Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Χίτλερ, Εβραίοι, τράπεζες, χρήμα
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Σίμων Resurrected
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 247
Τόπος: Ελληνόφωνη Βλαχαραπιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 16, 2013 5:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

alkinooos έγραψε:


Αναφέροντας πως τα Ιερατεία μας δουλεύουν ψιλό γαζί.


..καλά εκεί δεν θα διαφωνήσουμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Κρίτων
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 632

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 17, 2013 10:00 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

alkinooos έγραψε:
Αναφέροντας πως τα Ιερατεία μας δουλεύουν ψιλό γαζί,έβαλα και εμένα μέσα παρ΄ότι μη θρησκευόμενος.Διότι δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει ευθύνες,άμεσα ή έμμεσα...ο κοινωνικός ιστός είναι έτσι δομημένος που αν αποκλίνεις από τα πρότυπα της ,τότε θα θεωρηθείς επικίνδυνος..οι δε συνέπειες της πράξης ενδέχεται να χάσεις και τη ζωή σου.Διαλέγεις και παίρνεις με ,αλλά όχι με την ελευθερία της επιλογής που νομίζεις πως έχεις.Για να ξέρουμε και τι λέμε .


Nά γιατί ο χριστιανισμός έχει κάνει μεγάλο κακό στην σύγχρονη Ελληνική κοινωνία, οι ρίζες του κακού βρίσκονται ασφαλώς στο Βυζάντιο στο οποίο η θρησκεία ήταν άμεσα συνδεδεμένη με την αυτοκρατορική εξουσία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
apollonios
Λέκτωρ


Εγγραφή: 25 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 33

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2013 12:02 am    Θέμα δημοσίευσης: ritual murders Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:

Γιατί οι παραπάνω ανθρωποθυσίες είναι μόνο το 1% απο αυτές που έχω καταγεγραμένες!


δώσε μας σε παραπάνω τα δεδομένα αυτά με λινκ ή με μεταφορά εδώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Σίμων Resurrected
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 247
Τόπος: Ελληνόφωνη Βλαχαραπιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2013 7:41 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Κρίτων έγραψε:
alkinooos έγραψε:
Αναφέροντας πως τα Ιερατεία μας δουλεύουν ψιλό γαζί,έβαλα και εμένα μέσα παρ΄ότι μη θρησκευόμενος.Διότι δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει ευθύνες,άμεσα ή έμμεσα...ο κοινωνικός ιστός είναι έτσι δομημένος που αν αποκλίνεις από τα πρότυπα της ,τότε θα θεωρηθείς επικίνδυνος..οι δε συνέπειες της πράξης ενδέχεται να χάσεις και τη ζωή σου.Διαλέγεις και παίρνεις με ,αλλά όχι με την ελευθερία της επιλογής που νομίζεις πως έχεις.Για να ξέρουμε και τι λέμε .


Nά γιατί ο χριστιανισμός έχει κάνει μεγάλο κακό στην σύγχρονη Ελληνική κοινωνία, οι ρίζες του κακού βρίσκονται ασφαλώς στο Βυζάντιο στο οποίο η θρησκεία ήταν άμεσα συνδεδεμένη με την αυτοκρατορική εξουσία.


Συμφωνώ.
Για όσους αναρωτιούνται για τις σχέσεις θρησκείας εξουσίας στο Βυζάντιο , προτείνω να διαβάσουν το εξαιρετικό βιβλίο "Η Βυζαντινή Θεοκρατία" του Βρετανού ιστορικού Steven Runciman
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Σίμων Resurrected
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 247
Τόπος: Ελληνόφωνη Βλαχαραπιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2013 7:52 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

alkinooos έγραψε:
Σίμων Resurrected έγραψε:
alkinooos έγραψε:
Όπως διάβασα πως ο Ελληνορθόδος Αρχιεπίσκοπος Κύπρου http://www.orthodoxia.gr/printer_friendly.cfm?id=1663&obcatid=4 και ο νυν πάπας λένε πως δεν φταίνε οι Εβραίοι για τη σταύρωση του Ιησού.http://www.politicsdaily.com/2011/03/02/popes-passion-of-the-christ-dont-blame-jews-for-death-of-je/
η "αθώωση" είναι σαφής σε κάμποσα αποσπάσματα του βιβλίου "Jesus of Nazareth Part Two" του κυρίου βενέδικτου.Ο δε νέος πάπας είναι Ιησουίτης (!)

.Αν δεν είναι αυτό ύποπτο,τι είναι ?!Μήπως οι Άρχοντες των Ιερατείων μας δουλεύουν ψιλό γαζί και είναι όλοι τους μια καλή παρέα ;!


