Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

- τι γινεται , '' στο ημερολογιο '' της www.noisa.gr
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 9:54 am    Θέμα δημοσίευσης: - στην κουβεντα που καναμε με τον Chaos . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

-
^
- Τοσο σε αγαπω παιδι μου . . .
- Οσο αγαπω και το παιδι του αδελφου και των γειτονων τα παιδια . . . και τα παιδια εκεινων και τα παιδια το υπολοιπα του κοσμου ολα . . . και Οσο αγαπω του κοσμου τα Ολα τα παιδια . . . Τοσο και Πιο πολυ αγαπω εσενα . .
- καλα παιδι μου . . . ;
- καλα πατερα . . .
-
^ Τι του λες απο Τωρα του παιδιου μου καλεεεεε . . . μπαινει στην κουβεντα η μανα . . .
^ Θελεις να σου μοιαζει . . . ;
^ Θελεις να του μαθεις να σκεφτεται οπως εσυ . . . . . ;
^ Να μην μοιασει δηλαδη καθολου και σε μενα . . . ! ! ! ;

- και βεβαια . . . το παιδι χαμογελαει . . .
- αλλες φορες ομως δεν γινεται Ετσι . . . και το παιδι και η μανα του , Απορουνε Μαζι . . . και 'γω πρεπει να λυσω την απορια . . . ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ! ! !
- δεν παμε και ασχημα παντος . . . κι' αυτο γιατι Ακομη εχουμε . . . και τα παιδια Μας και Μας , κοντα μας και μπροστα μας . . . Φιλε Φιλε Chaos . .
- το Λιγο ομορφο ειναι Πολυ δυσκολο . . . ομως αρκει στους ανθρωπους , Ετσι δεν εναι . . ;
- ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ μΑς ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ , ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ . . .
- μπορουμε . . . περα απο το θελουμε και δεν το θελουμε . . .
- μπορουμε γιατι πρεπει . . .
- η Ατιμη η ζωη Μας απο την Μια μερια . . εεεεε . . . ;
- και η ζωη Μας η απο Μας εκτιμημενη απο την Αλλη . . .
- καλή μερα . . .
-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 11:44 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Κάποιο οικόπεδο να μοιράσεις έχεις;
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 12:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Κάποιο οικόπεδο να μοιράσεις έχεις;


- εγω δεν λεω θααα . . . σοβαρευτεις ! ! !
- εγω λεω πως εισαι σοβαρος και παω και στοιχημα . . [ σου το φυλαγα αυτο ]
- απο '' δουλεια '' τι γινεται . . . πως τα πας εσυ ; ; ; γιατι απο 'δω αστα . . . και απο πανω και η καλη καλη η ζεστη και τα καλα καλα σου πειραγματα . . .
- εναν μικρο χωρο παντος εχω μεσ' τον νου μου . . . αλλα και μικρος ειναι και θα τον '' μοιραστω '' και με αλλους . . . και αστα αστα στα σοβαρα σοβαρα . . .
- καληηηηή μερα . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 29, 2008 11:13 am    Θέμα δημοσίευσης: - τι γινεται στο ημερολογιο της www.noisa.gr Απάντηση με Συμπερίληψη

.
ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΝΟΗΣΑΣ , ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ . . . ΚΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΝΤΑΣ ΑΓΑΘΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ , ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΜΕ απο κοινου ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΝΤΕΣ . . . ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ . . .
ΕΚΕΙΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΥΜΕ , ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΞΕΧΝΑΜΕ . . . ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ . . .
ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΔΩ ΠΑΡΕΑ και στην Θ.Ενοτητα '' κουβεντουλα '' ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ που συνεπαγονται ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ ΜΑΣ . . .

