Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Διαυγή όνειρα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 07, 2011 6:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Tesla έγραψε:
ΠόκΑΑ,πραγματικά βγάζει μάτι ότι είσαι άσχετος.Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είσαι αποτυχημένος παίχτης.Πες μας σε ποια τραπέζια παίζεις να βγάλουμε λίγο χρήμα.Μπορεί να το ξαναρχίσω για σένα! Wink


Αυτά που λέω μικρέ, είναι απόσταγμα της δικής μου εμπειρίας, αλλά και των επαγγελματιών τους οποίους μπορεί να παρακολουθήσεις εδώ:
http://pokerland.gr/paiktes/videothiki.html

Μην χτυπιέσαι εμένα δεν με εντυπωσιάζεις πιτσιρίκο... Wink
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 07, 2011 6:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

kaneis έγραψε:
Αυτό είναι σίγουρο, απ την αλαζονεία του είμαι σίγουρος ότι νομίζει κάθε φορά ότι έχει το καλύτερο χέρι, η καλύτερη κατάσταση για να τρώς φάπες. Μου λέει θα μάθεις απ τα λάθη και ούτε καν κατάλαβε τι του είπα, αν δε πιάνεις αυτά τα τελ φαντάζομαι τα κρυμμένα πολ Wink


Παράθεση:
η δική μου περίπτωση είναι αλλιώς, πρεφλοπ έγινε το σκηνικό, κάνω κολ να δώ το φλοπ και πάει ολ ιν. Μια φωνούλα μου λέει τον έχεις τον έχεις και έτσι μετά απο εφτά ώρες πειθαρχίας και υπομονής έχοντας κάνει τα σωτσά κολ και τα σωστά φόλντ τα βάζω όλα με ντάμα εφτά και στρατηγική θέλει και μαθηματικά και έμπνευση και τύχη. Αυτό με την τύχη το κεφράζει καλά το εξής, πότε δεν έχει κερδίσει δυο φορές συνεχόμενες ο ίδιος το wpt αλλά κάθε χρόνο λίγο πολύ οι ίδιοι είναι που φτάνουν τελικό τραπέζι, ο καλός ο παίκτης μάλλον τα χειρίζεται αυτά χάνει τα ελάχιστα όταν τα χει ενάντια και κερδίζει τα μέγιστα όταν έχει ευνοια


Ακόμη πιο ενισχυμένο τότε το πάσο. Τα χαρτιά σου δεν είναι μέσα σε κέντα και είναι και ανόμοια σε χρώμα. Wink

Το συντηριτικό παιγχνίδι δεν έβλαψε ποτέ και κανέναν.

Μπορείς να δεις ότι εγώ θα συνέχιζα στη θέση σου;;; Wink
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 07, 2011 7:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Very Happy Να σας πω όμως παιδάκια μου πολύ σύντομα πως θαυματουργικά Laughing βρέθηκα στα παιγχνίδια αληθινών χρημάτων.

Είμουν παίκτης εικονικών χρημάτων και δεν μου περνούσε από το νου καθόλου να ασχοληθώ με αληθινά χρήματα.

Γράφτηκα σε μια εταιρεία ποκερ και μου έδωσαν 1000 $ εικονικά, τα γνωστά playmoney.

Αααα που λέτε τεκνία αγαπητά και πολυπόθητα, Τεσλάκο και Κανεισούλι, με τον καιρό τα 1000 $ έγιναν 240.000.000 $. Όποιος ξέμενε ερχόταν σε εμένα και του έδινα, γιατί έχω μεγάλη καρδιά. Laughing Laughing

Κάποτε μια κυρία μου έκανε μια πρόταση. Μου λέει: Θα σου δώσω 2 $ αληθινά για 1.000.000 $ εικονικά. Δέχτηκα και αγόρασε αμέσως για 30 $, δηλαδή 15.000.000 εικονικά. Αυτό το είπε σε μια φίλη της μέσα στην ποκεροσελίδα.

Την άλλη ημέρα έρχετε η φίλη της και μου λέει: Θα σου δώσω 3 $ αληθινά για 1.000.000 εικονικά. Δέχτηκα ο μπαγασοπονηρούλις. Ψώνισε επι τόπου 20.000.000 $ εικονικών χρημάτων με αντίτιμο 60 $ αληθινά.

