Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

- τι γινεται , '' στο ημερολογιο '' της www.noisa.gr
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
samamou
Καθηγητής


Εγγραφή: 03 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 63

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 28, 2010 7:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλησπερα στους μαστορες , καλησπερα καλησπερα ..
ΜΕΓΑΛΩΣΕ παλι η παρεα.Εχει και ΜΙΚΡΟΥΣ χρεωμενους!
Να τους ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ και να τους ΥΠΟΧΡΕΟΝΩΜΑΣΤΕ !

=Οτι πιστευουμε,να το πιστευουμε Ολο,αλλοιως να παμε πισω στην Ελπιδα και να προσπαθησουμε να μην απελπιστουμε Ξανα.=

Ποιος χρωσταει σε Ποιον,και Ποιος σε Ποιον δεν χρωσταει ... ?
Και ο μουσικος ο φιλος μας ο Αγαντα ... που ειναι και ..Δεν περναει >?

Γεια σας παλικαρια,.Σας εχω στο νου.Σας διαβαζω ανελειπως .ΚΡΑΤΑΤΕ ..
Καλησπερα ..
_________________
υπομονη στην υπομονη
και κουραγιο απο το κουραγιο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panagis
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 28, 2010 8:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

//Μεταξυ μας η εκτιμηση μας για μας μεσα στον κοσμο μας.,?
//Μεταξυ μας και η εκτιμηση μας για τον κοσμο μας.,?
//Μεταξυ μας και η εκτιμηση του κοσμου μας για μας.,?

//Λεει ο λογος και τον λεω και γω ,

/Καλησπερα Φιλοι Γειτονοι Αδελφοι κι' Εχθροι και ολοι οι ΧΡΕΩΜΕΝΟΙ..
_________________
Htane strabo to klima ...to efage ke o an8ropos
Mην δινετε ιδιαίτερη σημασία στην παραβολη για τον ανθρωπο και το κλίμα...για τον γάιδαρο ανθρωπο να θυμαστε πολλα καλα ,και να τα παραβαλετε ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Wonder
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1234
Τόπος: LARISA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 28, 2010 10:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

panagis έγραψε:

/Εγω με δυο λογια εγραψα,<Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΕΧΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ ΤΗΝ ΙΣΟΚΡΙΣΙΑ> .
/ΚΑΙ ....... μπαινεΙ στην μεση και ο μαστορας και λεει λακωνικα λακωνικα .....
<Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΟΚΡΙΣΙΑ>
<ΑΝ ΛΕΙΠΕΙ Η ΙΣΟΚΡΙΣΙΑ ,Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΙΡΗΚΤΟΙ>
.

Πρέπει να μου δώσετε και μενα τον ορισμό της Ισοκρισίας για να μετέχω στην συζήτηση, αλλιώς δεν γίνεται.
Κι αφού και η δικαιοσύνη βασίζεται στην ισοκρισία μάλλον πρόκειται περί πολύ βαρυσήμαντου πράγματος.

Φιλε Βαγγ_ελ λές:
"σιγά σιγά και ήσυχα ,σου κόβουν τα μισθά και την συντήρηση,
και πέρα απο το χρήμα δεν σε νοιάζονται πιο πολύ. "

Ετσι είναι συμφωνώ κι εγώ.
Η οικονομική κριση είναι απο τίς χειρότερες κρίσεις. Μπορεί να οδηγήσει και σε κάθε λογής άλλες κρισεις, ηθικές κλπ.
Τον πολίτη για να πληρώνει φόρους τον σέβονται.
Εάν δεν πλήρωνε φόρους ο πολίτης τότε που θα βρίσκαν αυτοί μισθό??
_________________
Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 28, 2010 11:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γειά σας και χαρά σας λεβέντες,
γειά σου Man,
γειά σου about
γειά σου samamou
γειά σου panagi
γειά σου Wonder
kai την φιλία μου στον aganta Που δεν έχει καθόλου ακουστεί.


Σε τι να απαντήσω και τι να προτωπώ....
απο που να ξεκινήσω και σε ποιο θέμα να μιλήσω,
αφού δεκα σελίδες γράφοντας θα βαδίσω
και θα ξεχασω ότι σημαντικό.

Ας πουμε,Κουράγιο μας,
Ας πούμε τα συνήθη ως προς τη φιλία μας
που αραίωσε κι όμως την απονιά μαχαίρωσε.

