Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Καταζητείται η χρυσαυγίτισα Θ.Σκορδέλη
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Pflegeleicht
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 1399

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 07, 2013 8:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MERLIN2 έγραψε:
Pflegeleicht έγραψε:
Ε, καλά, άμα μας λέει τέτοια χοντρά ψέμματα νομίζω μόνη της απαξιώνει τον εαυτό της.


Οχι
Εχει καταλάβει τι μαλάκες είσαστε και σας δουλεύει
Laughing Laughing Laughing Laughing


Spyro μάζεψε τώρα το μαλακίδιο.
_________________
Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο [Charles Baudelaire]

Truth springs from argument amongst friends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 07, 2013 9:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

τρογιαν,

σε περίμενα πιο ψύχραιμο από την τρελή την φίλη σου, την νόνικα....

μα στον πανικό σου να χαλκεύεις ακόμα και τις αναρτήσεις μου ρε μπαγάσα??.. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Laughing Laughing

πάρε και ενα δωράκι από αυτά που σου φτιάχνουν τη διάθεση Very Happy


_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 07, 2013 10:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Και εξηγούμαι:
1. αν η κοιλιά μας θέλει ψέμα για να αισθανθεί ευχάριστα, αν έτσι πιστεύεις δηλαδή τότε οι υποστηρικτές και της χρυσής αυγής με το ψέμα της αισθάνονται ευχάριστα.

2. Θα πρεπει να αποφασίσεις, είναι έγκριτοι επειδή σε επιβεβαιώνουν ή επειδή κάνουν καλά το λειτούργημά τους;

Είναι πραγματικά τόσες πολλές οι αντιθέσεις που έχει ο λόγος σου που πραγματικά έχω χάσει το μέτρημα. Θυμάμαι μόνο την πρώτη που αφορούσε ότι το σύστημα είναι ταυτόχρονα φίλος και εχθρός με τους αναρχικούς και μετά αφού είδες την αντίθεση πήγες να τα μαζέψεις διαχωρίζοντας τους σε μπαχαλάκηδες και μη.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 08, 2013 10:46 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πρέπει να εξηγηθώ εγώ γιατί δεν καταλαβαίνεις τα όσα γράφω τρογιαν


1. Φυσικα και η κοιλιά πολλών εξακολουθεί να έχει επιρρέπεια στο ψέμα, διότι ψηφίζει ή λέει ότι θα ψηφίσει ένα κόμμα το οποίο ειναι το αναγεννημένο ΠΑΣΟΚ. Αν δεν ειναι αυτό εγκεφαλική παράλυση τοτε τι είναι?


2. Δεν διαχώρισα ποτέ τίποτα.
Αυτά ειναι δικές σου στρεβλώσεις, όπως αυτές που κάνεις στα κείμενα που γράφω. Νομίζω πως ειναι γνωστό σε όλους πλέον.
Αν μιλάς για τους δικαστές, οφείλουν και πρέπει να ειναι ακέραιοι στη θέση τους και να μην επηρρεάζονται από τις άνωθεν εντολές προκειμένου να κρατήσουν τη θεσούλα τους....είναι σαφές αυτό που γράφω? αν όχι ζήτησε περαιτέρω επεξηγήσεις, αλλά μην διαστρεβλώνεις τα λεγόμενά μου....έλεος.... Laughing Laughing Laughing


και...πότε διαχώρισα τους μπαχαλάκηδες σε καλούς και κακούς? Laughing
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 08, 2013 11:00 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Pflegeleicht έγραψε:
Τραγική φιγούρα και η Μαρία
πήγε και έξω από τη ΓΑΔΑ
gianiss συμπαράσταση χρειάζεται η Μαρία τώρα - σοβαρά μιλάω
η απογοήτευσή της πρέπει να είναι τεράστια όμως χρέος των συμπολιτών τους είναι να κατανοήσουν, να συγχωρήσουν και να ξαναανοίξουν τις αγκάλες στη δημοκρατική ναι μεν πολιτική παθογένεια πλην δε πολιτική ορθοδοξία.
Πρέπει να γίνουν και αυτοί μέρος της λύσης κι όχι λιποτάκτες του εξωτερικού (με ή χωρίς εισαγωγικά)



Δεν θα έλεγα πως είναι “τραγική φιγούρα”.
Κατά την γνώμη μου έχει αναλάβει άβολη υπόθεση να υπερασπιστεί, και θεωρώ πως είναι άξιος ο μισθός της , αν και όπως δείχνουν πλέον τα πράγματα , έχει παγιδευτεί.
Ανέβαλε βιαστικά την υπεράσπιση μιας χαμένης – όπως φάνηκε στη πορεία - υπόθεσης .

