Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΑΣ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΟΙ ΧΟΡΟΙ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Medousa
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2004 11:30 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Kai giati prepei na iparxei proorismos,filtate koure?
_________________
Θέληση είναι εκείνο που σε υποχρεώνει να νικάς,όταν το λογικό σου ,σου λέει οτι έχασες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2004 2:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ε, βέβαια, μια Μέδουσα τι να τον κάνει τον προορισμό; Περιφέρεται χάφτοντας πλαγκτόν με το τσουβάλι. Οι κορφές είναι για τους αετούς.
Mr. Green (ο Πράσινος)
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
georgemaus
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 712

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2004 3:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μέδουσα,
Πάρε πέντε κάμψεις και απάντησε στον Ιάσονα!
(σαν...νιάτο που είσαι!)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2004 7:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Κάμψεις με τέτοια ζέστη; Ούτε ψύλλος στον κόρφο της Μέδουσας!!!. Απ ότι μαθαίνω οι Πορτογάλοι φίλαθλοι συμπεριφέρθηκαν άψογα στους δικούς μας έστω και αν είχαν να κάνουν τόση καθαριότητα μετά όπως υπέδειξε ο Bugman. Οι Ολυμπιακοί αγώνες είναι κοντά και μακάρι οι δικοί μας να συμπεριφερθούν με τον ίδιο τουλάχιστον τρόπο ανταμείβοντας με το ίδιο χειροκρότημα τους ξένους και τους Έλληνες νικητές, δείχνοντας έτσι ότι δεν ξέχασαν την διαφορά ανάμεσα στους Ολυμπιακούς αγώνες και το Olympic games. Άλλο αγώνας και άλλο game πως να το κάνουμε. Αγώνας σημαίνει πάνω απ όλα ήθος ενώ στο παιχνίδι όλα επιτρέπονται.
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Medousa
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 14, 2004 11:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ok!georgemaus.An kai den katalaveno to logo pou prepei na skipso gia na apantiso ,esi kati tha xereis.Krata to tsouvali!!!
1...mmm!2...mmm!3...mmm!4...mmm!5...mmm!
Iason pios milise gia thalassa i vouno?Varietas delectat....i piokilia dinei tin apolafsi,stavraite.... Cool Cool Cool
_________________
Θέληση είναι εκείνο που σε υποχρεώνει να νικάς,όταν το λογικό σου ,σου λέει οτι έχασες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
georgemaus
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 712

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2004 12:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ωραίο αυτό το mmm!...mmm!...mmm!... medusa, αρκετά...ερεθιστικό!...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Medousa
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2004 12:33 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Les na min xero ti kano? Wink Wink
_________________
Θέληση είναι εκείνο που σε υποχρεώνει να νικάς,όταν το λογικό σου ,σου λέει οτι έχασες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kouros
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 639
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2004 4:54 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σας ευχαριστώ που μου μάθατε τους Κρυστάλλη και Πασαγιάννη. Η ποίηση δεν είναι ο τομέας μου και πραγματικά εξεπλάγην. Ιασον δεν με προσγείωσες, αντίθετα μ'απογείωσες μ'αυτά που διάβασα.
Οι Πορτογάλοι απ'ότι άκουσα κι εγώ, ήταν όντως γλυκύτατοι άνθρωποι και πολύ αμφιβάλλω αν θα επιδεικνύαμε κι εμείς την ίδια συμπεριφορά σε ανάλογη περίπτωση (σαν αυτή του τελικού). Ίσως λόγω της βαριάς μας πολιτιστικής κληρονομιάς, έχει καλλιεργηθεί τελικά μια λανθάνουσα αλαζονεία στις ψυχές μας, που δεν μας επιτρέπει έτσι εύκολα να χωνεύουμε τις ήττες. Στους Ολυμπιακούς αγώνες βέβαια, δε τρέφω καμιά αμφιβολία ότι θα το πράξουμε. Είναι απλό το γιατί. Τούς βλέπουμε όλους αφ'υψηλού πλέον!
Αγαπητή μου medousa, εκτιμώ απεριόριστα τα στοχαστικά σου μμμ...μμμ... καθώς έπαιρνες τις κάμψεις (ακόμα και τότε δεν έπαψες να σκέφτεσαι, εύγε κορίτσι μου), αλλά δεν νομίζεις πως αν δεν την πας την ζωή κάπου, θα σε πάει εκεί που θέλει αυτήν; Και προσωπικά ξέρεις δεν έχω καμία όρεξη να βλέπω τα ραπανάκια ανάποδα (το σώμα μου καμία αντίρρηση ας γίνει τροφή για τα σκουλήκια αλλά ΟΧΙ ΕΓΩ). Προτιμώ τα Ηλύσια πεδία. Απ'εκεί η θέα είναι καλύτερη.
Πάντως μ'αρέσει ο τρόπος που σκύβεις για να στοχαστείς. Georgemaus δεν ερεθίστηκε μόνο η δική σου σκέψη αλλά και η δική μου! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2004 1:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ώραία.................

