Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

- τι γινεται , '' στο ημερολογιο '' της www.noisa.gr
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 08, 2008 11:46 am    Θέμα δημοσίευσης: - τι γινεται , '' στο ημερολογιο '' της www.noisa.gr Απάντηση με Συμπερίληψη

- '' . . . αν ητανε καποτε , να αρχισουμε τον κοσμο μας ξανα , θα ξεραμε ισως ΚΑΙ τι να κανουμε ΚΑΙ πως να κανουμε ΚΑΙ γιατι . . και θα ξεραμε ΚΑΙ τι να μην κανουμε . . '' λεει . . .
- αυτο καταγραφηκε στις 21 μαρτιου του 2007 . . .
- στις 12 του μαρτη του 2007 , μια μαθητρια της Γ' γυμνασιου , αφου διαβασε '' τον ημερολογο '' , σημειωσε το παρακατω .
- '' . . . και ξερω πως ειναι να ειμαστε χωριστα και ανοιαστοι . . . και ξερετε πως ειναι να ειμαστε μαζι στους νοιασμους μας και με συμπαθεια . . . ''
- τι γινεται στο ημερολογιο της www.noisa.gr ; ; ;
- στις 22 του Απριλη του 2007 γραφει τουτο . . .
- '' . . . ο πολεμος με τον εαυτο μας , θα γινει ανθρωπουληδες μου . . . και ο πολεμος αυτος θα γινει μεσα μας . . . ο πολεμος με την συνειδηση μας , θα 'ναι ο τελευταιος των πολεμων μας '' . . .
- στις 26 του Μαρτη του 2007 λεει . . .
- '' . . . Εκεινοι που εμποδιζουνε την Ομονοια μεταξυ των λαων , ειναι Εκεινοι που διαβαλουν τους λαους . . . μην παριστανετε τους άγαθους και μην παραμενετε στην απαθεια . . . ''
- στις 9 του Μαρτη του 2007 λεει . . .
- '' . . Οτι πιστευετε , Πιστευετε το Ολο , αλλοιως πηγαινετε πισω στην Ελπιδα και προσπαθειστε να μην Απελπιστειτε ξανα . . ''
- τι γινεται στο ημερολογιο αυτης της ιστοσελιδας . . .
- ποσοι και ποιοι το γραφουνε και ποσοι και γιατι γινονται αφορμη για να γραφεται . . .
- ποια ειναι η γλωσσα του και ποιος ειναι ο κωδικος της . . .
- γιατι ξεχωριζει το ανεπηρεαστο αλλα και δυσκολονοητο και γιατι την ιδια στιγμη μας μιλαει απλα , για την αναγκη της κοινονοησης μεταξυ μας . .
- διαβαστε το . . . διαβαστε το καλα καλα και ξανα και παλι και ελατε να κανουμε Θεμα απο τα Θεματα του . . .
- διαβαστε Εμας για Σας . . . διαβαστε Εσας για Εκεινους . . . διαβαστε για Ολους μας και για Μας ! ! ! διαβαστε '' το ημερολογιο μας '' . . . στην www.noisa.gr
- '' . . . διαβαστε το κατ' εξαιρεση και με τον Εξαιρετο νου . . .
- '' διαβαστε το οι ανθρωποι που αντιλαμβανεστε και χαιρεστε την υποχρεωση σας , για ανωτερο συλλογισμο . . . ''
- '' διαβαστε το για να μην αιφνιδιαστειτε αν σας ρωτησω '' τι γινεται στο ημερολογιο ΑΥΤΟ . . . και για να μην αιφνιδιαστω κι' Εγωωωω , αμα και ΣΕΙΣ με ρωτησετε Οτι και Εαν με ρωτησετε . . . . . . ''
- με την Πρωτη Πρωτη μου Εκτιμηση προς τον Εαυτο μου και τον νου τον Κοινο για ολους Μας , δειχνω σε Καποιους απο Μας . . . '' το διανοεισθε νου κοινου , Εσεις που εχετε Μονο του Εκεινου του Θεου την αναγκη '' . .
- αν εχετε γνωμη για οσα θα διαβασετε σ'αυτο το ημερολογιο παλικαρια , σας ζηταω . . . και παρακαλω σας να την δωσετε ο Ενας στον Αλλον . . .
- '' εγω δεν θα λεω πολλα ουτε και για πολυ ακομη '' . . .
- '' εγω θα ειμαι και παλι οπου ο νους μου '' λεει καπου . . . ''
- '' σ' Αυτο το ημερολογιο γινεται Αλλο Κατι . . . . ''
- '' ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΓΙΑ ΣΑΣ . . . και τα λεμε . . . ''


