Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Ήρθε ο Χριστός! Ή μήπως όχι; Θα το καταλαβαίναμε αν ερχόταν;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 23, 24, 25
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 10:28 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyros έγραψε:
Εδώ παπάς, εκεί παπάς, που είναι ο παπάς;

Τώρα αυτό τι ήταν spyros, επίδειξη φιλοσοφικής αυτογνωσίας είναι;

Κι εγώ που νόμιζα ότι άλλο παππάς άλλο παππατζής, κοίτα πώς την πάτησα, και δεν βρήκα τον παπά.

Σίγουρα κάτι θα είπε και περί αυτού ο Βρωμόστομος, ε συγνώμη ο Χρυσόστομος ήθελα να πω, έτσι δεν είναι; Αφού κι εκείνος παπατζής ήταν, ε παπάς ήθελα να πω. Ή πάλι τον έχασα τον παπά; Twisted Evil
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 10:36 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Laughing

Πού τα βρίσκεις!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 1:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ω, ναι, εξαιρετικο χιουμορ, εξαιρετικο!
Μα που τα βρισκει βρε παιδι μου.. Laughing
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2015 7:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

gianiss έγραψε:
spyros έγραψε:
Παράθεση:
Δεν γνώριζα παπά μου πως έχεις τόσο έντονο κώλυμα με τις “συκιές” και τα αρχίδια. Αν το γνώριζα να είσαι σίγουρος πως θα έκανα ποιο προσεκτικές αναφορές . Δεν είναι συνήθειο μου να μιλώ για σχοινί στο σπίτι του κρεμασμένου. Δεν είναι στο χαρακτήρα μου και ούτε στις προθέσεις μου να σε θίξω προσωπικά.



Παράθεση:
Μην με παρεξηγείς ρε συ . Ειλικρινά δεν γνώριζα πως έχεις προσωπικό πρόβλημα με τα αρχίδια σου . Μερικές φορές κάνει λάθη και η φύση. Δεν φταις εσύ σε αυτό σου το μειονέκτημα

Παράθεση:
Δεν είναι στο χαρακτήρα μου και ούτε στις προθέσεις μου να σε θίξω προσωπικά.



Παράθεση:
8. Και καλά κάνεις . Να συνεχίζεις να με διαβάζεις , μη και ξεστραβωθείς παπά μου.

Παράθεση:
Δεν είναι στο χαρακτήρα μου και ούτε στις προθέσεις μου να σε θίξω προσωπικά.



Παράθεση:
Ο Αδάμ – κατά την γένεση – είναι βεβαίως ο πρώτος άνθρωπος που δημιούργησε ο θεός. Πάλι καλά που το κατάλαβες .

Παράθεση:
Ήταν ή δεν ήταν ο Αδάμ ο πρώτος άνθρωπος που δημιούργησε ο Γιαχβέ? Κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις; Συμφωνεί η άποψη η δική σου που υποστηρίζει πως ο Αδάμ ΔΕΝ ήταν ο πρώτος άνθρωπος που δημιούργησε ο Γιαχβέ ?



Παράθεση:
'Άγχος έχεις εσύ που φαρισαϊκά το παίζεις τελώνης, διαλαλώντας την αθλιότητα σου

Παράθεση:
Δεν είναι στο χαρακτήρα μου και ούτε στις προθέσεις μου να σε θίξω προσωπικά.


Το ξέρω γιαννη ότι δεν είναι ούτε του χαρακτήρα, ούτε των προθέσεών σου να με θίξεις. Ποτέ δεν ισχυρίστηκα κάτι τέτοιο, ούτε βέβαια θα τολμούσα να ισχυριστώ.

Εχω όμως μια απορία και θα ήθελα, αν σου είναι εύκολο να μου τη λύσεις.
Δεν αφορά τα θέματα που συζητιόνται, αλλά μια δική μου περιέργεια, άσχετη με το νήμα.

