Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

αποψη: Καρκίνος: Η τέλεια λύση που βρίσκει ο εγκέφαλος
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 02, 2014 12:11 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Laughing οχι ρε.. δεν προτεινει χρηση κανναβης... εγω βρηκα ομοιοτητα μεταξυ της αιτιολογησης του βιντεο της κανναβης και του πρωτου αρθρου, και το εβαλα κι εκεινο...


αν ρωτας για το βιντεο... μιλαει για ερευνα... αλλα μικρο ειναι, δες το να δεις Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 02, 2014 12:18 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

οκ
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 22, 2014 11:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

πολύ ωραίο άρθρο,.......


δε θα έλεγα φυσικό επόμενο,θα έλεγα αισχρό εθυμοτυπικό,την άρνηση ή την επιτθετική στάση των Ιατρών ή του Ιατροδικαστικού συμβουλίου να μη δεχτούν τήν όλη του έρευνα.
Δε μπορείς να κλείνεις τα μάτια ,ιδιαίτερα όταν είσαι επιστήμονας σε μία τόσο σοβαρή ασθένεια,και να τάσσεσαι υπέρ όλων των φαρμακοβιομηχανιών .
Λόγω συμφερόντων και εξουσίας ο αντίποδας ,της Ιατρικής κοινοφέλειας περνάει στα αζήτητα.

Οσον αφορά τη Δικαιοσύνη που ανέφερε ο Ιωάννης.........δε θα ήθελα να ασκήσω μομφή,κατα αυτής όμως,δε διακατέχεται απο το αλάθητο σε συνεπείς προσκλήσεις της .Αλλωστε ,εγώ προσωπικώς έχω πολλούς λόγους που δε θα τους θέσω τώρα παρά μόνον αν καλεστώ απο αρμόδιους φορείς να αντιτίθεμαι για το έργο της σε περιπτώσεις παρα μα πάρα πολλές.
Επειτα ,και τίθεμαι σε κίνδυνο βέβαια ,η Δικαιοσύνη είναι φορέας που διακατέχεται και καταστρατηγείται απο την Σύνταξη και συνοχή του Κράτους .Αν σε οποιαδήποτε χώρα συντελείται Κράτος ,όπως αυτό του Ισραήλ ή της Αιγύπτου με τα σημερινά δεδομένα ,θα μου επιτρέψεται να έχω τις αμφιβολίες μου για το κατα πόσον η Δικαιοσύνη αντιδρά άμεσα ή έμμεσα και κατα πόσον υφίσταται στην κοινωνική ευημερία η δρά αναλόγως.Δε μπορω να υιοθετήσω καταστάσεις του Ισλάμ ,που σκοτώνοντας ή δολοφόνώντας ανυπεράσπιστους ,δε συνάδουν Δικαια αντιμετώπιση.Δε μπορώ σε οργανωμένα οικοδομήματα ευημερίας όπως αυτό που χτίστηκε κατόπιν του Ναζιστικού καθεστώτος στη Γερμανία να συνδράμω και να υπερασπιστώ εξ ολοκλήρου την Δικαιοσύνη τους.

_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΚΛΑΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: ΒΕΡΟΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 01, 2014 6:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Υπάρχει η θεωρία που λέει ότι ο καρκίνος υποχωρεί μόνος του, αρκεί βέβαια να αλλάζουμε τρόπο ζωής και απέχοντας φυσικά από κάθε είδους χημειοθεραπεία.....

Πάντως το σίγουρο είναι ότιη σύγχρονη δυτική ιατρική ΔΕΝ προσφέρει μέγαλη βοήθεια στην θεραπεία του, τουλάχιστον στην πλειονότητα των περιπτώσεων των ασθενών αυτού του είδους, ως επακόλουθο και μοραίο αποτέλεσμα, ο μαρτυρικός θάνατος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center