Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Εφτά κανόνες για να συμβάλουμε στη διάδοση των ρατσιστικών ι
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 04, 2011 5:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

stefstath έγραψε:
Μπράβο ρε timiestotimes. Ευτυχώς που κατάλαβες τι γράφω.
Και οι ....άλλοι βέβαια κατάλαβαν αλλά δεν το παραδέχονται από εγωισμό. Τουλάχιστον είχες την ειλικρίνεια να πεις ότι ο όρος χρησιμοποιείται αυθαίρετα και λανθασμένα. Είναι άλλο ο μετανάστης και άλλο ο λάθρομετανάστης. Η Ελλάδα είναι μια μικρή βάρκα. Αν μπουν πολλοί θα βουλιάξει. Είμαι ρατσιστής με όποιον μου επιβάλλει οτιδήποτε.
Άρα γιατί βδελύττεσαι τον όρο ρατσιστής αφού παραδέχεσαι κι εσύ ο ίδιος ότι είσαι (άσχετα με το ότι δεν ξέρεις τι σημαίνει αυτός ο όρος);

stefstath έγραψε:
Η κοινωνία μας έχει απίστευτα προβλήματα και κινδυνεύει από στιγμή σε στιγμή να καταρρεύσει. Δεν ξέρουμε καν αν τα παιδιά μας θα έχουν ποτέ δουλειά για 500 € κι αν ποτέ πάρουν σύνταξη. Ο καθημερινός εκμαυλισμός τείνει στο άπειρο και σεις ασχολείσθε με πέντε- δέκα αλλοδαπούς που δεν έτυχαν καλής ματεχείρισης για να προάγεται τη βλάκώδη ιδέα του ρατσισμού;
Kαι με τι να ασχολούμαστε δηλαδή; Με τη ζωούλα σου; Που όποτε είχες ανάγκη τους μετανάστες τους εκμεταλλευόσουν με τον αισχρότερο τρόπο; Που πλούτιζες αφού νοίκιαζες δωμάτια στο κέντρο, κυριολεκτικά, ελάχιστων τετραγωνικών σε δεκάδες μετανάστες; Που πότιζαν τις φράουλές σου κι εσύ ως αντάλλαγμα τους έσερνες δεμένους πίσω από ένα μηχανάκι; Που έχτιζαν το σπίτι σου στα προάστια με τρία ένσημα το μήνα; Και τώρα πια που η περιουσία σου αυτή κλονίζεται ζητάς και τα ρέστα απ' αυτούς;

stefstath έγραψε:
Πηγαίνετε τώρα να πείτε σε εκείνη τη χήρα με τα 4 παιδιά που σκοτώσανε οι αλλοδαποί στην ΑΘήνα για 120 €, να μη βάλλει στο μνήμα του άντρα της την φωτογραφία του αλλά την διακήρυξη των δικαιωμάτων των αλλοδαπών. Να της πείτε ότι είναι παραγγελία του Πύργου, του τρίγωνου και του τετράγωνου για να μην της προσάψουν ...ρατσισμό. Άντε...και με ψηλά το κεφάλι....
Διάβασε πρώτα τις δηλώσεις της και μετά έλα να κάνεις εθνικιστική σπέκουλα στη μνήμη του άτυχου 44χρονου.

Έχει επεξεργασθεί απο τον/την opyrgos στις Σαβ Ιούν 04, 2011 8:27 pm, επεξεργάσθηκε 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefstath
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 777
Τόπος: ΙΛΙΟΝ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 04, 2011 5:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

δεν κάθομαι να ακούσω άλλες ασυναρτησίες. Οϋτε καταλαβαίνεις ούτε θέλεις να καταλάβεις. Πιάνεις κάθε σημασιολογική απόχρωση και την ερμηνεύεις όπως σε συμφέρει. Δεν με φοβίζει καμία ταμπέλα γιατί δεν υπάρχουν ταμπέλες παρά μόνο στο μυαλό σου.
Γι αυτό ακριβώς διαφωνώ με την ελεύθερη βούληση. Γιατί η ιστορία έδειξε ότι απέτυχε. Πλέον έχουμε όλοι άποψη. Μέχρι κι ο πισινός μου. Κι αυτό το λέτε δημοκρατία. Όχι πουλάκια μου. Ήρθες η ώρα της αλήθειας. Γράψε ότι θέλεις. Δεν αναλίσκομαι άλλο μαζί σου όπως παλιά. Αυτοί που έπρεπε στα έχουν πει πολλές φορές εκείνα που σου αρμόζουν.
_________________
The fate of all mankind I see
Is in the hands of fools

