Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Mία τεράστια διαφορά της ΧΑ απ' τους αντιεξουσιαστές
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Nonymous
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 170

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 03, 2013 5:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Mία τεράστια διαφορά της ΧΑ απ' τους αντιεξουσιαστές Απάντηση με Συμπερίληψη

Αυτή είναι άλλη μία τεράστια διαφορά της Χ.Α. απ' τους αντιεξουσιαστές
Τιμή ή Κότες;



"Αίμα, τιμή, Χρυσή Αυγή".
Αίμα ναι (των άλλων), αλλά, αλήθεια, για ποια τιμή μιλάμε;



Καθώς η συζήτηση για τα *άκρα* ξαναφουντώνει [η αυτοκριτική μας για το cover story είναι εδώ] και οι φήμες λένε πως σύντομα θα έχουμε συλλήψεις και από την άλλη μεριά, εντοπίζω και μία ακόμη μεγάλη διαφορά μεταξύ τους.

Δεν χρειάζεται να είσαι αντιεξουσιαστής ή να συμφωνείς πάντα με τις πράξεις ή τις μεθόδους τους, για να το συνειδητοποιήσεις, ότι σε αντίθεση με αυτούς, που υπερασπίζονται τα πιστεύω τους κι ας σαπίσουν στη φυλακή, κάθε φορά που ένας απ' τους Πατριώτες Με Τιμή πιάνεται, ξαφνικά απαρνιέται όχι μόνο το κόμμα, αλλά και τα πιστεύω του.

Το λέγαμε ξανά εδώ και μήνες, όταν σε κάθε μικροσυμβάν που συλλαμβανόταν χρυσαυγίτης (και έβρισκαν τόνους χρυσαυγίτικου υλικού στο σπίτι του και τεράστιες φωτογραφίες του Μιχαλολιάκου!) έλεγε "μα δεν έχω καμία σχέση με τη Χ.Α." και το ίδιο τον άδειαζε και η οργάνωση.

Δεκτό, ήταν τακτική για να μη λερώνεται το όνομα της Χ.Α. Όμως πλέον έχει καταντήσει ανέκδοτο.

Ο βουλευτής Λαγός που προφυλακίστηκε χτες δήλωσε: "Καμία σχέση δεν έχουμε με το Ναζισμό. Όποιος έφερνε ναζιστικά σύμβολα τον διώχναμε!" [ανέφερε ότι η Χρυσή Αυγή δεν χρησιμοποιούσε καθόλου ναζιστικά σύμβολα και μάλιστα τόνισε πως αν έφερνε κάποιος σε συγκέντρωση, τότε του απαγόρευαν τη συμμετοχή.]

Την ίδια στιγμή που στο σπίτι του Υπαρχηγού της Χ.Α. Παππά βρέθηκαν της Παναγιάς τα μάτια (ή μάλλον του Χίτλερ)!




Οι υπόλοιποι βουλευτές αρνήθηκαν ότι η οργάνωση είναι βίαια - και μετά βγήκαν και χαστούκιζαν ανθρώπους, σαν τους τελευταίους τραμπούκους.

Ο δε περήφανος αρχηγός της Χ.Α., στον ανακριτή υποστήριξε πράγματα πρωτοφανή:
"Στην πολύωρη απολογία του ο κ. Μιχαλολιάκος ισχυρίστηκε ότι δεν είναι ρατσιστής και ναζιστής, εξέφρασε τη λύπη του για τη δολοφονία του Παύλου Φύσσα και αποδοκίμασε τη βία συνολικά. Mάλιστα, χαρακτηριστικά ο Μιχαλολιάκος είπε στον ανακριτή: "Πιστεύω στην κοινοβουλευτική Δημοκρατία."



Και ερχόμαστε στη διαφορά του τίτλου.

Υπάρχουν αυτοί που όταν τους πιάνουν, αναλαμβάνουν την ευθύνη.

"Ναι, θέλω να αλλάξω το σύστημα, ναι πιστεύω στην ένοπλη πάλη ως τρόπο καλυτέρευσης της κοινωνίας", λένε με ειλικρίνεια και περηφάνεια.

Και υπάρχουν και οι κότες που πουλάνε τσαμπουκά στους αδύναμους αλλά όταν έρθει η ώρα του λογαριασμού σφυρίζουν αδιάφορα.

"Εγώ ρατσιστής; Μα εγώ αποδοκιμάζω τη βία! Καμία σχέση δεν έχω με το ναζισμό, πιστεύω στην κοινοβουλευτική Δημοκρατία", λένε υποκριτικά. Κι ας υπάρχουν τα βίντεο, οι δηλώσεις, οι αποδείξεις, η βία.

