Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 41, 42, 43  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 9:41 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ξεχνάς τις περιπτώσεις placebo.
Αυτό βέβαια σχετίζεται ΜΟΝΟ με τα αποτελέσματα της προσευχής, και μόνο αν αυτή σχετίζεται με την “πίστη” του πάσχοντα.
Έχει επιστημονικά αποδειχθεί πως οι προσευχές απο τρίτους για τον πάσχοντα , εν αγνοία του πάσχοντα , δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα (φαινόμενο placebo)
Όσο για την “αιώρηση” , είναι στην φαντασία μόνο που ... “πάσχοντα” , που βεβαίως μπορεί να τις φαντάζεται και χωρίς προσευχές και τρισάγια .

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 9:43 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
mars

Δεν μπορείς ποτέ να αποδείξεις την παραβίαση των νόμων,
αν δεν γνωρίζεις την ύπαρξή τους και τον τρόπο που εκδηλώνονται.
Από τον σημερινό άνθρωπο.. δεν υπάρχει νόμος ή αρχή της δημιουργίας,
που να μην έχει παραβιαστεί.


Μπορείς να γίνεις ποιο σαφής?
Πως συμβιβάζεται η άγνοια των νόμων “από τον σημερινό άνθρωπο”, με την επισήμανσή σου ότι ο σημερινός άνθρωπος τους παραβιάζει ?
Για να επιβεβαιωθεί μια παραβίαση , πρέπει ο ....“τροχονόμος” που θα το επιβεβαιώσει, να γνωρίζει το κάθε νόμο που παραβιάζεται και να “κόβει” την κλήση.

Για να γίνω ποιο σαφής.
Από τα λεγόμενα σου εγώ καταλαβαίνω , ότι εσύ γνωρίζεις τους νόμους της φύσης , που ο σημερινός άνθρωπος – από άγνοια του – παραβιάζει.

Αυτό λες , ή λάθος κατάλαβα?

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 10:04 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

gianiss έγραψε:
Ξεχνάς τις περιπτώσεις placebo.
Αυτό βέβαια σχετίζεται ΜΟΝΟ με τα αποτελέσματα της προσευχής, και μόνο αν αυτή σχετίζεται με την “πίστη” του πάσχοντα.
Έχει επιστημονικά αποδειχθεί πως οι προσευχές απο τρίτους για τον πάσχοντα , εν αγνοία του πάσχοντα , δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα (φαινόμενο placebo)
Όσο για την “αιώρηση” , είναι στην φαντασία μόνο που ... “πάσχοντα” , που βεβαίως μπορεί να τις φαντάζεται και χωρίς προσευχές και τρισάγια .

.

και φανταζομαι, για σενα, όσοι μιλάνε για έξωαισθητηριακή αντιληψη για κατασκοπευτικους-στρατιωτικους σκοπους, πειραματα υπηρεσιών πληροφοριών μεγάλων δυνάμεων κλπ, είναι όλοι συνομοσιολογοι, και αν αυτά όντως συνέβαιναν θα το λέγανε στις ειδησεις

επίσης όταν πχ σκέφτεσαι να πάρεις κάποιον τηλέφωνο και χτυπάει το τηλέφωνο και είναι εκεινος, μάλλον το λες ενδιαφέρουσα σύμπτωση η οποία σου προκάλεσε εντύπωση επειδή έτυχε να τον σκέφτεσαι κι εσυ, κι όχι κάτι που όντως χρειάζεται ερευνα
_________________
"επανάληψη μήτηρ μαθήσεως"
Reboot!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 10:09 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
1) Δεν ταυτίζονται,απλά ό,τι παρατηρώ στους άλλους το παρατηρώ και στον εαυτό μου.
Αν δεν ταυτίζονται τότε είναι προφανές ότι δεν είναι ιδιες εμπειρίες και αρα δεν μπορείς να αναγάγεις την μια στην αλλη αν δεν αυθαιρετησεις
_________________
"επανάληψη μήτηρ μαθήσεως"
Reboot!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 10:22 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

JollyRoger έγραψε:
gianiss έγραψε:
Ξεχνάς τις περιπτώσεις placebo.
Αυτό βέβαια σχετίζεται ΜΟΝΟ με τα αποτελέσματα της προσευχής, και μόνο αν αυτή σχετίζεται με την “πίστη” του πάσχοντα.
Έχει επιστημονικά αποδειχθεί πως οι προσευχές απο τρίτους για τον πάσχοντα , εν αγνοία του πάσχοντα , δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα (φαινόμενο placebo)
Όσο για την “αιώρηση” , είναι στην φαντασία μόνο που ... “πάσχοντα” , που βεβαίως μπορεί να τις φαντάζεται και χωρίς προσευχές και τρισάγια .