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την about στις Πεμ Μάϊ 20, 2010 12:23 pm, επεξεργάσθηκε 7 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
saama
Λέκτωρ


Εγγραφή: 09 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 10, 2008 12:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: * '' τι γινεται στην www.noisa.gr '' * Απάντηση με Συμπερίληψη

* δυο βραδια το διαβαζα και με βλεπω να συνεχιζω να το διαβαζω για σαρανταδυο *
* οι ανθρωποι αυτοι [ οποιοι κι' αν ειναι ] γεφυρωνουν το Τωρα μας με το Πριν μας και το Μετα μας , οπως δεν μαθαμε και δεν συνηθισαμε και δεν ξερουμε ακομη να γεφυρωνουμε εμεις οι ανθρωποι *
* οι ανθρωποι αυτοι , παραδειγματιζουνε την αντιληψη τους για την ανθρωπια , μεσα απο τον εαυτο τους *
* οι ανθρωποι αυτοι , εχουν καταληφθει ή εχουνε καταλαβει τον εαυτο τους *
* οι ανθρωποι αυτοι , εχουνε απ' τον θεο τους τον νου τους θαρρεις μεταξυ τους *
* οι ανθρωποι αυτοι μιλανε για την αναγκη της νοησης της Κοινης μεταξυ των ανθρωπων *
* οι ανθρωποι αυτοι [ γιατι περι ανθρωπων προκειται ] σκοτιζουνε τους δηθεν πολυσοφισμενους και παραπολλαξεροντες και φωτιζουνε τους άγαθους και αδαεις . . . *
* οι ανθρωποι αυτοι λενε , ή ο Νους στην ζωη ή στις πετρες και ο Νους και η Ζωη μας *
* οι ανθρωποι αυτοι [ οι αθορυβοι παρ' ολα αυτα ] μιλανε για την Μετασταση μας και για την εμπιστοσυνη μας σε μας και στον δημιουργο μας . . . *
* αυτο γινεται στο ημερολογιο της www.noisa.gr , το λιγοτερο *
* αν θελοντας να ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ στο θεμα πεφτω ΕΞΩ . . . Ας μου το πει καποιος με λογια απλα και δικα του και οχι δανεισμενα και οχι αλλονων . . . για να επανελθω και να συνεχισω σε οτι ξερει και οτι ξερω , επειδη θελω και μονον να ξερω αυτα και εκεινα που ξερω και 'γω και 'κεινος * . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saama
Λέκτωρ


Εγγραφή: 09 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 10, 2008 1:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: * τι γινεται στο ημερολογιο της www.noisa.gr * Απάντηση με Συμπερίληψη

* ή προταση μου ειναι να μπειτε στο Θεμα , εστω και με πολλα πολλα αποσιωποιητικα . . . . . ή με ενα ΝΑΙ ΝΑΙ καταλαβα . . . ή με ενα ΟΧΙ ΟΧΙ , δεν καταλαβα και δεν θελω και να καταλαβω τι καταλαβαινω . . . *
* ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ *
* καποιοι αν οχι ολοι διερωτωμεθα και αναλογιζομαστε για Μας και για την Συνεχεια Μας . . . Ετσι δεν ειναι ; ; ; *
* οι ανθρωποι αυτοι μας λενε να το κανουμε Άγαθα και με οση καλοσυνη μας εχει απομεινει . . *
* θελοντας να ΜΑΣ πειραξω , λεω πως εδω εχουμε την ευκαιρια να ΛΕΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ . . . . . . *
* ΚΑΙ ΛΕΩ ΚΑΙ 'ΓΩ ωρα καλη σε ολους *
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saama
Λέκτωρ


