας λειπει, και κατι μας διαφευγει

πεσμου, ποιος θα το παραδεχτει ?
ποιος θα δωσει ολο του του ειναι για να σωθουνε ολοι, εκτως απο τον ευατο του ?


- o Ανθρωπος φιλε μου . . .
- ο Ανθρωπος ο Συνειδητα Χαμενος μεσα στην ανθρωπια . . .
- ο Ανθρωπος Εκεινος που ''κρατιετα'' αναλογιζομενος τους άνθρωπους τους αλλους . . .
- ο Ανθρωπος που ξεπερναει τον Εαυτο του για χαρη της εγκοσμιας λογικης . .
- ο Ανθρωπος που χαριστηκε στην αντιληψη του , '' Τι αξιον τοις ανθρωποις εί ''
- ο Ανθρωπος Εγω ή Εσυ . . .
- ο Ανθρωπος ο δοκιμασμενος στης ζωης την αληθεια . . .
- ο Ανθρωπος ο Μικρος . . .
- ο αρτιος και συμπληρωμενος με τον νου τον Κοινο . . .
- ο Ανθρωπος που ΑΚΟΜΗ αντεχει . . .
- ο Ανθρωπος που Μεσα του λεει , θέε μας βοηθα Μας και αξιωνε Μας . . .
- ας μην χασουμε την εμπιστοσυνη Μας στον Ανθρωπο Μας και σε Μας Εμεις οι Ανθρώποι .
- Εκεινοι που θα το παραδεχθουν , θα ειναι Ενας και Ενας και Ενας μετρημενοι . . .
- ας λειπει Κατι απο Μας και απο Μας ας διαφευγει Κατι . . . για να 'χουνε την ευκαιρια να Μας συμπληρωνουνε οι Αλλοινοί και απο 'Κεινους να μην διαφευγει το Οτι . . .
- ωρα καλη παλικαρι . . .


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την about στις Δευ Ιούν 21, 2010 10:02 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
saama
Λέκτωρ


Εγγραφή: 09 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 06, 2008 10:38 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

about έγραψε:
3fimos έγραψε:
about κατι μας λειπει, και κατι μας διαφευγει

πεσμου, ποιος θα το παραδεχτει ?
ποιος θα δωσει ολο του του ειναι για να σωθουνε ολοι, εκτως απο τον ευατο του ?


- o Ανθρωπος φιλε μου . . .
- ο Ανθρωπος ο Συνειδητα Χαμενος μεσα στην ανθρωπια . . .
- ο Ανθρωπος Εκεινος που σωζεται αναλογιζομενος τους άνθρωπους τους αλλους . . .
- ο Ανθρωπος που ξεπερναει τον Εαυτο του για χαρη της εγκοσμιας λογικης . .
- ο Ανθρωπος που χαριστηκε στην αντιληψη του , '' Τι αξιον τοις ανθρωποις εστι ''
- ο Ανθρωπος Εγω ή Εσυ . . .
- ο Ανθρωπος ο δοκιμασμενος στης ζωης την αληθεια . . .
- ο Ανθρωπος ο Μικρος . . .
- ο αρτιος και συμπληρωμενος με τον νου τον Κοινο . . .
- ο Ανθρωπος που ΑΚΟΜΗ αντεχει . . .
- ο Ανθρωπος που Μεσα του λεει , θέε μας βοηθα Μας και αξιωνε Μας . . .
- ας μην χασουμε την εμπιστοσυνη Μας στον Ανθρωπο Μας και σε Μας Εμεις οι Ανθρώποι .
- Εκεινοι που θα το παραδεχθουν , θα ειναι Ενας και Ενας και Ενας μετρημενοι . . .
- ας λειπει Κατι απο Μας και απο Μας ας διαφευγει Κατι . . . για να 'χουνε την ευκαιρια να Μας συμπληρωνουνε οι Αλλοινοί και απο 'Κεινους να μην διαφευγει το Οτι . . .
- ωρα καλη παλικαρι . . .


