Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΓΝΩΣΗ .
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 16, 2019 11:40 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ
Δηλαδή τα λουλούδια όταν ανοίγουν για να γίνει επικονίαση ή δεν έχουν σκοπό ή σκέφτονται.(!!!!!!!!!!!!!!)


Βεβαίως και σκοπό έχουν τα λουλούδια και σκέφτονται .
Έτσι .... τυχαία λες ανθίζουν από μόνα τους και μάλιστα την άνοιξη που βγάζει η γης χορτάρι?
Αν δεν σκέφτονται , τότε μια .... “σκοπούμενη” ανθοφορία (για καρποφορία) θα μπορούσε να γίνει οποτεδήποτε.

Μην ξεχνάς και το άλλο σαν ενδεχόμενο τα ίδια να μην σκέφτονται (που μυαλό για τέτοια) και η ανθοφορία τους να ορίζεται από τον δημιουργό τους τον Γιαχβέ , όπως μας λέει η βίβλος.
Και αυτό σωστό!!!!.

Τώρα για τον .....τρίτο δρόμο της ανθοφορίας , αυτόν που περιγράφει η εξελικτική βιολογία , τι να πει κανείς?
Αυτοί οι βλάκες οι “εξελικτικοί” που το ψάχνουν, λένε – άκουσον άκουσον – ότι δεν χρειάζεται σκεπτόμενος νους , ούτε κάποιος ειδικός “μελετημένος” σκοπός , κάποιος δηλαδή ανώτερος σχεδιασμός.
Μπορεί να είναι το αποτέλεσμα τρισεκατομμύρια τρισεκατομμυρίων απροσδιόριστων μεταλλάξεων, που καταγράφονται βιοχημικά στα κύτταρα όλων των εμβίων όντων , στην μορφή ενός ... ανοιχτού κώδικα / πρόγραμμα καθοριστικό για κάθε άτομο, κάθε είδος, ενός κώδικα που συνεχίζει αδιάλειπτα να γράφεται και να συμπληρώνεται και μεταφέρεται από γενιά σε γενιά.

Αυτά είναι βλακείες θα μου πεις και λόγια τρελαμένων .

Έτσι είναι , συμφωνώ μαζί σου!!!
Τα λουλούδια “σκέφτονται” από μόνα τους ..... “σκόπιμα” και άσε την βίβλο να λέει ότι αυτό το φροντίζει ο Γιαχβέ .
Όσο για τους “εξελικτικούς” , αυτοί και αν δεν ξέρουν τι τους γίνεται

Παράθεση:
Δεν κρατάει τόσο πολύ τις περισσότερες φορές,ένα δάγκωμα στην καρωτίδα είναι αρκετό για έναν πολύ γρηγορότερο θάνατο.


Ναι ναι , καλά τα λες .
Πηδά ένας λύκος , δαγκώνει στην καρωτίδα την Άλκη και τσουπ την .... καρυδώνει στο λεπτό
Ένα ζώο 30-40 κιλά , στο τσακ μπαμ θανατώνει ένα ζώο 500 – 600 κιλών.
.
Εγώ βέβαια έχω άλλη γνώση , παρατηρώντας (εξ αποστάσεως) το δράμα του ζώου μέχρι να θανατωθεί.

Κάτι ανάλογο είχα παρατηρήσει ,και στην περίπτωση της Ζέμπρας που πριν ανέφερα, όταν πριν 35 χρόνια βρισκόμουν σε χώρα της υποσαχάριας Αφρικής μελετώντας την συμπεριφορά μιας αγέλης σκυλιών .

Παράθεση:
Άρα στη φύση ο σαδισμός δεν υφίσταται.



Σαδισμό συνήθως ονομάζουμε την “ηδονή” πρόκλησης βάναυσου πόνου σε άλλους ζωντανούς οργανισμούς.

Στην φύση αυτή η ... “χαρά” , παρατηρείται μόνο στο ζώο “άνθρωπος”
Οι λύκοι δεν χαίρονται την κάθε δαγκωνιά στην Άλκη , ούτε επιδιώκουν να απολαύσουν τον αργό βασανιστικό θάνατό της.
Απλά λόγω διαφοράς μεγέθους με το θύμα , δεν γίνεται να κάνουν αλλιώς

Αυτά ξέρω , αυτά λέω.