Καταρχάς αν δεν συμφωνείς με το Ιερατείο είσαι αιρετικός και πρέπει να αφοριστείς, καθότι την Ορθοδοξία την καθορίζει το ιερατείο και όχι εσύ (ο πιστός) (εκτός αν είσαι προτεστάντης)

Κατά δεύτερον για κάνε μας λίγο λιανά τα περί συλλογικής ευθύνης και μάλιστα γενεές επί γενεών μετά από το υποτιθέμενο συμβάν, γιατί αυτό ίσως έχει κάποιον προβληματισμό που να αξίζει να συζητηθεί.



Δεν είμαι θρησκευόμενος.Σε καμιά θρησκεία ,και εννοείται πως δεν δέχομαι τους "Θεούς" τους. Έχω όμως άποψη.


Αναφέροντας πως τα Ιερατεία μας δουλεύουν ψιλό γαζί,έβαλα και εμένα μέσα παρ΄ότι μη θρησκευόμενος.Διότι δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει ευθύνες,άμεσα ή έμμεσα...ο κοινωνικός ιστός είναι έτσι δομημένος που αν αποκλίνεις από τα πρότυπα της ,τότε θα θεωρηθείς επικίνδυνος..οι δε συνέπειες της πράξης ενδέχεται να χάσεις και τη ζωή σου.Διαλέγεις και παίρνεις με ,αλλά όχι με την ελευθερία της επιλογής που νομίζεις πως έχεις.Για να ξέρουμε και τι λέμε .


Καλά όλα αυτά δεν μας κάνεις όμως ξεκάθαρο το ζήτημα της "συλλογικής ευθύνης".

Πιστεύεις ότι ο Εβραίοι φέρουν ευθύνη στο σύνολο τους και διαχρονικά για την (υποτιθέμενη κατ'εμε ) θεοκτονία;

Σε ρωτάω επειδή από τα γραφόμενά σου φαίνεται ότι θεωρείς ότι το ιερατείο "αθώωσε" κάποιους.

Με την αναφορά σου αυτή μοιάζει σαν να αφήνεις να εννοηθεί ότι κάποιοι ήταν ένοχοι για κάτι και αθωώθηκαν. (μπορεί και να κάνω λάθος)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
apollonios
Λέκτωρ


Εγγραφή: 25 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 33

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2013 8:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Σολτζενιτσιν Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
Ο Ρώσσος Νομπελίστας και Ιστορικός Αλέξανδρος Σολζενίσκιν στο τελευταίο του βιβλίο με τίτλο "Διακόσια χρόνια μαζί" αναφέρει ότι οι ΕΒΡΑΙΟΙ ήταν υπεύθυνοι για την ΜΑΖΙΚΗ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ εξήντα έξι εκατομυρίων, 66.000.000!!! Ρώσων Χριστιανών Ορθοδόξων στην τότε Κουμουνιστική Ρωσία.



και για αυτό το νούμερο δεν βλέπω που το γράφει στο απόσπασμα από την Guardian που μας έφερες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
apollonios
Λέκτωρ


Εγγραφή: 25 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 33

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2013 1:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: solgenitsin Απάντηση με Συμπερίληψη

μόνο μεταξύ μας βρίζεστε? εμένα? και 'γω βρίζω ωραία
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alkinooos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: kerkura

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2013 3:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: ritual murders Απάντηση με Συμπερίληψη

apollonios έγραψε:
Παράθεση:

Γιατί οι παραπάνω ανθρωποθυσίες είναι μόνο το 1% απο αυτές που έχω καταγεγραμένες!


δώσε μας σε παραπάνω τα δεδομένα αυτά με λινκ ή με μεταφορά εδώ



Μετέφερα απαντήσεις μελών που ασχολούνται με το θέμα,που τα αγγλικά τους είναι σε θέση να ψάχνουν και σε ξένα φόρουμ,που έχουν τον χρόνο,μιας και εγώ ως αγρότης δεν έχω αυτή τη πολυτέλεια.Το έχω ήδη γράψει.Αυτό που μπορώ να κάνω είναι να σου δώσω τη σελίδα το φόρουμ,να γίνεις μέλος,το θέμα είναι σε κλειστή ενότητα,μη ορατή στους επισκέπτες,και να αναζητήσεις ...

http://www.ideografhmata.gr/forum/index.php?sid=3eae49327bb53a9ddb0f9356c355c0a1
_________________
Ποτέ δεν επιθύμησα να γίνω αρεστός στους πολλούς. Αφ' ενός, δεν κάθισα να μάθω τι αρέσει στους πολλούς·κι αφ' ετέρου, τα όσα ήξερα εγώ βρίσκονταν μακριά από τη δική τους αντίληψη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
alkinooos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: kerkura

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2013 3:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σίμων Resurrected έγραψε:
alkinooos έγραψε:
Σίμων Resurrected έγραψε:
alkinooos έγραψε:
Όπως διάβασα πως ο Ελληνορθόδος Αρχιεπίσκοπος Κύπρου http://www.orthodoxia.gr/printer_friendly.cfm?id=1663&obcatid=4 και ο νυν πάπας λένε πως δεν φταίνε οι Εβραίοι για τη σταύρωση του Ιησού.http://www.politicsdaily.com/2011/03/02/popes-passion-of-the-christ-dont-blame-jews-for-death-of-je/
η "αθώωση" είναι σαφής σε κάμποσα αποσπάσματα του βιβλίου "Jesus of Nazareth Part Two" του κυρίου βενέδικτου.Ο δε νέος πάπας είναι Ιησουίτης (!)