Εγγραφή: 09 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 10, 2008 9:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: - λιγες και καθαρουλες εξηγησεις μεταξυ μας . Απάντηση με Συμπερίληψη

* αληθεια αληθεια αληθεια *
* καταλαβαινουμε τι ειναι για να καταλαβαινουμε εν τω μεταξυ ; ; ; ή μονο την παρτυ μας κοιταμε και δεν γαμεις τι λενε οι ολοι αλλοι και Τι καταλαβαινουνε , ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ οι ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝΕ οτι ΜΑΣ ΒΓΕΙ '' ΣΤΡΩΜΕΝΟ '' ! ! ! ; ; ; *
* φιλια με την Σοφια επικαλεισθε και αυτοεαυτοκανακευεστε *
* Σοφοι ομως αληθεια αληθεια Σοφοι για τους Αλλους , [ εστω μικροι και εστω λιγοι ] ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ για να μπορειτε να ειστε *
* ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΟΦΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ . . . *
* ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ της Συννεσης που Μας λειπει *
* και λεω και για Μενανε . . . Σοφη για τους Αλλους πως να ειμαι *
* αν θεωρει ΕΝΑΣ σας πως εχει σχεση και οχι ΝΟΜΙΣΜΑ για την και με την Σοφια που χρειαζομαστε οι Ανθρωποι . . . να μου το πει και να το πει και στον Εαυτο του δυο φορες *
* ειμαι και 'γω εδω λεβεντισες ψυχες και θα 'χω να λεω απο Οτι μου πειτε *
* ξερω ομως πως την Σοφια την Ψαχνετε ενω την ιδια στιγμη αποφευγετε την πραγματικοτητα της . . . *
* αμα δεν ειναι Ετσι . . . Ενας να μου το πει . . και θα φωναξω και θα καλεσω και αλλους για να το δουμε *
* ωρα καλη , οπως λεει και ο about . . . *


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την saama στις Σαβ Μάϊ 10, 2008 9:25 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skeptomenh gynaika
Πρύτανης


Εγγραφή: 15 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 891

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 10, 2008 9:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΜΕ......................................................................................................................................................................ΟΛΟΙ ΜΑς.

και ΚΑΛΩς ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ...
_________________
Σημειο+Ευθεια=Ερωτας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saama
Λέκτωρ


Εγγραφή: 09 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 10, 2008 9:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: - στο ΙΔΙΟ Θεμα . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

* Καλως βρεθηκαμε , Ναι . . . *
* και αντε ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ . . και ΑΝΤΕ και να μην χαθουμε . . . *
* και αντε να μας φυλαει ο Εκεινος ΘΕΟς . . . ΑΠΟ μας και απο τους κοντα σε Μας *
* ΚΑΙ αντε και συμπληρωνε με . . . και θα κανω το ιδιο και ' γω . . γιατι τα Πολυ Πολυ Αρσενικα ΠΝΕΥΜΑΤΑ . . . κατι εχουν καβαλημενο θαρρω και δυσκολα να το ξεκαβαλησουν ΜΟΝΑ τους . . . *
* Καλως βρεθηκαμε λοιπον . . . μακρυα απο την υπεροψια και την αλαζονια *
* αξιζει θαρρω Ενας τετοιος παλεμος *
* συμπληρωνε με . . . γιατι την εχω ''κανει'' τουτον τον καιρο με το γυφτολογημα και την υπανθρωπια που ασυνειδητα καλλιεργειται απο τα περισσοτερα αρσενικα . . . *
* καλησπερα . . .*
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
saama
Λέκτωρ