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 16, 2019 3:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

https://www.youtube.com/watch?v=jAd00BMGwwE


Εδώ αποδεικνύεται περίτρανα πως από ένστικτο οι λύκοι γνωρίζουν πώς η άλκη θα πεθάνει γρηγορότερα αν την δαγκώσουν στο λαιμό.


Πάει αυτό.

Το άλλο με τα λουλούδια τι θα γίνει; Έτσι τυχαία ανοίγουν ή υπάρχει σκοπός χωρίς να σκέφτονται;
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 16, 2019 3:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Πάει αυτό.

enjoy
https://www.youtube.com/watch?v=c8F8t5fw_rM
_________________
"επανάληψη μήτηρ μαθήσεως"
Reboot!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 16, 2019 4:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μόνο 3 λεπτά διασκέδασης; Δεν έχεις κάτι κοντά στα 30 που έλεγε ο giannis;

Μάθε...

"Η αδρεναλίνη αυξάνει το σάκχαρο του αίματος, επάγοντας τη διάσπαση του γλυκογόνου του ήπατος. Επίσης, ενισχύει τη λιπόλυση στον λιπώδη ιστό. Με τον τρόπο αυτό γίνονται διαθέσιμα τα απαραίτητα ενεργειακά αποθέματα για την άμεση κινητοποίηση του οργανισμού. Η επίδρασή της επεκτείνεται και στο κεντρικό νευρικό σύστημα, προκαλώντας αίσθημα άγχους, άμβλυνση του αισθήματος του πόνου (ως αποτέλεσμα έκκρισης ενδορφινών), όπως και όξυνση των αντανακλαστικών. Επιπλέον προκαλεί διαστολή των βρόγχων, μυδρίαση (διαστολή της κόρης του οφθαλμού), τρόμο (τρέμουλο) και ανόρθωση των τριχών.

http://195.134.76.37/chemicals/chem_adrenaline.htm
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 16, 2019 5:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CF%85%CE%B2%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7
Laughing
_________________
"επανάληψη μήτηρ μαθήσεως"
Reboot!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 16, 2019 5:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλό είναι ό,τι μαθαίνεις! Μικρός είσαι ακόμα!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2019 10:04 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ
Εδώ αποδεικνύεται περίτρανα πως από ένστικτο οι λύκοι γνωρίζουν πώς η άλκη θα πεθάνει γρηγορότερα αν την δαγκώσουν στο λαιμό.

Όλα τα σαρκοφάγα μαθαίνουν ,στην νεαρή τους ηλικία με την μεταξύ τους πάλη , τα ....“θανατηφόρα” σημεία.
Το ένστικτο δεν αρκεί.
Σε πολλά είδη , γίνονται και επιπλέον μαθήματα (εκτός "πάλης") από την μητέρα των νεαρών ατόμων, με μικρά ζωντανά θηράματα, τα “βασανίζουν” για αρκετό διάστημα .... παίζοντας και μαθαίνοντας ταυτόχρονα , μέχρι να θανατώνουν το θύμα τους.
Οι λέαινες με ζωντανές γαζέλες , οι γάτες (οικιακές) με μικρά ποντίκια , αλλά τα γατάκια δεν έχουν την δύναμη ακόμα να θανατώσουν, και αρκούνται να τα δαγκώνουν “παίζοντας” , για αρκετό χρονικό διάστημα, μπορεί και πάνω από 30 λεπτά .
Ένα μεγάλο διάστημα παιχνιδιού και χαράς για τα γατάκια , αλλά μεγάλης θανατικής τυραννίας για τα ποντικάκια.

Φυσιολογικά πράγματα .
Παίζω και μαθαίνω.

Στην περίπτωση της Άλκης που ανέφερα , μίλησα για περίπτωση ενήλικης Άλκης , αντιμέτωπης με μια ομάδα 4-5 λύκων .
Οι λύκοι δεν μπορούν να δαγκώσουν την Άλκη στο λαιμό , αν δεν την ρίξουν κάτω και αυτό χρειάζεται κάποιο χρόνο. Λάθος στα λέει η εγκυκλοπαίδεια που διαβάζεις και αναμασάς , ή λάθος τα καταλαβαίνεις εσύ αυτά που διαβάζεις , για να βγάλεις το συμπέρασμα που εσύ θα ήθελες να είναι συμβατά .με την δική σου μοναδική δογματική αλήθεια. .

