Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Πως γραφω αρχαια Ελληνικα στο πισι?

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Τεχνική Υποστήριξη
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Thanasis
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 07 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 28

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 16, 2004 3:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Πως γραφω αρχαια Ελληνικα στο πισι? Απάντηση με Συμπερίληψη

Αυτες τις μερες,ετοιμαζω μια εργασια για τη σχολη,πανω στην Αριστοτελεια λογικη.Το βασικο προβλημα που αντιμετωπιζω,ειναι οτι δεν ξερω πως να βαλω δασειες,περισπομενες κλπ σε ορισμενα σημεια οπου παραθετω αυτουσιο το αρχαιο κειμενο.Χρησιμοποιω το Word 2000 κ απο το λιγο που εχω ψαξει,δεν βρηκα τιποτα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 16, 2004 4:40 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

http://socrates.berkeley.edu/~pinax/greekkeys/Atheniandownload.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Thanasis
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 07 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 28

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 18, 2004 2:46 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 30, 2004 9:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Afham, κατέβασα αυτή τη γραμματοσειρά από αυτό το σύνδεσμο που έδωσες, και έγινε το χιλιοζήμι όταν πάω να τη χρησιμοποιήσω στίς διάφορες εφαρμογές.
Χώρια που είναι λάθος σχεδιασμένη, αφού το θήτα και το ύψιλον βγαίνουν ανάποδα!

Παιδιά, μήπως θέλετε όσοι έχετε ψάξει λίγο το θέμα με τα πολυτονικά να μας δώσετε τα φώτα σας; Πολύ θα ήθελα να μάθω σας παρακαλώ! Exclamation
Έχω ακούσει διάφορα, για τον "πολυτονιστή της Ματζέντα" π.χ. αλλά και εκεί είχα μπλέξιμο όταν πήγα να τον χρησιμοποιήσω, δηλαδή προβλήματα συμβατότητας...
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 01, 2004 2:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τι είδους πρόβλημα συμβατότητας είναι αυτό Ιάσονα? Τον έχω και εγώ αυτόν τον πολυτονιστή και λειτουργεί μια χαρά σε μένα!
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 02, 2004 6:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Στο δικό σου PC μια χαρά, έτσι και πάρεις τη δουλειά και την πας σε ένα άλλο που δεν έχει τον πολυτονιστή ... τί γίνεται;
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 03, 2004 5:36 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ααα μάλιστα τώρα κατάλαβα το πρόβλημά σου. Το ζήτημα είναι απλό και έχει ως εξής. Δεν θα δεις τίποτα στον άλλον υπολογιστή Cool Εκτός βέβαια αν εγκαταστήσεις τις κατάλληλες γραμματοσειρές Unicode για τις οποίες όμως νομίζω πως θα πρέπει να πληρώσεις γιατί εξ όσων γνωρίζω τέτοιου είδους λογισμικό δεν κυκλοφορεί ελεύθερα στο διαδίκτυο. Κυκλοφορούν κάποια, αλλά όχι αυτά ακριβός που χρειάζεσαι (που τα έχει η Magenta). Αν κάποιος γνωρίζει κάτι εδώ που εγώ δεν το ξέρω ας βοηθήσει.
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 04, 2004 1:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ερώτηση: μόνο με Unicode γραμματοσειρές γίνεται; Με τις παλιές δε γίνεται;
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 04, 2004 4:42 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Νομίζω πως όχι. Μόνο με Unicode utf-8
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center