Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Η μυστική, εμπειρική και γνωσιολογική διάσταση της πίστης
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Αγησίλαος
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 120
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 10, 2009 9:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αφου δεν μαθένουν με το καλό θα μάθουν με το ξήλο έλεγε ο Αδονις της εποχής το χρηστιανόπουλο Πλάτωνας.
http://www.youtube.com/watch?v=AiRitEYsJ0Y&feature=related
_________________
«Όπως είναι
άχρηστη η ιατρική που δε θεραπεύει το κορμί, τόσο άχρηστη είναι
και η φιλοσοφία που δε θεραπεύει την ψυχή»
ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 13, 2009 3:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

abc
έγραψε:
skapaneas
έγραψε:
abc
έγραψε:
skapaneas
έγραψε:
Χρεος μας να Αφυπνισουμε Την Πιστη Των Κληρικων Στο Χριστο !



Καν'το! Τι κάθεσαι;

Αλλά γιατί μας απασχολείς με μαλακίες; Οι κληρικοί δεν είναι εδώ!
Μάλλον πρώτα πρέπει εσύ να αφυπνιστείς!
Οι κληρικοί καλά κάνουν - και οικονομάνε, και γαμάνε, και ζωή κάνουνε! Εσύ τι κάνεις;

Ολη η βρωμια του παρελθοντος (σου) γινεται γεφυρα προς το μελλον


Εγώ αναφέρθηκα σε συγκεκριμμένα γεγονότα, που τα είδα με τα μάτια μου στο άγιο όρος. Και στις εφημερίδες. και στην τηλεόραση - σκάνδαλο Βατοπέδι, κτλ κτλ κτλ. Και δεν είπα όνομα κανενός κληρικού.
Τι μπορείς να πεις εσύ για μένα αποδεδειγμένα;

Και αν τους θεωρείς ηθικούς ποιό το νόημα της αφύπνισης; Μήπως βρίζεις και τους κληρικούς και εμένα άδικα;
Αν δεν αποδείξεις την βρώμα του παρελθόντος μου, είσαι απλά ένας κακόβουλος υβριστής, χειρότερος από τους μη-αφυπνισμένους κληρικούς!

Αναμένω τις αποδείξεις σου εναντίον μου!

abc, θα ειμαι αυστηρος μαζι σου αυτη τη φορα.

Και πρωτα απο ολα δεν εισαι σε θεση να ξερεις τι ειμαι και τι δεν ειμαι...
Και αν βγαζεις συμπερασμα απο τα λεγομενα μου, τοτε τι να πω εγω για σενα απο τα δικα σου λεγομενα...
Εκτος και θεωρεις οτι ολα οσα γραφεις ειναι "αμεμπτα" και υπερανω κριτικης...

Δευτερον, δεν ξερω τιποτα για σενα και ουτε χρειαζεται να μαθω...
Κατα συνεπεια δεν εχω τις "αποδειξεις" που ζητας...
Και ειναι ακατανοητο να ζητας κατι τετοιο...
Αυτο το οποιο μετραει σε μια συζητηση, ειναι τα επιχειρηματα υπερ της μιας ή της αλλης αποψης και τιποτα αλλο...
Οι "χαρακτηρισμοι" τοσο για τα ιδια τα ατομα που μετεχουν στη συζητηση οσο και για τα λεγομενα τους, πραγμα στο οποιο επιδιδεσαι με σπουδη και παθος λογω "ελλειψης" επιχειρηματων "βεβαιως" και για ορισμενους μονο οι οποιοι σε κοντραρουν σε μερικα σημεια στα οποια εχεις αλλες πεποιθησεις, ειναι απαραδεκτοι και εξω απο καθε δεοντολογια.
Και αυτο, καλα θα κανεις να το θυμασαι...

Τριτον, δεν βριζω ουτε τους κληρικους και απορω πως σου περασε απο το μυαλο κατι τετοιο.
Και αλλη φορα εχω πει οτι, θεωρω τα στελεχη της Εκκλησιας (οχι ολα φυσικα) υπευθυνα ως ενα βαθμο για την πορεια της κοινωνιας, διοτι ξεχνανε την αποστολη τους μεσα στον κοσμο και παρασυρονται σε "υλικες" επιδιωξεις και απολαυσεις...
Και αυτο ειναι κατι που αντιτιθεται σε αυτο που υπηρετουν.
Γι αυτο και ειπα οτι χρειαζεται να αφυπνιστουν.
Και σε αυτο εχουμε χρεος ολοι μας...
Και διοτι μας αφορα ως κοινωνια που πορευεται ( ή θελει να πιστευει οτι πορευεται ) ομαδικα προς ενα καλυτερο μελλον, αλλά και διοτι οι κληρικοι γενικα αποτελουν ενα σημαντικο και εξαιρετικα ενεργο τμημα αυτης της κοινωνιας μας με ισχυροτατες επιρροες...