Τα κείμενα που δημοσιεύεις, τα γράφει ένας μόνον άνθρωπος;


A) Χαίρομαι που έγινε σαφές , πως οι διάλογοι , ενίοτε διατυπωμένοι με χιούμορ , άλλες φορές πάλι έντονα δεικτικοί , δεν στοχεύουν το άτομο, που είναι και παραμένει ανώνυμο , αλλά τις απόψεις που αυτό διατυπώνει.
Δεν πρόκειται για προσωπική σύγκρουση , αλλά για αντιπαράθεση απόψεων.

B) Εντελώς πληροφοριακά αναφέρω, πως η “εικόνα” που έχω σχηματίσει από τις απόψεις αλλά και την συμμετοχή σου σε συζητήσεις σχεδόν αποκλειστικά θεολογικού / θρησκευτικού περιεχομένου,
είναι ενός παπά , και δεν την κρύβω , το λέω απερίφραστα , χωρίς αυτό να σημαίνει πως έχω κάποιο κόλλημα με αυτούς τους ανθρώπους .
Έχω συζητήσει με αξιόλογα τέτοια άτομα , και μάλιστα διαφορετικών δογμάτων και θρησκευτικών πεποιθήσεων

Στο θέμα της συζήτησης τώρα , που εξ αντικειμένου (ως παπάς) , θα πρέπει να κατέχεις

Σε έχω ρωτήσει

1. Συμφωνείς με την άποψη της ορθοδοξίας πως ο Αδάμ είναι ο “πρωτόπλαστος ” άνθρωπος? Αν έχεις άλλη άποψη πως άλλος ήταν ο πρωτόπλαστος άνθρωπος και άλλος ο Αδάμ , τότε είσαι “πιστός” κάποιας άλλης χριστιανικής αίρεσης . Ποια είναι αυτή, αν επιτρέπεται να την πεις ?
2. Ποιο ήταν το φύλο του Αδάμ που ο Γιαχβέ δημιούργησε αρχικά σαν “είδος” (άνθρωπο), χωρίς “γένος” (αρσενικό/θηλυκό?
3. Γιατί ο Λουκάς (και ο Ματθαίος) αναφέρονται στο γενεαλογικό δέντρο του Ιωσήφ για να επιβεβαιώσουν μια προφητεία, που ανέφερε πως ο “αναμενόμενος” θα είναι γόνος (από σπέρμα δηλαδή) Δαβίδ? Έχεις κάποια “λογική” εξήγηση?
4. Η ιστορία με την “συκιά” που εσύ ανέφερες για να ειρωνευτείς τους κακούς άθεους, που κόπτονται για το δέντρο και προσπερνούν την καταστροφή των δασών.
Σε ρωτώ για μια φορά ακόμα .
Για ποιο λόγο θεωρείς πως εξοργίστηκε τόσο έντονα ο Ιησούς και την καταράστηκε?

Αν μπορείς να απαντήσεις με λογικά επιχειρήματα , με χαρά να σε ακούσω.
Μην μου παραθέσεις όμως σεντόνια με αναλύσεις πατέρων , μητέρων , διαπρεπών επιστημόνων και θεολόγων . Δεν συζητώ με άλλους, αλλά – το θέμα αυτό – με σένα.
Και σαν παπάς θα πρέπει να το ξέρεις καλά.
Βιώματα δικά σου ή άλλων , δεν με ενδιαφέρουν , αν στερούνται λογικής


Υ.Γ

Γ)Δεν σου απάντησα σε αυτό που με ρώτησες .
Καλά κατάλαβες πως δεν είμαι μόνος μου , όταν γράφω.
Ακούω φωνές , αλλά μόνο την στιγμή που γράφω , αλλά μόνο (ευτυχώς) την στιγμή που γράφω.
Και τις γράφω όπως μου έρχονται

Πρόκειται για "θεία φώτιση"
Δώρο θεού.