KING CRIMSON-EPITAPH 1969
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 04, 2011 6:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ωχ! Άρχισε πάλι το παραλήρημα ο ασυνάρτητος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
timestotimes
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 1951

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 04, 2011 7:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μια πραγματικότητα εξέθεσα stefstath. Δεν είμαι καν κατά της λαθρομετανάστευσης. Η εκμετάλευση των λαθρομεταναστών είναι απάνθρωπη την ιδια στιγμή που κάποιοι συμπολίτες μας είναι άνεργοι, κάποιοι άλλοι δεν καταδέχονται να κάνουν τις χειρονακτικές δουλειες που κάνουν οι πρώτοι και όλοι μαζί ανεχόμαστε μια κατάσταση που δεν συμφέρει κανέναν. Είναι κάτι που απλά συμβαίνει.. Tο σωστό ή το λάθος της υπόθεσης, είμαι πολύ "μικρή" για να το κρίνω εγω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 620

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 04, 2011 8:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αν δεν απατώμαι, ρατσισμός είναι η διάκριση ανθρώπων με βάση χαρακτηρηστικά όπως ο τόπος γέννησης.

Από αυτή την άποψη, όμως, το ίδιο ρατσιστές με εκείνους που δεν συμπαθούν τους μετανάστες απλώς επειδή είναι μετανάστες, δεν είναι και εκείνοι που υποστηρίζουν παθιασμένα τους μετανάστες απλώς επειδή είναι μετανάστες;

Πάντα έλεγα πως ένας ηλίθιος είναι πάντα το ίδιο ηλίθιος, ανεξάρτητα από το πού γεννήθηκε.

Το καλύτερο, λοιπόν, θα έλεγα κατά την ταπεινή μου γνώμη τουλάχιστον, πως θα ήταν να συμπεριφερόμαστε σε αλλοδαπούς όπως θα συμπεριφερόμασταν σε Έλληνες. Ο αλλοδαπός παρανόμησε; Να δικαστεί κανονικά, χωρίς να παραληρούμε επειδή απλώς είναι αλλοδαπός, χωρίς ποτέ να ξεχνάμε πως είναι κι εκείνος άνθρωπος, και φυσικά χωρίς να ξεχνάμε να είμαστε εμείς άνθρωποι πάντα, και όχι όποτε μας συμφέρει.

Φυσικά, να μην ξεχνάμε πως, όσο κι αν το μόνο που ζητούν είναι η επιβίωση, οι λαθρομετανάστες είναι, δυστυχώς, παράνομοι, και ως παράνομοι θα έπρεπε να αντιμετωπίζονται από τις αρχές. Προσοχή όμως, άλλο παράνομος και άλλο "βρωμόσκυλο". Δυστυχώς έχω δει "ανθρώπους" να αντιμετωπίζουν τους λαθρομετανάστες όχι ως παράνομους αλλά ως "βρωμόσκυλα"... Που σίγουρα δεν θα αντιμετώπιζαν έτσι έναν Έλληνα στην ίδια κατάσταση.

Γενικότερα, συμφωνώ με την timestotimes. Η σχέση Έλληνα και λαθρομετανάστη είναι, δυστυχώς, σχέση εθισμού και εθισμένου. Ο Έλληνας θέλει τους λαθρομετανάστες για να κάνουν τις βρωμοδουλειές, αλλά όταν η παρουσία τους δημιουργεί πρόβλημα, φταίνε οι ίδιοι οι λαθρομετανάστες ξαφνικά και όχι εκείνος που τους έφερε, εκείνος που τους επέτρεψε να έρθουν, ή εκείνος που τους έδωσε δουλειά.

Φυσικά αυτό είναι απλώς μια γνώμη, ούτε καν ολοκληρωμένη. Δεν ξέρω πολλά για το θέμα δυστυχώς, και λέω απλώς κάποιες σκόρπιες σκέψεις που έχω στο φτωχό μου μικρό μυαλό.

Απλώς να μην ξεχνάμε πως είμαστε άνθρωποι μπροστά σε ανθρώπους. Αυτό μόνο.
_________________
"Αν κάποιος νομίζει πως είναι σκαντζόχοιρος, του δίνεις έναν καθρέφτη και μερικές φωτογραφίες σκαντζόχοιρων και του λες να τα βγάλει πέρα μόνος του." - Douglas Adams

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 04, 2011 8:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Kain έγραψε:
Από αυτή την άποψη, όμως, το ίδιο ρατσιστές με εκείνους που δεν συμπαθούν τους μετανάστες απλώς επειδή είναι μετανάστες, δεν είναι και εκείνοι που υποστηρίζουν παθιασμένα τους μετανάστες απλώς επειδή είναι μετανάστες;
Όχι βέβαια! Από που το συμπέρανες αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.

