Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Καταγγελία Ιστοχώρου.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Για συγκεκριμένους ιθύνοντες
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 23, 2006 5:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΙΛΑΕΙΡΑ έγραψε:
Αγαπητοί υπεύθυνοι του filosofia.gr

διαβάζοντας την τοποθέτηση του κ. Pines316:

Παράθεση:
Ρωτάω είναι νομικά και ηθικά σωστό; Για ένα χώρο που η λελογισμένη ανωνυμία πρέπει να είναι σεβαστή και επιβεβλημένη.
Περιμένω τις τοποθετήσεις σας. . . (πριν προβώ σε άλλου είδους νομική καταγγελία ή δημοσίευση – γιατί θέλω η απόφαση μου να είναι τεκμηριωμένη και σωστή).

ΥΣ. ΒΛΕΠΕ
1.---ΒΙΒΛΙΟ ΕΚΠΛΗΞΗ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΛΙΑΝΤΙΝΗ!
http://www.liantinis.gr/forum/viewtopic.php?t=193&start=0

ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΑΠΕΜΕΙΝΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΟΥ. (Ευτυχώς τις "φυλάκισε" - κλείδωσε και στην συνέχεια μπλόκαρε τον λογαριασμό μου.
2.---Aνώνυμοι μηνυτές - Υβριστές ή περί του διαδικτύου ηθικά. .
http://www.liantinis.gr/forum/viewtopic.php?t=195


θεωρώ απαραίτητο να σας ενημερώσω ότι το κείμενο αυτό εκτιμώ ότι περιέχει προσωπικές απειλές σε βάρος μου. Συγκεκριμένα βλέπω να δημοσιεύεται ιστοσελίδα που δημιούργησα σε άλλο διαδικτυακό χώρο, του www.liantinis.gr του οποίου είμαι επίσης μέλος με το όνομα Δανάη, και να συνοδεύεται με την απειλή για νομική καταγγελία. Από όσο γνωρίζω κανένα νομικό έρεισμα δεν υπάρχει για να ακούγεται μια τέτοια απειλή. Αντίθετα από τον άνθρωπο αυτό έχω υβριστεί κατ' επανάληψη τόσο με το ψευδώνυμο που χρησιμοποιεί κι εδώ όσο και με άλλα ψευδώνυμα που έχει κατά καιρούς χρησιμοποιήσει.

Επιπλέον θα πρέπει να σας αναφέρω ότι ο άνθρωπος αυτός με γνωρίζει προσωπικά (από συνάντηση του φόρουμ του liantinis.gr, στην οποία είσαστε παρών και εσείς κ. afham) και δεν μπορεί να επικαλεστεί ότι απλά κοντράρεται ανώνυμα στο διαδίκτυο. Οι απειλές του και οι ύβρεις του γνωρίζει καλά σε ποιο πρόσωπο απευθύνονται.

Γι' αυτό ο τρόπος που μου επιτίθεται ομολογώ πως έχει αρχίσει να με φοβίζει διότι καταλαβαίνω ότι έχει κάποια ανεξήγητη εμπάθεια και εμμονή απέναντί μου.

Προς τιμήν της διεύθυνσης του liantinis.gr - στο οποίο όπως γνωρίζω συμμετέχετε κι εσείς προσωπικά ως διαχειριστής - τα υβριστικά μηνύματα του κυρίου αυτού διαγράφονται. Γεγονός που όπως φαίνεται τον εκνεύρισε και αποφάσισε να μεταφέρει εδώ τις απειλές του.

Και θα πρέπει να αναφέρω ότι γνωρίζει πως συμμετέχω στο εδώ φόρουμ με το νικ Ιλάειρα. Απόδειξη το κείμενό του που σας παραθέτω από το liantinis.gr

http://www.liantinis.gr/forum/viewtopic.php?p=3231&highlight=#3231


Παράθεση:
Παράθεση:
Δανάη έγραψε:
Από τη φιλοσοφία του, σημείωμα σαν παλιός ναυτικός κλείνω σε μπουκάλι και αφήνω στα κύματα… και στου Δασκάλου το όνομα ομνύω στο προορισμό του να φτάσει… Γιατί εμείς μπορεί να «αρμενίζουμε με πλώρη τη συνείδηση του σκοπού και του στόχου και προπαντός με τη σωτήρια γνώση ότι ποτέ δεν θα φτάσουμε στο λιμάνι – αλλοίμονο αν μας συντύχαινε τέτοιο κακό, θα ‘ταν σαν να ‘χε το Σύμπαν πέρατα, σαν να μην υπήρχε δηλαδή θεός…» αλλά το μήνυμα πρέπει να φτάσει:


