Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Λόγος εις την αγίαν και ζωαρχικήν Τριάδα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Μεταφυσικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Γιώργος Πολίδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 629
Τόπος: Aachen - Γερμανία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 20, 2009 5:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Θεόδωρος έγραψε:


Ένα λίγο κατιτίς κομπλεξάκι το έχεις...



Τι να κάνουμε, αφού δεν έχετε εσείς μια στάλα ντροπή που είστε άβγαλτα λόγω κακής ανατροφής από το σπίτι, την έχουμε εμείς... Wink

Κάποιοι πρέπει να φροντίζουν, βλέπεις, για την συμπαντική αρμονία... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Θεόδωρος
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 1369

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 20, 2009 6:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το σεβασμό μας τον επιφυλάσσουμε σε εκείνους που τον αξίζουν, και μόνο.. Έτσι για να μη μας πιάνουν κορόιδα... μην ευτελίσουμε και το θεσμό..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Γιώργος Πολίδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 629
Τόπος: Aachen - Γερμανία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 20, 2009 6:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Θεόδωρος έγραψε:
Το σεβασμό μας τον επιφυλάσσουμε σε εκείνους που τον αξίζουν, και μόνο.. Έτσι για να μη μας πιάνουν κορόιδα... μην ευτελίσουμε και το θεσμό..


Έδειξες για μια φορά ακόμη τις φτηνές σου καταβολές... Wink

... από την βιασύνη σου να δείξεις κάτι...

... κακόμοιρη φτωχούλα ψυχή... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Θεόδωρος
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 1369

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 20, 2009 8:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιώργος Πολίδης έγραψε:
Sad νά 'ξερες πόσο πολύ σε λυπάμαι παιδί μου!!! Crying or Very sad
Crying or Very sad ματώνει η καρδιά μου όταν αναλογίζομαι την ελλειπεί ανατροφή που δέχτηκες από το σπίτι... Crying or Very sad

κρίμα ρε συ παιδάκι μου!!! Crying or Very sad

τουλάχιστον προσπάθησε να συνέρθεις, θέλει αγώνα σκληρό μα αξίζει... Wink

άκου κι έναν παππού που έχει χρόνια και χρόνια στο κουρμπέτι... Wink

καημένο μου παιδί! Crying or Very sad


Παράθεση:
Έδειξες για μια φορά ακόμη τις φτηνές σου καταβολές... Wink

... από την βιασύνη σου να δείξεις κάτι...

... κακόμοιρη φτωχούλα ψυχή... Crying or Very sad


Φίλε μου σταμάτα τα κροκοδείλια δάκρυα, δε σε βοηθάνε καθόλου να ξεπεράσεις τα ψυχολογικά σου προβλήματα.

Έχω λάβει παιδεία ελληνική, παιδεία αμφισβήτησης, λόγου, έργου και όχι δουλικότητας, προσκύνησης και ταπεινοφροσύνης.

Θα μπορούσα κι εγώ να λέω συνεχώς το πόσο σε λυπάμαι, αλλά δεν το κάνω διότι είμαι πεπεισμένος ότι σε λυπάμαι. Εάν εσύ επιζητείς να πείσεις τον εαυτό σου για το ότι με λυπάσαι (και η προσπάθειά σου είναι ανεπιτυχής αν δούμε πόσες φορές το κάνεις), τότε προσπάθησε να γίνεις πιο πειστικός στον ίδιο σου τον εαυτό. Καλύτερα να καταφέρεις να πείθεις πρώτα τον εαυτό σου, αν θες να πείσεις και τους άλλους.

