Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

συμπτώσεις ή κάτι άλλο?
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Μεταφυσικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
marakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 02 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 368

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 05, 2008 11:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: συμπτώσεις ή κάτι άλλο? Απάντηση με Συμπερίληψη

το 1998 στις Δημοτικές εκλογές στη Σύμη,είχα βάλει υποψήφιος για Δήμαρχος.Παραμονές εκλογών γύριζα με τους συμβούλους μου απ το πρωί μέχρι το βράδυ για να πείσουμε τους ψηφοφόρους προκειμένου να μας ψηφίσουν.Ενα βραδάκι κάτσαμε να πιούμε ουζάκι όλοι μαζί σ ενα μικρό ταβερνάκι.Ηπια μερικά ουζακια και αφού αποχωριστήκαμε ,γύρισα στο σπίτι μου.Ητανε βράδυ Σαββάτου.Την επομένη ήμερα Κυριακή,ένοιωσα πολύ άσχημα.Kατά το μεσημερι τα χείλη μου άρχισαν να ξεραίνονται και το πρόσωπο μου γέμισε κοκκινίλες.Αρχισα να μη νοιώθω καλά και τράβηξα για το Αγροτικό ιατρείο.Τα βήματα μου ασταθή και οι ελπίδες μου μηδαμινές γιατί γνώριζα πως ο αγροτικός γιατρός θα είχε φύγει με την κοπέλα του με την βάρκα για μπάνιο στην άλλη πλευρά του νησιού.
Χτύπησα την πόρτα του αγροτικού ιατρείου χωρίς ελπίδα.Ομως η πόρτα άνοιξε και εκείνος έσπευσε να με βοηθήσει.(Οπως μου εξηγησε αργότερα,ένοιωθε μεγάλο πονοκέφαλο εκείνη την ημέρα και δεν πήγε για μπάνιο με την κοπέλα του).Είχα πάθει αλλεργικό σόκ και η διάρκεια της ζωής μετριέται σε λεπτά της ώρας.Αφου με επανέφερε σχεδόν απο τον θάνατο καθώς η πίεση μου είχε πέσει στο 2..μου ζήτησε τα στοιχεία μου να καταγράψει το συμβάν.
Οταν του είπα τ ονομα μου,με κοίταξε περίεργα αλλά στην κυριολεξία έβαλε τα κλάματα με την ημέρα και μήνα γέννησης μου.Τον λέγανε..Μάριο ,όπως εμένα και είχε γεννηθεί την εβδόμη Ιουνίου,όπως ..και εγώ,μόνο το έτος άλλαζε.Σύμπτωση ή κάτι άλλο?Εκεινες τις ημέρες είχα αγορασει ενα λαικο λαχείο.
Ο ίδιος ο λαχειοπώλης το διάλεξε.Ο αριθμός ήτανε 7648 ημερομηνία,μήνας και χρονολογία γεννήσεως μου.Εκανα τότε χαρά γιατί πίστευα πως θα κέρδιζα χρήματα.Το λαχείο δεν κέρδισε,αλλά κέρδισα την ζωή μου.
marakos
_________________
ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ-ΕΛΠΙΖΩ-ΜΑΧΟΜΑΙ-ΑΝΤΙΣΤΕΚΟΜΑΙ-ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ-ΥΠΑΡΧΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ΚΛΕΙΔΟΚΡΑΤΩΡ
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 637

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2008 9:06 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: συμπτώσεις ή κάτι άλλο? Απάντηση με Συμπερίληψη

marakos έγραψε:
στην κυριολεξία έβαλε τα κλάματα με την ημέρα και μήνα γέννησης μου.

Έχω γνωρίσει δύο γυναίκες και έναν άντρα με την ίδια ημερομηνία γέννησης. Κανένας μας δεν έβαλε τα κλάματα με την σύμπτωση. Ίσως γιατί δεν είχε προηγηθεί αλλεργικό σοκ. Μετά από σοκ είναι δικαιολογημένη κάθε ΥΠΕΡΒΟΛΗ.
_________________
Όλοι μαζί μπορούμε.
Αγοράζουμε ελληνικά προϊόντα, προϊόντα που ο κωδικός τους αρχίζει με 520.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Demian
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 02 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 89

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2008 9:41 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αδελφός πολύ καλής μου φίλης ψάχνει εδώ και καιρό την πρώην κοπέλα του για διάφορους προσωπικούς λόγους. Έχει περάσει μεγάλο διάστημα και το τελευταίοπράγμα που του μένει, αφού έχουν χαθεί χρόνια, είναι το παλιό 131. Παίρνει τηλ και το σηκώνει μιά κοπέλια...το παλικάρι ζητάει στο όνομα αυτό, το τηλέφωνο και την διεύθυνση ή οποιδήποτε στοιχείο μπορεί να βρεθεί.
Επικρατεί σιγή, η κοπέλα δέν απαντά, σε λίγο ακούγεται απο την κοπέλα του τηλεφώνου ''Στέφανε;''. Το παλικάρι σαστίζει, ''ποιός είναι'' απαντάει. Είμαι αυτή που ψάχνεις. Ήταν ξανά μαζί...
Τί είπατε για υπερβολή; Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2008 10:56 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μηπως αυτα αποδεικνυουν τη γνωστη ρηση: Οταν ο ανθρωπος θελει κατι παρα πολυ τοτε το Συμπαν ανταποκρινεται ; Very Happy
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
marakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 02 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 368