Τι λες κοπελιά μου δεν σε αντιλαμβάνομαι; . . . τι ναυτικός και κουραφέξαλα είναι αυτά; λίγη σοβαρότητα επιτέλους πια, . . . ιλα(ιρα)ροτραγωδία το κατάντησες !!! σαν humorιστκός εκπρόσωπος αντιδράς!!! τι τελικά ειν’ τούτο σα αυτό το SITE ; συνέλθετε επιτέλους !!! Από διαγραφές χορτάσαμε. . . τι άλλο θα δούμε ακόμη ;


(Σημείωση: Το κείμενό του αυτό είναι από τα ήπια, γι' αυτό και δε διαγράφτηκε. Αυτά που διαμαρτύρεται ότι του διαγράψανε είχανε βαρύτατους υβριστικούς χαρακτηρισμούς.)

Καταλαβαίνετε λοιπόν ότι δεν είναι καθόλου τυχαίο που μπήκε και στο filosofia. Είναι προφανές πως θέλει να συνεχίσει και εδώ τις απειλές σε βάρος μου.

Το πρόσχημα που χρησιμοποιεί το τελευταίο διάστημα είναι οι θετικές κρίσεις που εξέφρασα για το βιβλίο του κ. Αλικάκου σχετικά με τη ζωή του Λιαντίνη. Δεν καταλαβαίνω τι λόγος του πέφτει γι' αυτό και σε τι είναι παράνομο να επαινώ ένα βιβλίο που διάβασα και μου άρεσε; Πόσο μάλλον που γνώριζα προσωπικά το Λιαντίνη και για μένα η φιλοσοφία του αποτελεί οδηγό ζωής.

Δε ζούμε σε δημοκρατία; Δεν έχω το δικαίωμα να λέω ελεύθερα τη γνώμη μου; Ποιος δίνει το δικαίωμα σε αυτόν τον κύριο με ύβρεις και απειλές και συκοφαντίες να με πιέζει να μην εκφράζομαι ελεύθερα;


Επειδή η κατάσταση αυτή με έχει ανησυχήσει πάρα πολύ, πρόκειται να αποτανθώ στη δικαιοσύνη και να ζητήσω την ανάλογη προστασία.

Για το λόγο αυτό ζητώ και από εσάς να λάβετε όλα τα απαραίτητα μέτρα που η δεοντολογία στην περίπτωση αυτή επιβάλλει.



ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΑΡΑΚΑΤΩ . . . . Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 23, 2006 5:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αν και θα έπρεπε να μην απαντήσω απαξιώνοντας τις έμμεσες απειλές, διότι από κατήγορος να βρεθώ κατηγορούμενος πάει πολύ. Exclamation Exclamation Exclamation

Η παραπάνω δημοσίευση είναι προφανές ότι θέλει να προκαλέσει μεταστροφή του ενδιαφέροντος από το πρόβλημα που δημιουργήθηκε με το περιβόητο βιβλίο.

Προσωπικά δεν εμποδίζω τον οποιονδήποτε να γράψει, και ούτε έχω εξάλλου το δικαίωμα να προβώ σε τέτοια κακοήθεια.
Προσωπικά όμως θεωρώ και έχω το δικαίωμα αυτό νομίζω, τι στιγμή που ο ιδιοκτήτης του site με παρέσυρε στην ψευδαίσθηση της Κοινότητας ως υποστηρικτής τάχα του Λιαντίνη, Όταν δηλ. τον πίστεψα ότι έχει αυτές τις προθέσεις και όχι το εμπόριο με την συγγραφή ενός βιβλίου, το οποίο προσωπικά δεν με ενδιαφέρει γιατί το έχω διαβάσει κατά 3/4 σε ηλεκτρονική μορφή. Το τέλος δεν το διάβασα γιατί μου το φύλαγε σαν έκπληξη με την κυκλοφορία του βιβλίου.