Προφανώς και είναι τακτική του Γκέμπελς, να αρνείσαι τα πάντα, ακόμα κι ότι τώρα είναι μέρα κι όχι νύχτα. Αλλά δεν καταλαβαίνω: εγωισμό δεν έχουν αυτοί οι άνθρωποι; Αυτοσεβασμό; Αγάπη προς τα πιστεύω τους;

Όσο είναι ελεύθεροι απειλούν θεούς και δαίμονες, χαιρετούν ναζιστικά, αποκαλύπτουν ότι δεν πιστεύουν στη Δημοκρατία, δηλώνουν ρατσιστές, κι όταν τους πιάνουν ξαφνικά γίνονται αρνάκια;

Με τη δήλωσή του στον ανακριτή ο Μιχαλολιάκος τώρα προσπαθεί να πλασαριστεί σαν ο παρεξηγημένος έλληνας Γκάντι.

Στην πραγματικότητα όμως αποδεικνύεται θρασύδειλος, έτοιμος να προδώσει τα πιστεύω του, να απαρνηθεί την ιδεολογία του και να κάνει οτιδήποτε για να γλιτώσει τον εαυτό του.



Πηγή: www.lifo.gr


υ.γ. βέβαια για το ότι βρέθηκε ναζιστικό υλικό στα σπίτια των χρυσαυγιδιών έχω μόνο αυτό το σχόλιο να κάνω....

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nonymous
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 170

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 03, 2013 8:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

OΡΙΣΤΕ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ....

ΕΧΘΕΣ ΜΕΝΟΜΕΝΟΣ, ΕΡΙΧΝΕ ΚΛΩΤΣΙΕΣ, ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ...





ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ, ΠΛΗΣΙΑΣΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ, ΠΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΟΛΙΣ ΠΛΗΣΙΑΖΑΝ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΤΟΥΣ ΤΡΑΜΠΟΥΚΙΖΕ, ΜΕ ΥΦΟΣ ΧΑΡΤΟΓΙΑΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ... "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ"!



ΑΥΤΟ EINAI ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΣΤΗ ΣΤΑΣΗ !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 03, 2013 9:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Και άλλα αστεία που βρίσκει κανείς στο διαδίκτυο, μαζί με τα παραπάνω!


Παράθεση:
Την περίοδο του Εθνικού διχασμού στην Κρήτη, ένας επιθεωρητής δημοτικής εκπαίδευσης ανέβαινε μΆ ένα μουλάρι σΆ ένα ορεινό και δύσβατο χωριό, για να επιθεωρήσει τον εκεί δάσκαλο. Στο δρόμο που πήγαινε συναντά έναν αγωγιάτη και τον ρωτά: «Δε μου λες, πατριώτη, ο δάσκαλος τι είναι; Βενιζελικός ή βασιλικός;». ... «Βενιζελικός», απαντά ο αγωγιάτης. «Α, το γαϊδούρι» σχολίασε ο επιθεωρητής. Ο αγωγιάτης όμως... ήταν Βενιζελικός και φίλος του δασκάλου και έτρεξε να μεταφέρει στο δάσκαλο τη στιχομυθία. «Το και το, δάσκαλε. Σε είπε γαϊδούρι». Την επομένη μπαίνει ο επιθεωρητής στην τάξη και ρωτά το δάσκαλο ποιο είναι το μάθημα της ημέρας. «Τα σημεία της στίξεως», απαντά ο δάσκαλος. «Ας δούμε, λοιπόν, τι ξέρουν τα παιδιά», λέει ο επιθεωρητής. Ο δάσκαλος σήκωσε ένα μαθητή στον πίνακα, τον Σήφη, και του είπε να γράψει τη φράση: Ο επιθεωρητής είπε, ο δάσκαλος είναι γαϊδούρι. Αφού, έκπληκτος ο μαθητής, το έγραψε, τον ρωτά ο δάσκαλος: «Ποιος είναι, παιδί μου, γαϊδούρι;». «Ο δάσκαλος», ψέλλισε ο μαθητής. «Και ποιος το είπε;». «Ο επιθεωρητής, κύριε». «Ωραία», είπε ο δάσκαλος. «Βάλε ακόμα ένα κόμμα». Ο επιθεωρητής, είπε ο δάσκαλος, είναι γαϊδούρι. Μόλις τελείωσε ο μαθητής, τον ρωτά ο δάσκαλος: «Ποιος είναι τώρα, παιδί μου, το γαϊδούρι;». «Ο επιθεωρητής», απαντά δειλά ο μαθητής. «Και ποιος το είπε;» «Ο δάσκαλος», απαντά ο μαθητής. Οπότε στρέφεται ο δάσκαλος στην τάξη και λέει: «Είδατε παιδιά τι κάνουν τα κόμματα; Πότε βγάζουν γάιδαρο τον επιθεωρητή και πότε το δάσκαλο»! Στις μέρες μας, ο Σήφης, παππούς πλέον, καθισμένος στην πολυθρόνα του μπροστά στη τηλεόραση άκουγε για νέες μειώσεις στις συντάξεις και μονολογεί: -Όταν ήμουν μαθητής, άκουγα κάθε τόσο το δάσκαλο να μας λέει:«Να προσέχετε τα κόμματα! Ένα λάθος κόμμα μπορεί να σας χαλάσει τελείως τη σύνταξη!» Έπρεπε να περάσουν εξήντα χρόνια για να καταλάβω τι εννοούσε.