Πρέπει να δείξουμε μεγαλοψυχία.
Να κατανοήσουμε την δύσκολη θέση της, χωρίς αυτό να σημαίνει πως πρέπει να εγκαταλείψουμε την καλοπροαίρετη προσπάθειά μας να της αποδείξουμε το τεράστιο λάθος της.

Παραστρατημένη είναι , όχι κακοπροαίρετη .
Αυτή είναι η γνώμη μου.

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 08, 2013 11:04 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Pflegeleicht έγραψε:
MERLIN2 έγραψε:
Pflegeleicht έγραψε:
Ε, καλά, άμα μας λέει τέτοια χοντρά ψέμματα νομίζω μόνη της απαξιώνει τον εαυτό της.


Οχι
Εχει καταλάβει τι μαλάκες είσαστε και σας δουλεύει
Laughing Laughing Laughing Laughing


Spyro μάζεψε τώρα το μαλακίδιο.



Νομίζω πως ο spyros , “ηλικίαν έχει” και γνώση και κρίση .

Αυτά αρκούν!!


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 08, 2013 11:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιάννη,
Ποια πλάνα της εγκληματικής οργάνωσης δείχνουν στα εντεταλμένα ΜΜΕ?

Μην μου πεις και εσύ για τα καδρόνια , τα κυνηγετικά όπλα, τους σουγιάδες για το κόψιμο των γερμάδων, τους πάγκους, και τους μάρτυρες τηλεπλάτες, γιατί θα γελάσω πάλι (το έχουν κανει ήδη οι σέννα και νόνικα)…

Χαλκεύουν τα ΜΜΕ την δικαιοσύνη, παρεμβαίνουν ωμά στην δικαιοσύνη, ασκούν συγκεκριμένη προπαγάνδα και είναι κάτι που ενώ το είχα αντιληφθεί, ήρθαν να επιβεβαιώσουν την φαντασιοπληξία μου αυτή και έγκριτοι δικαστικοί λειτουργοί. Δεν το έχεις πάρει είδηση και αυτό?
Έχω κάνει και άλλες ερωτήσεις επ αυτού, αλλά δεν θα περιμένω απάντηση…

Τάγματα εφόδου έχει και το άλλο (βαφτισμένο) άκρο…Μήπως τα κόκκινα τάγματα εφόδου είναι πράα και αθώα?
Δεν νομίζω! Γνωρίζω και γνωρίζεις, ότι υπάρχουν συγκεκριμένα σημεία στην Αθήνα (ένα από αυτά και στα γνωστά εξάρχεια) στα οποία εκπαιδεύονται άτομα κάθε ηλικίας για την προστασία των πολιτών από τους δεξιούς, αλλά και για την παροχή προστασίας σε λαθρομετανάστες και δικούς τους ανθρώπους σε περίπτωση….εμφυλίου…
Τα τάγματα εφόδου και στο παρελθόν έχουν κάνει παρανάλωμα του πυρός την Αθήνα και συν τοις άλλοις έχουν δολοφονήσει και αθώους ανθρώπους.

Κάποιοι, βεβαίως χαζοβιόληδες, ήλπιζαν ότι ο Δένδιας θα πολεμήσει το άλλο άκρο…
Έχουν περάσει 5 χρόνια και ενώ η υπαίτιοι για τον θάνατο ανθρώπων στην Μαρφιν είναι γνωστοί (3 άτομα)…το κράτος δεν έχει κάνει κάτι.
Αυτό δεν είναι υπεκφυγή???? Αυτό δεν είναι συνεχής υποβάθμιση του μυαλού μας (το λέω για όσους το διαθέτουν φυσικά το ρημάδι…)
Γιατί περιμένουν πάνω από 5 χρόνια ενώ εν ριπή οφθαλμού συνέλαβαν κάποιους άλλους, έχοντας στα χέρια τους μόνον ενδείξεις…