Εγγραφή: 09 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 12, 2008 12:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: - τι γινεται , '' στο ημερολογιο '' της www.noisa.gr Απάντηση με Συμπερίληψη

* αν ξερουμε ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ για 'κεινους που ειπανε οτι ειπανε και εκαναν εκεινα που εκαναν . . ας ξερουμε και ΛΙΓΑ για οσα λεμε και κανουμε και 'Μεις . . *
* διαβαστε τι διαβασα σ' αυτο το ημερολογιο . . . *

* ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΟΥΜΕ ΩΣ ΕΣΕΝΑ ΕΜΕΙΣ . . *
* ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΩΜΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΤΑΞΙΟΙ ΣΟΥ . . *
* ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ . . *
* ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΜΑΣ ΑΚΟΥΕΙΣ . . *

* αυτο ΓΙΝΕΤΑΙ στο ημερολογιο της www.noisa.gr . . . *
* αυτο γραφουνε και αυτο λενε και θαρρω πως πρωτα αυτοι διαβαζουνε τι γραφουνε και πρωτα αυτοι ξερουνε αυτα που λενε και επειδη διαισθανομαι πως θα τους '' ΚΟΨΟΥΝΕ '' ή θα τους '' ΚΟΥΚΟΥΛΩΣΟΥΝ '' . . . . . σας λεω να το διαβασετε και 'σεις . . *
* προλαβαινετε . . *
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 18, 2008 6:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: - ας πουμε . . . - Απάντηση με Συμπερίληψη

- '' Τι γινεται στο ημερολογιο της www.noisa.gr ''
^
- ας πουμε . . .
- ας πουμε , πως παμε για να πειραξουμε τον Κοσμο και να πειραχθουμε απ' αυτον . .
- ας πουμε πως θα τον χαρουμε και θα μας χαρει . . .
- ας πουμε , πως θα τον φαμε και θα μας φαει κι' αυτος . . . Ετσιιιιι . . .
- ας πουμε . . . και πως πρεπει και να τον μικρυνουμε , για να χωρεσει στον μικρο χωρο της δικης μας νοημοσυνης . . . και ας πουμε και πως πρεπει και να τον μεγαλωσουμε στην εκτιμηση μας , για να χωρεσει κι' αυτος . . . και την νοημοσυνη μας και μας τους ιδιους . . .
- ας πουμε , και ας μην αργουμε . . .
- και ας πουμε και στον νου μας να ειναι Μαζι μας . . . ^

- ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ www.noisa.gr ειναι το Θεμα . . .

- τι λες ...


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την about στις Σαβ Δεκ 05, 2009 9:44 am, επεξεργάσθηκε 5 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
steppenwolf
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1812
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 18, 2008 7:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

λίγο πιο φωτεινό ρε παιδί μου να ήτανε..... Smile
_________________
1. '' Τα πάντα ρει'' - όλα είναι πιθανά!
2. Αντικειμενικά είναι μόνο τα γεγονότα. Σχετικές και πρόσκαιρες οι ερμηνείες τους.
3.Ψυχή = Ο πάντα παρόν πίσω από το πλήθος των εναλασσόμενων τάσεων, στάσεων και απόψεων, βουβός παρατηρητής .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
steppenwolf
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1812
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 18, 2008 7:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

α, και μια ιδέα, πήγαινε στο esoterica.gr και ρώτα τους.. τί γίνεται στο noisa....... άκου που σου λέω.... Wink
_________________
1. '' Τα πάντα ρει'' - όλα είναι πιθανά!
2. Αντικειμενικά είναι μόνο τα γεγονότα. Σχετικές και πρόσκαιρες οι ερμηνείες τους.
3.Ψυχή = Ο πάντα παρόν πίσω από το πλήθος των εναλασσόμενων τάσεων, στάσεων και απόψεων, βουβός παρατηρητής .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 18, 2008 8:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: - στο ΙΔΙΟ Θεμα . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