^
- επειγει να παμε με τον νου Μας . . .
- επειγει να νοιαστουμε για Μας . . .
- επειγει να βρουμε τον Εαυτο Μας . . .
- πρεπει να καταλαβουμε σε Τι απεναντι ειμαστε και σε Τι μπροστα βρισκομαστε . . .
- πρεπει να συνειδητοποιησουμε Ποιοι ειμαστε και Τι κανουμε . . .
- να δουμε Γιατι υπαρχουμε . . .
- να βρουμε την Αιτια Μας Μεσα Μας ή Οπου Αυτη κι' αν ειναι . . .
- να καταλαβουμε απο Τι αποτελουμαστε και Τι αποτελουμε . . .
- να μαθουμε απο Που αρχισαμε , Που ειμαστε και Πως θα συνεχισουμε . . .
- να ξερουμε Αν θα τελειωσουμε και Ποτε και Που . . .
^

ΚΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ . . .
ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΓΑΡΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ , ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ
ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ ΤΟΥΣ ΑΝΑΛΟΓΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΔΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ημερολογιο της www.noisa.gr ΠΑΡ' ΟΛΗ ΤΗΝ ΖΑΛΑΔΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΖΕΣΤΗ . . .
ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ στο ημερολογιο της www.noisa.gr . . .
AYTO ΓΙΝΕΤΑΙ στο ημερολογιο Μας . . .
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ . . .
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΗ . . .
ωρα καλή για Ολους . . .
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 30, 2008 11:45 am    Θέμα δημοσίευσης: - Τι γινεται και Τι κανουμε το γραφουμε στο ημερολογιο Μας Απάντηση με Συμπερίληψη

.
ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΖΕΣΤΗ ΜΟΥ , ΣΑΣ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ . . . για να τα θυμαστε και Αυτα μαζι με τα Αλλα . . . ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΕΙΣ . . .

^
- τις γλωσσες που θα διαλεγετε και θα αποφασιζετε για να μιλατε με τους ανθρωπους , να τις διαλεγετε καλα καλα και χωρις να βιαζεστε . . .

- η γλωσσα σας , να ειναι η γλωσσα της αληθειας που υπαρχει μεσ' την ψυχη του ανθρωπου . . .

- η γλωσσα σας , να ειναι η γλωσσα της νοησης της κοινης καταγης για ολους και ομοια με την δικη μου γλωσσα , για να μην διαχωριζεται το ποιος απο ολους εμας μιλαει και λεει για το Ιδιο . . .

- εκεινα που θα λετε . . . να αποκαθιστουν την νοημοσυνη και την λογικη και να αποφερουν την κοινονοηση και την αναγκαια στον ανθρωπο ειρηνη στην ψυχη . . .

- εγω λεω σε σας περισσοτερο Σημερα και σεις μου ακουτε . . . και Σημερα και Αυριο λογαριαζετε εσεις περισσοτερο και ακουγεστε περισσοτερο εσεις
^

- ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ . . . ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΘΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΟΥΜΕ . . .
- ΠΡΩΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ , '' Τι ειναι για να Καταλαβαινουμε '' . - ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ '' θέέ μας , προσεχε μας '' . . .
- ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΞΑΝΑ ΠΑΙΔΙΑ . . .
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 30, 2008 12:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: - τι μας γινεται δηλαδη . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

.
- Ποιος λεει σε Ποιους . . . ειναι η ερωτηση .
- Εσυ σε Μας . . . ειναι η αναλογη αποκριση . . .
- ειναι και αλλοιως βεβαια . . .
- ειναι , Εγω λεω σε Σας σημερα και οπως Εσεις μου ακουτε . . . ετσι και Σεις θα λετε και σε Αλλους και σημερα και αυριο και ετσι θα ακουουν και Σας . . .
- καποιος απο Ολους τους Τοσους απο Μας . . . πρεπει να παει στην ζωη Εκεινηνα και να ξαναρθει και στην ζωη ετουτη . . .
- καποιος απο Ολους Μας πρεπει να εχει πρωτος τον κοινο τον νου . . .
- καποιος απο Ολους μας πρεπει και να τον μοιραστει και να τον μοιρασει . . .
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 02, 2008 1:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: - στο ημερολογιο Μας . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

