Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Μπένυ Χιν.Ο ιεροκήρυκας της αγάπης!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Tanysipteros
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 706

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 22, 2013 11:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Μπένυ Χιν.Ο ιεροκήρυκας της αγάπης! Απάντηση με Συμπερίληψη

Ο Benny Hinn, είναι ένας από τους πιο γνωστούς και πλουσιότερους τηλευαγγελιστές διεθνώς. Η θεολογία του είναι βασισμένη κατά ένα μεγάλο μέρος σε αυτήν της κίνησης του Λόγου της Πίστεως, με μια βαριά έμφαση στο αποκαλούμενο "Ευαγγέλιο της ευημερίας". Όπως υπονοείται από το όνομα "Ευαγγέλιο ευημερίας" αυτή η διδασκαλία λέει πως ο καθένας μέσω της πίστης του μπορεί να λάβει οτιδήποτε θέλει - όπως υγεία, πλούτο, ή οποιαδήποτε μορφή προσωπικής επιτυχίας. Εντούτοις, αυτή η δύναμη απελευθερώνεται μόνο μέσω της πίστης τους. Σύμφωνα με τον Benny Hinn εάν ένα πρόσωπο εκφράσει την πίστη του με τη σπορά ενός ικανοποιητικού χρηματικού ποσού στη "διακονία" του - ότι στο πρόσωπο αυτό θα χορηγηθεί θεία θεραπεία



Ο Benny Hinn (πλήρες όνομά του: Toufik Benedictus Hinn) γεννήθηκε στην πόλη Χάιφα του Ισραήλ το 1952. Ήταν ένα από τα οκτώ παιδιά μιας Αρμένισσας μητέρας και ενός Έλληνα πατέρα. Η οικογένεια ήταν Ελληνορθόδοξη. Το 1968, μετανάστευσαν στον Καναδά. Όταν ήταν στο Γυμνάσιο εγκατέλειψε την Ορθόδοξη Εκκλησία και προσχώρησε στον Πεντηκοστιανισμό. . Κάθε έτος ταξιδεύει τον κόσμο διευθύνοντας τις αποκαλούμενες Σταυροφορίες Θαύματος και Θεραπείας, όπου δημιουργεί μεγάλες προσδοκίες στους ανθρώπους που προσκαλούνται να τις παρακολουθήσουν

http://www.oodegr.com/oode/pentikostianoi/benyxin1.htm







Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 23, 2013 11:01 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Έτσι. Συνέχισε ακάθεκτος τις τρολλιές σου.
Να έχει υλικό ο διαχειριστής να δει.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tanysipteros
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 706

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 23, 2013 1:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
Έτσι. Συνέχισε ακάθεκτος τις τρολλιές σου.
Να έχει υλικό ο διαχειριστής να δει.


ΠΑΓΩΣΑ!!!

Γιατί ρε βλάκα? Τι περισσότερο έχει ο Ούγκο Τσάβες από τον Μπέννυ Χιν?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 23, 2013 6:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συνέχισε παιδί μου...
Μην αποσπάσαι απ' το σκοπό σου.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 23, 2013 10:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

'Ωχ.
πέτυχες το δόγμα του Opyrgou...
Δες τώρα πως δεν βρίζει, γιατί ενδεχομένως κάποιος θα ψάχνει τον κύριο παραπάνω...και δεν γίνεται να πέφτει σε βρισιές!!!!!!!!!!!!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tanysipteros
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 706

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 24, 2013 2:46 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σηκωθείτε φύγετε, από το ωραίο θέμα που πόσταρα
Εγώ μεγάλωσα με τον Μπένυ Χιν.Έχω μεγάλο σεβασμό σε αυτόν και τα κυρήγματα του.
Το θέμα είναι πολύ ιερό για εμένα. Γι΄αυτό, σας παρακαλώ ευγενικά, σηκωθείτε φύγετε από εδώ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tanysipteros
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 706

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 25, 2013 12:01 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
Α γι' αυτό είσαι κι εσύ τόσο γραφικός όσο αυτός.

ΤΡΑΒΑ Γ@ΜΗΣΟΥ ΡΕ Astrarxis!


Πάρτην και κοιμήσου. Επαναστάτη χωρίς αιτία και του καναπέ.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tanysipteros
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 706

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 25, 2013 3:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Λόγο δεν έχεις ούτε εσύ. Μην τυχόν και ξαναμιλήσεις χωρίς την άδεια μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 25, 2013 9:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μην το τραβάς Astrarxis.
Σε έχω προειδοποιήσει πολλές φορές, μα με το αστείο, μα με το σοβαρό και δεν βλέπω να βάζεις μυαλό.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tanysipteros
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 706

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 26, 2013 1:47 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
Μην το τραβάς Astrarxis.
Σε έχω προειδοποιήσει πολλές φορές, μα με το αστείο, μα με το σοβαρό και δεν βλέπω να βάζεις μυαλό.


Ωραία. Αφού βλέπω ότι τσαντίζεσαι και στεναχωριέσαι, δεν θα μπαίνεις στα χωράφια μου. Γι΄αυτό δεν θα με προκαλείς, δεν θα λες απεριοριστες βλακείες στα θέματα που ποστάρω και κάνε ότι γουστάρεις.

ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. Και εγώ, θα είμαι ωραίος απέναντι σου.

Αλλιώς, συνεχίζουμε το ίδιο βιολί.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center