- αν ειμαι '' πιο ''μπροστα εγω , ακολουθει . . .
- αν '' νοιωθεις πως αξιζεσαι του αναλόγου , λεγε . . . '' , '' και ακουλουθω '' .
- αν εβαζες ομως '' ενα χερακι '' και συ . . . η αναγκη της αποκαταστασης της νοημοσυνης μας και της λογικης μας . . . ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΜΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΜΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΡΟΥΜΕ . . .
- . . . ξερω πως καταλαβες τι ειναι για να καταλαβαινουμε . . .
- . . . ξερω πως εισαι μεσ' τον νου σου περηφανος για να ζητησεις Συγνωμη . .
- . . . και ξερω πως εισαι απο 'Κεινους , που θα τους φαει η ζωη για να μπορεσει να ζησει . . .
- . . . δεν θελω να σου λεω ομως πιο πολλα .. .
- '' υπερ τοις ανθρωποις θα εισαι '' , . . . '' αν ειμαστε Μαζι και 'κεινος και 'συ και 'γω Μαζι '' . . . λεει . . .
- '' μην κλεισεις την διανοια σου και τα ορια της στην λογικη σου ''
- '' δεν εισαι Μονος σου '' . . . στο Θέε μας , βοηθα . . .
- '' μικρη ειναι η αληθεια μας . . . μικρη '' . . .
- '' και 'μεις οι ανθρώποι μικροτεροι της '' . . ,
- '' Συνεχιζουμε '' . . . γραφεται στο ημερολογιο της www.noisa.gr
- '' ΕΧΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΑΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΕΠΙΖΗΤΕΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥ , ΚΑΙ ΧΑΙΡΕ ΓΙΑ 'ΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΝΕ . . . ΚΑΙ ΧΑΙΡΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙ . . . ΚΑΙ ΜΗΝ ΛΥΠΑΣΑΙ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕ αν μπορεις ΑΠΟ του ΝΥΝ . . . [ με τον νου ] . . .
- '' ωρα καλη παλικαρι '' . . .
- '' Σ' αυτο το ημερολογιο γινεται '' Οτι πεις και Οτι λεω '' . . . Τωρα . . .
- '' ωρα καλη '' . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 20, 2008 9:01 am    Θέμα δημοσίευσης: - στο ΙΔΙΟ Θεμα . . . και για να ξερεις . . Απάντηση με Συμπερίληψη

steppenwolf έγραψε:
α, και μια ιδέα, πήγαινε στο esoterica.gr και ρώτα τους.. τί γίνεται στο noisa....... άκου που σου λέω.... Wink



- στην ιστοσελιδα noisa δουλευω [ μεχρι το Φλεβαρη που μας περασε ] κι' εγω .
- ζωγραφω τις κουβεντες και τους λογαριασμους που γινονται μεσα σε μια παρεα ανθρωπων . . . χωρις ονομα αλλα εξαιρετικα καθημερινων . .
- η δουλεια μου δηλαδη ειναι να προσεχω τους κουβεντιασμους που γινονται μεταξυ τους . . και να τους καταγραφω [ ποτε καποιο μερος απο την κουβεντα τους ποτε συνοπτικα ποτε το νοημα της ποτε την αιτια της κ.λ.π ] στο ημερολογιο . . . Aυτο το κανουν και τρια ακομη παλικαρια κατα καιρους . . ΟΜΩΣ . . . . . απο τον Φεβρουαριο και μετα αρχισαν ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ . . . την μια τεχνικες δυσκολιες με Σερβερ , την αλλη με τον admin και την παραλλη το εκεινο και το αλλο . . . κοντα σ' αυτα βαλε και καποιες λογοκρισιες και καποιους ψιθυρους και ενοχλησεις . . .
- ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ [ και γραφονται ] ΣΤΗΝ www.noisa.gr ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ . . .
- εχω μια ιδεα για το Τι γινεται παντος σε αρκετες τετοιες '' Συναγωγες '' . . που μου υπεδειξες . . .
- στην filosofia , με εβαλε ενας φιλος [ για να ξεσκαζω λιγο ] και παρολο που ειμαι πολυ φορτομενος και στενοχωρημενος [ αυτον τον καιρο ] λεω μια καλημερα σε καποιους ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ φιλους . . .
- καλημερα σου . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
steppenwolf
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1812
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 20, 2008 1:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

καλημέρα και σε σένα about!