Τεταρτον, η λεξη στον "αφορισμο" μου ειναι "βρωμια" και οχι "βρωμα" οπως της εξελαβες...
Και αν παρατηρουσες προσεκτικοτερα ολη τη φραση θα εβλεπες οτι υποστηριζω οτι αυτη η "βρωμια" αποτελει το μονοπατι προς το μελλον...
Και εννοω με αυτο οτι ολα τα πραγματα τα οποια αποτελουν γεγονοτα στο παρελθον μας και για τα οποια δεν ειμαστε υπερηφανοι ως ανθρωποι, και τα οποια απορριπτουμε στο συνολο τους ενα προς ενα, τα λαθη μας δηλαδη, γινονται οι "οδοδεικτες" για το μελλον μας.
Πρεπει να γινονται οι "οδοδεικτες" προς το μελλον μας, τα "παραδειγματα" προς αποφυγη, απο τα οποια πρεπει να εμπνεομαστε κατι διαφορετικο, ισως το αντιθετο τους, ωστε να πορευομαστε σωστοτερα στο μελλον.

Σχετικα με το ζητημα αυτο των απορριπτεων απο μας παρελθοντικων επιλογων μας, οφειλω να σου επισημανω οτι ειναι και η πρακτικη της φυσης, την οποια ακολουθει μεσω της φυσικης επιλογης και γενικοτερα της εξελιξης.
Ολες οι "κακοτεχνιες" της φυσης απορριπτονται απο την ιδια τη φυση, με το να "εξωθει" τους ισχυροτερους να επικρατησουν...
Αυτες οι "κακοτεχνιες" της φυσης αποτελουν τα "λαθη" της, τα οποια απορριπτοντας τα αποφασιστικα ως τη "βρωμια" του παρελθοντος της, προχωραει με σωστοτερες "επιλογες" προς το μελλον...

Αυτη ειναι η ουσια του πραγματος ...

Και εν κατακλειδει βαλε καλα στο μυαλο σου οτι δεν ειμαι ουτε κακοβουλος ουτε υβριστης._
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 13, 2009 3:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skapaneas έγραψε:

Αυτη ειναι η ουσια του πραγματος ...

Και εν κατακλειδει βαλε καλα στο μυαλο σου οτι δεν ειμαι ουτε κακοβουλος ουτε υβριστης._


Σάμπως είπες τίποτα - λόγια του αέρα!

Και όμως, το μόνο σίγουρο είναι ότι είσαι υβριστής! Ούτε μια λέξη επί του πρακτέου - **** και ****!

Ασχολείσου με τους κληρικούς και μην γράφεις αρλούμπες!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 13, 2009 11:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μη βρίζουμε παρακαλώ άλλα μέλη. Απαγορεύεται από τους όρους χρήσης.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 6:38 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

afham έγραψε:
Μη βρίζουμε παρακαλώ άλλα μέλη. Απαγορεύεται από τους όρους χρήσης.


Δεν κρίνω τον γράφοντα, παρά μόνο τα γραφόμενα. Δεν έχω βρίσει κανένα μέλος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 11:04 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ε,μην τα παραλέμε τώρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Νικήτας
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 30 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: Greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 26, 2009 10:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σε πολλές περιστάσεις ένας άνθρωπος με προβλήματα στη σκέψη, τα συναισθήματα και τη συμπεριφορά καταστρέφει ένα γάμο, μια επιχείρηση, μια αθλητική ομάδα κλπ.

Δεν ευθύνεται ο ίδιος γι αυτό. Αναπόφευκτα εκφράζει αυτό που συμβαίνει μέσα μου. Και όμως χωρίς να το θέλει και να το συνειδητοποιεί σπέρνει την καταστροφή.

Ευτυχώς στη δική μας περίπτωση χαλάει μόνο μια διαδικτυακή επικοινωνία. Κακό αλλά όχι ολέθριο.
Αν κάποιος φίλος θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου χωρίς να ταλαιπωρείται από αντιαισθητικά μηνύματα ας με συναντήσει στο δικό μου forum ή στο facebook.

Ζήτησα "προστασία" από τους υπεύθυνους του εδώ forum αλλά η απάντησή τους ήταν κατά τη γνώμη μου εξίσου ακαλαίσθητη με το περιεχόμενο των εδώ ενοχλητικών μηνυμάτων.