_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 03, 2013 11:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

τις μπουρδολογίες των ΜΜΕ φιλων σου τις φέρνεις και εδώ....αφού δεν ξέρεις βρε χαζοβιόλη μόνικα τι σημαίνει το ΑΙΜΑ-ΤΙΜΗ γιατι κοπιάρεις συνεχώς χαζοβιόλικα σχόλια?

θα μου πεις, ο χαζοβιόλης, τα χαζοβιόλικα καταλαβαίνει...


_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nonymous
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 170

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 04, 2013 2:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Και άλλα αστεία που βρίσκει κανείς στο διαδίκτυο, μαζί με τα παραπάνω!


Παράθεση:
Την περίοδο του Εθνικού διχασμού στην Κρήτη, ένας επιθεωρητής δημοτικής εκπαίδευσης ανέβαινε μΆ ένα μουλάρι σΆ ένα ορεινό και δύσβατο χωριό, για να επιθεωρήσει τον εκεί δάσκαλο. Στο δρόμο που πήγαινε συναντά έναν αγωγιάτη και τον ρωτά: «Δε μου λες, πατριώτη, ο δάσκαλος τι είναι; Βενιζελικός ή βασιλικός;». ... «Βενιζελικός», απαντά ο αγωγιάτης. «Α, το γαϊδούρι» σχολίασε ο επιθεωρητής. Ο αγωγιάτης όμως... ήταν Βενιζελικός και φίλος του δασκάλου και έτρεξε να μεταφέρει στο δάσκαλο τη στιχομυθία. «Το και το, δάσκαλε. Σε είπε γαϊδούρι». Την επομένη μπαίνει ο επιθεωρητής στην τάξη και ρωτά το δάσκαλο ποιο είναι το μάθημα της ημέρας. «Τα σημεία της στίξεως», απαντά ο δάσκαλος. «Ας δούμε, λοιπόν, τι ξέρουν τα παιδιά», λέει ο επιθεωρητής. Ο δάσκαλος σήκωσε ένα μαθητή στον πίνακα, τον Σήφη, και του είπε να γράψει τη φράση: Ο επιθεωρητής είπε, ο δάσκαλος είναι γαϊδούρι. Αφού, έκπληκτος ο μαθητής, το έγραψε, τον ρωτά ο δάσκαλος: «Ποιος είναι, παιδί μου, γαϊδούρι;». «Ο δάσκαλος», ψέλλισε ο μαθητής. «Και ποιος το είπε;». «Ο επιθεωρητής, κύριε». «Ωραία», είπε ο δάσκαλος. «Βάλε ακόμα ένα κόμμα». Ο επιθεωρητής, είπε ο δάσκαλος, είναι γαϊδούρι. Μόλις τελείωσε ο μαθητής, τον ρωτά ο δάσκαλος: «Ποιος είναι τώρα, παιδί μου, το γαϊδούρι;». «Ο επιθεωρητής», απαντά δειλά ο μαθητής. «Και ποιος το είπε;» «Ο δάσκαλος», απαντά ο μαθητής. Οπότε στρέφεται ο δάσκαλος στην τάξη και λέει: «Είδατε παιδιά τι κάνουν τα κόμματα; Πότε βγάζουν γάιδαρο τον επιθεωρητή και πότε το δάσκαλο»! Στις μέρες μας, ο Σήφης, παππούς πλέον, καθισμένος στην πολυθρόνα του μπροστά στη τηλεόραση άκουγε για νέες μειώσεις στις συντάξεις και μονολογεί: -Όταν ήμουν μαθητής, άκουγα κάθε τόσο το δάσκαλο να μας λέει:«Να προσέχετε τα κόμματα! Ένα λάθος κόμμα μπορεί να σας χαλάσει τελείως τη σύνταξη!» Έπρεπε να περάσουν εξήντα χρόνια για να καταλάβω τι εννοούσε.