.

και φανταζομαι, για σενα, όσοι μιλάνε για έξωαισθητηριακή αντιληψη για κατασκοπευτικους-στρατιωτικους σκοπους, πειραματα υπηρεσιών πληροφοριών μεγάλων δυνάμεων κλπ, είναι όλοι συνομοσιολογοι, και αν αυτά όντως συνέβαιναν θα το λέγανε στις ειδησεις

επίσης όταν πχ σκέφτεσαι να πάρεις κάποιον τηλέφωνο και χτυπάει το τηλέφωνο και είναι εκεινος, μάλλον το λες ενδιαφέρουσα σύμπτωση η οποία σου προκάλεσε εντύπωση επειδή έτυχε να τον σκέφτεσαι κι εσυ, κι όχι κάτι που όντως χρειάζεται ερευνα


Αυτά και άλλα πολλά που δεν αναφέρεις , γιατί δεν τα γνωρίζεις, (φαινόμενα psi) ήταν αντικείμενο επιστημονικής μελέτης (σε ανατολικό και δυτικό μπλοκ) στην δεκαετία 1970-1980, και αποδείχτηκαν λάθος. Παρακολουθούσα με ενδιαφέρον τις έρευνες, εκείνη την αποχή , εξετάζοντας και ό ίδιος πειραματικά κάποια από αυτά .

Όσο για τα .... ¨τηλέφωνα” που λες , είναι το ίδιο το αν δεις παπά στο δρόμο σου το πρωί , ή μαύρη γάτα με την “πίστη” πως κάτι θα σου πάει στραβά.
Αν αυτό επαληθευτεί θα θυμηθείς και θα αποδόσεις την αιτία ... στο μήνυμα .
Τις ποιο πολλές φορές δεν θα συμβεί κάτι και θα το ξεχάσεις , χωρίς σύνδεση με το ... μήνυμα .
Έτσι και με το τηλέφωνο .

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 10:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

(λίγο με ενδιαφερουν προσωπικά τέτοιες δημοσιευσεις που λες, παρα μόνο ως ιδέες για αξιωματα, αλλά δεν πιστεύω ότι στον κόσμο της "διαφήμισης", χωράει να γίνει τετοιος ντόρος)


ας πιάσω το placebo που το δέχεσαι

πώς και δεν βρίσκεις αξιο έρευνας και ίσως εξέλιξης, τον τρόπο να αυτοθεραπευεσαι από λίγο έως.. ότι ανακαλύψεις?
_________________
"επανάληψη μήτηρ μαθήσεως"
Reboot!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 11:22 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

JollyRoger έγραψε:
λίγο με ενδιαφερουν προσωπικά τέτοια που λες παρα μόνο ως ιδέες για αξιωματα, αλλά δεν πιστεύω ότι στον κόσμο της "διαφήμισης", χωράει να γίνει τετοιος ντόρος




Μα πως δεν σε ενδιαφέρουν ?
Αν δεν σε ενδιέφεραν , τότε γιατί τα πρότεινες ώς απόδειξη των δικών σου εμμονών?
Δεν αναφέρθηκα εγώ σε αυτά αλλά εσύ , και μάλιστα τα θεωρείς δεδομένα “για κατασκοπευτικους-στρατιωτικους σκοπους, πειραματα υπηρεσιών πληροφοριών μεγάλων δυνάμεων”
Σκέφτεσαι το πολύ απλό , στέλνουν οι Ρώσοι του δικούς τους “ιπτάμενους πνευματιστές” , μέσα στα Αμερικάνικα επιτελεία και μυστικές βάσεις και πειραματικούς σταθμούς , και μαθαίνουν άμεσα και μάλιστα από “πρώτο χέρι” , όλα τα μυστικά σχέδια και όπλα , το ίδιο και οι Αμερικάνοι με τους δικούς τους “ιπτάμενους” .

