Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

...Γιατί Τριομήδειε χορεύεις στο ρυθμό μου;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5 ... 92, 93, 94  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης


Εγγραφή: 31 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 1300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 25, 2007 1:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Είχα εξοργισθεί με τη στάση του διαχειριστή, ώς προς τη μη παρέμβαση του, στις φραστικές επιθέσεις κατα του Τριομήδους.
Αργότερα κατάλαβα, ηρεμώντας φυσικά, ότι επίτηδες δεν επενέβη, ώστε να φανεί ξεκάθαρα η ποιοτική διαφορά, μεταξύ των αντιπαρατιθεμένων προσώπων.
Η εξαφάνιση του bugman οφείλεται μάλλον σε νέα του γνωριμία με αιθέρια λατινογεννή ύπαρξη. Μπανάκια στην copa cabana και τέτοια...
Κι άσε μας εμάς τους άλλους να βγάζουμε το φίδι απ' την τρύπα.
_________________
Μ' ΑΥΤΟ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΡΙΓΑ
ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝ' Τ' ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 10:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΠΛΟΥΣΙΑ ΦΤΩΧΙΑ


Ξήλωσε τις στέπες σου και ασέ να τρέχουν τα χρήματα σου για να ζήσουν και οι φτωχοί, μιας και δεν μπόρεις με τα χέρια σου να τα δώσεις. Αρχίσε να μετράς τα ευχαρηστώ που θα πάρεις για να σβίσεις τα συγνώμη που έπρεπε να είχες νοιώσει όταν τους προσπερνούσες. Και όταν εξισορροπίσεις τα ευχαρηστώ με τα συγνώμη τότε θα είσαι ένας πλούσιος φτωχός ΕΙΠΕ Ω ΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΣ ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...



Έχει επεξεργασθεί απο τον/την TΡΙΟΜΗΔΗΣ στις Κυρ Φεβ 25, 2007 10:40 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 10:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ




Σήμερα θα σου ομολογήσω κάτι που δεν έχω πεί ποτέ σε κανέναν...
ΕΙΜΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟΣ ΚΛΕΦΤΗΣ...
Έχω κλέψει τα πάντα...έχω κλέψει της εμπειρίες της ζωής...είμαι κλέφτης της ζωής...σε παρακαλώ έλα και κλέψε και έσυ από μένα...πάρε τις εμπειρίες μου...γίνε κλέφτης...νοιώσε την ζωή...βγές από την φυλακή σου...πιάσε το χέρι μου και άκουςε με...
Δεν είμαστε κλέφτες σου είπα ψέματα....
Είμαστε ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 11:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΣΥΝΧΡΟΝΟΙ ΕΙΚΟΝΟΛΑΤΡΕΣ



Άνθρωποι που πάλεψαν...άνθρωποι που έφυγαν...εικόνες που έμειναν...
Νέοι σκίζουν αφίσες των περιοδικών και τις κολλάνε στο τοίχο του δωματιού τους...δίπλα στο κρεβάτι...κάνουν όνειρα...
Άλλοι ντυμένοι στα μαύρα σαν χάροι προσκυνάνε τις εικόνες των αγίων...ζητούν λύτρωση....
ποιός θα σωθεί άραγε...;
Αξίζει αλήθεια να βάζουμε πρότυπα στην
ζωή μας...;
Και αν ναί είναι τα σωστά...;
Ερωτήσεις που δεν πέρνεις πότε απαντήσεις και έτσι...σκύβεις το κεφάλι κοιτάς τον τοίχο... προσκυνάς την εικόνα και...κάνεις όνειρα...
Μα κάποια στιγμή όμως θα ξυπνήσεις από τα όνειρα και θα βάλεις στον τοίχο την εικόνα του εαυτού σου...πρέπει να την κοιτάξεις προσεκτικά και θα δείς ότι είσαι ΕΣΥ...βρήκες το πρότυπο που ζητούσες....προσκύνα το...όταν όμως σε δεί
κάποιος να προσκυνάς τον ευατό σου
θα σε πεί ναρκισσιστή...
εγώ θα σε πώ ΚΑΤΑΚΤΗΤΗ
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 11:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΣΤΙΓΜΕΣ


Μάθε να ζείς στιγμές και να τις συρικνώνεις με ένα δύο τρείς λέξεις…
για παράδειγμα…..