Η δεύτερη κυρία το είπε σε κάποιον φίλο της και ήρθε κι αυτός. Κι από στόμα σε στόμα, μέσα σε 10 ημέρες ξεπούλησα. Laughing Και έτσι έφτιαξα το δικό μου Μπανκρόλλ με το οποίο έκανα μετάθεση στα γήπεδα αληθινών χρήμάτων. Wink
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kaneis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 2376

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 07, 2011 7:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

καλά πάω πάσο
_________________
ο ηλιος δεν σηκωνει τα πεπλα αλλα τα φανερωνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tesla
Πρύτανης


Εγγραφή: 28 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 1703

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 07, 2011 8:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ε πες το έτσι να καταλάβουμε!Πες ότι παίζεις με εικονικά χρήματα που παίζουν όλοι οι άσχετοι και μετά τα πουλάς για κανονικά λεφτά!Τώρα βγάζει νόημα! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
timestotimes
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 1951

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 07, 2011 8:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Απ όλα όσα είπα εσυ εκεί επέλεξες να σταθεις tesla;
Μέσα απο την δεύτερη θέση μου δέχτηκα το γεγονός οτι μπορεί κανείς να ξεπεράσει τις φοβίες του μέσω των διαυγών ονείρων, καθώς και μέσα απο οποιαδήποτε άλλη διαδικασία. Μόνο που για να το καταφέρει κάποιος αυτό, πρέπει να έχει προυπάρξει κάτι βαθύτερο.
Το θέμα δεν είναι αν εγω συμφωνω ή διαφωνώ με αυτη τη μέθοδο. Για την ακρίβεια το θέμα, στην τελευταία μου δημοσίευση, δεν είναι καν τα διαυγή όνειρα. Τέλος πάντων, επιλογή σου είναι αυτό που θες να βλέπεις και εγω δεν μπορώ να το αμφισβητήσω. Μόνο εσύ μπορείς.

Οπως ξαναείπα, σου εύχομαι να κατακτήσεις τους στοχους σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tesla
Πρύτανης


Εγγραφή: 28 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 1703

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 08, 2011 12:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μα αυτή ήταν η διαφωνία μας.Τώρα που το δέχεσαι,δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε γι αυτό το συγκεκριμένο θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
timestotimes
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 1951

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 08, 2011 11:24 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

tesla.. αυτή ήταν η δική σου διαφωνία. Εγώ διαφωνώ σε άλλο επίπεδο και οχι στο αν υφίστανται ή όχι τα διαυγή όνειρα, ούτε στο αν είναι αποτελεσματικά ή όχι. Αλλα εφόσον θεωρείς οτι δικαιώθηκες, δεν έχω παρα να συμφωνήσω μαζί σου.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 09, 2011 9:54 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

kaneis έγραψε:
καλά πάω πάσο


Μυρίστηκες πως έχω ΑΑ πονηρούλι... χεχεχε... Laughing
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kostas92
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 21 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 21, 2012 5:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαυγή όνειρα Απάντηση με Συμπερίληψη

Tesla έγραψε:

Δεύτερη:

Καταρχάς κατεβάστε αυτό τον ήχο που έχω φτιάξει από εδώ,βάλτε τον στο κινητό σας και έχετε μαζί το κινητό σας το βράδυ όταν θα πάτε να κοιμηθήτε.

Τα βήματα είναι τα εξής:

1. Πηγαίνετε για ύπνο ό,τι ώρα κοιμάστε κανονικά,και κοιμηθείτε για 5-6 ώρες.

2. Όταν ξυπνήσετε από τον ύπνο των 5-6 ωρών μείνετε ξύπνιοι για 45 λεπτά.

3. Επιστρέψτε στο κρεβάτι,ξαπλώστε και βάλτε τον ήχο να παίζει.Προσπαθείστε να κοιμηθείτε και όλα τα άλλα θα τα αναλάβει ο ήχος.

4. Όταν καταφέρετε να μπείτε σε διαυγές όνειρο κι αυτό σε κάποια στιγμή αρχίσει να καταρρέει,επαναλαμβάνετε τα βήματα από την πρώτη τεχνική έτσι ώστε να ξαναμπείτε σε διαυγές όνειρο.

Ο ήχος είναι ξυπνητήρι που χτυπάει ανά κάποια συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα και έχει σαν σκοπό να κρατάει το μυαλό σε εγρήγορση έτσι ώστε να μην πέσει σε βαθύ ύπνο και όταν θα μπείτε στην REM κατάσταση είναι πάρα πολύ πιθανό να γίνετε lucid.Ο πρώτος ήχος από το ξυπνητήρι θα ακουστεί μετά από 8 λεπτά από την στιγμή που θα το βάλετε να παίξει και θα κρατήσει για μερικά δευτερόλεπτα,μετά θα ξαναγίνει η ίδια διαδικασία μετά από 4 λεπτά,μετά από 8 λεπτά,μετά από 12 λεπτά και μετά δεν θα ξαναχτυπήσει για μια ώρα.Σε αυτό το διάστημα το μυαλό μας νομίζει ότι θα ξαναχτυπήσει το ξυπνητήρι και έτσι "ξυπνάει" από μόνο του και μπαίνεις ακαριαία σε lucid dream.

