Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΠΟΚΕΡ POKER ΠΟΚΑ POKER ΠΟΚΕΡ ΠΟΚΑ POKER ΠΟΚΕΡ ΠΟΚΑ POKER
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

ΠΟΚΕΡ, ΠΑΙΓΧΝΙΔΙ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ Ή ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΕΧΕΙ Η ΘΕΑ ΤΥΧΗ ;;;
Το αποτέλεσμα το διαμορφώνουν οι ικανότητες και οι δεξιότητες του παίκτη.
10%
 10%  [ 1 ]
Το αποτέλεσμα το διαμορφώνει η θεά Τύχη.
10%
 10%  [ 1 ]
Το αποτέλεσμα το διαμορφώνει ένα μίγμα ικανοτήτων-δεξιοτήτων και τύχης.
80%
 80%  [ 8 ]
Αγνοώ την φύση του παιγχνιδιού δεν έχω ούτε εμπειρία και έτσι δεν μπορώ να πάρω θέση σχετικά με το τι διαμορφώνει το αποτέλεσμα του παιγχνιδιού κάθε παίκτη.
0%
 0%  [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 10

Συγγραφέας Μήνυμα
freakshow
Πρύτανης


Εγγραφή: 31 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 314
Τόπος: N/A

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 16, 2011 7:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ok, αποτι βλέπω είναι επιτακτικό να κάνουμε και το "Love your self before you die". Πες κιάλλα να ξέρω τι βιβλιογραφία πρέπει να φέρω.
_________________
Αν δε σε νοιάζει που πας, δε θα χαθείς ποτέ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 16, 2011 8:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

den χρειάζεσαι να φέρεις βιβλιογραφία.
Τα έχω εγω στα χέρια μου όλα.

οτι θέλεις εγω θα σου το δώσω
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sofiatsiamou
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 26 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 26, 2011 9:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

στη πόκα οι δεξιότητες είναι πάνω απο όλα. άλλωστε λόγο τύχης θα κερδίσεις ελάχιστες φορές. δεν πιστεύω και πολύ στην τύχη παρά μόνο σε αυτά που μπορώ να κάνω εγώ για αυτό και προσπαθώ να βελτιώνω τεχνική
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tetragonos
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 960

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 26, 2011 1:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλά κάνεις Σοφία.

Το μόνο που μπορείς να βελτιώσεις είναι το παίξιμό σου και όχι την τύχη.

Οπότε καλά κάνεις και βελτιώνεσαι.

Το θέμα είναι τι ποσοστό τύχης δίνεις στο παιχνίδι;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 07, 2011 3:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

sofiatsiamou έγραψε:
στη πόκα οι δεξιότητες είναι πάνω απο όλα. άλλωστε λόγο τύχης θα κερδίσεις ελάχιστες φορές. δεν πιστεύω και πολύ στην τύχη παρά μόνο σε αυτά που μπορώ να κάνω εγώ για αυτό και προσπαθώ να βελτιώνω τεχνική


ναι ναι καλά... όλοι στην δικαιολογία είναι... ποια τεχνική και δεξιοτεχνία πουλάκι μου ;;; το διαδίκτυο έχει αμέτρητες ιστοσελίδες με σχολές δεξιοτήτων στο ποκερ... και όλες διδάσκουν τα ίδια... άρα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα ένας επιμελής μαθητής γίνετε κερδοφόρος παίκτης ;;; πάντως εγώ που παρακολουθώ κάθε εβδομάδα τουλάχιστον 10 ώρες βίντεο τους επαγγελματίες παίκτες με έδρα το Λας Βέγκας την ώρα της εργασίας τους δεν διαπιστώνω να κερδίζουν λόγω δεξιοτήτων αλλά με τον συνδιασμό που θα πετύχουν με τις ανοικτές κάρτες στο τραπέζι, με εξαίρεση τις ελάχιστες σε πολύ μεγάλο βαθμό αναλογικά μπλόφες...
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 08, 2011 6:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Θέλετε να μάθετε αν το πόκερ είναι ζήτημα τύχης ή όχι; Εγώ επειδή δεν ξέρω θα ρωτήσω τους παίχτες. Ποιος από σας που παίζετε συχνά είναι κερδισμένος από το παιχνίδι; Εγώ πάντως τους μόνους κερδισμένους που ξέρω είναι οι λέσχες και τα καζίνα που φιλοξενούν τους παίχτες. Ποτέ οι ίδιοι. Αυτοί κυνηγούν το όνειρο της μεγάλης μπάζας που δεν το πιάνουν ποτέ, απλά άκουσαν πως το έπιασαν κάποιοι άλλοι. Τρέχα γύρευε δηλαδή.
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 08, 2011 10:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ouliathis έγραψε:
Θέλετε να μάθετε αν το πόκερ είναι ζήτημα τύχης ή όχι; Εγώ επειδή δεν ξέρω θα ρωτήσω τους παίχτες. Ποιος από σας που παίζετε συχνά είναι κερδισμένος από το παιχνίδι; Εγώ πάντως τους μόνους κερδισμένους που ξέρω είναι οι λέσχες και τα καζίνα που φιλοξενούν τους παίχτες. Ποτέ οι ίδιοι. Αυτοί κυνηγούν το όνειρο της μεγάλης μπάζας που δεν το πιάνουν ποτέ, απλά άκουσαν πως το έπιασαν κάποιοι άλλοι. Τρέχα γύρευε δηλαδή.