Αυτό που δεν αναφέρεται λοιπόν και έχει σημασία είναι οι λόγοι διαγραφής μου από συντονιστή του site, με το περιβόητο «αι χάσου από τα μάτια μου» και το τι ήθελα να προστατέψω τότε.

Κάποιοι οι οποίοι σήμερα δηλώνουν απειλούμενοι (φευ!!! – τι θα ακούσουμε ακόμη) παρανομούσαν τότε δημοσιεύοντας παράνομα, ολόκληρες σελίδες των βιβλίων του Λιαντίνη.
Όπως κάνουν και τώρα (δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να το αποδείξω) στο: http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=515295

Επίσης στο indymedia, προκαλούν με διάφορα ψευδώνυμα να ανταλλάξω μαζί τους ύβρεις και απειλές. Δεν τους ακολούθησα και ούτε σκοπεύω να το κάνω
Περιμένω λοιπόν να δω τι σκοπεύουν ακόμη . . . να μηχανευτούν!!!.

Προσωπικά είμαι λυπημένος – απογοητευμένος, δεν το κρύβω αλλά διατηρώ την ψυχραιμία μου και τις εγγραφές μου σε back up όλες για πιστοποίηση των ισχυρισμών μου.

Έχω το δικαίωμα αυτό να το διαφυλάξω με κάθε προσωπικό κόστος. Διότι θεωρώ τον εαυτό μου εξαπαντηθέντα και τώρα υβριζόμενο με τον χυδαιότερο τρόπο.

Συκοφαντήθηκα, λοιδορήθηκα μέχρι και προσωπικά δεδομένα μου βγάλανε σε ηλεκτρονική μορφή.
Για όλα υπάρχει η απαραίτητα αιτιολόγηση, . . . καθώς και η επιταγή του νόμου περί «Προστασία του ατόμου από την επεξεργασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα. (βλ Άρθρο του Ν.2774/1999)»

Επειδή δεν θα έχει ενδιαφέρον περισσότερο να αναπτύξω τα επιχειρηματά μου.

Ρωτάω την αγαπητή ευφάνταστη κυρία.

Πότε και που ανταλλάξαμε καθαρά προσωπικές ύβρεις ή απειλές με τα κανονικά μας ονόματα και εάν αυτό που εννοεί είναι το ότι της σύνεστησα προσωπικά με e-mail, (σε ψευδώνυμο – όχι σε πραγματικό - το οποίο κοινοποίησα στους ενεργούς χρήστες), όταν ήμουν συντονιστής για 3 μέρες μόνον (Ευτυχώς), για να μην παρανομεί με δημοσιεύσεις κειμένων για τα οποία υπάρχουν συγγενικά δικαιώματα κλπ επιτελώντας έτσι παράνομες πράξεις !!! αυτό δεν είναι απειλή αλλά σύσταση ενός συντονιστή μιας Κοινότητας η οποία έπρεπε να λειτουργεί με όρους σεβόμενος τις νομικές διατάξεις.

Το κομβικό σημείο είναι αυτό και ελπίζω ότι θα έρθουν οι γνωρίζοντες να το διαβεβαιώσουν, είναι το ότι, όταν είπα στον ιδιοκτήτη, μην «προκαλείς την οικογένεια γιατί έχουν δίκαιο με τα συγγραφικά τους δικαιώματα» . Στην συνέχεια έγινε η διαγραφή μου.

Θυμίζω λοιπόν στην κυρία, τότε που μας κάλεσε ο ιδιοκτήτης να παραβρεθούμε ως υποστηριχτές κλπ. Γιατί τότε υποκριτικά δεν πήγε, αλλά συνομιλούσε φιλικά μαζί μου για την μη εμπλοκή μας στην προσωπική του υπόθεση φοβούμενη για την δικαστική τους διαμάχη με το site και την οικογένεια Λιαντίνη.
Εμείς εξάλλου όπως μου εξήγησε είμαστε εγεγγραμενοι στην Κοινότητα περίπου ένα χρόνο πριν, άρα τι συντακτική, τι υποστηρικτική ή τι άλλου είδους υποστηρικτική ομάδα !!! (πόσο εύκολα ξεχνάμε όταν μας πιάνει το μικρόβιο του γενίτσαρου).