Τα σχόλιά σου περί της οικογένειάς μου καλό θα είναι να λείπουν. Δεν προσφέρουν τίποτα στη συζήτηση, παρά μόνο προσθέτουν ψήφους στην κάλπη της δειλίας και της θηλυπρέπειάς σου.
Αν θες να με χτυπήσεις είμαι εδώ, ΧΤΥΠΑ, ΜΠΟΡΕΙΣ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Γιώργος Πολίδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 629
Τόπος: Aachen - Γερμανία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 20, 2009 8:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Crying or Very sad Αχ... να μπορούσες μόνο να νοιώσεις το μέγεθος της λύπης που νοιώθω για σένα και κάτι παιδαρέλια που είναι το ίδιο μπερδεμένα σαν εσένα... Crying or Very sad

Για δες πόση ανωριμότητα αποπνέει το τελευταίο σου ποστ; Δηλαδή τι νομίζεις πως κατάφερες; Να πείσεις ποιόν και τι; Rolling Eyes

Εμένα πάντως για άλλη μια φορά με πότισες πίκρα γιατί αποδεικνύεις έμπρακτα την νεοελληνική νοοτροπία... Crying or Very sad

Την προχειρότητα, την ανευθυνότητα, τα κούφια λόγια, την ξεφτίλα του φουσκωμένου νου, της κενής ψυχής κι ένα σωρό άλλα... Crying or Very sad

καημένο μου παιδί!!! Crying or Very sad

το μόνο παρήγορο από την ύπαρξη σου είναι το γεγονός πως με λυπάσαι... αυτό δείχνει πως η φύση σε προίκισε με κάτι όμορφο, εφόσων έχεις την ευαισθησία να με λυπάσαι... τα συμπαθώ κάτι πλασματάκια σαν εσένα όταν λυπούνται τον άλλο... αγαπημένο μου παιδί θοδωράκη!!!Very Happy


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την Γιώργος Πολίδης στις Δευ Ιούλ 20, 2009 9:07 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 20, 2009 9:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιώργος Πολίδης έγραψε:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Είσαι διχασμένος,γι' αυτό αντιφάσκεις.Πάσχεις από γνωστική σύγκρουση.Περισσότερη επιστήμη και κριτική σκέψη θα σου λύσει το πρόβλημα.


Διχασμένος δεν είναι ποτέ κάποιος που βλέπει απροκάλυπτα τα όντα. Διχασμένος είσαι αναμφισβήτητα εσύ κι αυτό διότι δεν ωριμάζει η ψυχή και ο νους σου εν αρμονία με το βιολογικό σου σώμα. Ούτε η κριτική σκέψη είναι χαρακτηριστικό σου κι αυτό διότι αδυνατείς να διακρίνεις τις φύσεις των όντων και βλέπεις αυτές αλλοιωμένες. Επομένως ολόκληρο το γνωσιολογικό σου υπόβαθρο είναι πολύ απλά σαθρό.



Τα πολλά λόγια είναι φτώχια.Εσύ μίλησες για ιατρικά ανεξήγητα κι ύστερα πετάς έξω την επιστήμη απ' το θαύμα.Κι εμείς περάσαμε απ' το στάδιο αυτό και είπαμε "μα τι λέω ο μαλάκας"...κι αλλάξαμε μυαλά.Μπορείς κι εσύ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Γιώργος Πολίδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 629
Τόπος: Aachen - Γερμανία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 20, 2009 9:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εγώ ρε Γιαννάκη μου όλα όσα λες τα βρίσκω ανοησίες και κούφια λόγια, στο ξαναείπα, εκτιμώ την ώριμη σκέψη, κάτι που δεν διαθέτεις... Αδυνατώ να σε πάρω στα σοβαρά. Μα δεν κάνεις και κάτι προς αυτή την κατεύθυνση!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tesla
Πρύτανης


Εγγραφή: 28 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 1703

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 21, 2009 6:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιώργος Πολίδης έγραψε:
Εγώ ρε Γιαννάκη μου όλα όσα λες τα βρίσκω ανοησίες και κούφια λόγια, στο ξαναείπα, εκτιμώ την ώριμη σκέψη, κάτι που δεν διαθέτεις... Αδυνατώ να σε πάρω στα σοβαρά. Μα δεν κάνεις και κάτι προς αυτή την κατεύθυνση!!! Wink


Δεν έχεις ούτε το 1% της ευφυίας και των γνώσεων του Ιωάννη.Γι αυτό μην μιλάς.Είσαι το κλασικό παράδειγμα της πρότασης: Ότι δεν καταλαβένουμε,το κοροϊδεύουμε.Επίσης εδώ κολάει και η πρόταση: 'Η σιωπή είναι χρυσός' η οποία ισχύει για τους χαζούς,δηλαδή εσένα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Θεόδωρος
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 1369