MARIA έγραψε:
τις μπουρδολογίες των ΜΜΕ φιλων σου τις φέρνεις και εδώ....αφού δεν ξέρεις βρε χαζοβιόλη μόνικα τι σημαίνει το ΑΙΜΑ-ΤΙΜΗ γιατι κοπιάρεις συνεχώς χαζοβιόλικα σχόλια?

θα μου πεις, ο χαζοβιόλης, τα χαζοβιόλικα καταλαβαίνει...



ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΟΥΦΑΛΕΣ
ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΡΕΜΑΛΕΣ !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 04, 2013 2:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μάλιστα...μίλησε το άλλο άκρο....για να επιβεβαιώσει τον Σαμαρά...
πόσο σου δίνει ρε Opyrge...
Αύριο σε βλέπω βασικό μάρτυρα που θα αποκαλύψεις τα στρατόπεδα για τα τάγματα εφόδου του ΣΥΡΙΖΑ, εκεί που μάθαινες τις ασφαλείς ρίψεις βομβών μολότοφ...και σε έδιωξαν επειδή διαμαρτυρήθηκες για το 9 που πήρες στη κατάχρηση φόρουμ με σφοδρό τρολάρισμα.
Από εκεί σου έμεινε η καταχρηστική διάθεση...
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pflegeleicht
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 1399

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 04, 2013 3:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αιφνιδιαστική εξαίρετη συνεκτικότητα στον γραπτό σου λόγο βλέπω .. Cool
_________________
Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο [Charles Baudelaire]

Truth springs from argument amongst friends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nonymous
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 170

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 04, 2013 7:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Μάλιστα...μίλησε το άλλο άκρο....για να επιβεβαιώσει τον Σαμαρά...
πόσο σου δίνει ρε Opyrge...
Αύριο σε βλέπω βασικό μάρτυρα που θα αποκαλύψεις τα στρατόπεδα για τα τάγματα εφόδου του ΣΥΡΙΖΑ, εκεί που μάθαινες τις ασφαλείς ρίψεις βομβών μολότοφ...και σε έδιωξαν επειδή διαμαρτυρήθηκες για το 9 που πήρες στη κατάχρηση φόρουμ με σφοδρό τρολάρισμα.
Από εκεί σου έμεινε η καταχρηστική διάθεση...
ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΣΟΥ ΡΕ ΣΚΑΤΟΦΑΣΙΣΤΑΡΙΟ ΚΑΡΡΑ !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nonymous
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 170

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 04, 2013 7:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Μάλιστα...μίλησε το άλλο άκρο....για να επιβεβαιώσει τον Σαμαρά...
πόσο σου δίνει ρε Opyrge...
Αύριο σε βλέπω βασικό μάρτυρα που θα αποκαλύψεις τα στρατόπεδα για τα τάγματα εφόδου του ΣΥΡΙΖΑ, εκεί που μάθαινες τις ασφαλείς ρίψεις βομβών μολότοφ...και σε έδιωξαν επειδή διαμαρτυρήθηκες για το 9 που πήρες στη κατάχρηση φόρουμ με σφοδρό τρολάρισμα.
Από εκεί σου έμεινε η καταχρηστική διάθεση...
ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΣΟΥ ΡΕ ΣΚΟΥΛΗΚΙ ΣΚΑΤΟΦΑΣΙΣΤΑΡΙΟ ΚΑΡΡΑ !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 04, 2013 8:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Και άλλα αστεία που βρίσκει κανείς στο διαδίκτυο, μαζί με τα παραπάνω!