Προς Medousa:

Να κάνεις κάμψεις, όσες θέλεις, κάθε μέρα,
μάθε όμως, που και που, να σηκώνεις τη παντιέρα!

(ποιητής εκ του προχείρου, ποιητής του ονείρου)
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Medousa
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2004 2:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Kapoioi stis taktikes tous den katadexontai to "hima" oute kan sto hima sikoma opoias pantieras.
To hima einai pliris apokalipsi kai den iparxei tipota poio katastrofiko aptin pliris apokalipsi.Tapini moy gnomi.
Se sinhero gia tin metriofrosini sou!!!
_________________
Θέληση είναι εκείνο που σε υποχρεώνει να νικάς,όταν το λογικό σου ,σου λέει οτι έχασες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2004 3:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μέδουσα, πλάσμα υγρό, εύκαμπτο στον ωκεανό της ζωής, πολύτιμη μνήμη, τι θα έκανα χωρίς εσένα; Σου αφιερώνω αυτή τη φωτογραφία, χωρίς σχόλιο: http://www.photo.net/photodb/photo?photo_id=2385564

georgemaus, σεμνά! Όχι και κάμψεις! Μπορεί ο "παλιός" να είναι αλλιώς αλλά ο νέος είναι ωραίος. Άσε το τι θα απαντήσουν οι άλλοι, και ΕΣΥ να απαντήσεις στο ερώτημα που έθεσα! Διότι παρασύρομαι στη σκέψη ότι κάνετε τη μαμούνα. Ένα από τα δυο συμβαίνει: ή κάνετε πως δεν ακούσατε, να μη χαλάσετε τη ρέμβη σας, ή εγώ πέταξα κοτσάνα. Είμαι όλος αυτιά, ποιητή μου! Neutral
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Medousa
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2004 3:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Mou moiazei.!!
_________________
Θέληση είναι εκείνο που σε υποχρεώνει να νικάς,όταν το λογικό σου ,σου λέει οτι έχασες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
georgemaus
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 712

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2004 5:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Kατ'αρχήν, ωραία φωτογραφία!
Μετά που να απαντήσω; Στο περι μέδουσας και προορισμού; Όσο γι'αυτό, πιστεύω οτι ακόμα κι οι μέδουσες, έχουν τις δικές τους κορυφές...
Ιάσον ποτέ δε κάνω τη μαμούνα, αλλά αυτό το καιρό βαριέμαι να σκεφτώ σοβαρά και να τοποθετηθώ. Μ'έχει πιάσει, τι να κάνω; Είπαμε σοβαρά πράματα, απ'το Σεπτέμβρη και μετά... Τώρα είναι καιρός για κάμψεις!...
Βugman κι εσύ ποιητής; Μόλις έκανες ένα βήμα στην άβυσσο...
Ουλιάδη φίλε, περνάς περίοδο εθνικής έξαρσης. Καλό είναι.
Κure, είσαι ποιητής, χωρίς τη δική μας συνδρομή...
Μέδουσα αν σου μοιάζει η φωτο, ξαναπαντρεύομαι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2004 9:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παρεξηγημένη λέξη αυτή η Εθνική έξαρση φίλε georgemaus και παραπέμπει σε ανεξέλεγκτες καταστάσεις που λένε. Είμαι απλά οπαδός αυτού που κάποτε χρησιμοποιούσε σαν υπογραφή ένα παλαιότερο μέλος εδώ που έχουμε καιρό να τον δούμε. Έλεγε λοιπόν αγαπώ την πατρίδα μου για να αγαπώ τον κόσμο ή κάπως έτσι.
Πολύ σωστό το βρήκα. Δεν γίνεται να λες πως αγαπάς τα μακρινά αγνοώντας ότι βρίσκεται μπροστά στα μάτια σου. Πόσο μάλλον όταν αυτό το θαυμάζουν και το χαίρονται όλοι οι μακρινοί, ενώ πολλοί κοντινοί είτε δεν τους νοιάζει είτε ρωτούν τους μακρινούς να τους πουν τι βρίσκετε μπροστά στα μάτια τους. Λίγο μπερδεμένο το είπα αλλά θα καταλάβατε!
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vaggos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 481
Τόπος: Νάξος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 15, 2004 10:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αγαπάς την Ελλάδα; Τότε αγαπάς και τα παιδιά της, τις άλλες χώρες.

Αγαπάς ένα από τα παιδιά της; Ε τότε αγαπάς και την Ελλάδα που το γέννησε.
_________________
Η βιομηχανία σκοτώνει τη μουσική. Αυτός που αγαπά, και να ελπίζει ξέρει, όλη τη νύχτα πολεμά ξημέρωμα να φέρει.

Παραδοσιακή Μουσική | Ελλάδα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Σελίδα 4 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center