Για αυτό λέω πολλές μπούρδες .
Έχω “επίγνωση” τι γράφω


Α)Θα πρόσθετα μάλιστα ότι ούτε καν αντιπαράθεση απόψεων υπάρχει. Διότι αντιπαράθεση μπορεί να υφίσταται όταν δύο άνθρωποι ασχολούνται με το ίδιο ζήτημα. Εδώ όμως έχουμε τον έναν να ασχολείται με αξιοθαύμαστο πάθος πότε με τα αρχίδια του Αδάμ και πότε με τα αρχίδια του άλλου, ενώ τον άλλον το συγκεκριμένο αντικείμενο να τον αφήνει ας πούμε πρακτικά αδιάφορο.
Πρόκειται για δύο εντελώς διαφορετικές προτεραιότητες, δύο εντελώς διαφορετικές φιλοσοφίες καθημερινής ενασχόλησης, οπότε η αντιπαράθεση είναι εκ των πραγμάτων αδύνατη.


Β)Το ότι έχεις σχηματίσει στο μυαλό σου κάποια εικόνα, δεν αποτελεί και τεκμήριο ότι αυτή ανταποκρίνεται στην αντικειμενική πραγματικότητα.
Το ίδιο ισχύει σε ακόμα μεγαλύτερο βαθμό και για τις απόψεις που ξεπηδούν από το μυαλουδάκι σου.
Προσπάθησε να μην μπερδεύεις την φαντασία με την πραγματικότητα.
Διότι μόλις τώρα ομολόγησες ότι το κάνεις!

1), 2), 3), 4), τα έχω απαντήσει ήδη.


Γ)Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου. Φαίνεται από τα κείμενά σου ότι κάτι δεν πάει καλά.
Κυκλοθυμισμός, εκρήξεις μίσους, σχηματισμός πλασματικών εικόνων στο νου, χρονικά άλματα λόγου προς προηγούμενες δημοσιεύσεις, εμμονή στους ανδρικούς αδένες και στο ανδρικό αναπαραγωγικό σύστημα κλπ.
Στη θέση σου θα απευθυνόμουνα σε κάποιον ειδικό.
Ή, εναλλακτικά, θα έβρισκα ερωτικό σύντροφο.
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 25, 2015 12:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
spyros

Α)Θα πρόσθετα μάλιστα ότι ούτε καν αντιπαράθεση απόψεων υπάρχει. Διότι αντιπαράθεση μπορεί να υφίσταται όταν δύο άνθρωποι ασχολούνται με το ίδιο ζήτημα. Εδώ όμως έχουμε τον έναν να ασχολείται με αξιοθαύμαστο πάθος πότε με τα αρχίδια του Αδάμ και πότε με τα αρχίδια του άλλου, ενώ τον άλλον το συγκεκριμένο αντικείμενο να τον αφήνει ας πούμε πρακτικά αδιάφορο. 
Πρόκειται για δύο εντελώς διαφορετικές προτεραιότητες, δύο εντελώς διαφορετικές φιλοσοφίες καθημερινής ενασχόλησης, οπότε η αντιπαράθεση είναι εκ των πραγμάτων αδύνατη. 



Όταν εσύ παπά μου , γοητεύεσαι από την περιγραφή ενός παραμυθιού για παιδιά , και δεν έχεις τον νου να το κρίνεις , βεβαίως η προσγείωση στο ρεαλισμό , σκαμπάζει .... “ανωμαλία” .
Τον πρώτο άνθρωπο – τον Αδάμ – τον δημιουργεί παπά μου ο Γιαχβέ ΜΟΝΟ σαν είδος ( άνθρωπο) και όχι σαν γένος (αρσενικό – θηλυκό )
Αυτά λέει η γένεση, και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα στην περιγραφή του 2ου κεφαλαίου , όπου καλεί ο Γιαχβέ τον μοναχικό Αδάμ (χωρίς ακόμα αρχίδια) να ονομάσει κάθε είδος πουλιού , ερπετού, εντόμου, θηρίου και γενικά κάθε ζωντανού οργανισμού που τώρα εμείς γνωρίζουμε και κατα την γένεση , είχε εξ αρχής δημιουργήσει ο Γιαχβέ.