Τα παντελόνια παραλλαγής και οι στρατιωτικοί βηματισμοί γιατί θα πρέπει να με ενοχλούν? Βλέπω γενικότερα ότι ενοχλείσαι συνεχώς και από διαφορετικά πράγματα. Δεν είναι καθόλου κακό. Το κακό είναι να επιβάλεις την ενόχλησή σου στον άλλο…Αν δεν κατάλαβες τι θέλω να πω, ζήτησέ μου περαιτέρω επεξήγηση…

Δεν υπεκφεύγω όπως αντιλαμβάνεσαι, αντίθετα υπάρχει η έντονη τάση να υπεκφεύγετε εσείς και όταν σας γίνεται μια απλή ερώτηση, η συνήθης απόκρισή σας είναι : ‘μα αυτό είναι άλλο’… ή δεν απαντάτε καθόλου…Οι αναπάντητες θα χωρούσαν σε τόμους ρε μπαγάσες…


ποιός μίλησε για κακοπροαιρεσία γιάννη?
waiting for your answer giannis παραυτα... Laughing
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 08, 2013 11:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
maria

Ποια πλάνα της εγκληματικής οργάνωσης δείχνουν στα εντεταλμένα ΜΜΕ?





Σου ανέφερα πολύ συγκεκριμένα στιγμιότυπα / πλάνα , της συμπεριφοράς των πρωτοκλασάτων στελεχών της Χ.Α.

ΔΕΝ τα είδες , ΔΕΝ άκουσες τίποτα εσύ?
Τα έχουν δείξει αρκετές φορές τα ΜΜΕ, - και καλά κάνουν - , για να καταλάβει ο κόσμος , ποιους τραμπούκους φασίστες έχει να αντιμετωπίσει η χώρα μας .

Μιλώ για τις εικόνες / δρώμενα των τριών “νονών της νύχτας”, (έτσι εγώ τους αξιολογώ) αμέσως μετά που αφέθηκαν ελεύθεροι με περιοριστικούς όρους από τον ανακριτή

Για αυτά σε ρωτώ .
Πως εσύ τα αξιολογείς ?

Πέραν αυτών σου ανέφερα και τις δηλώσεις του αρχηγού για τον “ναζιστικό χαιρετισμό” και τα “τάγματα εφόδου” και τις προκλητικές δηλώσεις του προς τα όργανα ασφαλείας της πολιτείας “ελάτε να μετρηθούμε, και θα δείτε πόσα απίδια έχει ο σάκος”

Για μένα οι δηλώσεις αυτές , είναι ξεκάθαρη πρόκληση κατά της πολιτείας, μιας εγκληματικής οργάνωσης με οργανωμένα τάγματα κρούσης και θα έπρεπε να είχε επέμβει άμεσα η κρατική μηχανή καταστολής και αντιμετώπισης εγκληματικών οργανώσεων.

Αυτή είναι η δική μου αξιολόγηση , για τις πολύ συγκεκριμένες αυτές περιπτώσεις που σου ανέφερα , που ΔΕΝ είναι "χαλκεία" των γκεμπελικών ΜΜΕ όπως εσύ αρέσκεσαι να παπαγαλίζεις ατεκμηρίωτα

Αυτά τα πολύ συγκεκριμένα σε ρωτώ , στοιχεία που δεν επιδέχονται παραποίησης από τα ΜΜΕ.
Ποια είναι η δική σου θέση?

Τα άλλα που εσύ λες , είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.
Μπορεί να είναι και έτσι, αλλά μπορεί να είναι και “γιουβέτσι” , ανάλογα την οπτική γωνία και με τι “γυαλιά” φορά ο καθένας.


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nonymous
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 170

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 08, 2013 4:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ!

ΜΟΛΙΣ ΔΟΥΝ ΤΑ ΣΚΟΥΡΑ ΕΝΑΣ-ΕΝΑΣ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΔΙΔΕΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΝΑΕΙ ΟΛΑ !!!!!!!
ΩΡΑΙΟ ΗΘΙΚΟ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟΙ ΙΔΕΟΛΟΓΟΙ!!!