Δεν κατηγορώ κανένα. Απλά δεν μπορώ να μην λυπάμαι!
Να είστε όλοι καλά! Smile

ΥΓ
Ένας φίλος μου από τη Σκωτία είχε πει:
Στην Ελλάδα αυτό που είναι ζήτημα αισθητικής ... δεν είναι ζήτημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Panagiotis Fournatzis
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 820

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 07, 2009 12:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αγησίλαος έγραψε:
Η φιλοσοφία του μεσέωνα των φασισμένων καλογέρων στον 20ό αιώνα!!!
Που είσαι Επίκουρε, να ακουσεις αυτά που κορόιδευες πριν 20 αιώνες?
Η αμορφοσιά, ο σκωταδισμός και η απεδεσιά από προβληματισμούς γενάνε καινούργιους Σύλιους και Μάριους αφεντικά Βαρδυαίων σκλάβων,
Περήμενε κακομίρη πιστέ το μεσία να σε σώσει και κείτα τα παιδάκια να ψωφάνε χαρούμενος που γήνονται αγγελάκια.
Ειναι και επιστίμονες αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
αχαχαχαχαχαχα
αχαχαχαχα Που είσαι σακαφλιά να δεις φιλοσοφικούς προβληματισμούς που έχουν οι πιστοί.


Esi ti kanis gia ta pedakia pou pethenoun apo tin pina?
_________________
http://exerevnitis.sosblog.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Panagiotis Fournatzis
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 820

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 07, 2009 12:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Η αγάπη φαίνεται στα έργα.Απ' τη στιγμή που ο θεός επιτρέπει το κακό,τα έργα του δεν μπορούν να χαρακτηριστούν ως αγαπητικά.


An o theos den epetrepe to kako esi den tha ipirxes.
_________________
http://exerevnitis.sosblog.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 07, 2009 1:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Panagiotis Fournatzis έγραψε:

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:

Η αγάπη φαίνεται στα έργα.Απ' τη στιγμή που ο θεός επιτρέπει το κακό,τα έργα του δεν μπορούν να χαρακτηριστούν ως αγαπητικά.



An o theos den epetrepe to kako esi den tha ipirxes.


Twisted Evil

Η κακότης που αποπνέεται από τον τρόπο που εκφράζεσαι, δεν έρχεται σε κάποια αντίθεση με το μότο που έχεις επιλέξει για την υπογραφή σου;

Mr. Green
_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την Chaos στις Κυρ Ιούν 07, 2009 2:51 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Panagiotis Fournatzis
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 820

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 07, 2009 2:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Kako ine na les kako to kako?
_________________
http://exerevnitis.sosblog.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 07, 2009 2:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Panagiotis Fournatzis έγραψε:

Kako ine na les kako to kako?



Κακό είναι το να προβάλλεις κακότητα.
Το να μην επιχειρείς δηλαδή να διαλεχθείς με εκείνον που θεωρείς ιδεολογικό σου αντίπαλο (ή εν πάση περιπτώσει διαφορετικόγνωμο), αλλά να τον εξευτελίσεις.
Και εγώ μεν ως δηλωμένος κακόψυχος, το κάνω ενίοτε (αν και συνήθως το αποφεύγω) αλλά δεν έχω τύψεις αφού δεν με βαρύνει καμία σχετική ηθική δέσμευση.
Κάποιος όμως που διατυμπανίζει ότι πιστεύει στο "Αγαπάτε Αλλήλους", δεν θα έπρεπε να είναι προσεκτικότερος, ώστε να αποδεικνύει έμπρακτα σε εμάς τους απίστους την ανωτερότητα της πίστης του;
Εκτός βεβαίως εάν προτιμάς την πρακτική του Auto de fe, ως λύση των όποιων διαφωνιών σχετικά με την φύση του Τζεσούα.
Ιδού κάποιες σχετικές με το θέμα αναφορές:

http://filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=62481&sid=d9a97b0e004509d193b56afcb42416fb#62481

http://www.kavafis.gr/kavafology/articles/content.asp?id=17
_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Panagiotis Fournatzis
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 820

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 07, 2009 4:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

To na les ta sika sika ke ti skafi skafi den ine elipsi agapis. To na diastrevlonis tin alithia, afto ine elipsi agapis.
_________________
http://exerevnitis.sosblog.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 07, 2009 5:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Panagiotis Fournatzis έγραψε:

To na les ta sika sika ke ti skafi skafi den ine elipsi agapis. To na diastrevlonis tin alithia, afto ine elipsi agapis.



Μου είναι γλυκεία η σκέψη, ότι ο πατήρ Ιγνάτιος Λογιόλα, ο ιδρυτής του συμπαθούς Τάγματος των Ιησουιτών, έχει βρει άξιους συνεχιστές της παράδοσης που εγκαινίασε...

_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 08, 2009 11:53 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Panagiotis Fournatzis έγραψε:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Η αγάπη φαίνεται στα έργα.Απ' τη στιγμή που ο θεός επιτρέπει το κακό,τα έργα του δεν μπορούν να χαρακτηριστούν ως αγαπητικά.


An o theos den epetrepe to kako esi den tha ipirxes.



Και πώς ξέρεις ότι θα υπήρχες εσύ; Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
Σελίδα 5 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center