Μόνο για την ταξινόμηση ( αξιολόγηση κατά είδος ) και ονομασία των εντόμων , απαιτούνται εβδομάδες , σκέψου πόσος χρόνος απαιτούσε η ονομασία όλων των πλασμάτων .
Μόνο μετά το τέλος αυτής της διαδικασίας κατάλαβε ο Γιαχβές την μαλακία του , πως ενώ όλα τα άλλα είδη τα έπλασε κατά γένος (αρσενικό θηλυκό) , δεν είχε προνοήσει το ίδιο για τον άνθρωπο Αδάμ , που δεν είχε φύλο .
Κανονικός άντρας (με αρχίδια) έγινε μετά από ολική νάρκωση και την γνωστή ιστορία που περιγράφεται στην συνέχεια.

Αν εσύ δεν έχει τα κότσια ( ή τα αρχίδια) να το παραδεχθείς , εσύ έχεις το πρόβλημα και το καταλαβαίνω από την αντίδραση σου .

Παράθεση:
Β)Το ότι έχεις σχηματίσει στο μυαλό σου κάποια εικόνα, δεν αποτελεί και τεκμήριο ότι αυτή ανταποκρίνεται στην αντικειμενική πραγματικότητα. 
Το ίδιο ισχύει σε ακόμα μεγαλύτερο βαθμό και για τις απόψεις που ξεπηδούν από το μυαλουδάκι σου. 
Προσπάθησε να μην μπερδεύεις την φαντασία με την πραγματικότητα. 
Διότι μόλις τώρα ομολόγησες ότι το κάνεις! 


Βεβαίως η δική μου εικόνα για τον κόσμο, είναι τελείως διαφορετική από την δική σου , καθώς εσύ “πιστεύεις” στα παραμύθια της γένεσης , ακόμα και τώρα που η επιστήμη περιγράφει διαφορετικά τον κόσμο, αδυνατείς να δεχθείς το παιδαριώδες λάθος την εναλλαγής ημέρας/ νύχτας , χωρίς να έχει δημιουργηθεί ακόμα , ο ήλιος που φωτίζει ένα σκοτεινό περιστρεφόμενο σφαιρικό σώμα (την γη)
Ποια σωστή εικόνα του κόσμου μπορείς να έχεις εσύ παπά μου , όταν δεν μπορείς να καταλάβεις πως τα καρποφόρα φυτά δεν είναι μονοκύτταρο οργανισμοί που βλακωδώς επικαλείσαι .
Τα καρποφόρα φυτά παπασπύρο , εξελίχθηκαν πολύ αργότερα από τους δεινόσαυρους , και για να εξελιχθούν , χρειάζονται να προϋπάρχει ο ήλιος

Τα σαρκοφάγα ζώα παπασπύρο , παρουσιάστηκαν πολύ αργότερα από τα φυτοφάγα .
Στον κατακλυσμό όμως , υπήρχαν ήδη ΟΛΑ τα ζώα που βλέπουμε σήμερα, και ο Νώε με εντολή του Γιαχβέ , λέγεται πως φόρτωσε στην κιβωτό , ένα ζευγάρι από όλα τα ζωντανά της γης .
Μετά τον κατακλυσμό τα άφησε όλα ελεύθερα , οπότε τα σαρκοφάγα θα αφάνιζαν σε μερικές μέρες όλα τα φυτοφάγα και μετά θα ψόφαγαν και αυτά .

Που να τα καταλάβει όλα αυτά που σου λέω η κούτρα σου παπά μου , και δικαίως το παίζεις τώρα παπατζής

Παράθεση:
1), 2), 3), 4), τα έχω απαντήσει ήδη. 


Ναι , ναι , λέγοντας ότι ....”παπαριά” σου κατέβει .

Παράθεση:

Γ)Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου. Φαίνεται από τα κείμενά σου ότι κάτι δεν πάει καλά. 
Κυκλοθυμισμός, εκρήξεις μίσους, σχηματισμός πλασματικών εικόνων στο νου, χρονικά άλματα λόγου προς προηγούμενες δημοσιεύσεις, εμμονή στους ανδρικούς αδένες και στο ανδρικό αναπαραγωγικό σύστημα κλπ. 
Στη θέση σου θα απευθυνόμουνα σε κάποιον ειδικό. 
Ή, εναλλακτικά, θα έβρισκα ερωτικό σύντροφο.