Να φρεσκάρω λοιπόν και άλλο την μνήμη της. ‘Όταν πια τελείωσαν όλα πήρε ταξί, τάχαμ τάχαμ και πήγε για συμπαράσταση στο τέλος . . . αφού είχε δουλειά υποτίθεται σε μια συνέλευση κλπ. (Συγχώρησε με αλλά είναι απαραίτητο εδώ που φθάσαμε)

Φτάνει αγαπητή μου τέτοια υποκρισία. Είμαι σίγουρος για το επίπεδο σου και την μόρφωση σου ότι δεν είναι αυτό. μια μαθήτρια του Λιαντίνη είναι μια Αλήθεια !!!
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί τόσο χολή και μίσος εναντίων μου ;

Οι διαφορές μας αποδεδειγμένα είναι σε επίπεδο ψευδωνύμων και πορείας του SITE, σε προσωπικό επίπεδο έχεις κάτι συγκεκριμένο εναντίων μου ; Πολλά θα ήθελα να το μάθω !!! (Μην υποκρίνεσαι λοιπόν άλλο - δεν σου ταιράζει αυτός ο ρόλος. - Θεωρώ ότι τα ιδανικά σου και η παιδεία σου, όπως μας γράφεις συνέχεια, δεν θα σου επιτρέψουν να συνεχίσεις ολισθαίνοντας)

Θυμάσαι επίσης εκείνη την ημέρα που σου είπα προσωπικά, ότι δεν θα πάω και εγώ, αν προηγουμένως δεν μου ζητήσει συγγνώμη; και ότι θα πρέπει να με διαβεβαιώσει ρητά για τις πραγματικές του προθέσεις για την Κοινότητα ; και όχι για την προώθηση του βιβλίου του; και για την συνευθύνη του site του μόνον ; ΤΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ; ΟΛΑ ΑΥΤΑ ;

Και μου είπες είναι δικό του θέμα να τα βγάλει μόνος του πέρα !!!

Ελπίζω όταν τα θυμηθείς κάποια μέρα, οι Ερινύες θα είναι αβάσταχτες τότε και ψυχοφθόρες εξοντωτικά.

Εαν επιμένεις λοιπόν στην δήθεν καταγγελία σου, τα στοιχειά μου τα ξέρεις όλα, δεν είμαι αγνωστός σου και πολλά περισσότερο δεν κινδυνεύεις από μενα. Laughing Laughing Laughing
(Αυτά περί απειλών τα σκέφτηκες μόνη σου. . . Question Question Question
καλή η ιδέα σου να με ακφοβήσεις αλλά δεν την έστησες τέλεια. Exclamation Exclamation Exclamation
Βλέπεις στο indymedia δεν ακολούθησα κάποιων τις προκλήσεις και τις χυδαιότητες !!!)

Το να υβρίζεις πάνω στα νεύρα σου κατανοητό, αλλά να καταγγέλνεις για προσωπικές απειλές κλπ (Σχολίασε το όπως νομίζεις)

Εάν αυτό στο υπαγορεύει η παιδεία σου να παραποιείς και να κατασκευάζεις θα το αποδεχτώ, όταν μου το αποδείξεις . . .
που ; πότε ; και για πιο προσωπικό λόγο ;

εκτός των παρεκτροπών της Κοινότητα σας και η απαξίωση κτλπ που υπέστην από τον υπευθυνο του site βλέπεις ακόμη κάτι άλλο ;
Οι εγγραφές μας είναι όλες σε back up θυμισε μου και να το βρώ.

Εκεί που με λες ότι θα με καταγγείλεις λοιπόν πράξε κατά συνείδηση.
Και κατασκέυασε έναν καλύτερο για αποδοχή μύθο !!!

Τελειώνοντας με αυτή την ψυχοφθόρα διαμάχη και αισθανόμενος ντροπή για την κατάντια παλαιών φίλων, για τους οποίους ειλικρινά δεν ξέρω το πότε ήρθαν σε αντίθεση μαζί μου, εκτός από το ξεστράτημα του Site από φιλοσοφικού στοχασμού και αναζητήσεων του Λιαντίνη σε προώθηση άλλου συγγραφέα. Δεν γνωρίζω . . . και πολλά δε περισσότερο, δεν μπορώ να το κατανοήσω. (Θεωρώ ότι θα ξυπνήσω από ένα κακό εφιάλτη και όλα θα είναι ψέματα)

Ρωτάω λοιπόν υβριστές μου, βλέπετε κάποιον άλλον λόγο εκτός της μεθόδευσης πλασαρίσματος του περιβόητου βιβλίου ; και των λόγων της διαγραφής μου ;

Ρωτάω και περιμένω προσωπικά μια πειστική απάντηση, εκτός της διαφορετικής αντίληψης μας για την προώθηση του συγγραφέα – ιδιοκτήτη μέσου αυτού του site, ενός βιβλίου για το οποίο εκκρεμεί και ένα εξώδικο, υπάρχει κάποια άλλη διαφορά μας μεταξύ μας ; .