έριξα την ιδέα, γιατί έχω περάσει κανα δυο φορές από την σελλίδα που σου είπα, και νομίζω οτι θα υπήρχαν εκεί αρκετοί που θα τους ενδιέφερε η δική σας σελλίδα. Wink
_________________
1. '' Τα πάντα ρει'' - όλα είναι πιθανά!
2. Αντικειμενικά είναι μόνο τα γεγονότα. Σχετικές και πρόσκαιρες οι ερμηνείες τους.
3.Ψυχή = Ο πάντα παρόν πίσω από το πλήθος των εναλασσόμενων τάσεων, στάσεων και απόψεων, βουβός παρατηρητής .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 20, 2008 11:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: - στην κουβεντα μας . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

- ειναι δυσκολο μαστορα , να 'σαι με την συνειδηση σου περεα και μαζι . . . και ακομη δυσκολοτερο να της γυριζεις την πλατη .
- αυτο που γινεται στην νοησα . . . ειναι γαμευμενο με Οτι θες . . . και την ιδια στιγμη ειναι ανεγγυχτο και Αλλο . . .
- μοιαζει με ρευμα και με κινημα και δρομο και συνεχεια για τους πορευομενους την συνεχεια . . . πολλα μπορει να μοιαζει . . . αλλα ειναι αλλοιωτικο μαστορα . . . Οπωσδηποτε . . . ακου και συ που σου λεω και που ξερεις πως ειμαι και Μεσα . . . . . .
- το να παμε εναν δρομο σε μια δυο αγορες [ ΦΟΡΟΥΜ ] για να αγορασουμε και να αγοραστουμε κι' εμεις . . . . . . δεν ειναι αχαρο . . .
- το να ειμαστε στην δικη μας μικρη αγορα οταν ερθει ο αλλος για να αγορασει και να μην λειπουμε εχει μια αλλη χαρη . . .
- στην www.noisa.gr εχει ανοιξει ενα ΦΟΡΟΥΜ '' ή αγορα μας '' . . . γραψε μου το username σου και το e-mail σου ΜΟΝΟ . . . και θα το περασει ο admin . . . εχει καποια δυσκολια αυτον τον καιρο . . . Ομως ! ! !
- αν ειναι αληθεια ενδιαφερον , αν αληθεια διαφερει και ξεχωριζει Κατι σ' αυτο το ημερολογιο . . . αυτο το Κατι ας ενδιαφερει τους ξεχωριστους και ας ξεχωριζει τους ενδιαφερομενους . . .
- μη στενοχωριεσαι και μη χολοσκας . . .
- κανε εναν δρομο και πανε και στην μουσικοθηκη της και ακου το ''πες μου . . . '' το '' σηκω μεσογεια γη '' και το '' let us '' . . . και τα ξαναλεμε . . . ωρα καλη . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
saama
Λέκτωρ


Εγγραφή: 09 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 26, 2008 8:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: * τι γινεται στο ημερολογιο της www.noisa.gr * Απάντηση με Συμπερίληψη

steppenwolf έγραψε:
λίγο πιο φωτεινό ρε παιδί μου να ήτανε..... Smile


* ποσο πιο φωτεινο να ειναι δηλαδη . . . *
* εγω το βλεπω '' σαν μικρο και κρυφο μεταξυ μας σχολιό '' *
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Επόμενο
Σελίδα 1 από 26

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center