Ας πούμε για αυτο που με ρωτάς φίλε Wonder,
και σου απαντώ πως έχεις δικιο,
μόνο που πρέπει φυλλάδιο να φτιάξω
και σ΄ολη τη πλάση να το φωνάξω
βενζίνη δεν έχω όμως και θα καταστραφώ.

Η ησυχία είναι λίγο διαφορετική απο την ηρεμία το γνωρίζετε?

Κι εγώ χάρηκα φίλε ΜΑΝ ,
KI εγώ χάρηκα μα την αλήθεια μα το Θεό,
σε κάποιους δεν αρέσει,
πρόσεχε κι ηρέμησε,
το ϊντερνετα metrika είναι φτιαγμένο
όχι όμοια ,
γι αυτο και δεν μου μοιάζει,
τα μαθηματικά βγαίνουν ανόμοια
κι η λύση φαντάζει σαν σύμπαν,
κι εκεί που καταλήγει η λέξη μου
σ αλλον γαλάξία ,πέρα...μακριά.

χωρίς αυτο δεν κάνω,δε μπορώ,
είναι το χέρι τρεμάμενο
και βαριέμαι και να γράφω
μου δίνει στην καρδιά σφυγμό.

όμως,
πάντα μαζί πηγαίνουν,

μέτρο και μελωδικό σκοπό
λέξη γλυκιά απο χείλη γυναικεία
η γυναίκα είναι η άλλη μου λατρεία
γι αυτο σας το θυμίζω ,πως πάντοτε πρέπει
να πηγαίνουμε σαν τους χίωτες,
δυο δυο




στη μπανιέρα δυο δυο
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 29, 2010 12:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

-
- μαχαίρα και τσέκουρα βαρια , οπου και αφου χρειαζεται ...
- ξερεις πως κοβει και διαχωριζει ο λογος ο μετρημενος , απο τους μετρημενους μ' αυτον , και απ' αυτον τσεκουρομενων ...

- καλα τα λεω 'ωροι θεοχαζοι , στο ονομα της μικρης αλλα ολοδικιας μας Φιλιας , της θεμελιωμενης στην ισοκρισια μεταξυ μας ...
- εχω και 'γω κοματι υποχρεωσης , στο ''να μας ακουω και να μας λεω'' οπως ολοι μας πρεπει , αφου στην Φιλια μας , ειμαστε ιδιοι για το ιδιο στο πνευμα , ποιος λιγο ποιος περισσοτερο ...
- μην διαμαρτυρεστε και μην γκρινιαζετε και μην αιφνιδιαζεστε και μην αλλονοειτε , για το πως και απο που κι' ως που , ηρθαμε στην συνεχεια της ανθρωπιας μας και στην εποχη του φωτος , για να φωτισουνε οι ψυχουλες μας , τα σκοταδιάσματα των αλλων ψυχων ... αλλα και ας μην υπερηφανευομαστε για τουτο οπως κι' εγω απο ολους ...
- σε ''καποιους'' θα επεφτε ο κληρος αυτος ... !
- ξερουμε Ποσο δυσκολο ειναι το ''παμε ξανα απο την αρχη'' , για οσους νοιαζονται ο ενας τον αλλον οπως και για τον εαυτο τους ...
- ξερουμε πως σαν ανθρωποι Τωρινοι , θα εχουμε τον ανθρωπο απο την αρχη του , και με τα ολα του μαζι ...
- ξερουμε τις αναγκες του για συννενοηση και συνυπαρξη ...
- ξερουμε πως για λογους πολλους κατα καιρους , το ευκολο του ισχυροτερου και του πιο μπαγαποντη και το συνεπαγομενο της Ανισοκρισιας επικρατουσε και επικρατει ...
- ανθρωποι μεταξυ των ανθρωπων ειμαστε , και ξερουμε και τα ισια μας και τα στραβα μας , και τα υπερ ημων και τα εναντιον μας ...
- ξερουμε πως μονο στην εγειρομενη συνειδηση και στο απο την αρχη μας Ενστικτο μεσα μας , μπορουμε να βασιζομαστε , για να 'χουμε την Εκεινη εμπιστοσυνη ο ενας στον αλλον , σε οσα μας περιμενουν ...
- ξερουμε πως τα λογια τα πολλα πολλα και διαφορα , δεν ειναι τα λιγα και τα ακριβα για μας ...
- ξερουμε πως στην επι ισοις οροις κριση μας και για τον κοσμο μας , Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ , θα στηριχθουμε , και θα κρατηθουμε και θα συνεχισουμε , Επι Ισοις Οροις ! ! !
- ξερουμε , πως η ελπιδα , η ευχη και η πιστη μας στο Προορισμενο μας , σεβεται ΜΟΝΟ , ''το αμα και 'Κεινος , Ετσι θελει'' ...
- ξερουμε πως ειμαστε ελευθεροι να αποφασιζουμε οι ανθρωποι για Μας ...
- ξερουμε και ποσο δισταζουμε , σε οσα καταλαβαινουμε ...