Χρήσιμες πληροφορίες:



Μπορεί σας παρακαλώ ν' ανεβάσει κανείς ξανά αυτό τον ήχο γιατί δεν είναι διαθέσιμος;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas92
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 21 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 22, 2012 8:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Κανείς;;;;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 22, 2012 9:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

πόκΑΑς έγραψε:
kaneis έγραψε:
καλά πάω πάσο


Μυρίστηκες πως έχω ΑΑ πονηρούλι... χεχεχε... Laughing
Ναι. Ανύπαρκτα Αρχίδια !!
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GANDALF
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 03 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 06, 2013 9:17 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν ήξερα ότι έχουν βιώσει και άλλοι αυτό που έχω βιώσει εγώ, βέβαια πάνε τουλάχιστον 10 χρόνια απ'τη τελευταία φορά. Που λέτε έχω βρεθεί 5 φορές σε τέτοια όνειρα. Δηλαδή "ξυπνούσα" μες το όνειρο αποκτώντας επίγνωση ότι βρίσκομαι σε όνειρο. Έπειτα με την επιθυμία μου μπορούσα να αλλάζω τόπους και με την επιθυμία μου έκανα πράγματα που δεν θα έκανα στην πραγματική ζωή. Επίσης σαν πείραμα είχα επιχειρήσει να κάνω αριθμητική πράξη και τα κατάφερα. Όταν τα είχα πει όλα αυτά στους κοντινούς μου συγγενείς και φίλους με πέρασαν για μαλάκα και έκτοτε δεν βίωσα ξανά τέτοιο όνειρο. Ποιος ξέρει ίσως λόγω τη λησμονιάς που εισέπραξα. Υπάρχει κανείς άλλος να μας πει την εμπειρία του;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MERLIN
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 349
Τόπος: MAHABRAHMA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 06, 2013 10:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

GANDALF έγραψε:
Δεν ήξερα ότι έχουν βιώσει και άλλοι αυτό που έχω βιώσει εγώ, βέβαια πάνε τουλάχιστον 10 χρόνια απ'τη τελευταία φορά. Που λέτε έχω βρεθεί 5 φορές σε τέτοια όνειρα. Δηλαδή "ξυπνούσα" μες το όνειρο αποκτώντας επίγνωση ότι βρίσκομαι σε όνειρο. Έπειτα με την επιθυμία μου μπορούσα να αλλάζω τόπους και με την επιθυμία μου έκανα πράγματα που δεν θα έκανα στην πραγματική ζωή. Επίσης σαν πείραμα είχα επιχειρήσει να κάνω αριθμητική πράξη και τα κατάφερα. Όταν τα είχα πει όλα αυτά στους κοντινούς μου συγγενείς και φίλους με πέρασαν για μαλάκα και έκτοτε δεν βίωσα ξανά τέτοιο όνειρο. Ποιος ξέρει ίσως λόγω τη λησμονιάς που εισέπραξα. Υπάρχει κανείς άλλος να μας πει την εμπειρία του;


Το βιώνω συνέχεια καλέ μου φίλε.
Οταν κοιμάσαι η συνειδητότητα σου περνά σε αλλη σφαιρα ύπαρξης και συνειδητότητας ,την αστρική σφαίρα.
Δεν έχεις ακούσει για τα λεγόμενα αστρικά ταξίδια;;;
Το αστρικο σώμα το διαθέτουμε και στο φυσικό πεδίο αλλα επειδή εδώ την κυριαρχία την έχει το φυσικό σώμα δεν μπορεί να λειτουργήσει.
Οταν κοιμόμαστε παύει να λειτουργεί ο υλικός νούς κι έτσι παίρνει τα ηνια ο αστρικός νούς και το αστρικό σώμα.
Οταν δεν είναι εξασκημένος ο άνθρωπος να χρησιμοποιεί το αστρικό σώμα ,αυτο κατα τη διάρκεια του ύπνου περιφέρεται ανεξέλεγκτα κι επειδή ο άνθρωπος δεν ξέρει να το λειτουργεί αυτό λειτουργεί τελείως ασυνειδητα και μηχανιστικά.
Οταν όμως ο άνθρωπος είναι εξασκημένος και έχει πλήρη έλεγχο στο αστρικό σώμα.το χρησιμοποιεί στον ύπνο του ,όπως χρησιμοποιεί στην φυσική ζωή το φυσικό σώμα.
Αυτό που βίωσες φίλε μου είναι το αστρικό σου σώμα και οι αστρικές σου αισθήσεις.
Οταν μάθεις να χρησιμοποιείς κανονικά το αστρικό σώμα αυτό θα μπορεσεις να το κάνεις κατά βούληση.
_________________
η Μαγεία, έχει τη δύναμη να βιώσει και να κατανοήσει τις εκδηλώσεις του Θεού, οι οποίες είναι απροσέγγιστες για την ανθρώπινη λογική
ΤΟ ΨΕΥΔΟΣ ΤΩΝ ΘΝΗΤΩΝ ΝΑ ΑΡΝΗΘΩ
ΤΟ ΕΓΩ ΜΟΥ ΝΑ ΔΑΜΑΣΩ
ΣΑΝ ΡΑΨΩΔΟΣ ΤΩΝ ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΩ
ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΔΙΔΑΞΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Σελίδα 14 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center