Ρε αγόρι μου ; ( ο φίλος μου ο Κύρος ξέρει τι λέω )
Φτέρνα... ( ο φίλος μου ο Στέλιος ξέρει τι λέω )
Είμαστε Ένα... ( η φίλη μου η Γιούλι ξέρει τι λέω )
Τουλίπα... ( ο φίλος μου ο Αναστάσης ξέρει τι λέω )
Ουγγαρέζα... ( η φίλη μου η Έυη ξέρει τι λέω )
Τάπα 710... ( ο φίλος μου ο Άγγελος ξέρει τι λέω )

και άλλες ΠΟΛΛΕΣ....ΟΛΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ

Αυτές οι λέξεις είναι που θα μείνουν ανεξίτηλες...
όταν τα χρόνια περάσουν και θα κάθεσαι στο κάπι...
με το μπαστούνι και θα θύμασαι...
οτί και ΕΣΥ κάποτε υπήρξες ΝΕΟΣ...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 11:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΖΩΝΤΑΣ ΜΕΣΑ Σ’ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ



Δεν πόνεσες όταν μου ζήτησες
να σε τσιμπήσω για να δείς αν ονειρεύοσουνα…
Ήταν μάλλον επειδή ΕΓΩ
σε ονειρεύομουνα….
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 11:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΤΟ ΚΑΤΑΚΚΟΚΙΝΟ ΜΗΛΟ




Με πιάσανε στον τοίχο να γραφω με σπρέϊ,
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ...
και με οδηγήσαν στον τμήμα για...
παρανομία...
Όταν μ’ έψαχναν οι μπάτσοι δεν ήξερα τι θα πει
κλοπή...
Και έτσι μόνο βρήκανε το μήλο που είχα στην
τσέπη...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 11:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΤΟ FLASH



Είναι πολλά τα flash σ΄αυτή την ζωή.
Είναι το φωτογραφικό flash...
Είναι το flash back...
Είναι ο flash Gordon...
Είναι το flash macromedia για τους υπολογιστές...
Είναι και άλλα πολλά...
Το θέμα είναι πότε θα «φάς» και εσύ το δικό σου flash για να ξυπνήσεις...εγώ πάντως όταν το «έφαγα» ήταν μέραμεσημέρι...άρα δεν ήταν φωτογραφικό...
ήταν...ήταν...ήταν πως να το πώ...;
πες το εγκεφαλικό!!!
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 11:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΑΡΙΘΜΟΙ



Δώδεκα οι μήνες, δέκα τα δάχτυλα των χεριών σου, εννιά οι πλανήτες, ένας ο Ήλιος και ένας ΕΣΥ…
Τριακόσιες εξήντα μοίρες ο κύκλος, εκατόν ογδόντα μοίρες το τρίγωνο, σε ογδόντα μέρες ο γύρος του κόσμου, εξήντα δευτερόλεπτα το λεπτό και εφτά μέρες η εβδομάδα…
Και τι συμαίνουν όλα αυτά...;
Απλά όλα τα πράγματα σ’ αυτή την ζωή έχουν έναν συγκεκριμένο αριθμό….
Πρέπει να βρείς τον αριθμό σου και να ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ σ’αυτον.
θα σε οδηγήσει εκεί που θέλεις….είναι μπροστά σου….
Τον έχεις βρεί ακόμα...;
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 11:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΕΙΡΗΝΗ



Ο Δίας μας έφερε το σιτάρι για να χορτάσουμε και ο Διόνησος με την σειρά του τον άμπελο για να μεθύσουμε….
Η Πυθία μασώντας την δάφνη μας είπε τα μέλλοντα για να ελπίζουμε....
και το άσπρο περιστέρι πετώντας το κλάδι ελιάς…
μας φέρνει την ΕΙΡΗΝΗ για να γιορτάσουμε....
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 11:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΒΙΒΛΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ


Μίαν η αγάπη και ένας ο θεός, ένας ο ουράνος και μίαν η Πατρίς.
Έλληνες άριστοι μέσα στην ιστορία του.
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 11:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΓΟΛΓΟΘΑΣ


Όσο καιρό θα ρέει αίμα στις φλέβες σου θα είσαι θνητός…
Λένε...ότι υπάρχει ένας ποταμός πάνω σ’ ένα βουνό με το όνομα Ποιμάνδρης…και αν καταφέρεις και πίεις από το νερό του,την ουσία του,τότε δεν παραμένεις θνητός... έτσι λένε..
Υπάρχουν τρείς εχθροί όμως στο δρόμο σου πρός το βουνό…
ο ευγενικός τύρρανος που σε νανουρίζει , η ειμαρμένη που ξέρει κάθε βήμα σου....και ο μέγας φόβος που ζεί δίπλα στην σκιά σου...
Πάρε τον σταυρό στην πλάτη σου και ανέβαινε…
είναι μακρύς ο δρόμος…
Μόλις βρείς τον ποταμό ξαπόστασε και πιές από το ίχωρ του....
Όταν σε σταυρώσουνε μην φοβηθείς….είσαι ΑΘΑΝΑΤΟΣ
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 11:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ο ΧΡΟΝΟΣ