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2008 11:02 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

γιαυτό και έβαλα το ερωτημα στην επικεφαλίδα ¨¨συμπτωσεις ή κάτι άλλ﨨?
_________________
ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ-ΕΛΠΙΖΩ-ΜΑΧΟΜΑΙ-ΑΝΤΙΣΤΕΚΟΜΑΙ-ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ-ΥΠΑΡΧΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2008 12:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

marakos έγραψε:
γιαυτό και έβαλα το ερωτημα στην επικεφαλίδα ¨¨συμπτωσεις ή κάτι άλλ﨨?

Δεν μας λες και τη δικη σου αποψη για αυτο το "κατι" αλλο Rolling Eyes Cool Wink Very Happy ;

Μην "ανησυχεις" μπορουμε να χωνεψουμε πολλα... Exclamation Exclamation Exclamation Arrow

Και κυριως οταν μια "υποθεση" εκφραζεται ειλικρινα, τοτε υπαρχουν εδω μεσα πολλοι στοχαστες προθυμοι να την επεξεργαστουν και να της "αλλαξουν" τα φωτα... Evil or Very Mad Smile
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
marakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 02 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 368

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2008 12:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συνέβησαν πάρα πολλά παράδοξα καιί σε αυτα εντάσσω το ..¨¨κάτι άλλο¨και επειδή προστάτης του νησιού είναι ο Αρχάγγελος Μιχαήλ(Πανορμίτης) στου οποίου την δύναμη ΠΙΣΤΕΥΩ,άσχετα απο την πεποίθηση μου ότι είμαστε σπορά απο το διάστημα.Στην προκειμένη περίπτωση αλλά και σε άλλες που ακολούθησαν,νομίζω πως ΕΚΕΙΝΟΣ έβαλε το χεράκι του.Σημειωτέον ότι ο αγροτικός γιατρός που με διέσωσε,είχε έλθει λίγες μέρες πρίν στο νησί,αντικαθιστώντας κάποιον άλλο για λίγες ημέρες.
Αυτό δεν αναιρεί την πίστη μου στους σπορείς μας, ανεξάρτητα απο τη Συμπαντική δύναμη που είναι δημιουργός των πάντων.Δηλαδή με λίγα λόγια ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ δημιούργησε και τους δημιουργούς μας.Εκείνους
που ¨΄φύτεψαν¨¨ την ζωή στον πλανήτη μας.
_________________
ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ-ΕΛΠΙΖΩ-ΜΑΧΟΜΑΙ-ΑΝΤΙΣΤΕΚΟΜΑΙ-ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ-ΥΠΑΡΧΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2008 1:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

marakos έγραψε:
Συνέβησαν πάρα πολλά παράδοξα καί σε αυτα εντάσσω το ..¨¨κάτι άλλο¨και επειδή προστάτης του νησιού είναι ο Αρχάγγελος Μιχαήλ(Πανορμίτης) στου οποίου την δύναμη ΠΙΣΤΕΥΩ, άσχετα απο την πεποίθηση μου ότι είμαστε σπορά απο το διάστημα. Στην προκειμένη περίπτωση αλλά και σε άλλες που ακολούθησαν, νομίζω πως ΕΚΕΙΝΟΣ έβαλε το χεράκι του. Σημειωτέον ότι ο αγροτικός γιατρός που με διέσωσε, είχε έλθει λίγες μέρες πρίν στο νησί, αντικαθιστώντας κάποιον άλλο για λίγες ημέρες.
Αυτό δεν αναιρεί την πίστη μου στους σπορείς μας, ανεξάρτητα απο τη Συμπαντική δύναμη που είναι δημιουργός των πάντων. Δηλαδή με λίγα λόγια ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ δημιούργησε και τους δημιουργούς μας. Εκείνους που "φύτεψαν" την ζωή στον πλανήτη μας.

    Και δια την προσυπογραφην

    Σκαπανεας

_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Demian
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 02 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 89

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2008 3:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σκαπανέα καλό το αγκαθάκι σου... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 09, 2008 7:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Demian έγραψε:
Σκαπανέα καλό το αγκαθάκι σου... Wink

Καλο θα ειναι να επισημαινεις παραθετικα σε τι ακριβως αναφερεσαι...

Ειδικα οταν δεν υπαρχει καμια σχετικη προθεση...