Παράθεση:
Την περίοδο του Εθνικού διχασμού στην Κρήτη, ένας επιθεωρητής δημοτικής εκπαίδευσης ανέβαινε μΆ ένα μουλάρι σΆ ένα ορεινό και δύσβατο χωριό, για να επιθεωρήσει τον εκεί δάσκαλο. Στο δρόμο που πήγαινε συναντά έναν αγωγιάτη και τον ρωτά: «Δε μου λες, πατριώτη, ο δάσκαλος τι είναι; Βενιζελικός ή βασιλικός;». ... «Βενιζελικός», απαντά ο αγωγιάτης. «Α, το γαϊδούρι» σχολίασε ο επιθεωρητής. Ο αγωγιάτης όμως... ήταν Βενιζελικός και φίλος του δασκάλου και έτρεξε να μεταφέρει στο δάσκαλο τη στιχομυθία. «Το και το, δάσκαλε. Σε είπε γαϊδούρι». Την επομένη μπαίνει ο επιθεωρητής στην τάξη και ρωτά το δάσκαλο ποιο είναι το μάθημα της ημέρας. «Τα σημεία της στίξεως», απαντά ο δάσκαλος. «Ας δούμε, λοιπόν, τι ξέρουν τα παιδιά», λέει ο επιθεωρητής. Ο δάσκαλος σήκωσε ένα μαθητή στον πίνακα, τον Σήφη, και του είπε να γράψει τη φράση: Ο επιθεωρητής είπε, ο δάσκαλος είναι γαϊδούρι. Αφού, έκπληκτος ο μαθητής, το έγραψε, τον ρωτά ο δάσκαλος: «Ποιος είναι, παιδί μου, γαϊδούρι;». «Ο δάσκαλος», ψέλλισε ο μαθητής. «Και ποιος το είπε;». «Ο επιθεωρητής, κύριε». «Ωραία», είπε ο δάσκαλος. «Βάλε ακόμα ένα κόμμα». Ο επιθεωρητής, είπε ο δάσκαλος, είναι γαϊδούρι. Μόλις τελείωσε ο μαθητής, τον ρωτά ο δάσκαλος: «Ποιος είναι τώρα, παιδί μου, το γαϊδούρι;». «Ο επιθεωρητής», απαντά δειλά ο μαθητής. «Και ποιος το είπε;» «Ο δάσκαλος», απαντά ο μαθητής. Οπότε στρέφεται ο δάσκαλος στην τάξη και λέει: «Είδατε παιδιά τι κάνουν τα κόμματα; Πότε βγάζουν γάιδαρο τον επιθεωρητή και πότε το δάσκαλο»! Στις μέρες μας, ο Σήφης, παππούς πλέον, καθισμένος στην πολυθρόνα του μπροστά στη τηλεόραση άκουγε για νέες μειώσεις στις συντάξεις και μονολογεί: -Όταν ήμουν μαθητής, άκουγα κάθε τόσο το δάσκαλο να μας λέει:«Να προσέχετε τα κόμματα! Ένα λάθος κόμμα μπορεί να σας χαλάσει τελείως τη σύνταξη!» Έπρεπε να περάσουν εξήντα χρόνια για να καταλάβω τι εννοούσε.


Ποιο το δίδαγμα και που ο ... “συσχετισμός” της ιστοριούλας σου , με τα γεγονότα των ημερών ?

Κοντολογίς τι θέλεις να πείς?
Ότι το “κόμμα” (η εγκληματική οργάνωση Χ.Α) είναι σε “κώμα”?

Αυτό είναι εξόφθαλμο , γιατί δεν το λες στα “ίσια” ?

Είδες πως κόβεται – στην στενή – ο τσαμπουκάς του αρχηγού?.
¶λλαξε αμέσως τη γραμμή!!!


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 04, 2013 8:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Nonymous έγραψε:
Bugman έγραψε:
Και άλλα αστεία που βρίσκει κανείς στο διαδίκτυο, μαζί με τα παραπάνω!


Παράθεση:
Την περίοδο του Εθνικού διχασμού στην Κρήτη, ένας επιθεωρητής δημοτικής εκπαίδευσης ανέβαινε μΆ ένα μουλάρι σΆ ένα ορεινό και δύσβατο χωριό, για να επιθεωρήσει τον εκεί δάσκαλο. Στο δρόμο που πήγαινε συναντά έναν αγωγιάτη και τον ρωτά: «Δε μου λες, πατριώτη, ο δάσκαλος τι είναι; Βενιζελικός ή βασιλικός;». ... «Βενιζελικός», απαντά ο αγωγιάτης. «Α, το γαϊδούρι» σχολίασε ο επιθεωρητής. Ο αγωγιάτης όμως... ήταν Βενιζελικός και φίλος του δασκάλου και έτρεξε να μεταφέρει στο δάσκαλο τη στιχομυθία. «Το και το, δάσκαλε. Σε είπε γαϊδούρι». Την επομένη μπαίνει ο επιθεωρητής στην τάξη και ρωτά το δάσκαλο ποιο είναι το μάθημα της ημέρας. «Τα σημεία της στίξεως», απαντά ο δάσκαλος. «Ας δούμε, λοιπόν, τι ξέρουν τα παιδιά», λέει ο επιθεωρητής. Ο δάσκαλος σήκωσε ένα μαθητή στον πίνακα, τον Σήφη, και του είπε να γράψει τη φράση: Ο επιθεωρητής είπε, ο δάσκαλος είναι γαϊδούρι. Αφού, έκπληκτος ο μαθητής, το έγραψε, τον ρωτά ο δάσκαλος: «Ποιος είναι, παιδί μου, γαϊδούρι;». «Ο δάσκαλος», ψέλλισε ο μαθητής. «Και ποιος το είπε;». «Ο επιθεωρητής, κύριε». «Ωραία», είπε ο δάσκαλος. «Βάλε ακόμα ένα κόμμα». Ο επιθεωρητής, είπε ο δάσκαλος, είναι γαϊδούρι. Μόλις τελείωσε ο μαθητής, τον ρωτά ο δάσκαλος: «Ποιος είναι τώρα, παιδί μου, το γαϊδούρι;». «Ο επιθεωρητής», απαντά δειλά ο μαθητής. «Και ποιος το είπε;» «Ο δάσκαλος», απαντά ο μαθητής. Οπότε στρέφεται ο δάσκαλος στην τάξη και λέει: «Είδατε παιδιά τι κάνουν τα κόμματα; Πότε βγάζουν γάιδαρο τον επιθεωρητή και πότε το δάσκαλο»! Στις μέρες μας, ο Σήφης, παππούς πλέον, καθισμένος στην πολυθρόνα του μπροστά στη τηλεόραση άκουγε για νέες μειώσεις στις συντάξεις και μονολογεί: -Όταν ήμουν μαθητής, άκουγα κάθε τόσο το δάσκαλο να μας λέει:«Να προσέχετε τα κόμματα! Ένα λάθος κόμμα μπορεί να σας χαλάσει τελείως τη σύνταξη!» Έπρεπε να περάσουν εξήντα χρόνια για να καταλάβω τι εννοούσε.


