Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Υπογραψτε για τους φονους μικρων φωκιων....

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DiMiTrIs
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 165

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 31, 2006 9:53 am    Θέμα δημοσίευσης: Υπογραψτε για τους φονους μικρων φωκιων.... Απάντηση με Συμπερίληψη

:: [ Υπογράψτε κι εσείς το ψήφισμα που καλεί την κυβέρνηση του Καναδά να ανακαλέσει την απόφασή της να σκοτωθούν 300.000 μικρές φώκιες για τη γούνα τους!..


ειναι ενα λεπτο δουλειας...
εχουν μαζευτει περιπου 63.000 υπογραφες και ο στοχος ειναι 70.000

http://www.thepetitionsite.com/takeaction/263683224?z00m=78136&z00m=78&z00m=78<l=1143706892
_________________
Στο σχολειο δεν εμαθα τιποτα
Δημητρης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Καψαλάκης Γιαννης
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 150
Τόπος: Battle of Crete

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 31, 2006 10:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μπράβο!
_________________
Αν ήμουν δροσοσταλίδα, θα έβρισκα καταφύγιο στην άκρη ενός φύλλου. Επειδή όμως είμαι άνδρας, δεν υπάρχει το παραμικρό μέρος για μένα σε ολόκληρο τον κόσμο. - Saigo Tagamori -
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 6:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν είναι "αφύσικο" αυτό;
Πόσα άλλα ζώα έχουν την δυνατότητα επιβίωσης μέσω υπογραφών;
Τι το ξεχωριστό έχει η φώκια;
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 6:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δηλαδή Bugman τι προτείνεις; Να σκοτώσουμε τις φώκιες που απομένουν αποδίδοντας έτσι δικαιοσύνη αφού έτσι κάναμε και για τα υπόλοιπα είδη;
Τώρα βρήκαμε να σκεφτούμε ότι....αδικούμε τα υπόλοιπα είδη;
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 9:47 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Όπως έχω αναφερθεί και αλλού, ο νους δουλεύει σε τριά μέρη, τη γνώση, τη φαντασία και τη στρατηγική.
Η υπογραφή που μας ζητάνε εδώ, είναι μέρος της στρατηγικής. Αυτό που περιμένουν από μας είναι η γνώση και η φαντασία. Η γνώση ότι οι φώκιες λιγοστεύουν και η φαντασία ενός κόσμου δίχως φώκιες!
Πραγματικά ΔΕΝ έχω γνώση για πιθανή έλλειψη του είδους αυτού. Επιπλέον δεν μπορώ να φανταστώ το κόσμο με φώκιες, ούτε και χωρίς φώκιες....Άρα πως θα συμμετέχω σε κάτι που δεν κατανοώ;
Τα λόγια που συνοδεύουν την στρατηγική των υπογραφών είναι δικαιολογίες και όχι ενδείξεις...
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
emu
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 553

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 4:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

malistaa...molis irtha apo to site!!!upegrapsa se ola!!oxi allo pia skotwma sta kaimena ta zwa!!an to diapratoume eimaste ki emeis me ti seira mas..kai me suneidisi tou ti kanoume...enseinidita kai apofasismena skotwnoume dimiourgies enos epipedou ligo katwterou apo to diko mas..ws pros ti???me antalagma to xrima...kai ta ulika agatha.. i viologia kai i genetiki .exei apodeiksei se teleutees meletes tis pws ta zwa exoun tin idia systasi me ton anthrwpo..einai ftiagmena apo to idio uliko..Mipws kseroume tin ekseliksi tou anthrwpou?Mipws eimaste toso sigouroi apo pou proilthame ,wste na nomizoume pws eimaste monadikoi kai mi sugkrisimoi??kai pws den uparxei sugkrisi me ta zwa???wste na pratoume egklimata kata twn zwwn xwris tupseis???poso sigouroi eimaste telika gia otidipotee???mipws gia tipote telika???.....
_________________
Ομορφια ειναι η απλοτητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
emu
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 553

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 07, 2006 4:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

DARVINOS: o anthrwpos,me oles tis eugeneis idiotites tou,me tin sumpatheia pou aistahanetai gia ta katwtera pragmata,me ti filanthrwpia tou,pou den periorizetai mono stous sunanthrwpous tou,alla kai sta pio tapeina onta,me to theio pneuma tou,pou exei diaperasei tin kinisi kai to suntagma,tou iliakou sustimatos,me oles autes tis eksupswmenes dunameis,fernei AKOMA sti SWMATIKI TOU KATASKEUI tin SFRAGIDA tis XAMILIS TOU PROELEUSEWS.... Wink Smile Exclamation
_________________
Ομορφια ειναι η απλοτητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Καψαλάκης Γιαννης
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 150
Τόπος: Battle of Crete

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 08, 2006 2:15 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman καποιες φορες δεν χρειαζεται να λες πολλα...
_________________
Αν ήμουν δροσοσταλίδα, θα έβρισκα καταφύγιο στην άκρη ενός φύλλου. Επειδή όμως είμαι άνδρας, δεν υπάρχει το παραμικρό μέρος για μένα σε ολόκληρο τον κόσμο. - Saigo Tagamori -
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GiaNt
Υφηγητής


Εγγραφή: 26 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 08, 2006 2:26 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Wraia kinisi dimitris. Bravo.

ap oti eida eftase tis 74.000 upografes! polu kalo auto!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 08, 2006 11:36 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καψαλάκης Γιαννης έγραψε:
καποιες φορες δεν χρειαζεται να λες πολλα...




Σωστα. Μου ηρθε ενα mail και μου ελεγε, απο την εν λογω προτωβουλια, πως εαν ειναι δυνατο να στειλω και την διευθηνση σε φιλους καθως η Καναδικη κυβερνηση δεν εχει παρει πισω την αποφαση ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ. Φιλοι, οποιος εχει φιλους με ατομικο Mail ας το στειλει, για να υπογραψουν και αυτοι. Δυστυχως οι δικοι μου, δεν εχουν Sad
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center