- αντε και ά'ι' , μα την ευχη μεσ' την ψυχη μας για τον κοσμο μας , τον κοσμο που αποτελουμε , οι δυο χουφτες ανθρωποι του κοσμου αυτου ... !
- αντε 'ωροι θεοχαζοι μεσ' τον νου μου ...
- αντε για να μας φαει ο κοσμος μας , που απο τα απο μας πειναει ... !

- καλημερα μας χαρα μας και κουραγιο μας , μεταξυ μας ...
- ειμαστε απο καιρο εκτεθημενοι εξ αιτιας της Φιλιας μας γι' αυτα ...
-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 29, 2010 7:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλησπερα σε Ολους σας
Φιλοι φιλε μου ειναι Ολοι, διχως να τους Ξερουμε.
Το οτι μπορεις να μπεις στην θεση του Αλλουνου, δεν πρεπει να επαναπαυεσαι, αλλα να γκρεμιζεις τα Ψευτικα, για να φανερωθουν τα Αληθινα .
Κατι Το οποιο Δεν βλεπω ..
Ο Νους Σου, δεν Ειναι Δικος Σου, οπως & ολονων Μας ..
Μην λεμε τα Ιδια γιατι Χανουμε ..
Η ΡυμαΔΑ Η ΚΙΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ...
ΤΙ να τον κανεις τον Νου ?
Αφησε την πλανη στην Ακρη & μην την κουβαλας αλλο γιατι δεν θα ξεκουραστεις Ποτε .
Αφωσιοση φιλε μου & Μοναδικη Ασχολια Ολονων Μας ειναι & θα Ειναι παντα η Κινηση .
ποια Κοινωνια, ποιος Πλατηνης θα μας Αντεξει για το Ψεμα που Συνεχιζουμε ?
Μαθημα Δινουμε φιλε μου, & μαλιστα καθε Στιγμη .
Η Πληροφορια Σου ειναι Κινηση ..
Μην το παρατραβας & Μην Νοιαζεσαι παραπανω απο Οτι Χρειαζεται ..
Ξεκουρασου Αγαπητε Μου
Εδω ειμαι & σου το Ζητω Σαν Χαρη για να Δεις την Χαρα ..
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panagis
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 30, 2010 8:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

sunxronis έγραψε:

Περαστικος ειμαι, απλα να "δω" , τι σκοπο εχει ο καθενας,
Αγαπη ειναι η αξιοποιηση
Αξιοποιηση ειναι η εκφραση των κομματιων μου
Τα κομματια μου εχουν μνημη
Τα Λατρευω,
Ειμαστε Δασκαλοι της Αγαπης
& οχι μαθηες
Οι μαθητες δεν γνωριζουν ακομη τα κομματια τους για να τα σεβονται
Μαθαινουν'
Τον κυκλο της κινησης\
Ενω η κινηση ειναι ευθεια
Γι αυτο, Ειμαι

/Γεια σου 3fime /

/EIMAI τον λες τον δαιμονακο που σε συγχιζει και σε Π Α Ρ Α Κ Ι Ν Ε Ι ,για να πηδας απο τον φραχτη σαν κατσικουλα και να πηγαινεις στα αμπελια των γειτονων και να τα νοστιμευεσαι ?
_________________
Htane strabo to klima ...to efage ke o an8ropos
Mην δινετε ιδιαίτερη σημασία στην παραβολη για τον ανθρωπο και το κλίμα...για τον γάιδαρο ανθρωπο να θυμαστε πολλα καλα ,και να τα παραβαλετε ....