^
.
- και πολεμο κατα των πολεμων και ειρηνη υπερ της ειρηνης . . .
- οτι δεν ειναι αρκετο , δεν περισσευει και οτι δεν περισσευει δεν σπαταλιεται .
- η ελπιδα μας για μας , ειναι η πιστη μας σε μας και η πιστη μας σε μας , ειναι η ελπιδα μας για την ζωη μας . . .
- καποιοι απο Ολους τους ανθρωπους πρεπει να ειναι Υπερ του ανθρωπου . . .
- αν οχι εσυ ή εκεινος , τοτε εγω ή αυτος . . .
- η σημασια και το νοημα της ζωης μας , προυπαρχουν ημων . . .
- η γνωση μας ακολουθει . . .
- οι διανοητικες εξισωσεις , Εναν γνωμονα εχουν . . . τον νου .
- ο νους ειναι ο γνωμονας για την νοημοσυνη μας και η νοημοσυνη ο διαβητης του ενστικτου μας για το θαυμασιο και την συνεχεια μας ως την Μεταστηση μας . . .
.
^

- Ο ΛΟΓΟΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΣ . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 02, 2008 1:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: - τι γινεται στο ημερολογιο της www.noisa.gr Απάντηση με Συμπερίληψη

^
- δεν υποστηριζω καμμια μας ξεχωριστα . . .
- αγωνιστρια ειμαι απο Μονη μου . . .
- οποια αγωνιζεται με την ψυχη της και με τον νου της μπροστα , θα με βρισκει Συναγωνιζομενη στο πλευρο της . . .
- Εκει που εγω ειμαι καλεσμενη , Εκει ειστε καλεσμενες και σεις '' ως αγωνιστριες στον αγωνα για την αποκατασταση της νοημοσυνης και της λογικης των κοριτσιων της Δυσης , και της Ανατολης μη εξαιρουμενης '' . . .
- υπαρξεις ειμαστε και το λιγοτερο Ετσι μας πρεπει . . .
^
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 03, 2008 11:31 am    Θέμα δημοσίευσης: - τι γραφουμε στο ημερολογιο μας . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

^
- ο νους ειναι μεσα στο Ολο και εμπεριεχει το Ολο μεσα του . . . και το Ολο ειναι μεσα στον νου και εμπεριεχει τα του νου Ολα . . .
- ή Συμφωνουμε ή Διαφωνουμε . . .
- στο μικροτερο και λιγοτερο της διανοιας μας , χωραει το περισσοτερο και μεγαλυτερο της αντιληψης μας και το μεγαλυτερο της διανοιας μας , χωραει στην Στιγμη της αντιληψης μας . . .
^
- ας διανοηθουμε . . .
- ας συνηθισουμε να ζουμε με τον νου μας Μαζι . . .

- μεταξυ μας . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 03, 2008 7:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: - αυτα γραφονται στο ημερολογιο Μας . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

^
- εκεινο που ξερετε πως πρεπει να κανετε , να το κανετε . . .
- μονες δεν ειστε . . .
- μονες θα 'στε αμα παραδωσετε η μια την αλλη και μοναχοτερες αμα ξεχασετε την κοινη σας πιστη και την εμπιστοσυνη σας στο ενστικτο σας . . .
^
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 04, 2008 7:42 am    Θέμα δημοσίευσης: - διακοπες . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

.

ΧΑΡΑ στις ΔΙΑΚΟΠΕΣ . . .
ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ λεει ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ . . . ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ λεει . . . 'Η ΤΙΠΟΤΕ . . . ! ! !
ΧΑΡΑΑΑ στις ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΥΤΕΣ . . .
.