.Αν δεν είναι αυτό ύποπτο,τι είναι ?!Μήπως οι Άρχοντες των Ιερατείων μας δουλεύουν ψιλό γαζί και είναι όλοι τους μια καλή παρέα ;!


Καταρχάς αν δεν συμφωνείς με το Ιερατείο είσαι αιρετικός και πρέπει να αφοριστείς, καθότι την Ορθοδοξία την καθορίζει το ιερατείο και όχι εσύ (ο πιστός) (εκτός αν είσαι προτεστάντης)

Κατά δεύτερον για κάνε μας λίγο λιανά τα περί συλλογικής ευθύνης και μάλιστα γενεές επί γενεών μετά από το υποτιθέμενο συμβάν, γιατί αυτό ίσως έχει κάποιον προβληματισμό που να αξίζει να συζητηθεί.



Δεν είμαι θρησκευόμενος.Σε καμιά θρησκεία ,και εννοείται πως δεν δέχομαι τους "Θεούς" τους. Έχω όμως άποψη.


Αναφέροντας πως τα Ιερατεία μας δουλεύουν ψιλό γαζί,έβαλα και εμένα μέσα παρ΄ότι μη θρησκευόμενος.Διότι δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει ευθύνες,άμεσα ή έμμεσα...ο κοινωνικός ιστός είναι έτσι δομημένος που αν αποκλίνεις από τα πρότυπα της ,τότε θα θεωρηθείς επικίνδυνος..οι δε συνέπειες της πράξης ενδέχεται να χάσεις και τη ζωή σου.Διαλέγεις και παίρνεις με ,αλλά όχι με την ελευθερία της επιλογής που νομίζεις πως έχεις.Για να ξέρουμε και τι λέμε .


Καλά όλα αυτά δεν μας κάνεις όμως ξεκάθαρο το ζήτημα της "συλλογικής ευθύνης".

Πιστεύεις ότι ο Εβραίοι φέρουν ευθύνη στο σύνολο τους και διαχρονικά για την (υποτιθέμενη κατ'εμε ) θεοκτονία;

Σε ρωτάω επειδή από τα γραφόμενά σου φαίνεται ότι θεωρείς ότι το ιερατείο "αθώωσε" κάποιους.

Με την αναφορά σου αυτή μοιάζει σαν να αφήνεις να εννοηθεί ότι κάποιοι ήταν ένοχοι για κάτι και αθωώθηκαν. (μπορεί και να κάνω λάθος)



Δεν πιστεύω..αυτή τη λέξη δεν την υιοθετώ,απλά ψάχνω και διασταυρώνω πληροφορίες και πηγές.Το τι θεωρώ είναι θέμα αντίληψης,όπου και πάλι είναι ανοιχτή σε επεξεργασία σε νέα δεδομένα. Για το ερώτημα σου,ναι θεωρώ πως φέρουν μεγάλη ευθύνη προς την ανθρωπότητα,όπως και τα χριστιανικά Ιερατεία(Ανατολή-Δύση) ,αλλά και αποπαίδι τους(Ισλάμ).Ο λόγος είναι ένας.Έλεγχος....Αυτό σημαίνει πολλά,αλλά το πιο σημαντικό είναι πως χάνουμε και ξεχνάμε την ανθρωπιά μας,διότι τα Ιερατεία διαμελίζουν την ανθρώπινη σκέψη και την ποτίζουν αρνητικά. Το έγκλημα κατά της ανθρωπότητας, νοητικό και σωματικό, εξακολουθεί να υπάρχει με την ανοχή και την συγκάλυψη..Χθες ήταν Μεσαίωνας και Ιερά Εξέταση από τη Δύση,Βυζάντιο από Ανατολή.Το Ισλάμ κοιμόταν και το ξύπνησαν.Για τους Εβραίους πρέπει να αναζητήσεις ,διότι α.) δεν γνωρίζουν πολλοί την καταγωγή τους,β.)πάντα δρούσαν υποχθόνια και .γ) το χρήμα είναι ο σημερινός "Θεός".Αυτοί το έχουν και ελέγχουν.Άλλη μορφή σκλαβιάς έχουμε...
_________________
Ποτέ δεν επιθύμησα να γίνω αρεστός στους πολλούς. Αφ' ενός, δεν κάθισα να μάθω τι αρέσει στους πολλούς·κι αφ' ετέρου, τα όσα ήξερα εγώ βρίσκονταν μακριά από τη δική τους αντίληψη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
alkinooos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: kerkura