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την panagis στις Κυρ Μάϊ 30, 2010 8:43 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
panagis
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 30, 2010 8:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

3fimos έγραψε:

Μην λεμε τα Ιδια γιατι ..
Η ΡυμαΔΑ Η ΚΙΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ...
ΤΙ να τον κανεις τον Νου ?
Αφωσιοση φιλε μου & Μοναδικη Ασχολια Ολονων Μας ειναι & θα Ειναι παντα η Κινηση .
ποια Κοινωνια,
Μαθημα Δινουμε φιλε μου, & μαλιστα καθε Στιγμη .
Η Πληροφορια Σου ειναι Κινηση ..

/ΕΙΜΑΙ ΕΙΜΑΙ ,
/Αν δεν αφησεις τον ανθρωπο ησυχο ,θα πω του ανθρωπου να σε ξεριζωσει απο μεσα του και να σε πατησει κατω ../
/Μην τον υποτιμας τον ανθρωπο ./

/Καλα δεν του λεω του ΕΙΜΑΙ σου sunxronis ?/

/Καλησπερα μας και συγνωμη που εδωσα σημασια σε τουτο που βρηκα να ξαναζουζουνιαζει εδω μεσα.,/
/Κατι σαν να ειχα καταλαβει απο οσα που ελεγε ο Ανθρωπος απο μερες ,αλλα αφησα ανοιχτα τα παραθυρα και ......... ξαναμπηκε., /
/..δ'ν μας φτανει η κουραση μας μεσα ναι χο&566μ φου^%43 ., εχουμε και τους απ'αλλοιως πως πειραγμενους ./
/Την κανω μμνννν, και με τους διαβουλιαρηδες και με τους διαβουλιασμενους ./
_________________
Htane strabo to klima ...to efage ke o an8ropos
Mην δινετε ιδιαίτερη σημασία στην παραβολη για τον ανθρωπο και το κλίμα...για τον γάιδαρο ανθρωπο να θυμαστε πολλα καλα ,και να τα παραβαλετε ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 30, 2010 9:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλησπερα Φιλε μου παναγη ..
Ο sunxronis ειναι αδερφος μου .
Η αληθεια ειναι καθαρη κινηση, & αν κουραζεσαι, Χανεσαι στα μονοπατια ..
Ας μην κουραζεσαι ασκοπα ..
Καθαρισε το μαυλο σου, & αναφερε την Πραξη, την κινηση, & οχι τα προβληματα που σε βασανιζουν .
Ειμαι εδω γιατι ο χωρος λεγεται φιλοσοφια, & φιλοσοφια ειναι η απλοτητα της φαντασιας ως προς την Κινηση για Συνεχεια ( κατ εμε ).
Καλη Σου Συνεχεια & Κουραγιο ..
Δεν Ειμαι αυτος που νοστιμευεται , ειμαι Παρατηρητης που Αναφερω Κινηση .
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
aganta
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 31, 2010 1:40 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

η γεια και χαρα και αγαντα σε ολους μας.λειπω αυτον τονκαιρο λογω ελειψεως κομπιουτερ ομως καπου καπου σας διαβαζω και χαιρωμε ,και λυπαμε ,και νοιαζωμε. τι αλλο να κανω .ανθρωπος κατα γης ειμαι και εγω ,και το πορευομε ,οπως ολοι μας.φιλε βαγγελ να εισαι καλα που εστω και το τοσο δα ομορφο το διευρινεις γενικα .το της οσης τοσης φιλιας εν τη γενεσει.φιλε πενταφημε εχεις ακομα δρομο οπως ολοι .συνερχου κοματι ομως,γιατι με τοση κινηση και ταχυτητα πας εκει απο οπου εγω με θεια βοη .βοη θεια γυρισα . και δεν στο ευχομε. αγαντα παληκαρια μου και κοπελιες μας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
man
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: XALKIDIKI