Για να είσαι τόσο μεγάλος φαν του είδους , θα έχεις και ο ίδιος τέτοια βιώματα “πρώτο χέρι”
Σωστά?
Παρατάς μόνο του το σώμα σου και πετάς πετάς στα ουράνια βρε μπαγάσα .
Κάποιοι σε έρευνα που έκανα παλιά μου έλεγαν πως έχουν .... “πετάξει” μέχρι και τον “βήτα Σείριο” , περιγράφοντας λεπτομερώς και τι είχαν δει εκεί.

Και ξέρεις κάτι.
Η ταχύτητα του νου , παραβιάζει ακόμα και την ταχύτητα του φωτός .
Με τον νου , είσαι στο τσακ μπαμ στον εγγύτατο του Κενταύρου , που το φως χρειάζεται 4 χρόνια ταξίδι

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 2:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

gianiss έγραψε:
Ξεχνάς τις περιπτώσεις placebo.

.



http://skepdic.com/placebo.html
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 2:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

JollyRoger έγραψε:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
1) Δεν ταυτίζονται,απλά ό,τι παρατηρώ στους άλλους το παρατηρώ και στον εαυτό μου.
Αν δεν ταυτίζονται τότε είναι προφανές ότι δεν είναι ιδιες εμπειρίες και αρα δεν μπορείς να αναγάγεις την μια στην αλλη αν δεν αυθαιρετησεις


Δεν είναι απόλυτα ίδιες αλλά έχουν κάτι κοινό:αυτό για το οποίο γίνεται η έρευνα.Αλλιώς δεν θα μπορούσαμε όχι μόνο να κάνουμε έρευνες αλλά ούτε και να επικοινωνήσουμε.Θα έβλεπες εσύ μαύρο,π.χ. ,εγώ θα έβλεπα μαύρο αλλά επειδή άλλο μαύρο βλέπεις εσύ κι άλλο εγώ,δεν θα μπορούσαμε να συνεννοηθούμε.Κι όμως μπορούμε!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 2:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πυροβασία...τίποτα μαγικό...απλοί φυσικοί νόμοι.

https://www.youtube.com/watch?v=-iBFwpKV6ak
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 3:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
JollyRoger έγραψε:
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
1) Δεν ταυτίζονται,απλά ό,τι παρατηρώ στους άλλους το παρατηρώ και στον εαυτό μου.
Αν δεν ταυτίζονται τότε είναι προφανές ότι δεν είναι ιδιες εμπειρίες και αρα δεν μπορείς να αναγάγεις την μια στην αλλη αν δεν αυθαιρετησεις


Δεν είναι απόλυτα ίδιες αλλά έχουν κάτι κοινό:αυτό για το οποίο γίνεται η έρευνα.Αλλιώς δεν θα μπορούσαμε όχι μόνο να κάνουμε έρευνες αλλά ούτε και να επικοινωνήσουμε.Θα έβλεπες εσύ μαύρο,π.χ. ,εγώ θα έβλεπα μαύρο αλλά επειδή άλλο μαύρο βλέπεις εσύ κι άλλο εγώ,δεν θα μπορούσαμε να συνεννοηθούμε.Κι όμως μπορούμε!

ποτέ δεν θα μάθουμε όμως αν όντως βλέπουμε το ίδιο χρώμα

αρα αν πρέπει να συντονισουμε κάτι με ακρίβεια, μόνο με πρώτο χέρι δοκιμή είναι λογικά εφικτό
_________________
"επανάληψη μήτηρ μαθήσεως"
Reboot!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 3:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

gianiss έγραψε:
JollyRoger έγραψε:
λίγο με ενδιαφερουν προσωπικά τέτοια που λες παρα μόνο ως ιδέες για αξιωματα, αλλά δεν πιστεύω ότι στον κόσμο της "διαφήμισης", χωράει να γίνει τετοιος ντόρος