^
- δια του νου Λεει . . . θα καταλαβαινουμε Και ολα οσα εγιναν Και ολα οσα γινονται Και ολα οσα ειναι για να γινονται . . .
- ο νους , καταφερνει το πνευμα το υπερ του ανθρωπου και της συνεχειας του
- να αφησουμε Λεει την λογικη Μας , γιατι μαλλον παλιωθηκε και μας καθυστερει . . . και να αφησουμε και την σαρκα μας , γιατι κι' αυτη πολλα βαρυνθηκε και μας καθηλωνει και να πηγαινουμε προς τον νου Μας και προς τον αυτον εαυτο Μας . . . και αφου βρουμε τον εαυτο μας αυτον και τον νου μας , να πηγαινουμε Λεει και ο ενας προς τον αλλον . . .
- τα λημερια Μας Λεει . . . να ειναι στις κορφες και στα φαραγγια της σημασιας της νοησης της ζωης . . .
- εκει θα καταφευγουμε . . .
- εκει θα συνερχομαστε και θα συννενοουμαστε . . .
- εκει και θα καταλαγιαζουμε παρεα με την πραγματικοτητα Μας . . .
- εκει θα λογαριαζουμε Λεει για το αλλο και για το καλο καλο . . .
- εκει θα ανοιγουμε τα ματια της ψυχης Μας προς την ψυχη Μας . . .
- εκει θα υποχρεονωμαστε ολοι Μας τον ανωτερο συλλογισμο για χαρη του ανθρωπου και Μονο . . .
- εκει θα ειναι και ο θεος ολονων . . .
- εκει θα ειναι και αυτος . . .
- μαζι Μας Λεει . . .
^
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
savvas.
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 07 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 05, 2008 10:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

καλημερα...ειμαι και γω διαβαστης του ημερολογιου Μας ... διαβαινω και γω αυτο που γινεται εκει . . .
καλη συνεχεια και κουραγιο σε ολους . . .
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
savvas.
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 07 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 05, 2008 11:01 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: - τι γραφουμε στο ημερολογιο μας . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

about έγραψε:
^

^
- ας διανοηθουμε . . .
- ας συνηθισουμε να ζουμε με τον νου μας Μαζι . . .

- μεταξυ μας . . .


μεταξυ Μας ... ολοι Μας . . . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 05, 2008 11:51 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλη σας μερα παλικαρια.
Αυτος ειναι ενας αγωνας ο οποιος δινει νοημα στην ζωη .
Αξιζει θα πω, δεν ειναι απλα ασχολια, αλλα η προσπαθεια αφυπνισης .
Αλλα το καθε τι στην εποχη του.
Η εποχη εφθασε ομως, & δεν ξεχωριζει διακοπες απο δουλεια, ουτε αν καποιος ειναι ετειμος να το δεχτει .
Ο κοινος ο νους ειναι εδω, μετεχει στα παντα ,αλλα δεν κανει ποτε διακοπες, δεν ξεκουραζεται γιατι ποτε δεν κουραζεται .
Δεν θα πω κουραγιο, ουτε υπομονη σε κανεναν ,ουτε καλη συνεχεια ..
απλα το μονο που χρειαζεται .
ας στηριξουμε ο ενας τον αλλον ,γιατι εσυ εισαι εγω
εγω ειμαι εσυ ..
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 05, 2008 7:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

3fimos έγραψε:
Καλη σας μερα παλικαρια.
αγωνας ο οποιος δινει νοημα στην ζωη .
Αξιζει
το καθε τι στην εποχη του.
Η εποχη εφθασε ομως, & δεν ξεχωριζει διακοπες απο δουλεια, ουτε αν καποιος ειναι ετειμος να το δεχτει .
Ο κοινος ο νους ειναι εδω, μετεχει στα παντα ,αλλα δεν κανει ποτε διακοπες, δεν ξεκουραζεται γιατι ποτε δεν κουραζεται .
Δεν θα πω κουραγιο, ουτε υπομονη σε κανεναν ,ουτε καλη συνεχεια .. ειμαι ανησυχος κομματι . . . τι να κανουμε τωρα . . .
θα πω ομως . . . αντε . . αντε ρε παλικαρια . . .
με τον ιδιο νου και οπου ει και πηγαινει ο νους μας ακολουθωντας τον θα παμε . . . ουτε πιο 'δω θα παμε ουτε πιο 'κει . . . που να παρει η ευχη . . .
ας στηριξουμε ο ενας τον αλλον ,γιατι εσυ εισαι εγω
και εγω ειμαι εσυ .. στην τελικη . . .