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 31, 2010 10:24 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τι Ακριβως ζητας,απο Ποιον και Γιατι ?
Τι ΔΕΝ σε πειραζει εσενα ΕΙΜΑΙ ?
Ξεζαλισου λιγο απο την πολυ ΚΙΝΗΣΗ και δες την μεγαλη διαφορα.
Αλλο το ΕΙΝΑΙ σου και Αλλο το ΕΙΜΑΙ σου ..Κανε ΚΙΝΗΣΗ απο το ενα στο αλλο ..Ευκαιρια ειναι ,αλλα οχι με τα ποδια ουτε με την γλωσσα.Με τον νου 3FIME,..... Με τον νου ..
Δεν ειναι ευκολο,αλλα χωρις νου, ξερεις πως στην Ανοησια ΚΙΝΗΣΑΙ .Ρωτα και ΤΟ ΑΔΕΛΦΑΚΙ σου το ΕΙΜΑΙ σου!
Αφου το ΕΙΜΑΙ ειναι μεσα σου αδελφος, πες του να σταματησετε ΜΑΖΙ τις πολλες ΚΙΝΗΣΕΙΣ για λιγο, και καθηστε να φιλοσοφισετε αυτα που ΣΟΥ λεω ..Μπορειτε να ανοιξετε ΜΑΖΙ, ενα θεμα με τιτλο ..ΕΙΜΑΙ !..Θα σας επισκεφθω να συζητησουμε και εκτενως, για την Διανοητικη Ακινησια, και για την χωρις νοημα κινηση <των ζουζουνιων> ΣΤΙς ΑΓΟΡΕς ..

Καλημερα και εβδομαδα καλη σε ολους ..
Στους ομο'ι'δεατες και υπερΚΙΝΗΤΙΚΟΥΣ αδελφους ,τους Παρατηρητες, που φωναζουν πως Νου δεν χρειαζονται ,ευχομαι να ΚΙΝΗΘΟΥΝ προς την Συγνωμη !!!!!!!! ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 31, 2010 6:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

-
- οσοι ειναι Φιλοι με τα λογαριασματα μας , για την φιλια μεταξυ των ανθρωπων , ας δηλωνουνε Φιλοι ...
- οσοι δεν ειναι Φιλοι , δεν χρειαζεται να κανουν τιποτε περισσοτερο απο το να πανε λιγο παραπερα ...

- δεν εχει γινει Προσκλητηριο Γνωμοδοτων , για τα εδω λογαριασματα ...
- οποιος σηκωνει τον νου του , σηκωνει και τους νοιασμους του ,
- οποιος δεν σηκωνει νου , ανοιαστος και με τις ανοησιες του παραμενει ...
- ή θα σηκωνουμε λιγο πολυ τον νου μας και τους νοιασμους μας και αναλογα θα κανουμε , ή θα κουβαλαμε την ανοησια μας και τα ανοηματα μας και αλογιστα θα κανουμε ...
- μεσος ορος δεν υπαρχει ...

- αν τα ΑΔΕΛΦΙΑ 3fimos και sunxronis ''διαλεξανε'' την εδω Φιλια σαν Φιλοι , ας κανουνε και σαν Φιλοι ...
- αν ομως ''διαλεξανε'' , το να ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΝ τις Φιλιες , ας κανουνε τους ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΕΣ , αλλα πιο καλα γι' αυτους , ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΠΟ 'ΔΩ ...

- ας ειναι καλη η 'βδομαδα , που αρχισε με νεες ασχημιες στον κοσμο τον ανοιαστο που εμμενει στις εχθρες και στις αλογιστες προκλησεις ...
- και ψυχραιμια προπαντος παρακαλω ...
- καλησπερα καλησπερα ... ... ...
-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 01, 2010 6:04 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

καλημέρα στην αισθαντικότητα,
καλημέρα στον δυσκολονοιασμό
καλημέρα στην στενοχώρια και τον ανθρωπισμό
καληνύχτα γι αυτούς που έχουν πολλά βαπόρια
και συγχρονο ,πολέμου εξοπλισμό

ας τα χαίρονται

εγω δεν διατίθεμαι να τα κουβαλάω πλέον στις πλάτες μου
θα πάρω το νόυ μου μακριά
θα πάρω πέτρα για να ζωγραφίσω
όλου του κόσμου το μπλε της θάλασσας
κι ότι σ αυτον δηλώνει ομορφιά

αν είναι να στενοχωρηθώ,τουλάχιστον ν αξίζει
για ενα ζώο σύντροφο συνοδοιπόρο
κι ότι πολύτιμο στη Γή
αγάπη μου θυμίζει