Kain έγραψε:
Απλώς να μην ξεχνάμε πως είμαστε άνθρωποι μπροστά σε ανθρώπους. Αυτό μόνο.
Αυτό τα λέει όλα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefstath
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 777
Τόπος: ΙΛΙΟΝ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 04, 2011 8:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

kain & timestotimes, έχετε δίκιο. Οϋτε εγώ είμαι της λαθρομετανάστευσης. Είμαι υπέρ της ελεγχόμενης μετανάστευσης μετά από σύσταση ανάγκης εργασίας και ιατρικές εξετάσεις όπως πηγαίναμε εμείς στην Γερμανία. Δεν μπαίναμε βράδι από τα βουνά κι ούτε σκοτώναμε μέρα μεσημέρι για 100 μάρκα. Ο νοών νοείτο.
Είδατε ότι κάποιοι χάνουν την ψυχραιμία τους και αρχίζουν τις ύβρεις; (π.χ. ασυνάρτητος). Αυτοί είναι οι δημοκρατικοί που αν έπεφταν στην ανάγκη τους οι μετανάστατες θα τους έσκιζαν. Είδατε τι ωραία που όλα τεκμηριώνονται. Είδατε ότι δεν πιστεύουν αυτά που λένε. Γι' αυτό δεν πρέπει να' χουμε όλοι άποψη. Τους ευχαριστώ που μου απέδειξαν αυτά που είπα.
_________________
The fate of all mankind I see
Is in the hands of fools

KING CRIMSON-EPITAPH 1969


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την stefstath στις Σαβ Ιούν 04, 2011 9:10 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 620

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 04, 2011 8:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
Kain έγραψε:
Από αυτή την άποψη, όμως, το ίδιο ρατσιστές με εκείνους που δεν συμπαθούν τους μετανάστες απλώς επειδή είναι μετανάστες, δεν είναι και εκείνοι που υποστηρίζουν παθιασμένα τους μετανάστες απλώς επειδή είναι μετανάστες;
Όχι βέβαια! Από που το συμπέρανες αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.


Απλώς επειδή και οι δύο πλευρές ξεχωρίζουν Έλληνες από αλλοδαπούς, αντί να κοιτάξουν το πλήθος και να δουν απλώς ανθρώπους. Δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος. Απλώς αν ο ρατσισμός είναι αυτό που περιέγραψα, διάκριση, δηλαδή, με βάση την καταγωγή (στην προκειμένη περίπτωση), τότε μου φαίνεται εξίσου ρατσιστικό.

Παράθεση:
kain & timestotimes, έχετε δίκιο. Οϋτε εγώ είμαι της λαθρομετανάστευσης. Είμαι υπέρ της ελεγχόμενης μετανάστευσης μετά από σύσταση ανάγκης εργασίας και ιατρικές εξετάσεις όπως πηγαίναμε εμείς στην Γερμανία. Δεν μπαίναμε βράδι από τα βουνά κι ούτε σκοτώναμε μέρα μεσημέρι για 100 μάρκα. Ο νοών νοείτο.
Είδατε ότι κάποιοι χάνουν την ψυχραιμία τους και αρχίζουν τις ύβρεις; (π.χ. ασυνάρτητος). Αυτοί είναι οι δημοκρατικοί που αν έπεφταν στην ανάγκη τους οι μετανάστατες θα τους έσκιζαν. Είδατε τι ωραία που όλα τεκμηριώνονται. Είδατε ότι δεν πιστεύουν αυτά που λένε. Γι' αυτό δεν πρέπει να' χουμε όλοι άποψη. Τους ευχαριστώ που μου απέδειξαν αυτά που είπα.


Φίλτατε, λες πως έχω δίκιο και ταυτόχρονα υποστηρίζεις τα αντίθετα από αυτά που είπα. Αν όντως θεωρείς πως έχω δίκιο, τότε γιατί εξακολουθείς να βλέπεις στους λαθρομετανάστες κάποιον που θα σε σκοτώσει για 100 Ευρώ, από τη στιγμή που και ένας Έλληνας μπορεί σε περίπτωση ανάγκης να πράξει με τον ίδιο τρόπο; Απλό. Επειδή ξεχωρίζεις Έλληνα από μετανάστη. Δεν είσαι, δηλαδή, άνθρωπος μπροστά σε άνθρωπο αυτή τη στιγμή, αλλά Έλληνας μπροστά σε μετανάστη.
_________________
"Αν κάποιος νομίζει πως είναι σκαντζόχοιρος, του δίνεις έναν καθρέφτη και μερικές φωτογραφίες σκαντζόχοιρων και του λες να τα βγάλει πέρα μόνος του." - Douglas Adams

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 04, 2011 9:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
Φίλτατε, λες πως έχω δίκιο και ταυτόχρονα υποστηρίζεις τα αντίθετα από αυτά που είπα..