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 21, 2009 6:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καημένες ψυχές... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tesla
Πρύτανης


Εγγραφή: 28 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 1703

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 21, 2009 9:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καθυστερημένες ψυχές εννοείς.. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Γιώργος Πολίδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 629
Τόπος: Aachen - Γερμανία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 21, 2009 9:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Tesla έγραψε:
Γιώργος Πολίδης έγραψε:
Εγώ ρε Γιαννάκη μου όλα όσα λες τα βρίσκω ανοησίες και κούφια λόγια, στο ξαναείπα, εκτιμώ την ώριμη σκέψη, κάτι που δεν διαθέτεις... Αδυνατώ να σε πάρω στα σοβαρά. Μα δεν κάνεις και κάτι προς αυτή την κατεύθυνση!!! Wink


Δεν έχεις ούτε το 1% της ευφυίας και των γνώσεων του Ιωάννη.Γι αυτό μην μιλάς.Είσαι το κλασικό παράδειγμα της πρότασης: Ότι δεν καταλαβένουμε,το κοροϊδεύουμε.Επίσης εδώ κολάει και η πρόταση: 'Η σιωπή είναι χρυσός' η οποία ισχύει για τους χαζούς,δηλαδή εσένα.


Τέσλα αγόρι μου εγώ είμαι πεπεισμένος πως οι γόνοι σου έχουν την χαζότητα και την ηλιθιότητα. Διαφορετικά θα είσουν πιο διακριτικός βλάκα.

Παράθεση:
Δεν έχεις ούτε το 1% της ευφυίας και των γνώσεων του Ιωάννη.

Καλά μην σκίζεσαι να το αποδείξεις. Σημασία έχει ο τρόπος που κάποιος απόκτησε γνώση βλάκα. Έτσι, από κάποιον που αποκτά την γνώση διαβάζοντας (στην ουσία ξένη γνώση) κι από αυτόν που πέρασε μέσα από σχεδόν όλους τους χώρους, θα προτιμήσω τον δεύτερο ρε βλάκα τέσλα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Γιώργος Πολίδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 629
Τόπος: Aachen - Γερμανία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 21, 2009 10:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Θεόδωρος έγραψε:
Καημένες ψυχές... Crying or Very sad


Crying or Very sad βλέπεις Crying or Very sad

( Laughing )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 22, 2009 1:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιώργος Πολίδης έγραψε:
Εγώ ρε Γιαννάκη μου όλα όσα λες τα βρίσκω ανοησίες και κούφια λόγια, στο ξαναείπα, εκτιμώ την ώριμη σκέψη, κάτι που δεν διαθέτεις... Αδυνατώ να σε πάρω στα σοβαρά. Μα δεν κάνεις και κάτι προς αυτή την κατεύθυνση!!! Wink



Είπαμε,τα πολλά λόγια είναι φτώχια.Δε θα σε ακολουθήσω στην ακατάσχετη φλυαρία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Γιώργος Πολίδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 629
Τόπος: Aachen - Γερμανία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 22, 2009 2:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Γιώργος Πολίδης έγραψε:
Εγώ ρε Γιαννάκη μου όλα όσα λες τα βρίσκω ανοησίες και κούφια λόγια, στο ξαναείπα, εκτιμώ την ώριμη σκέψη, κάτι που δεν διαθέτεις... Αδυνατώ να σε πάρω στα σοβαρά. Μα δεν κάνεις και κάτι προς αυτή την κατεύθυνση!!! Wink



Είπαμε,τα πολλά λόγια είναι φτώχια.Δε θα σε ακολουθήσω στην ακατάσχετη φλυαρία.


Aκολούθα-ακολούθα... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 22, 2009 2:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πολίδη,
δεν υπάρχει λόγος να απαντάς αν η απάντησή σου δεν προσθέτει τίποτα στη συζήτηση..
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Μεταφυσικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
Σελίδα 5 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center