http://pokerland.gr/kerdoforoi-full-tracking.html
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 09, 2011 12:09 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Άκρως αναξιόπιστη η αναφόρα αφού δεν λέει πόσες φορές χάσανε προηγουμένως
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 09, 2011 3:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ouliathis έγραψε:
Άκρως αναξιόπιστη η αναφόρα αφού δεν λέει πόσες φορές χάσανε προηγουμένως


Γιατί λες πως δεν το λέει αφού σου λέω πως το λέει. Laughing

Πάνε ξανά στον πίνακα. Και δες εκεί που λέει, στο λέω και μην ξαναπεις πως δεν σου λέω, Έπαθλα ($) Κέρδος ($).

Και έλεγγξε το πρώτο όνομα. Θα διαπιστώσεις πως έκανε:

Έπαθλα ($)
2368684

Κέρδος ($)
654290


Άρα η διαφορά ανάμεσα στα έπαθλα και το κέρδος είναι η χασούρα, σύμφωνα με τους στυγνούς κανόνες της λογικής. Laughing Laughing Laughing
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 09, 2011 9:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τι είναι αυτά με τα έπαθλα; Δεν τα γνωρίζω Είναι κάτι σαν τουρνουά προφανώς; Με τι αντίπαλο παίξανε οι παίκτες μηχανή ή άλλους παίκτες; Και πόσους γύρους κάνανε; Για να βγεί ασφαλές συμπέρασμα πρέπει να υπάρξουν χιλιάδες γύροι προφανώς. Το πόκερ το μόνο τυχαίο που δεν έχει στο παίξιμό του είναι η ύπαρξη της μπλόφας και ο τρόπος με τον οποίον μπορείς να ψυχολογήσεις τον άλλο παίκτη αν μπλοφάρει ή όχι. Όλα αυτά όμως αν έχεις να κάνεις με καλό χαρτι του αντιπάλου ή με μια μηχανή πάνε περίπατο. Ο μόνος σίγουρος νικητής και μάλιστα εκ των προτέρων είναι η λεγόμενη γκανιότα, αυτός δηλαδή που φιλοξενεί τους παίκτες, και που είναι και ο μόνος που τα παίρνει σίγουρα από όλους
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 09, 2011 9:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

http://pokerland.gr/poker-pros/aibi-ntouan-kai-antonious-moirazontai-ta-mistika-tous-meros-a.html

http://pokerland.gr/poker-pros/aibi-ntouan-kai-antonious-moirazontai-ta-mistika-tous-meros-b.html
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kaneis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 2376

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 09, 2011 10:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ουλιάδη δεν είναι έτσι, το πόκερ σε αντίθεση με τα άλλα τυχερά παιχνίδια είναι παιχνίδι πιθανοτήτων και μαθηματικών επι το πλείστον, γι αυτό και έχε ανθρώπους που ασχολούνται επαγγελματικά και βγάζουν απ αυτό συστηματικά το ψωμί τους και όχι μόνο. Εννοείται μιλάμε για πόκερ με άλλους παίκτες όχι για βιντεοπόκερ. Στην πιο διαδεδομένη του τωρινή μορφή πχ ξεκινάς με δύο φύλλα τα οποία έχουν ήδη κάποιες πιθανότητες απέναντι στα άλλα φύλλα, σε όλους τους συνδυασμούς άλλων φύλλων. Πχ αν έχεις ΑΚ έχεις 70% απέναντι σε ΑQ ή 48% απέναντι σε 99. Το διάβασμα του αντιπάλου είναι να καταλάβεις απ τη συμπεριφορά του τι πιθανότητες αντιπροσωπεύει, η μπλόφα είναι να παριστάνεις ότι έχεις ένα φύλλο που έχει άλλες πιθανότητες απ τις πραγματικες, και ποιές έχει πραγματικά