Απόψε συναντήθηκα με τον χρόνο...
Ναί καλά ακούσατε με τον ΧΡΟΝΟ...
Αυτός που δεν σταματάει για κανέναν και για τίποτα…
Ήταν λέει μέσα σε μια κρυστάλλινη σφαίρα…
Καθισμένος σ’ έναν μαρμάρινο θρόνο φορώντας έναν άσπρο χιτώνα...
Γυρώ – γυρώ σκοτάδι…
Προσπάθησα να δώ το προσωπό του…
δεν πίστεψα στα μάτια μου….
Είχε λέει το πρόσωπο του ΠΑΤΕΡΑ μου…
Και καθώς η σφαίρα γυρνούσε ασταμάτητα…
ένας περίεργος ηλεκτρισμός διαπερνούσε το σκοτάδι…
ο ηλεκρισμός που πάντα τόσο αγαπούσε…
Το πρόσωπο του άρχισε να γερνάει και η άσπρη γενιάδα του να μεγαλώνει…
έδιχνε ΓΕΡΟΣ…
Άλλα το χαμόγελο της λάμψης των ματιών του εξακολοθούσε να είναι το ίδιο...
ΦΟΒΗΘΗΚΑ…δεν ήθελα να τον χάσω…
Σήκωσε το χέρι του λοιπόν και μου ζήτησε να κάτσω εγώ στην θέση του...
Και τότε ο ρόλος αντιστράφηκε…και ξανά ένοιωσε ΝΕΟΣ….
Και εγώ απόψε 22 χρονών λεβέντης…μέσα στο δωμάτιο των ερωτηματικών του μυαλού μου…
συνειδητοποιώ ότι και ο γιός μου μια μέρα…..και αυτός με την σειρά του…
την ΘΕΣΗ μου θα πάρει….
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 11:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΚΕΝΑ ΖΩΗΣ



Φορώντας το αδιάβροχο και με την τσάντα στον ώμο, κατέβαινα τις σκάλες πηγαίνοντας πρός στην στάση του λεωφορείου για να συμπληρώσω τα «κενά» του πανεπιστημίου που τόσο είχα παραμελήσει. Είδα έναν ζητιάνο να ξεροσταλιάζει και να ζητάει κάποια βοήθεια. Δεν του έδωσα λεφτά ούτε έκλαψα γι’αυτόν άπλα του είπα να σηκωθεί. Το λεωφορείο ερχόταν μα η καρδιά μου δεν μου έλεγε να τον αφήσω. Τον ρώτησα αν πεινούσε και έτσι περπατήσαμε πρός ένα εστιατόριο που ήμουν σίγουρος ότι θα τον αφήσουν να μπεί. Με ήξεραν στο κάτω - κάτω.
Και όμως όταν φτάσαμε στην είσοδο δεν τον αφήνανε να μπεί. Μπήκα μόνος μου να ρωτήσω τον υπεύθηνο για ποιόν λόγο δεν τον αφήνει να μπεί και να τον βεβαιώσω ότι είχα χρήματα μάζι μου.
Και μου είπε :
«...το μόνο που μετράει σ’αυτή την ζωή είναι η φήμη και τίποτα άλλο...»
Όταν άκουσα αυτά τα λόγια...έκλαψα γι’αυτόν τον ζητιάνο της φήμης...βγαίνοντας από το μαγαζί δεν μετάνοιωσα ποτέ για εκείνα τα «κενα» του πανεπιστημίου.
Είχα συμπληρώσει «κενά ζωής».
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 11:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

15 - 08 - 1945



Πολλοί άνθρωποι πεθάναν αυτή την μέρα....όπως και πολοι γεννηθήκαν....
Μέτα από 58 χρόνια γνώρισα έναν άνθρωπο εκείνης της γεννιάς, καθισμένο έξω από ένα εκκλησάκι....δεν εμοιάζε με ζητιάνος αλλά το κουτί που ήταν δίπλα του έκανε πολλούς να νομίζουν πως ήταν....τον παρατήρησα αρκετή ώρα....μου έκανε εντύπωση που δεν έβγαζε λαλιά και δεν άπλωνε τα χέρια σαν τους πιο συνηθισμένους....ένοιωσα την ανάγκη να του μιλήσω....φαινόταν πιό σοφός από αυτούς που τον προσπερνούσαν.....και έτσι τον πλησίασα και ρώτησα το ονομά του....δεν μου απάντησε και ούτε μου έδωσε το χέρι του....έκατσα λίγη ώρα να δώ αν θα μου μιλήσει.....άρχισε να ψιχαλίζει όμως και σκέφτηκα να φύγω....έκανα άλλη μιά προσπάθεια και τον ρώτησα :
δεν θα σηκωθείς ; θα βραχείς....και πρός μεγάλη έκπληξη μου απαντάει :
«...ο καιρός πάει και έρχεται...όπως ο άνθρωπος.....μόνο που ο κακός καιρός αλλάζει....ο κακός άνθρωπος όμως ΟΧΙ...»
Μου χαμογέλασε πιάνοντας την μακριά γενιάδα του, και μου έσφιξε το χέρι.
Το ονομά του ήταν Ηλίας...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5 ... 92, 93, 94  Επόμενο
Σελίδα 4 από 94

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center