Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

73 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝ..
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Pflegeleicht
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 1399

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 28, 2013 5:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Vasana έγραψε:
Pflegeleicht έγραψε:
Σταμάτα να χαχανίζεις και εξέθεσε με την όποια νοημοσύνη σου ακατανόμαστε που εντοπίζεις το πρόβλημα στον Ριζοσπάστη. Άντε να ακούσω τα σοβαρά σου επιχειρήματα.

Να απαντήσω στη θέση του Σάρουμαν;
Δεν είναι πρόβλημα για το Ριζοσπάστη η απομάκρυνση του Μπογιόπουλου;
http://www.iskra.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=13519:rizospasths-mpogiopoulos&catid=104:2010-07-14-16-10-32&Itemid=314
Αλλά έτσι πάντα δεν έκανε η κομματική νομενκλατούρα με κάθε φωνή που ενοχλούσε την αυθεντία της;


Πάντα είχαμε θέμα με την αυθεντία. Αυτό είναι εγγενές.
Επειδή όμως η αριστερη κερκίδα δεν έχει καμία σχέση με πριν 80 χρόνια και το ζεύγος κόμμα+κερκίδα είναι παίγνιο μηδενικού αθροίσματος (δεν θα πάει μακριά το κόμμα χωρίς την κερκίδα) έχουν αλλάξει οι δυναμικές. Αυτό με τον Μπογιόπουλο είναι από τις εναπομείνασες ..
_________________
Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο [Charles Baudelaire]

Truth springs from argument amongst friends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pflegeleicht
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 1399

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 28, 2013 5:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

SARUMAN έγραψε:
ρομποτακια του σφυροδρέπανου



_________________
Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο [Charles Baudelaire]

Truth springs from argument amongst friends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 28, 2013 7:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σάρουμαν,

Δεν μπορώ ν΄απαντήσω σε υποθετικές ερωτήσεις. Αυτό για το οποίο είμαι σίγουρη είναι ότι τότε, ειδικά στον πόλεμο του ’40, οι έλληνες είχαν στην πέτσα τους την εθνική ομοψυχία, κάτι το οποίο δεν συμβαίνει σήμερα…μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά νομίζω πως στις δεκαετίες ’80-00 εκπαιδευτήκαμε στην ψυχική αχρηστία…

Σέννα,

Θα σχολιάσω αυτά τα οποία έγραψες και αν κάτι έχω αφήσει εκτός, να μου το υπενθυμίσεις…

Έγραψες ότι ο σημερινός αριστερός δεν έχει καμία σχέση με τον πλήρως καθοδηγούμενο του παρελθόντος και θέλω να ρωτήσω πως οδηγήθηκες σε αυτό το συμπέρασμα.
Τι πιστεύεις ότι έχει αλλάξει στον σημερινό αριστερό και τον έχει κάνει έναν απελευθερωμένο από τα δεσμά του κόμματος άνθρωπο?

Υποσημείωση: Η δημοσίευση στην οποία με παραπέμπεις δεν υπάρχει και άρα, θα μου επιτρέψεις ένα μικρό χαμογελάκι… Very Happy

Λες ότι δεν δίνεις προσωπικούς χαρακτηρισμούς στους συμφορουμίστες σου, όμως δεν είναι λίγες οι φορές που έχεις υποκύψει στον πειρασμό του να μοιράσεις προσωπικούς χαρακτηρισμούς.

‘προτείνω να οδηγηθείς ιδία βουλήσει στο Δημοκρατόμετρο της Maria η οποία δεν χαρίζει κάστανα ακόμα και σε φιλικά προς την ιδεολογία της άτομα οπότε και θα σε μετρήσει θα σε ζυγίσει και θα σε ξαναπαραδώσει σένιο στη δημόσια διαβούλευση’

Με αυτή την πομπώδη σου ρητορική τι θέλεις να πεις ποιητή μου?

παρεμπειπτόντως, τα χαμογελάκια και οι φατσούλες σου αρέσουν πολύ βρε μπαγάσα και τα χρησιμοποιείς κατά κόρον.... Laughing Laughing ΄
φαντάζομαι πως το κάνεις λόγω των εξυπνάδων που μοιράζεις με φειδώ....? Very Happy Wink
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pflegeleicht
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 1399

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 28, 2013 7:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το link διορθώθηκε.
_________________
Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο [Charles Baudelaire]

Truth springs from argument amongst friends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 28, 2013 10:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

δεν μου απάντησες σέννα όμως....στα λόγια που έγραψες (κοκκινο χρώμα)... Cool
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center