Σας ήξερα και από χθες ; και για πιο λόγο λοιπόν όλη αυτή η μεθόδευση της μη καταγραφής της κριτικής μου για το Βιβλίο και το λόγο τον οποίο ανέπτυξα ως ασυμβίβαστο με το περιεχόμενο του site;

Προσωπικά δεν βλέπω άλλη αιτιολόγηση. Εάν κάποιος μπορεί να καταθέσει κάποια άλλη, χαρά μου να την διαβάσω.

Απόδειξη θέλετε ΅; . . . πατήστε τα Links παρακάτω

http://www.liantinis.gr/forum/viewtopic.php?t=209

Δημοσιεύθηκε: Thu Jun 22, 2006 8:39 pm
http://www.liantinis.gr/forum/viewtopic.php?t=207

Δημοσιεύθηκε: Thu Jun 22, 2006 8:36 pm Θέμα δημοσίευσης: Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗΤΕ . . .
http://www.liantinis.gr/forum/viewtopic.php?t=193&start=60

Το τι έχει διαγραφεί σε άλλη ευκαιρεία μην κουράζουμε τους χρήστες να διαβάζουν. . . διεγραμμένα πράγματα Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 23, 2006 8:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιατί ξοδεύεις τόσο χρόνο να γράφεις όλα αυτά τα πράγματα; Επιδιώκεις κάτι συγκεκριμένο;
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 23, 2006 8:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ο τρόπος γραφής μας είναι η πραγματική υπογραφή μας. Απάντηση με Συμπερίληψη

afham έγραψε:
Γιατί ξοδεύεις τόσο χρόνο να γράφεις όλα αυτά τα πράγματα; Επιδιώκεις κάτι συγκεκριμένο;

Αγαπητέ φίλε,

Σε θεωρώ ένα άξιο νέο, με πολλά υποσχόμενα στο φιλοσοφικό γίγνεσθαι που τόσο ανάγκη έχουμε σαν νεοέλληνες.
Σου θυμίζω την ειλικρινή μου τοποθέτηση για το άτομο σου. Στην παρακάτω συνάντηση.
Χρησιμοποιώ όμως ως πηγή επιβεβλημένη και αναγκαία την παρακάτω εγγραφή.
ΙΛΑΕΙΡΑ έγραψε:
Επιπλέον θα πρέπει να σας αναφέρω ότι ο άνθρωπος αυτός με γνωρίζει προσωπικά (από συνάντηση του φόρουμ του liantinis.gr, στην οποία είσαστε παρών και εσείς κ. afham) και δεν μπορεί να επικαλεστεί ότι απλά κοντράρεται ανώνυμα στο διαδίκτυο. Οι απειλές του και οι ύβρεις του γνωρίζει καλά σε ποιο πρόσωπο απευθύνονται.

Άρα, δεν προβαίνω εγώ σε αυτή την αποκάλυψη και δεν μου επιτρέπετε να την διαψεύσω.
Ναι είναι αλήθεια ότι σε γνώρισα σε εκείνη την συνάντηση, για την οποία προσωπικά και εσύ υποσχέθηκες - δεσμεύτηκες , ότι το «Εξώδικο» θα δημοσιευτεί.
Λέω ψέματα ;
Επίσης το «αϊ χάσου απ΄ τα μάτια μου», με ενοχλεί ακόμη, την στιγμή που ήθελα ως υπεύθυνος συντονιστής να διαφυλάξω την δεοντολογία και την νομιμότητα του forum.
Θεωρώ ότι όσοι γράψαμε κατά καιρούς (πριν την εμπορευματοποίηση του χώρου), είμαστε ειλικρινείς με τα όποια λάθη μας ή παρεκτροπές μας.
Ο Λιαντίνης για μένα είναι μια ιδέα και θα παραμένει . . .