Συνηθως τα "αγκαθια" μου συναδουν με το κειμενο που προηγειται ή στο οποιο αναφερονται και παντοτε συνοδευονται απο το καταλληλο συναισθηματικο ισομορφο:

    Very Happy

    Smile

    Sad

    Surprised

    Laughing

    Cool

    Confused

    Shocked

    Razz

    Embarassed

    Crying or Very sad

    Wink

    Rolling Eyes

    Twisted Evil

    Evil or Very Mad

_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2008 12:34 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Η σύμπτωση με την ημερομηνία γέννησης είναι μία στις 365, η σύμπτωση του λαχειου είναι μία στις 35600 αν έδειχνε μόνο ημερομηνίες για εκατό χρόνια...αλλά επειδή δεν δείχνει αν υποθέσουμε ότι ήταν πενταψήφιο νούμερο και αγνοήσουμε τον αριθμό σειράς τότε έχουμε 1 προς 99999 (έστω ξεκινάνε οι λαχνοί από το 00001). Για να γίνουν και τα δυο συμβάντα θα έπρεπε να συμβεί με πιθανότητα 1 προς 36499635. Η οποία φαίνεται πολύ μικρή αλλά για τα συμβάντα που γίνονται γύρω μας είναι πολύ μεγάλη. Για παράδειγμα σε μια πόλη 1000 κατοίκων στην κεντρική πλατεία μια Κυριακή για να συναντηθούν τρεις φίλοι χωρίς να έχουν σκοπό πρέπει να συμβεί αυτό...έστω εκείνη τη Κυριακή βρίσκονται τρια άτομα στη πλατεία από τη πόλη, ο καθένας στη πόλη θα έχει μια στις 1000 πιθανότητες να είναι αυτός στην πλατεία, οι τρεις φίλοι μαζί θα έχουν 1/1000*1/1000*1/1000 πιθανότητες να είναι μαζί, άρα 1/1000000000.

Έτσι μαθηματικά τρεις φίλοι που δεν έχουν συννενοηθεί μπορούν να βρεθούν σε μια πλατεία με λιγότερες πιθανότητες από το να βρει ο marakos ένα γιατρό με ίδια ημερομηνία γέννησης αλλά διαφορετική χρονολογία ΚΑΙ να πάρει ένα λαχνό με την ημερομηνία γέννησής του!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Demian
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 02 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 89

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2008 12:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μην "ανησυχεις" μπορουμε να χωνεψουμε πολλα... Exclamation Exclamation Exclamation Arrow

Και κυριως οταν μια "υποθεση" εκφραζεται ειλικρινα, τοτε υπαρχουν εδω μεσα πολλοι στοχαστες προθυμοι να την επεξεργαστουν και να της "αλλαξουν" τα φωτα... Evil or Very Mad Smile


Σκαπανέα για αυτό το έγραψα, emotion έβαλα... Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αστάρτη
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 27 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 5
Τόπος: Κέρκυρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 28, 2009 11:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πριν 3 χρόνια είχα ένα όνειρο. Είδα πως βρέθηκα ξαφνικά στο άδειο σπίτι του πρώην μου όταν ξαφνικά άνοιξε την πόρτα και με το που με είδε πήρε αναποδες και με κυνηγούσε εκσφενδονίζοντας πάνω μου ότι έβρισκε με σκοπό να με σκοτώσει.
Ξυπνάω αναστατωμ'ενη και λαχανιασμένη από την τρεχάλα του ονείρου. Δεν προλαβαίνω να σηκωθώ και να ντυθώ και χτυπάει το τηλέφωνο. Μόλις βλέπω ποιος ήταν, μένω παγωτό. Ήταν αυτός. Είχαμε να μιλήσουμε κανένα δίμηνο και τη μέρα που με πήρε τηλ εγώ ονειρέυτηκα ότι με κυνηγούσε να με σκοτώσει! Α, τα ξαναφτιάξαμε τελικά.

Περνάει ο καιρός, χωρίζω με τον κύριο. Περνάει ακόμα περισσότερος καιρός. Βλέπω όνειρο ότι παρακολουθώ μια χορευτική παρασταση μιας γνωστής μου και ότι τη μουσική την έχει γράψει αυτός. Μετά από 1-2 μέρες τον συναντάω σε ένα κοινό στέκι. Με τα "τι κανεις" και "τα νέα σου;" Μου λέει ότι αυτή την εποχή συνθέτει τη μουσική για μια χορευτική παράσταση που θα έκανε εκείνη η κοπέλα που είχα δει στο όνειρο.
_________________
Έν οίδα, ότι ουδέν οίδα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:14 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΑΝ με δεις στο όνειρό σου...σπεύσε να με ειδοποιήσεις...
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tesla
Πρύτανης


Εγγραφή: 28 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 1703

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 16, 2009 2:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μια γνωστή μου είδε μια φορά στον ύπνο της τον παππού της να πεθαίνει.Την επόμενη μέρα τράκαρε με το αμάξι του και πέθανε.

Μια άλλη μέρα είδε την γιαγιά της να πεθαίνει.Την επόμενη μέρα την πάτησε αυτοκίνητο και πέθανε.

Όλους τους ξέκανε η ρουφιάνα!!! Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Μεταφυσικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Σελίδα 1 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center