«Τρώγαμε τα λεφτά των εισφορών με τον Μπούκουρα, σε ταβέρνες»
Πρώην μέλος της Χ.Α. μιλά επώνυμα και για απειλές ότι «θα μου σπάσει ο Λαγός τα μούτρα»



Τη μαρτυρία ενός πρώην μέλους της Χ.Α. στη Νεμέα, "πρωτοπαλίκαρου" του βουλευτή Κορινθίας Στάθη Μπούκουρα, φιλοξενεί σήμερα η εφημερίδα «Τα Νέα». Ο Μπούκουρας έσπευσε χθες στην Ευελπίδων για να στοχοποιήσει τον 28χρονο Παναγιώτη Μανάβη αποκαλύπτοντάς τον ως δήθεν προστατευόμενο μάρτυρα. Ο ίδιος λέει ότι δεν έχει μιλήσει στις ανακριτικές Αρχές, αλλά δεν διστάζει να περιγράψει επώνυμα όσα έζησε ως μέλος της οργάνωσης.

Ο Μανάβης δηλώνει στην εφημερίδα, ότι ο Μπούκουρας εμπλέκεται τόσο σε οικονομικά, όσο και σε ρατσιστικά εγκλήματα, λέγοντας:

«Ήμουν στη Χρυσή Αυγή και δε θέλω να έχω πλέον καμία σχέση με αυτούς, ούτε με το Μπούκουρα», δηλώνει ο πρώην χρυσαυγίτης και υποστηρίζει πως ο βουλευτής Κορινθίας της Χρυσής Αυγής είχε «απλώσει» το χέρι στο ταμείο της οργάνωσης.

«Τρώγαμε τα λεφτά των εισφορών με τον Μπούκουρα παρέα σε ταβέρνες», υποστηρίζει ο 28χρονος και καταγγέλλει ρατσιστικές επιθέσεις σε μετανάστες στην περιοχή της Κορίνθου.

Λέει ακόμη, ότι, όταν έφυγε από την οργάνωση δέχτηκε απειλές ότι «θα έρθει ο Λαγός και θα μου σπάσει τα μούτρα».


ΟΤΑΝ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ, ΕΙΜΑΣΤΑΝ "ΑΝΑΡΧΟΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΑ ΚΟΡΑΚΙΑ", "ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ", "ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ".
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΑΣ ΤΑ ΜΕΛΗ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 08, 2013 5:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιάννη,

Τα στιγμιότυπα που ανέφερες, τα έχω δει στα εντεταλμένα κανάλια και είναι για τα πανηγύρια…Άρα, τα είδα και τα άκουσα και μετά γέλασα, όπως χιλιάδες άλλοι έλληνες.

Εχω κάνει εκτενή αναφορά σε αυτές τις γελοιότητες.
Τα ΜΜΕ καλά κάνουν (θα συμφωνήσω) διότι κάνουν τη δουλειά που τους έχει ανατεθεί.
Και αυτό το λέω αρκετό καιρό τώρα. Δεν το διάβασες?

Πως αξιολογείς το γεγονός ότι τα ΜΜΕ έχουν στα χέρια τους δικογραφικό υλικό που δεν έχουν ούτε καν οι δικηγόροι της υπεράσπισης?
Δεν είναι μυστική η ανακριτική διαδικασία ή τελικά μένουμε στην μπανανία ή σε κάποιο δικακτορικο καθεστώς?

Σου πετάνε την Χ.Α. ώστε να σε βάζουν να σκέφτεσαι αυτά που θέλουν και όχι τα ουσιώδη.
Σε λούζουν με την εγκληματική Χ.Α. από το πρωί μέχρι το βράδυ, 2 εβδομάδες τώρα κάνοντας την δουλειά τους και εσύ επέλεξες να είσαι το θύμα τους…Σκέψου…σκέψου πριν αγοράσεις… Laughing

Πως αξιολογείς ότι οι μάρτυρες κατηγορίας είναι όλοι ένας και ένας….και φυσικά δεν έχουν πρόσωπο…κρύβονται δηλαδή…

Εγώ ξέρω ότι υπήρξε μια γυναίκα προσφάτως, η οποία κατέδωσε έναν συνδικάλα, έχει πρόσωπο, όνομα και έχει γυρίσει τα μισά κανάλια..Αυτή δεν πρέπει να φοβάται?

Αξιολογείς όμως φαντάζομαι με την ταυτότητα του νομικού. Αλλά εφόσον είσαι νομικός, θα έπρεπε πριν να διαβάσεις προσεκτικά τις δικογραφίες, να έχεις άποψη για την ποιότητα των μαρτύρων για να βγάλεις ένα ασφαλές (σχετικό και αυτό) συμπέρασμα.