δεν ασχολούμαι ρε σύντροφε αλλο
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 01, 2010 10:04 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

-
- ''οσο τα εργα της λογικης μας θα ειναι απλα και κατανοητα , θα επικρατει η απλη και κατανοητη λογικη μεταξυ μας ...
- ''οταν τα εργα της λογικης μας , αρχιζουν και γινονται πολλα και παραταιρα και χωρις νοημα , τοτε αρχιζει και ο παραλογισμος και η αλλονοηση , και τοτε επερχεται και η συγχυση και η αταξια και το ελα να δεις και βόηθα ...
- ''οσο οι αναγκες μας ειναι και λογικες και μετρημενες ΛΕΕΙ , επικρατει το μετρο και η μετρημενη λογικη , και στην ζωη μας και στις αναγκες μας ...

- εγω ειμαι υπερ της αποκαταστασης της νοοτροπιας μας και της λογικης μας , κυριε Φιλε μου ...
- για την Ανοησια την Αναισθητη ομως [πριν απ' την καληνυχτα], θελω να πω πως , ή η Ιδια θα πεσει πανω στις πετρες , ή οι πετρες θα πεσουν πανω σ' Αυτην , μολις που πριν να ξημερωσει , και ουτε που θα το νοιωσει ... !

- δεν γινεται , γυρω ο κοσμος να καιγεται και παρα 'κει το %$#*7 να κτενιζεται ... ; !!!

- α'ι' στο καλο μας ξαναλεω και 'γω ...
- στου δυσκολου κι' αυτου του μηνα την αρχη ...
- να μην σηκωθουν οι πετρες παρα μόναχα για να ζωγραφιστουν και να χτισθουν ...
- δεν θελω οι λαοι να σηκωσουνε πετρες για Αλλο σκοπο ...
- δεν θελω το ανυπολογιστο να θεριεψει ...
-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 01, 2010 6:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φιλε μου about σε σεβομαι, οπως σεβομαι & τα αδερφια μου .
& εγω ειμαι υπερ της αποκαταστασης, αλλα με διαφορετικο Τροπο . Στο εχω πει, το εχω γραψει .
Ενας απο εμας εχει δικιο, & ενας αδικο .
Οποιος ειναι μες στην Ζωη ας αποκαταστησει Οτι Χρειαζεται
Οποιος ειναι απο εξω, ας αφησει Χωρο για να λαβει .
Η Ζωη φιλε μου, ειναι Γη, ο Ηλιος & ο Ανθρωπος .
Αν εισαι Μεσα στον Ηλιο, Αν εισαι Μεσα στην Γη, Αν εισαι Μεσα στον Ανθρωπο, εισαι Δικιος & θα εισαι παντοτινος .
Αν εισαι για τον ανθρωπο απο συνηθεια, & εχεις Νου για ΤΟ τΙ πΡΕΠΕΙ., καποιος σου ειπε Ψεμματα, γιατι δεν Υπαρχει Εργο Λογικο ανα τους αιωνες .
Τα εργα ειναι Πλανη .
Πλανευεις τους συνανθρωπους Σου φιλε μου about ?
Η τους ενημερωνεις για το Δικιο της Ζωης που μας χρειαζεται ?
Αν ειναι να αποκαταστησεις την Λογικη φιλε μου Ξεκινα απο αυτο ..
Οτι Ο χωρος Ολος Ειναι η Πλανη για να μας διδαξει, για να αντεξουμε τον Ηλιο & την Γη Μεσα Μας, για να ενωθουμε Με την Ουσια .