Να αποφεύγεις τους καθρέφτες όταν γράφεις παπασπύρο μου....
Καλοπροαίρετα στο λέω

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 16, 2015 6:51 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΝΗΤΟΙ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

ΜΑΘΕΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ "ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ" ΛΕΜΕ

http://www.blackle.com/

Υ.Γ

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

ΤΡΙΟΜΗΔΕΥΣ
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 17, 2015 5:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

https://www.youtube.com/watch?v=WHw30H2Vr64
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 25, 2015 10:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

https://www.youtube.com/watch?v=i23v5GE1DNM

Υ.Γ

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ... ?

ΣΤΑ 60 ΒΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΦΛΩΡΟΙ

ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΤΕ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΛΕ ΜΠΟΥΛΕ ΚΑΙ ΚΡΕ

ΑΛΛΑ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΓΗ'Ι'ΝΑ 8Α ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ

ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΠΑΠΠΟΥΣ

ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΦΥΣΗ ΚΑΙ Η8ΙΚΗ

ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΗΤΕ ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ

ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΤΕ ΤΟ ΤΙ ΕΣΤΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΡΜΟΝΙΑ

ΕΣΕΙΣ ΡΕ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΧΑΖΟ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΤΟΝ ΕΤΣΙ

ΝΑ ΚΛΑΨΕΤΕ ΟΧΙ ΝΑ ΚΛΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΡΕΞΕΙ

ΔΙΟΤΙ Ο ΧΛΕΥΑΖΜΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΧΛΕΠΕΣ ΣΑΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ

ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΑΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ ΜΕ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΤΕ ΧΑΛΑΖΙ ΤΑ ΕΚΑΝΩ

ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΑΛΗΣΕ Ο ΖΕΥΣ Ο ΥΨΙΖΥΓΟΣ ΥΨΙΜΕΔΩΝ

ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΙ ΕΓΩ ΘΝΗΤΟΙ

ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΠΟΣ

ΤΑΔ3 3ΦΗ

ΤΡΙΟΜΗΔΕΥΣ Ο ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ

ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ

https://www.youtube.com/watch?v=3hPJOFaJzqI
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 30, 2015 1:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΟΙΣΤΡΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ

ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΙΣΤΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΑΧΝΙ

ΕΣΤΗΣΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΡΑΧΝΗ ΤΗΝ ΑΡΧΗ

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ 8Α ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ

ΠΟΤΕ ΔΕΝ 8Α ΤΙ , ΒΡΗΤΕ

ΣΑΝ ΙΝΑ ΣΑ ΛΕ

ΣΑΝ ΜΕ ΓΑΛΑΖΙΑ ΤΥΛΙΓΜΝΕΝΟ

ΣΑΝ ΥΑΙΝΑ ΡΕ

ΚΑΙ Ο ΑΙΟΛΟΣ ΞΕΡΕΙ

ΑΥΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΔΩ

ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ


ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΧΡΗΜΑΤΑ

ΣΕ ΕΜΕ ΤΑ, ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΔΕΤΑΙ

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ

ΑΙΝΤΕ ΤΩΡΑ

ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΤΕ

ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ

ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ Ε?

ΣΑΣ ΞΕΡΩ

ΤΣΟΥΤΣΕΚΙΑ



Υ.Γ

ΤΡΙΟΜΗΔΕΥΣ
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 05, 2015 9:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ποιος βγαίνει στην πολιτική;
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 06, 2015 12:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΝΗΤΟΙ

ΛΟΙΠΟΝ ΣΚΑΚΑΚΟΚΑΚΗΔΗ

O ΑΔΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΝΟΜΙΖΩ

ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ

"ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΦΩΝΕΣ 109500 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ" ???

Υ.Γ

ΤΟΣΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΑΝΤΟΧΗ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ

ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΓΑΛΑΝ ΤΕΤΟΙΟΝ ΦΛΩΡΟ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΣΚΑΚΟ ΠΩΣ ΣΕ ΛΕΝΕ

"ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΘΕ ΓΗΪΝΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΕΣΤΙ Ο ΠΑΣΑ ΕΛΛΗΝ"

ΑΥΤΑ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Ο ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 23, 24, 25
Σελίδα 25 από 25

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center