To Δια ταύτα τώρα, για να τελειώνουμε:

    1ον Την δημοσίευση του Εξώδικου. (Δεν το απαιτώ σήμερα) ΑΛΛΑ . . .

    2ον Μια ειλικρινή συγγνώμη προσωπικά από τον ίδιο. Απ’ την κυρία δεν με αφορά.

Ο ίδιος να δημοσιεύσει με το δικό του τρόπο διατυπώνοντας μια μεταμέλεια για τα όσα κατά καιρούς έχω υποστεί με την συμπεριφορά του.

Τέλος, Έχεις προσωπικά το λόγο μου, ότι θα σταματήσω να γράφω για αυτό το θέμα και θα αποχωρήσω αξιοπρεπώς.

ΥΣ. Κρατώ τον λόγο μου, όπως το έκανα και στο δικό σου site. Το διαδίκτυο είναι μικρό και ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ (- ΝΕ) ΝΑ ΚΡΥΦΤΟΥΜΕ (- ΝΕ).

Δεν χρειάζεται κάποιος υποψιασμένος να κατανοήσει πολλά. Ο τρόπος γραφής μας είναι η πραγματική υπογραφή μας. (Τα IP μας)
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 23, 2006 9:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Στα 2 πράγματα που θες:

1) Δεν έχει σχέση με το filosofia.gr. Αν ήταν να δημοσιευθεί αυτό που λες θα έμπαινε στο liantinis.gr. Αν θες την προσωπική μου γνώμη, και αυτό θα ήταν τελικώς άχρηστο για τον επισκέπτη.

2) Δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό γιατί δεν με αφορά εξίσου.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 24, 2006 7:56 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:19 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 3:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:20 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 3:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:21 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 3:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:21 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 3:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:22 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 3:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:23 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 3:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:23 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 3:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:24 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 3:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:25 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 10:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συνέπεια λόγων και έργων και πρόσθετη "Βιβλιογραφία"
Παράθεση:
Δημοσιεύθηκε: Fri Jul 29, 2005 11:28 am Θέμα δημοσίευσης:
________________________________________
Η ελευθερία ποτέ δεν ήταν δώρο που στο χαρίζουν. Την ελευθερία σου την κατακτάς κάθε μέρα και κάθε στιγμή με όσα λες και κυρίως με όσα κάνεις. Σαφέστατα η ελευθερία του καθενός μας οφείλει να σέβεται την ελευθερία και των άλλων. Έτσι λοιπόν σε προγενέστερες συζητήσεις υποστήριξα το δικαίωμα των ιδιοκτητών του site να καθορίζουν του κανόνες - κλειδώνοντας ή και διαγράφοντας θέματα και τοποθετήσεις που αντίκειται στις αρχές που οι ίδιοι έχουν θεσπίσει γι΄αυτό εδώ το διαδικτυακό χώρο. Σπίτι τους είναι κι εμείς οφείλουμε να τιμήσουμε τη φιλοξενία που μας παρέχουν.

Αλλά το ίδιο περιμέναμε και από κείνους. Λυπάμαι που διαπιστώνω έλλειψη σεβασμού από όλες τις μεριές. Και λυπάμαι περισσότερο για τις ώρες που ανάλωσα εδώ. Η λατρεία που νιώθω για το Λιαντίνη δεν αρκεί πλέον για να παραμείνω στο φόρουμ. Ή μάλλον - για να το πω πιο σωστά - όσα από κείνον έμαθα, μου επιβάλλουν να αποχωρήσω.

Με τις ευχές μου να καταφέρετε να ξεπεράσετε αυτή την κατάσταση και με τις ευχαριστίες μου για όσες απόψεις μου φιλοξενήσατε - αλλά αρνούμενη να αποδεχθώ τη διαγραφή μηνυμάτων μου που κατά τη γνώμη μου δεν πρόσβαλλαν κανέναν:

Παρακαλώ τους υπεύθυνους να με διαγράψουν.

Διατηρώντας στο ακέραιο την ελευθερία του λόγου μου
Μαρία Λ


Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ . . .
http://www.liantinis.gr/forum/viewtopic.php?t=86&start=0
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Για συγκεκριμένους ιθύνοντες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center