MARIA έγραψε:
τις μπουρδολογίες των ΜΜΕ φιλων σου τις φέρνεις και εδώ....αφού δεν ξέρεις βρε χαζοβιόλη μόνικα τι σημαίνει το ΑΙΜΑ-ΤΙΜΗ γιατι κοπιάρεις συνεχώς χαζοβιόλικα σχόλια?

θα μου πεις, ο χαζοβιόλης, τα χαζοβιόλικα καταλαβαίνει...



ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΟΥΦΑΛΕΣ
ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΡΕΜΑΛΕΣ !!


Δεν καταλαβαίνω ρε φίλε, γιατί μια σωστή σου επισήμανση – αυτή με το “ταύρο” / “κότα” Κασιδιάρη – δεν την υποστηρίζεις σωστά, και απαντάς με μισαλλόδοξα συνθήματα, μιμούμενος την φρασεολογία και το ήθος αυτών που καταγγέλεις.

Ποιος κερδίζει έτσι?

Δεν κατάλαβες πως ο μαινόμενος Κασιδιάρης, έγινε “αρνάκι” μετά από ... “επέμβαση” άνωθεν?
Νομίζεις πως 4 / 5 ημέρες στο κρατητήριο
.... και τα βραχιόλια τον .... σωφρόνισαν?

Το πρόβλημα είναι “διαρκές” και δεν χρειάζονται ιαχές
Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μας.


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pflegeleicht
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 1399

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 04, 2013 9:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αυτό gianiss που λες είναι το χειρότερο και πιο εμφανές πλέον
Ότι έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας.
Νόμισα πως επιτέλους θα τελειώσουμε γρήγορα αλλά φαίνεται πως η Ευρώπη θέλει διαρκεί απειλή και θα το επισείουμε για καιρό ακόμη μέχρι να σιγουρευτούμε πως δεν αστειευόμαστε ...
_________________
Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο [Charles Baudelaire]

Truth springs from argument amongst friends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 05, 2013 9:20 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Pflegeleicht έγραψε:
Αυτό gianiss που λες είναι το χειρότερο και πιο εμφανές πλέον
Ότι έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας.
Νόμισα πως επιτέλους θα τελειώσουμε γρήγορα αλλά φαίνεται πως η Ευρώπη θέλει διαρκεί απειλή και θα το επισείουμε για καιρό ακόμη μέχρι να σιγουρευτούμε πως δεν αστειευόμαστε ...



Αυτό που ανέφερα , ήταν μια προσωπική μου εκτίμηση.

Δεν νομίζω πως τελειώσαμε με τους νταίδες/τραμπούκους νεοναζί της Χ.Α τόσο εύκολα.

Βέβαια η εικόνα της έντονης και έκδηλης φασιστικής νοοτροπίας και τραμπουκισμού των ηγετών τους , που παρουσίασαν αυτές της ημέρες μπροστά στο πανελλήνιο , ήταν ότι καλύτερο για να απομονωθούν από το λαό.

Είναι αυτό αρκετό όμως?

Θα δούμε
Δεν επιτρέπεται ο εφησυχασμός μας.


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nonymous
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 170

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 05, 2013 1:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

gianiss έγραψε:
Nonymous έγραψε:
Bugman έγραψε:
Και άλλα αστεία που βρίσκει κανείς στο διαδίκτυο, μαζί με τα παραπάνω!