Σου έχω κάνει πολλές αντίστοιχες ερωτήσεις που χρήζουν δικής σου αξιολόγησης. Δεν τις απάντησες…
Εγώ γιατί θα πρέπει να κάνω το αντίστοιχο? Μην μου πεις ότι εκτελείς και χρέη ανακριτή…

Άρα, δεν έχω εγώ τον ρόλο του ευγενούς πουλιού, αλλά εσύ που μασάς με το καντάρι αυτά που σε ταϊζουν τα εντεταλμένα ΜΜΕ.

Δεν μου αναφέρεις συγκεκριμένα στοιχεία, διότι δεν υπάρχουν (επί του παρόντος τουλάχιστον τέτοια)…Είπα ξανά πως οι πάγκοι και οι σουγιάδες για τους γερμάδες δεν είναι στοιχεία επιλήψιμα.
Δεν είναι στοιχεία ικανά να σε φέρουν στην δικαιοσύνη, οι αφισέτες που απεικονίζουν τον Χίτλερ, ούτε και ο δωρικός ή ναζιστικός χαιρετισμός όπως θέλεις τον αποκαλείς. Εκτός αν μιλάμε για δίωξη ιδεολογίας.
Εκεί το πάμε πολύ μακριά…

Για γιουβέτσια και παστίτσια δεν μιλάω εγώ, αλλά κάποιοι άλλοι όμοιοι σου…

Και κάτι τελευταίο….Τα ΜΜΕ δεν θα ανέφεραν ποτέ ότι τελικά οι έφεδροι συγκεντρώθηκαν στο Σύνταγμα, αγνοώντας τις διατάξεις που υπήρξαν…Πως το αξιολογείς αυτό?


Να σου θυμίσω και κάτι που έγραψε ο Umberto Eco:

Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση"
Laughing Wink
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nonymous
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 170

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 08, 2013 5:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΣΗΚΩ ΦΥΓΕ ΡΕ ΣΚΑΤΟΦΑΣΙΣΤΑΡΙΟ Γ@ΜΩ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ....ΠΟΥ ΜΙΛΑΣ ΑΚΟΜΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 08, 2013 6:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
Maria

Τα στιγμιότυπα που ανέφερες, τα έχω δει στα εντεταλμένα κανάλια και είναι για τα πανηγύρια…Άρα, τα είδα και τα άκουσα και μετά γέλασα, όπως χιλιάδες άλλοι έλληνες. 

Εχω κάνει εκτενή αναφορά σε αυτές τις γελοιότητες. 
Τα ΜΜΕ καλά κάνουν (θα συμφωνήσω) διότι κάνουν τη δουλειά που τους έχει ανατεθεί. 


Δεν κατάλαβα
Με το “γελοιότητες” αναφέρεσαι στην πολύ συγκεκριμένη συμπεριφορά της ηγετικής ομάδας της Χ.Α , μπροστά στις κάμερες των ΜΜΕ ?

Η συμπεριφορά αυτή δεν ήταν για γέλια.
Κακώς το πήρες για αστείο και γέλασες – όπως η ίδια λες

Πρόκειται για κατάπτυστη συμπεριφορά απολίτιστων νταβατζίδων

Μην προσπαθείς να το ελαφρύνεις το θέμα .
Είναι πολύ σοβαρό.

Και πρέπει να το δείχνουν ξανά και ξανά τα ΜΜΕ, και μάλιστα αμέσως μετά, να δείχνουν και την .... “κοτούλα κοκοκό .... Κασιδιάρη” , να καλεί “γλυκά”, -την επόμενη ημέρα - . τους δημοσιογράφους να κάνουν ερωτήσεις.

Όσο για το “ελάτε να μετρηθούμε, και θα δείτε πόσα απίδια έχει ο σάκος” του αρχηγού σας , το θεωρείς και αυτό αστείο εεε?
Θέλεις να βγάλεις τον αρχηγό “πλακατζή”?

Τζάμπα μάγκας (με την προστασία του παρακράτους) είναι..
“Αρχηγός της πλάκας” είναι, και όχι πλακατζής.

Εκτός και αν εννοείς πως τα έλεγε αυτά χαριτολογώντας , μιλώντας σε χαζοχαρούμενα ανθρωπάκια για να τα ντοπάρει.