Εγώ έχω παρατηρήσει ο ίδιος όσα ανέφερα , ζωντανά.
Και αυτά γράφω.
Παράθεση:
Πάει αυτό.

Το άλλο με τα λουλούδια τι θα γίνει; Έτσι τυχαία ανοίγουν ή υπάρχει σκοπός χωρίς να σκέφτονται;


Τι θα πει “τι θα γίνει με τα λουλούδια”?
Με ρώτησες και σου απάντησα εκτενώς περιγράφοντας τρεις διαφορετικές ερμηνείες .
Εσύ βεβαίως είσαι της άποψης ότι τα λουλούδια “σκέφτονται” και αποφασίζουν δημοκρατικά πότε θα ενεργοποιήσουν τον “σκοπό” τους που είναι το μέλημα του πολλαπλασιασμού τους..
Σοβαρή ....... “επιστημονική” άποψη δεν λέω για όλους τους δογματικούς, που αποδίδουν – αφελώς - αυτή την διαδικασία σε νοήμονα όντα , που εξ αρχής του ... βίου τους , υπήρξαν ώς ανθοφόρα .... σκεπτόμενα φυτά , και εξ αρχής είχαν “σκοπό” της ζωής τους να ανθίζουν.

Τι να πω σε ένα άσχετο με την εξελικτική διαδικασία όλων των μορφών ζωής , όπως την ερευνά η εξελικτική βιολογία.


.


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την gianiss στις Δευ Μάρ 18, 2019 2:10 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2019 2:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

To βίντεο με την άλκη που ανέβασα το είδες;

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια,λοιπόν!

Τα λουλούδια σαφώς και δεν σκέφτονται,σκοπός ,όμως,υπάρχει και χωρίς σκέψη,αυτό λέω τόση ώρα κι εσύ κάνεις επίδειξη γνώσεων χωρίς να σ' ενδιαφέρει τι λέω και γιατί το λέω.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2019 2:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Έχω δει ο ίδιος ζωντανά τέτοιες άχαρες “μάχες” στη φύση .

Όσο για τα άνθη , στα είπα και δεν κατάλαβες τι σου εξήγησα.
Σκέψη στα φυτά δεν υπάρχει καθώς δεν υπάρχει νους.
Όσον αφορά τον “σκοπό” , προφανώς δεν γνωρίζεις τίποτα για τον ανοικτό γενετικό κώδικα , που όπως πολλές φορές σου εξήγησα , “γράφεται” απροσδιόριστα με την επικράτηση της βέλτιστης για το είδος καταγραφής.

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2019 6:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

1)Εγώ δεν ξέρω τι είδες,ξέρω το βίντεο που ανέβασα και δεν θες να δεις.

2)Το είπαμε αυτό...τα φυτά δεν σκέφτονται...σκοπούς έχουν ,όμως,και δημιουργούνται εξελικτικά,η τύχη κρίνει την βιωσιμότητα των σκοπών της ζωής (ανάπτυξη,επιβίωση,αναπαραγωγή) και δημιουργεί νέους τρόπους για την επίτευξη των σκοπών αυτών.

Και η ρουλέτα έχει κανόνες που δεν παίζονται στην τύχη.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 19, 2019 9:21 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

1. Δεν ασχολούμαι με βιντεάκια του διαδικτύου.
Έχω πολύ ποιο ενδιαφέρουσες έρευνες .
Όσα γράφω , είναι όσα έχω εξετάσει ο ίδιος ή έχω διαβάσει από σοβαρές έρευνες , και μόνο στα θέματα που με απασχολούν .
Δεν μπορώ να τα κάνω όλα , όπως εσύ.

2.Σκοπός στην ουσία δεν υπάρχει , με την έννοια του σκοπού κατόπιν σκέψης . Υπάρχει όμως “λόγος” που χαρακτηρίζει κάθε είδος οργανισμού, αυτός δηλαδή που ορίζει ΟΛΑ τα χαρακτηριστικά του και ΟΛΕΣ τις λειτουργίες του.
Τα έχουμε πει δεκάδες φορές αυτά
Δεν έχω “σκοπό” να χάνω τον χρόνο μου επαναλαμβάνοντας τα χιλιοειπωμένα σε ένα δογματικό και άσχετο με θέματα εξελικτικής βιολογίας που συγχέει το “πρόγραμμα” με τον “σκοπό” και την “απροσδιοριστία” με την “τύχη” και – όρε πλάκες – με την .....ρουλέτα.