Παράθεση:
Την περίοδο του Εθνικού διχασμού στην Κρήτη, ένας επιθεωρητής δημοτικής εκπαίδευσης ανέβαινε μΆ ένα μουλάρι σΆ ένα ορεινό και δύσβατο χωριό, για να επιθεωρήσει τον εκεί δάσκαλο. Στο δρόμο που πήγαινε συναντά έναν αγωγιάτη και τον ρωτά: «Δε μου λες, πατριώτη, ο δάσκαλος τι είναι; Βενιζελικός ή βασιλικός;». ... «Βενιζελικός», απαντά ο αγωγιάτης. «Α, το γαϊδούρι» σχολίασε ο επιθεωρητής. Ο αγωγιάτης όμως... ήταν Βενιζελικός και φίλος του δασκάλου και έτρεξε να μεταφέρει στο δάσκαλο τη στιχομυθία. «Το και το, δάσκαλε. Σε είπε γαϊδούρι». Την επομένη μπαίνει ο επιθεωρητής στην τάξη και ρωτά το δάσκαλο ποιο είναι το μάθημα της ημέρας. «Τα σημεία της στίξεως», απαντά ο δάσκαλος. «Ας δούμε, λοιπόν, τι ξέρουν τα παιδιά», λέει ο επιθεωρητής. Ο δάσκαλος σήκωσε ένα μαθητή στον πίνακα, τον Σήφη, και του είπε να γράψει τη φράση: Ο επιθεωρητής είπε, ο δάσκαλος είναι γαϊδούρι. Αφού, έκπληκτος ο μαθητής, το έγραψε, τον ρωτά ο δάσκαλος: «Ποιος είναι, παιδί μου, γαϊδούρι;». «Ο δάσκαλος», ψέλλισε ο μαθητής. «Και ποιος το είπε;». «Ο επιθεωρητής, κύριε». «Ωραία», είπε ο δάσκαλος. «Βάλε ακόμα ένα κόμμα». Ο επιθεωρητής, είπε ο δάσκαλος, είναι γαϊδούρι. Μόλις τελείωσε ο μαθητής, τον ρωτά ο δάσκαλος: «Ποιος είναι τώρα, παιδί μου, το γαϊδούρι;». «Ο επιθεωρητής», απαντά δειλά ο μαθητής. «Και ποιος το είπε;» «Ο δάσκαλος», απαντά ο μαθητής. Οπότε στρέφεται ο δάσκαλος στην τάξη και λέει: «Είδατε παιδιά τι κάνουν τα κόμματα; Πότε βγάζουν γάιδαρο τον επιθεωρητή και πότε το δάσκαλο»! Στις μέρες μας, ο Σήφης, παππούς πλέον, καθισμένος στην πολυθρόνα του μπροστά στη τηλεόραση άκουγε για νέες μειώσεις στις συντάξεις και μονολογεί: -Όταν ήμουν μαθητής, άκουγα κάθε τόσο το δάσκαλο να μας λέει:«Να προσέχετε τα κόμματα! Ένα λάθος κόμμα μπορεί να σας χαλάσει τελείως τη σύνταξη!» Έπρεπε να περάσουν εξήντα χρόνια για να καταλάβω τι εννοούσε.


MARIA έγραψε:
τις μπουρδολογίες των ΜΜΕ φιλων σου τις φέρνεις και εδώ....αφού δεν ξέρεις βρε χαζοβιόλη μόνικα τι σημαίνει το ΑΙΜΑ-ΤΙΜΗ γιατι κοπιάρεις συνεχώς χαζοβιόλικα σχόλια?

θα μου πεις, ο χαζοβιόλης, τα χαζοβιόλικα καταλαβαίνει...



ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΟΥΦΑΛΕΣ
ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΡΕΜΑΛΕΣ !!


Δεν καταλαβαίνω ρε φίλε, γιατί μια σωστή σου επισήμανση – αυτή με το “ταύρο” / “κότα” Κασιδιάρη – δεν την υποστηρίζεις σωστά, και απαντάς με μισαλλόδοξα συνθήματα, μιμούμενος την φρασεολογία και το ήθος αυτών που καταγγέλεις.

Ποιος κερδίζει έτσι?

Δεν κατάλαβες πως ο μαινόμενος Κασιδιάρης, έγινε “αρνάκι” μετά από ... “επέμβαση” άνωθεν?
Νομίζεις πως 4 / 5 ημέρες στο κρατητήριο
.... και τα βραχιόλια τον .... σωφρόνισαν?

Το πρόβλημα είναι “διαρκές” και δεν χρειάζονται ιαχές
Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μας.