* και βεβαια δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο Σας . . *
* και βεβαια περιμενα να εισαστε ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΙ για τον Δοκιμασμο και την Αναμετρηση Σας με τα Αποφασισματα Σας .*
* και βεβαια δεν θα περιμενω ΚΑΠΟΙΑ επιφωτιση , για να σας πω , ΠΩΣ θελω να ειμαι Μαζι Σας στον δρομο Σας . . . *
* και χαιρομαι βεβαια αληθεια χαιρομαι , που ειστε Τοσο μα Τοσο Τοσο χαζουληδες και άγαθοι ΑΚΟΜΗ σαν Ανθρωποι . . *
* ή ο νούς στην ζωη ή στις πετρες ο νούς . . *
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 17, 2008 6:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: κουραγιο . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

- καλησπερα σου και καλησπερα σας . . .
- καλα ειστε ; ; ;
- αν χρειαζεσαι ή χρειαζεστε κατι που το μπορουμε , να μην διστασεις . . .
- υπομονη και κουραγιο. . . ολα στο τελος θα πανε καλα . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 18, 2008 2:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ολα καλα about, ολα καλα, με πολυ ζεστη .Ευτειχως που φυσαει λιγο εδω πανω ..

Στην αρχη ειχα αρχισει εδω να γραφω μια απαντηση εδω.Αν δεις κατι αυριο, στην οποια εχω βαλει το ονομα σου μεσα, σου ζητω συγνωμη . Δεν την τελειωσα, αλλα σκοπευω να την δωσω εδω.

Δεν εχω γραψει κατι που δεν επρεπε σχετικα με το ονομα σου, αλλα πιστευω να καταλαβεις οταν την θεσω εδω

Καλη σου νυχτα παλικαρι ..
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 20, 2008 9:49 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

- κι' εδω πολυ ζεστη και με δυσκολευει προσωπικα . . . θα περασει ομως . . .
- μην στενοχωριεσαι για αυτα που γραφεις . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 02, 2008 8:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: * ή και ο νους στην ζωη ή στις πετρες και ο νους και . . Απάντηση με Συμπερίληψη

saama έγραψε:
* ή εισαι παρα μα παρα πολυ αργος και απλος για ολους αυτους της φιλοσοφιας , ή εισαι αδιανοητα γρηγορος και δυσκολος για το επιπεδο της νοημοσυνης τους *
* εγω ομως δεν θα ΚΑΘΗΣΩ μεσ' την μεση *
* σε σενα θα λεω Συνεχιζε και θα 'μαι απο κοντα οσο μπορω και σε τουτους θα λεω να Παυουνε γιατι κουραστηκα να τους ακουω να αναμασανε τα ιδια και τα ιδια *
* εσυ τους λες να ΚΑΤΕΒΟΥΝ . . κι' αυτοι εξακολουθουν να θελουνε να ΝΟΜΙΖΟΥΝ πως ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ *
* ΣΕ ΣΕΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ , ΣΕ ΤΟΥΤΟΥΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ *
* αυτοι ειναι πολλοι και μεγαλομανεις κι' εσυ εισαι ενας και τοσος δα μεσ' την αναγκη μας για γνωση *
* χαρα σου η υπομονη σου για ολους Μας *


- σαμπως και ειχανε δικιο που '' σε κοψανε και σε αποβαλανε '' απο την filosofia . . . ;
- σαμπως και μας λες πολλα για 'Μενα . . . ;
- λειπεις ομως και δεν μπορω να λεω σε σενα . . . παρα μονο κουραγιο και περαστικα ΣΑΣ .
- αν δεν '' επιστρεψεις '' . . . θα φυγω και δεν θα επιστρεψω και 'γω . . .
- οπου κι' αν εισαι . . . ΑΠΟ 'ΔΩ ΛΕΙΠΕΙΣ . . .
- Κανεις δεν σε πηρε χαμπαρι . . .
- ωρα σου καλή . . .
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 04, 2008 12:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: - αποψη . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

.
- ο νους του ανθρωπου , δεν ειναι Οπως και Οτι ητανε οι θεοι του . . .
- ο νους του ανθρωπου ειναι Μετα την λογικη του . . .
- και ο νους του ανθρωπου Ενας ειναι . . .
- και ειναι αυτος ο κοινος . . .
- και ειναι και υπερ του ανθρωπου και κατα . . .
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 05, 2008 12:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

about, εδω ειμαι ..
Δεν χρειαστηκε να το παρω χαμπαρι, γιατι δεν ξεχναω τις περειπετειες κανενος
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
Σελίδα 1 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center