- ετσι και καλυτερα θα με διορθωνες και συ . . .
- εχε εμπιστοσυνη σ' αυτους που μπορουν να καταλαβαινουνε πως η αποκατασταση της νοημοσυνης μας και της λογικης μας επειγει . . .

ΤΟ ΚΛΙΜΑ , ΠΟΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΚΙΑΖΕΙ . . .
Η ΔΙΑΘΕΣΗ δηλαδη ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ καποιοι καποιοι Αυτον τον καιρο . . . ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ Η ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΑΥΤΟΕΑΥΤΟΔΙΑΘΕΣΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΑΣ . . ΝΑΙ . . ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑ ΤΟΥ ΝΟΥ ΘΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΥΤΗΝ . . . ΠΟΥ ΠΡΩΤΟΙ Ή ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ 'ΜΕΙΣ . . . . .
- ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΙΖΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΕΓΩ . . .
- ΜΕΝΕ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΓΑΘΟΥ ΕΣΥ . .
- '' για να βρεθουμε με τα ματια της ψυχης Μας οι εμψυχοι '' ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ολο ΚΑΙ ΟΛΟ . . .
- ΠΡΙΝ ΦΥΓΕΙ Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΖΕΣΤΗΣ . . . ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ
- ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ , ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ . . .

- ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΗΝ '' ΑΓΟΡΑ ΜΑΣ '' ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ , ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΘΕΟΧΑΖΕ . . . ΕΙΝΑΙ . . .
- ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ . . . ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ . . . '' ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΟΥΜΕ '' ΓΙΑ ΜΑΣ . . .
- ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΤΗΣ ΚΟΙΝΗΣ ΤΗΝ ΝΟΗΣΗΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ . . .
- ΕΜΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΙΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΜΕΣΑ . . . '' ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ . . . . . . Ή ΝΑ ΤΟΥ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ '' . . .

- μην στενοχωριεσαι παλικαρι μου . . . για να βρεθουμε Μιά , Ενας και Ενας και Ενας . . . στο '' τραπεζακι της κοινονοησης '' ΛΕΜΕ . . . καπου εκει στο '' ρεμα '' . . που ειναι στην ακρη του παρκινγκ στο Λιτοχωρο . . . κατα το τελος του μηνα απο οτι καλα καταλαβα . . . θα υπαρχει καποιο υποστεγο και δυο τρια τραπεζια λενε . . . [ ο Ολυμπιος το χρεωθηκε . . . ] . . . εκει θα εισαι και θα ειμαι και θα ειναι . . . .
- πιο νωρις δεν γινεται . . . ωσπου να μηνυσουμε ο ενας τον αλλονε και ωσπου να κατατοπιστουμε . . . ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΕΙΚΟΣΙ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΝΕΡΟ . .
- ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΜΙΑ . . . ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ . . ΤΟΝ ΝΟΥ ΜΑΣ . . . ΓΙΑΤΙ Μ' ΑΥΤΟΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ . . . Ή ΟΧΙ . . .
- '' εχε την εκεινη εμπιστοσυνη στους δια του νου πορευομενους '' . . .
- '' οτι , εκεινοι πορευνται μπροστα της ζωης '' . . .
- '' οτι , εκεινοι ξερουνε αν η ζωη ειναι μαζι τους και τους ακολουθει , ή αν η ζωη ειναι εναντια στο ειναι τους , ή δεν μπορει να τους ακολουθησει ' ' . .
- αλλοιμονο αν κοιμοτανε ο νους ο κοινος μαστορα . .
- αληθεια αλλοιμονο μας . . .
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Επόμενο
Σελίδα 3 από 26

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center