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 18, 2013 4:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Έκανα μια αναζήτηση στον υπολογιστή μου να βρω βίντεο για τους οβελίσκους.Υπάρχουν αμέτρητοι ακόμα και στη Πλατεία του αγίου παύλου στο βατικανό.Γιατί οβελίσκοι;τι συμβολίζουν και ποια η σχέση ;

δείτε φωτογραφίες :

http://gr.freepik.com/free-photos-vectors/obelisk


Προσπάθησα να βρω το βίντεο της vasoulas2908 για τους οβελίσκουςς ,αλλά το κατέβασαν ,βρήκα άλλο :

http://www.youtube.com/watch?v=yDMSAOM-MzI&feature=related


Η ιστορία για τους οβελίσκους :

http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2011/09/blog-post_283.html
http://www.christian-restoration.com/fmasonry/obelisks.htm


Αιγυπτιακό σύμβολο λοιπόν.Ξαφνικά οι Αιγύπτιοι ξύπνησαν και δημιούργησαν πυραμίδες ;ΌΧΙ ΔΑ (!)


...για δείτε από που ήρθαν όλα αυτά

http://hliaion.blogspot.gr/2009/09/blog-post.html



Εν τω μεταξύ οι αναφορές για την Ατλάντια καταγωγή των Εβραίων είναι πολλές...


Από Ατλαντίδα στην Αίγυπτο και από εκεί παντού...για τα σύμβολα-μυστήρια κ.α Οι Ατλαντιες/Εβραικές φυλές σκορπισμένες.Αλλά πόσοι θεωρούν την ύπαρξη της Ατλαντίδας ;



http://www.atlantida.gr/Athens%20against%20Atlantis.htm
_________________
Ποτέ δεν επιθύμησα να γίνω αρεστός στους πολλούς. Αφ' ενός, δεν κάθισα να μάθω τι αρέσει στους πολλούς·κι αφ' ετέρου, τα όσα ήξερα εγώ βρίσκονταν μακριά από τη δική τους αντίληψη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Σίμων Resurrected
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 247
Τόπος: Ελληνόφωνη Βλαχαραπιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 19, 2013 9:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

alkinooos έγραψε:
Έκανα μια αναζήτηση στον υπολογιστή μου να βρω βίντεο για τους οβελίσκους.Υπάρχουν αμέτρητοι ακόμα και στη Πλατεία του αγίου παύλου στο βατικανό.Γιατί οβελίσκοι;τι συμβολίζουν και ποια η σχέση ;


Ο Οβελίσκος στο Βατικανό στηθικέ από τον Καλιγούλα στον ιππόδρομο ,την είχε μεταφέρει από το Forum Iulium της Αλεξάνδρειας , μετά την μετακίνησε ο πάπας Σέξτος ο 5ος στην σημερινή της θέση.

Η Ρώμη είναι γεμάτη οβελίσκους ..... http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_obelisks_in_Rome

Τώρα που κολλάει η "Ατλαντίδα" και τα ρέστα μπαρούφες .... εσύ πες μας Laughing
_________________
Aux armes, citoyens ....Formez vos bataillons....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Σίμων Resurrected
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 247
Τόπος: Ελληνόφωνη Βλαχαραπιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 19, 2013 10:03 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

alkinooos έγραψε:


Αιγυπτιακό σύμβολο λοιπόν.Ξαφνικά οι Αιγύπτιοι ξύπνησαν και δημιούργησαν πυραμίδες ;ΌΧΙ ΔΑ (!)


Α μπα αυτό είναι το βασικό σου "επιχείρημα" ? ! Laughing
_________________
Aux armes, citoyens ....Formez vos bataillons....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Σίμων Resurrected
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 247
Τόπος: Ελληνόφωνη Βλαχαραπιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 19, 2013 10:08 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το πολύ το φον Ντένικεν κάνει το παιδί
_________________
Aux armes, citoyens ....Formez vos bataillons....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alkinooos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: kerkura

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 19, 2013 12:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ότι πεις φίλε μου..άλλωστε δεν γράφω για να πείσω κανέναν.Μπαρούφες.Μπαρούφες λοιπόν ..... Very Happy
_________________
Ποτέ δεν επιθύμησα να γίνω αρεστός στους πολλούς. Αφ' ενός, δεν κάθισα να μάθω τι αρέσει στους πολλούς·κι αφ' ετέρου, τα όσα ήξερα εγώ βρίσκονταν μακριά από τη δική τους αντίληψη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center