Μα πως δεν σε ενδιαφέρουν ?
Αν δεν σε ενδιέφεραν , τότε γιατί τα πρότεινες ώς απόδειξη των δικών σου εμμονών?
Δεν αναφέρθηκα εγώ σε αυτά αλλά εσύ , και μάλιστα τα θεωρείς δεδομένα “για κατασκοπευτικους-στρατιωτικους σκοπους, πειραματα υπηρεσιών πληροφοριών μεγάλων δυνάμεων”
Σκέφτεσαι το πολύ απλό , στέλνουν οι Ρώσοι του δικούς τους “ιπτάμενους πνευματιστές” , μέσα στα Αμερικάνικα επιτελεία και μυστικές βάσεις και πειραματικούς σταθμούς , και μαθαίνουν άμεσα και μάλιστα από “πρώτο χέρι” , όλα τα μυστικά σχέδια και όπλα , το ίδιο και οι Αμερικάνοι με τους δικούς τους “ιπτάμενους” .

Για να είσαι τόσο μεγάλος φαν του είδους , θα έχεις και ο ίδιος τέτοια βιώματα “πρώτο χέρι”
Σωστά?
Παρατάς μόνο του το σώμα σου και πετάς πετάς στα ουράνια βρε μπαγάσα .
Κάποιοι σε έρευνα που έκανα παλιά μου έλεγαν πως έχουν .... “πετάξει” μέχρι και τον “βήτα Σείριο” , περιγράφοντας λεπτομερώς και τι είχαν δει εκεί.

Και ξέρεις κάτι.
Η ταχύτητα του νου , παραβιάζει ακόμα και την ταχύτητα του φωτός .
Με τον νου , είσαι στο τσακ μπαμ στον εγγύτατο του Κενταύρου , που το φως χρειάζεται 4 χρόνια ταξίδι

.

αλλο ενδείξεις και αλλο αποδείξεις

ενδείξεις 2ο χέρι, είναι οκ
οι αποδείξεις όμως δεν μπορούν να είναι "συναιτερικες", διότι δεν νιώθουμε παρεα.

βέβαια μπορούμε να θεωρήσουμε ότι δεν υπάρχουν συναισθήματα, και να καταστησουμε εαυτόν ρομποτ που πασχίζει σώνει και καλά να πάρει συναίνεση, λες και γεννηθηκε παρεα με άλλους και είναι εξαρτημενο για να λειτουργήσει αποτελεσματικά

και βέβαια θα αντιφασκουμε οσο παει αν ταυτόχρονα δεχομαστε ότι ενας μόνος στην φύση βρήκε
_________________
"επανάληψη μήτηρ μαθήσεως"
Reboot!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 4:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

JollyRoger έγραψε:

ποτέ δεν θα μάθουμε όμως αν όντως βλέπουμε το ίδιο χρώμα

αρα αν πρέπει να συντονισουμε κάτι με ακρίβεια, μόνο με πρώτο χέρι δοκιμή είναι λογικά εφικτό


Μα δεν αρνήθηκα την ενδοπαρατήρηση.Απλά,είναι κρίμα να μην μοιραζόμαστε την αλήθεια μόνο και μόνο επειδή εστιάζουμε στις λεπτομέρειες.

Στα κάρβουνα μπορεί να περπατήσει ο οποιοσδήποτε...τι μας λέει η φύση με αυτό; Ότι οι ατομικές διαφορές δεν την ενδιαφέρουν ιδιαίτερα.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 4:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

πριν μάθεις για ερωτα απο πρώτο χέρι, όσο ήξερες μόνο από 2ο χέρι... ήταν εφικτό να διανοηθείς ότι μπορεί να υπάρχει και άλλο εκτός από αυτό που... ξέρεις ;
_________________
"επανάληψη μήτηρ μαθήσεως"
Reboot!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2019 5:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σωστά,γι' αυτό απαραίτητη προϋπόθεση για μια επιστημονική έρευνα είναι οι κοινές μας εμπειρίες.Αν οι εμπειρίες ήταν εντελώς διαφορετικές ούτε για έρωτα θα μπορούσαμε να μιλήσουμε ούτε για επιστήμη.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 41, 42, 43  Επόμενο
Σελίδα 21 από 43

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center