Τέτοια όμως πράγματα , ούτε για καλαμπούρι δεν πρέπει να λέγονται , έστω και από ένα αρχηγό της “πλάκας”, έστω και σε ένα ανεγκέφαλο ακροατήριο.

Οι μέρες μας , δεν σηκώνουν τέτοιες.... “ γελοιότητες” Μαρία μου..
Αυτά τα .... “αστεία” είναι πολύ επικίνδυνα για την δημοκρατία μας.

Κακώς γελάς....


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 08, 2013 6:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
Πρέπει να εξηγηθώ εγώ γιατί δεν καταλαβαίνεις τα όσα γράφω τρογιαν


1. Φυσικα και η κοιλιά πολλών εξακολουθεί να έχει επιρρέπεια στο ψέμα, διότι ψηφίζει ή λέει ότι θα ψηφίσει ένα κόμμα το οποίο ειναι το αναγεννημένο ΠΑΣΟΚ. Αν δεν ειναι αυτό εγκεφαλική παράλυση τοτε τι είναι?


2. Δεν διαχώρισα ποτέ τίποτα.
Αυτά ειναι δικές σου στρεβλώσεις, όπως αυτές που κάνεις στα κείμενα που γράφω. Νομίζω πως ειναι γνωστό σε όλους πλέον.
Αν μιλάς για τους δικαστές, οφείλουν και πρέπει να ειναι ακέραιοι στη θέση τους και να μην επηρρεάζονται από τις άνωθεν εντολές προκειμένου να κρατήσουν τη θεσούλα τους....είναι σαφές αυτό που γράφω? αν όχι ζήτησε περαιτέρω επεξηγήσεις, αλλά μην διαστρεβλώνεις τα λεγόμενά μου....έλεος.... Laughing Laughing Laughing


και...πότε διαχώρισα τους μπαχαλάκηδες σε καλούς και κακούς? Laughing


1. Για αυτό ακριβώς αξίζουν τα γέλια, επειδή βλέπεις μόνο την καμπούρα των άλλων.
2. Άσχετο το τι πρέπει να κάνουν. Το πόιντ μου είναι στην τωρινή κατάσταση είναι έγκριτοι ή ου; Αν ναι, καλώς έκλεισαν τους 3 και άφησαν τους άλλους 3, αν όχι κακώς έκλεισαν τους 3 και άφησαν τους άλλους 3. Τέλος πάντων εμπιστεύεσαι την ελληνική δικαιοσύνη ή όχι; ακόμα και αν δεν σε βολεύουν οι αποφάσεις της; ή όταν σε βολεύει είναι έγκριτοι και όταν δεν σε βολεύει είναι εγκάθετοι;
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 08, 2013 7:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
troian

Άσχετο το τι πρέπει να κάνουν. Το πόιντ μου είναι στην τωρινή κατάσταση είναι έγκριτοι ή ου; Αν ναι, καλώς έκλεισαν τους 3 και άφησαν τους άλλους 3, αν όχι κακώς έκλεισαν τους 3 και άφησαν τους άλλους 3.



Έλεος βρε συ!
Δείξε λιγάκι κατανόηση στο “μαράκι”

Μην της βάζεις τόσο δύσκολα.

“Ού τα πάντα τοις πάσι ρητά “


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 08, 2013 7:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
και...πότε διαχώρισα τους μπαχαλάκηδες σε καλούς και κακούς? Laughing



Έλα ήμουν σαφής χώρισες τους αναρχικούς σε μπαχαλάκιδες και μη μπαχαλάκηδες:
MARIA έγραψε:

opyrge,

για ποιους αναρχικούς μιλάς? για τους γιαλαντζί-μπαχαλάκηδες ή τους ιδεολόγους? Λύσε μου την απορία


MARIA έγραψε:
μα σε ρώτησα opyrge και περιμένω απάντηση. Υπάρχει διαφορά μεταξύ αναρχικών και μπαχαλακηδων. Για ποιους μιλάς εσύ, προκειμένου ν απαντήσω?


MARIA έγραψε:
opyrge,


Ποιους αναρχικούς εννοείς, τους μπαχαλάκηδες, τους παρακρατικούς ή τους original αναρχικούς?
Δεν ξεφεύγω από κανένα ερώτημα, απλά περιμένω διευκρινήσεις.

_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center