Πχ έχεις ΑJ και ο άλλος 99, εσύ ποντάρεις τα τριπλάσια επειδή είναι καλό φύλλο, το νικάνε δηλαδή σε πιθανότητες λίγα αλλά όχι τόσο λίγα, και ο άλλος βάζει τα τριπλάσια απ τα δικά σου επειδή έχει ακόμα καλύτερο φύλλο, το νικάνε μόνο 5 συδυασμοί στο ξεκίνημα. Πας και τα βλέπεις και κατεβαίνουν τα πρώτα τρία φύλλα απ τα πέντε με τα οποία θα συνδυάσεις τα δύο δικά σου και είναι 7 8 και J. Οι πιθανότητες έγιναν τώρα 75 % υπέρ σου και 25% για τον άλλο, από 52% υπέρ του. Τα χέρια που σε νικάνε είναι QQ KK AA J8 J7 78 77 88. Το τέταρτο το πέμπτο και το έκτο μπορείς να τα αποκλείσεις γιατί αν τα είχε δεν θα ποντάριζε πολλά πριν δεί τα τρία φύλλα, το ίδιο και με τα δύο τελευταία αν και με κάποιες επιφυλάξεις, πχ αν ο άλλος έχει πολλές μάρκες μπροστά του είναι πιο πιθανό να έπαιξε έτσι 88 παρά κάποιος με λίγες γιατί υπάρχουν πολλά μεγαλύτερα φύλλα και είναι ρίσκο για κάποιον με λίγες μάρκες, αν κατέβουν Κ 10 και 9 είναι στα τάρταρα με το 88. Θα ήταν πιο πιθανό να βάλει τα ρέστα πριν κατέβουν φύλλα παρά μετά αφού με κάθε φύλλο πάνω από 8 στο μυαλό του οι πιθανότητες του πέφτουν

Ετσι αφού σκεφτείς αυτά ποντάρεις με καλές πθανότητες να είσαι μπροστά αφού χάνεις ουσιαστικά λογω συμπεριφοράς του άλλου απο τρείς συνδυασμούς και ο άλλος βάζει τα ρέστα παρά το ποντάρισμα σου, αντιπροσωπεύοντας κάποιο απ τα τρία φύλλα που σε νικάνε που με τη σειρά τους χάνουν απο ακόμα λιγότερα. Η σωστή μπλόφα είναι πιστευτή λόγω γενικής συμπεριφοράς στο παίξιμο και έχει και κάποιες πιθανότητες, αν ο άλλος δεν σε πιστέψει και έρθει και τα δει, να νικήσει το ίδιο, έχει ακόμα 25% υπέρ του. Μετά είναι στο ενστικτό σου να τον διαβάσεις και να τα δείς ή να πας πάσο, αν και το πιο σωστό θα ήταν να πας πάσο όταν ο άλλος έβαλε τα τριπλάσια απ τα δικά σου γιατί δύσκολα θα το έκανε με Α10 ή Α9 ή ΚQ ή KJ απ τα οποία είσαι μπροστά στο ξεκίνημα

Το διάβασμα του αντιπάλου η τεχνική η στρατηγική έρχονται μετά απ αυτά με την εμπειρία αλλά η βάση είναι μαθηματικά, όπως η γεωμετρία για τη φιλοσοφία ένα πράγμα, και αν δεν ξέρεις αυτά τότε γίνεται πραγματικά λόττο, παίζεις εναντίον των πιθανοτήτων και αυτοί είναι που μακρόχρονα χάνουν. Αυτά τα λίγα γιατί όποιος το θεωρεί τυχερό παιχνίδι απλά δεν έχει ιδέα των πιθανοτήτων, που δεν σημαίνει μόνο ότι νικάς όταν έχεις το 1% οπότε λες είναι τυχερό αλλά και ότι χάνεις 1 στις 100 όταν έχεις το 99% όποτε σπας τον υπολογιστή απ τα νεύρα όπως κάνει ο πολίδης Laughing
_________________
ο ηλιος δεν σηκωνει τα πεπλα αλλα τα φανερωνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kaneis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 2376

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 09, 2011 11:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