Αν δεν καταλαβαίνεις τι αρλούμπες λες , έχεις σοβαρό πρόβλημα νόησης ή γνώσεων στο θέμα της εξέλιξης των ειδών.
Αυτά δεν τα μάθεις από βιντεάκια του διαδικτύου.
Εγώ όσα είχα να σου πω στο είπα , εξηγώντας τα υπομονετικά
Ότι κατάλαβες , κατάλαβες !!

Υ.Γ
Και που είσαι!!
Δεν κάνω επίδειξη γνώσεων , όπως εσύ που αναμασάς άκριτα ότι βρίσκεις στο διαδίκτυο.
Λέω αυτά που ξέρω και μόνο σε θέματα που έχω ασχοληθεί σοβαρά.

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 19, 2019 4:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

gianiss έγραψε:
1. Δεν ασχολούμαι με βιντεάκια του διαδικτύου.
Έχω πολύ ποιο ενδιαφέρουσες έρευνες .
Όσα γράφω , είναι όσα έχω εξετάσει ο ίδιος ή έχω διαβάσει από σοβαρές έρευνες , και μόνο στα θέματα που με απασχολούν .
Δεν μπορώ να τα κάνω όλα , όπως εσύ.


.



Ποια έρευνα έχεις κάνει; Μόνο λόγια είσαι! Ούτε βιβλιογραφία ούτε τίποτα! Έτσι είναι οι έρευνες;
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 15 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 798

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 01, 2019 11:13 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τελικά ο καθένας ζει στον κόσμο του ,σύμφωνα με την ατομική λογική του .
Αυτή η λογική που εμπεριέχει το δεδομένο τρόπου σκέψης της προσωπικότητας ,όταν προσπαθεί να επικοινωνήσει με λογικές άλλων ατόμων ,προκύπτουν πάντοτε προβλήματα .
Αίτιο όλων αυτών των προβλημάτων που προκύπτουν κατά την επικοινωνία ,είναι ο επίκαιρος χαρακτήρας που διαμόρφωσαν οι προσωπικότητες .
Δυστυχώς η ευτυχώς αυτοί είναι συνήθως ,σχεδόν πάντα ,διαφορετικοί .
Αυτό όμως που πάντοτε με ενοχλεί εμένα προσωπικά είναι ο συγκεκριμένος χαρακτήρας ,ο οποίος θεωρεί και εκτιμά την ατομική λογική του περισσότερο προχωρημένη ,από τις λογικές των ατόμων με τα οποία επικοινωνεί.
Χαρακτηρίζει όλα τα υπόλοιπα άτομα αρνητικά και να το έκανε ασυνείδητα ,δεν θα πείραζε ,όμως εδώ βλέπουμε και παρατηρούμε όλοι ,ότι αυτός ο ένας χαρακτήρας ,το πράττει επανειλημμένα ,κάθε λίγο και λιγάκι .
Εκτιμώντας ότι προσπαθεί να βοηθήσει τα άτομα με τα οποία επικοινωνεί.
Αυτή η συνειδητή συμπεριφορά είναι απαράδεκτη .
Δεν έχει θέση εδώ μέσα σε ένα φιλοσοφικό φόρουμ.
Δυστυχώς και όχι ευτυχώς αυτός ο χαρακτήρας ,θα συνεχίσει να ταλαιπωρεί ,όλα τα άτομα με τα οποία επικοινωνεί ,διότι δεν υπάρχει θεραπεία ,για αυτήν την συμπεριφορά .
Και δεν υπάρχει ,για τον απλούστατο λόγο ,ότι αυτή η αρρώστια ,η συνήθεια ,το χούι, η συμπεριφορά ,είναι αλαζονική .
Δεν υπάρχει φάρμακο, γιατρειά για την αλαζονεία ..,εκτός βέβαια ,
Και αν το ίδιο άτομο από την οποία διακατέχεται κάποτε σε βάθος χρόνου ,το αντιληφθεί και φυσικά προσπαθήσει να την αποβάλλει .
Ευχής έργον .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Σελίδα 10 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center