Laughing

Το συνηθίζει 9 στις 10 φορές Laughing
_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 05, 2011 1:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Kain έγραψε:
opyrgos έγραψε:
Kain έγραψε:
Από αυτή την άποψη, όμως, το ίδιο ρατσιστές με εκείνους που δεν συμπαθούν τους μετανάστες απλώς επειδή είναι μετανάστες, δεν είναι και εκείνοι που υποστηρίζουν παθιασμένα τους μετανάστες απλώς επειδή είναι μετανάστες;
Όχι βέβαια! Από που το συμπέρανες αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.


Απλώς επειδή και οι δύο πλευρές ξεχωρίζουν Έλληνες από αλλοδαπούς, αντί να κοιτάξουν το πλήθος και να δουν απλώς ανθρώπους. Δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος. Απλώς αν ο ρατσισμός είναι αυτό που περιέγραψα, διάκριση, δηλαδή, με βάση την καταγωγή (στην προκειμένη περίπτωση), τότε μου φαίνεται εξίσου ρατσιστικό.
O ρατσισμός δεν είναι απλά διάκριση με βάση την καταγωγή (ή τη φυλή, το έθνος, την κοινωνία κτλ.), αλλά διάκριση που υποτιμά ή υπερτιμά συγχρόνως τον ένα διακρινόμενο από τον άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 05, 2011 1:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

stefstath έγραψε:
Είμαι υπέρ της ελεγχόμενης μετανάστευσης μετά από σύσταση ανάγκης εργασίας και ιατρικές εξετάσεις όπως πηγαίναμε εμείς στην Γερμανία. Δεν μπαίναμε βράδι από τα βουνά κι ούτε σκοτώναμε μέρα μεσημέρι για 100 μάρκα.
Μάλλον πρέπει να μάθετε πολλά όλοι εσείς που αγιοποιείτε τη μετανάστευση των Ελλήνων στις ξένες χώρες.
Και ξεκίνα με αυτό:
http://www.greektube.org/content/view/32182/2/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefstath
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 777
Τόπος: ΙΛΙΟΝ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 05, 2011 5:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

΄Τολμάς και συγκρίνεις τις προπαγανδιστικές αηδίες του Τσίπρα, του Ανδρουλάκη και του Βαλιανάτου με την Ελληνική μετανάστευση;
Στα κράτη που πηγαίναμε είμασταν λαθρεπιβάτες; οργανώναμε Ελληνική μαφία; Ρίχναμε τα μεροκάματα; σκοτώναμε για 50 €; παντρευόμασταν γέρους για τους πάρουμε τη σύνταξη; κοιμόμασταν σε γέφυρες; Στέλναμε τα παιδιά μας στα φανάρια;
Κάνατε μόδα τον ανθελληνισμό σαν τους γκέι και τους αριστερούς. Ηδονίζεστε να υπερτονίζεται ότι υποτιμά την Ελλάδα. Ο λύκος ...στην αναμπουμπούλα χαίρεται. Μόνο που θα αργήσετε να ξαναχαρείτε.
_________________
The fate of all mankind I see
Is in the hands of fools

KING CRIMSON-EPITAPH 1969
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 05, 2011 8:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Διάβασε λίγη ιστορία - όχι του Τσίπρα, του Ανδρουλάκη και του Βαλιανάτου - και τα μισά και περισσότερα απ' αυτά που λες δεν θα μπορείς να τα ξαναπείς. Aν θες βέβαια να ανοίξουμε κι εδώ μια συζήτηση γι' αυτά, πολύ ευχαρίστως. Αν και η προσωπική σου μελέτη θα είναι χρησιμότερη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefstath
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 777
Τόπος: ΙΛΙΟΝ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 05, 2011 9:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

δεν ανταπαντάω πλέον.....ούτε θα τεκμηριώνω παραπέρα. Μόνο θα καταθέτω.
_________________
The fate of all mankind I see
Is in the hands of fools

KING CRIMSON-EPITAPH 1969
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 05, 2011 9:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ε, βέβαια, αφού είναι όλα αερολογίες! Τίποτε απ' αυτά που λες δεν μπορείς να το στηρίξεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3  Επόμενο
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center