πολίδη άκου τι έπαθα σήμερα Laughing έχω JJ κάνω το 3μπέτ και έρχεται και με βλέπει ένας ο οποιος είναι τσίπλίντερ, κάπου τα 3πλάσια μου, και τον έχω κόψει τον κλασσικό τύπο που με ένα τσέκ σου αρχίζει και ποντάρει χωρίς να χει τίποτα οπότε περιμένεις το σωστό χέρι για να του πάρεις πολλές. Κατεβαίνει λοιπόν το φλοπ και είναι J 6 5 rainbow, λέω εδώ έιμαστε. Τσεκάρω και ποντάρει πότ κα του τα τριπλασιάζω και έρχεται και τα βλέπει και πάλι έιμαι σίγουρος οτι δεν έχει τίποτα απλα μπερδεύτηκε με το τσέκ μου και νομίζει ότι μπλοφάρω. Κατεβαίνει 2. σκέφτομαι για Α3 Α4 αλλα έιμαι σίγουρος ότι δεν έχει άσσο, και να έιχε δηλαδή παλί έχει 9%, οπότε χαλαρός τσεκάρω και ποντάρει πάλι ποτ το οποίο έχει ανέβει στο μισό στακ μου, τα βλέπω. Κατεβαίνει 4αρι και βάζει ρέστα και φυσικά τα βλέπω και μ δείχνει 3 7 Laughing Laughing του βάζεις όλη την ορθόδοξη γραμματεία στον πσινό ή όχι του ηλίθιου???
_________________
ο ηλιος δεν σηκωνει τα πεπλα αλλα τα φανερωνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 10, 2011 1:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Έχω πληρώσει τέτοια και με ΑΑ Laughing Γενικά τα Σετ (τρίφυλλα) 50% τα χάνω σε Κέντα ή Χρώμα. Evil or Very Mad

Πάρε τα καλύτερα Pokersite, με τα καλύτερα λογισμικά και λόμπι.

http://lockpoker.eu/
http://www.ub.de/
http://www.pkr.com/en/
http://www.fulltiltpoker.com/
http://www.profitpokerclub.com/


Και για να έχεις νέα από το χώρο:

http://pokerland.gr/
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 10, 2011 1:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

kaneis έγραψε:
πολίδη άκου τι έπαθα σήμερα Laughing έχω JJ κάνω το 3μπέτ και έρχεται και με βλέπει ένας ο οποιος είναι τσίπλίντερ, κάπου τα 3πλάσια μου, και τον έχω κόψει τον κλασσικό τύπο που με ένα τσέκ σου αρχίζει και ποντάρει χωρίς να χει τίποτα οπότε περιμένεις το σωστό χέρι για να του πάρεις πολλές. Κατεβαίνει λοιπόν το φλοπ και είναι J 6 5 rainbow, λέω εδώ έιμαστε. Τσεκάρω και ποντάρει πότ κα του τα τριπλασιάζω και έρχεται και τα βλέπει και πάλι έιμαι σίγουρος οτι δεν έχει τίποτα απλα μπερδεύτηκε με το τσέκ μου και νομίζει ότι μπλοφάρω. Κατεβαίνει 2. σκέφτομαι για Α3 Α4 αλλα έιμαι σίγουρος ότι δεν έχει άσσο, και να έιχε δηλαδή παλί έχει 9%, οπότε χαλαρός τσεκάρω και ποντάρει πάλι ποτ το οποίο έχει ανέβει στο μισό στακ μου, τα βλέπω. Κατεβαίνει 4αρι και βάζει ρέστα και φυσικά τα βλέπω και μ δείχνει 3 7 Laughing Laughing του βάζεις όλη την ορθόδοξη γραμματεία στον πσινό ή όχι του ηλίθιου???


Αυτό το στιλ έχει ο Τομ Ντουάν http://pokerland.gr/poker-pros/aibi-ntouan-kai-antonious-moirazontai-ta-mistika-tous-meros-b.html μάλιστα ακόμη πιο επιθετικό. Το δικό σου πρε-φλοπ 3μπέτ θα το ανέβαζε και δεν θα το έβλεπε μόνο αν μιλούσε μετά από εσένα κι αν ήταν πριν τη σειρά σου θα ανέβαζε 3μπέτ με το ίδιο φύλλο. Και φυσικά όπως έδειξε στη συνέχεια θα το κέρδιζε. Ο Τομ Ντουάν είναι ο δεύτερος κερδοφόρος επαγγελματίας μετά τον Φιλ Άιβυ του οποίου τα κέρδη φημολογούνται γύρω στα 30 εκατομμύρια δολλάρια.


Γι' αυτό επιμένω να λέω πως είναι η Τύχη αυτή που καθορίζει το αποτέλεσμα και όχι οι δεξιότητες και κάθε στρατηγική. Βλέπεις από την εμπειρία σου αυτή πως καταργείτε κάθε δεξιότητα και υπολογισμός;;;
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center