Αλλα ξεχασα ... Οι ανθρωποι δεν τα βλεπουν "αυτα", τα αφησαν σε Θεο να τραβηξει Πορεια & εργαστηκαν με το να συνδεουν κομματια μεχρι που θα καταστρεφονταν τα παντα .
Το μήλο της γνωσης μπορεις να το επιστρεψεις ανα πασα στιγμη , αρκει να το θελησεις .
Ειναι τοσο φανερο που Φωναζει απο Μονο του, μην το Συνηθηζεις, το περπατημα , την σταση που κανουμε Εδω, Εχουμε Συνεχεια .
Εΐναι ευλογο γιατι εχεις αυτην την αποψη, & εγω την δικια μου .
Εχεις επιλεξει, ενω δεν εχω επιλεξει ..
Εισαι μεγαλυτερος Μου, αλλα με κανεις να ειμαι αναξιος για αυτα που εχω . Με κανεις & ντρεπομαι, γιατι απο την στιγμη της Γεννησης μου αφοσιωθηκα, & δεν μου εχεις πει κατι τετοιοιο . Ειμαι μεγαλυτερος σου φιλε μου, κατα αιωνες ..
Την Τυχη λιγοι την δεχτηκαν & ακομοι λιγοτεροι την καταλαβαν .
Μην φθασει καποια στιγμη & πεις δικιο ειχε..
Να το θυμασαι οτι ενας μας εχει δικιο ..
Αν τα βαλεις ολα κατω στην ρυμαδα την μνημη Σου, θα "δεις" τι γινεται & τι Πρεπει να αποκαταστησεις .
Ειμαι Ατυχος μες στην Τυχη μου, γιατι γνωριζω απο Νωρις τι Πρεπει & τι δεν Πρεπει .
& Σου λεω οτι ο Νους ειναι Τροφη, δεν ειναι καλο, ειναι κακο .
Ο ανθρωπος δεν πρεπει να πεθανει, αλλα να δεχτει το θελημα της Αρχης Του .
Μην ξεχνας φιλε μου .
Αν δεν νοιαζομουνα, δεν θα γυρνουσα να σου τα ξαναπω .
Σε καταλαβαινω οτι προσπαθεις να αποκαταστησεις τον Νου των ανθρωπον που μας εφερε σε Αυτο το Σημειο, αλλα Δεν ειναι ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ .
Αυτην η ρυμαδα η Ζωη, δεν γινεται Τελεια απο την μια Στιγμη Στην Αλλη .
Χρειαζεται Οχι χρονο, αλλα Σωστες Κινησεις .
Δες την Κινηση μες τον Νου Σου φιλε μου & Πες το Σε ολους .
Αν κανουμε λαθος κινησεις θα καταστρεφουμε & θα πεθανουμε φιλε μου . που ειναι ο Νοιασμος Τελικα ?
Οτι προσπαθησα, αλλα δεν τα καταφερα ?
Ποτε δεν εχει υπαρξει προσπαθεια φιλε μου, γιατι ειναι θεμα συγχρονισμου .
Ο 5 τος μηνας τελειωσε & μπαινουμε στο πεταγμα του τελευταιου Αετου .
Οτι & να γινει θα ειναι πλανη για να αποφυγουμε την Ενωση .
Θα γινει εξαγνισμος σε 3 σημεια, στην Μητερα , Στον Πατερα, στον Ανθρωπο .
Ο ανθρωπος δυσκολα δεχεται αυτο που δεν ξερει & θεωρει μπαρουφες κατι που δλεπει, ενω καταστρεφει γιατι δεν ξερει τι να κανει πραγματικα & καθε του Κινηση ειναι για να βρει την Ουσια .
Γι αυτο κανει καταχρησεις ολο ενα & ποιο πολυ .
Ηρθα για να το αλλαξω & δεν θα το αφησω .
Αν θελεις να Συνεχισεις την αποκατασταση της Κοινωνιας με την αποκατασταση του Νου των ανθρωπον, θα σου πω οτι θα βρεθεις σε αδιεξοδο . Δεν βρεθηκαμε Τυχαια ΕΔΩ ΦΙΛΕ μου ...
Να αναγνωριζεις την Αληθεια απο το Ψεμα για να μην κουραζεσαι .
Δεν παρατηρω την Φιλια, αναφερω τον δρομο που περπαταμε Ολοι μας .
Ψυχραιμια φιλε μου, παρε μιαν Ανασα
& ξεκολιστε απο την κοροιδια ...
Αν χρησιμοποιητε τον νου, μπορειτε να μην απαντησεται, ειναι απλο . Μην σας χρησιμοποιει κατι που νομιζεται οτι εχεται , & οτι χρησιμοποιητε Ανα πασα στιγμη
Αν δεν θυμασται Ολοκληρωμενα Αυτα που εχω γραψει εδω & 2 χρονια, μην σχολιαζεται Καν.
Φιλος ειμαι με τους ανθρωπους, αλλα αντικριζω Πλουσιους Νους Μονο .
Καλο σας βραδυ .
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Επόμενο
Σελίδα 25 από 26

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center