.
Tί έκανε λέει???????
Ο Κλασιδιάρης έγινε "αρνάκι" μετά από ... "επέμβαση" άνωθεν?????????
ΒΡΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΟΙ "ΑΝΘΡΩΠΟΙ"?????
ΠΟΙΟΣ ΤΗ ΧΕΖΕΙ ΤΗΝ ΑΚΕΡΑΙΟΤΗΤΑ, ΤΗ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΝΟΧΗ ΣΤΟ ΚΩΜΑ ΤΗΣ ΧΑ????
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΟΡΟΥ ΟΙ "ΑΝΘΡΩΠΟΙ".
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΝ ΜΙΑ ΝΥΚΤΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΑΠ' ΤΑ ΣΑΙΤ ΤΟΥΣ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΚΘΕΤΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ (ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΧΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΕΩΣΦΟΡΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΑΝΕΣ??)
ΟΙ "ΑΝΘΡΩΠΟΙ" ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ "ΣΕΙΣ" ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ "ΣΑΣ".
ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΕΤΣΙ -ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΖΕΙΣ ΜΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ ΜΕΣΑ (ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΟΔΑΤΟ ΣΛΟΓΚΑΝ-ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΠΙΛΑΕΙ)
ΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ.
ΚΑΝΟΥΝ Ο,ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ "ΑΝΘΡΩΠΟΙ" ΚΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΕΙΣ ΣΟΥ ΛΕΝΕ "ΕΜΕΙΣ??? ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑΖΙΣΤΕΣ ΕΜΕΙΣ! ΕΜΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ!" ΟΠΟΤΕ... ΕΞΩ ΠΑΛΙ !
ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ "ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΑΡΑΞΟΥΜΕ ΣΤΗ ΝΟΜΙΜΟΤΗΤΑ"
ΠΟΙΑ ΝΟΜΙΜΟΤΗΤΑ???
ΤΗ ΝΟΜΙΜΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΦΥΓΗΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΦΩΡΟΥ??
ΤΗ ΝΟΜΙΜΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΠΡΟ 7ΕΤΙΑΣ ΜΕ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ?? ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΚΑΙ ΥΠΑΡΚΤΟ??
ΤΗ ΝΟΜΙΜΟΤΗΤΑ ΠΟΙΑ??? ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΣΥΓΧΥΣΗΣ??? ΤΗΣ ΠΡΟΣΒΟΛΗΣ??? ΤΗΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΥΤΕΛΕΙΑΣ???
ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥ ΛΕΓΟΜΕΝΟΥ "ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟΥ ΤΟΞΟΥ"!
ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΕΙ Ο ΑΣΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ (ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ, ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΚΤΛ) ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑΖΙΣΤΕΣ, ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΣΑΝ ΧΑΖΟΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΤΟΝ ΤΡΟΧΟ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΝΑΖΙΣΤΙΚΗ ΧΕΙΡΟΒΟΜΒΙΔΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΤΗΣ ΧΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΚΛΩΝΟΥΜΕ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!

AYTA KANTE TA EΣΕΙΣ, ΚΙ ΟΣΟ ΘΑ ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΚΥΝΟΒΟΥΛΙΟΥ, ΤΟΣΟ ΕΓΩ ΘΑ ΓΕΛΑΩ !!


ΧΩΜΑ Κ ΦΤΥΑΡΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΚΟ ΣΤΟΝ ΜΙΧΑΛΙΟΛΙΑΚΟ!

Υ.Γ.ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΨΗΦΟΦΟΡΟΥΣ ΤΗΣ ΧΑ (ΤΥΠΟΥ MARIA, BUGMAN) ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΣΤΡΑΤΗΜΕΝΟΥΣ ΨΗΦΟΦΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ "ΣΤΟΡΓΗ ΚΑΙ ΠΡΟΔΕΡΜ"
ΠΑΡΑΣΤΡΑΤΗΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΕΝΑ ΚΩΜΑ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ ΤΗΣ ΝΔ ΣΤΡΑΦΗΚΑΝ ΕΚΕΙ (ΛΑ.Ο.Σ) ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ ΤΟΥ (Χ.Α.) ΠΗΓΑΝ ΕΚΕΙ!
ΠΑΡΑΣΤΡΑΤΗΜΕΝΟΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΕΙΝΑΙ!
ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΝΕ ΔΩΣΑΝΕ ΛΟΓΟ ΣΤΟΥΣ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ ΝΕΟΝΑΖΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΒΑΡΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΧΑΙΡΩΝΟΥΝ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΦΑΤΣΑ ΤΟΥ.
ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟΥΣ....

ΔΥΟ ΜΕΤΡΑ ΔΥΟ ΜΕΤΡΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΓΗ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 05, 2013 2:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

το μπούμερανγκ, είναι έτοιμο προς ρήψη.... Laughing Laughing



τα φαιδρά, εσείς του συστήματος τα επιδιώξατε....
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center