Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Ο Τζιμάκος για την αριστερά, το θεό, τη Χρυσή Αυγή
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 27, 2013 12:17 am    Θέμα δημοσίευσης: Ο Τζιμάκος για την αριστερά, το θεό, τη Χρυσή Αυγή Απάντηση με Συμπερίληψη



Μιλώντας στο ραδιοφωνικό σταθμό, Δίεση 101,3, ο «Τζιμάκος» αναφέρθηκε αρχικά στις νέες εμπειρίες που απέκτησε επισκεπτόμενος ένα ελληνικό νοσοκομείο: «Ήταν ένα ηλεκτροσόκ ρεαλισμού. Σε προσγειώνει στην πραγματικότητα και φεύγουν όλα αυτά τα δήθεν τα οράματα που έχουν οι καλλιτέχνες. Το σημαντικό είναι ότι εκεί συναντάς ανθρώπους κανονικούς που στις δικές μας τις παρέες δυστυχώς δεν υπάρχουν.

Και βλέπεις τα παιδιά που δουλεύουν εκεί, να μην κοιμούνται καθόλου, να παίρνουν 800 ευρώ και αυτά να τους τα χρωστάνε. Εκεί όμως, στον πόνο και στο θάνατο, είμαστε όλοι ίσοι. Εκεί μέσα γνώρισα κανονικούς ανθρώπους και το σημαντικό είναι ότι αυτοί οι άνθρωποι έχουν πολιτική ιδεολογία και είναι τόσο καθαροί για το πώς θα σου αναλύσουν τα πράγματα. Η δική μου η παρέα που είναι ΔΗΜΑΡ, με τα πέντε διδακτορικά δεν μπορεί να φτάσει εκεί το μυαλό τους»
.

Για την Αριστερά: «Συναναστρέφομαι κάτι ΔΗΜΑΡ, κάτι τέτοια. Από μικρό παιδί είχα αυτό το πρόβλημα …Αυτό είναι το καρκίνωμα του ελληνισμού. Η ΔΗΜΑΡ, ο ΣΥΡΙΖΑ, το ΚΚΕ, όλη αυτή η συστημική Αριστερά. Και η ΔΗΜΑΡ, ΔΕΙΜΑΡ γράφεται, Δεν ΕΙμαι Αριστερός.»

Για το ΚΚΕ: «Το ΚΚΕ είναι ένα κόμμα που δεν μπόρεσε να κρατήσει ένα ραδιοφωνικό σταθμό. Ντροπή. Αντί να ανοίξει τώρα το Σπίτι του Λαού να κάνει παιδικούς σταθμούς, το έχει μαυσωλείο. Το σπίτι του Λαού είναι ένα μεγάλο αυθαίρετο, χτισμένο πάνω στον Ποδονίφτη και δεν τολμάει κανείς να το πειράξει. Και πλημμυρίζει γιατί ο θεός εκδικείται, αν και δεν υπάρχει σε αυτές τις περιοχές.

Εγώ είμαι της γενιάς του Χημείου και έχω τραβήξει πολλά από την ΚΝΕ, τα ΚΝΑΤ τα λεγόμενα. Τα περιμέναμε να αντιδράσουν τώρα, μετά το χαστούκι του Κασιδιάρη αλλά δυστυχώς δεν έγινε τίποτα. Αν είχε χτυπήσει την κ. Κανέλλη ένας αντιεξουσιαστής, την επόμενη ημέρα θα είχαν καεί τα Εξάρχεια. Εγώ αν είχα εμπορικό κέντρο, θα έκανα άγαλμα στην Αλέκα Παπαρήγα. Έχει καταστρέψει όλο το εμπορικό κέντρο της Αθήνας. Κάνουν κάτι εθιμοτυπικές απεργίες χωρίς λόγο ταλαιπωρώντας και κλείνοντας μαγαζιά, χωρίς να επιτυγχάνεται τίποτα. Χρειάζονται άγριες απεργίες. Αν απεργήσεις 12 ημέρες έχει παραλύσει το κράτος».


Για τον ΣΥΡΙΖΑ: «Στον ΣΥΡΙΖΑ δεν μπορούν να φτιάξουν τα δόντια τους και θα φτιάξουν τη χώρα; Έχουμε μια πολιτική χούντα που είναι ριζωμένη βαθιά από όλα τα κόμματα και της αριστεράς κυρίως. Και ο ΣΥΡΙΖΑ μέσα, είναι μεγάλη παγίδα και θα το δείτε όταν θα έρθει στην εξουσία. Τους έβλεπα προεκλογικά και το 80% δεν έχει δόντια. Αν δεν μπορείς να φτιάξεις τα δόντια σου, πώς θα φτιάξεις τη χώρα; Κατεβάζουν το μουστάκι για να μην φαίνονται τα δόντια που δεν υπάρχουν. Ο φερετζές του ξεδοντιάρη. Ντροπή»!

Για τη «Χρυσή…Ευκαιρία»: «Δεν θέλω να κάνω κανένα αστείο, δεν θέλω να πιάσω στο στόμα μου τους αλήτες. Και στο πρόγραμμα θα τους λέω Χρυσή Ευκαιρία, δεν θέλω ούτε καν να τους αναφέρω, όπως είναι. Αυτοί θα εξαφανιστούνε σε λίγο καιρό που θα λυθεί το πρόβλημα με τους μετανάστες. Γιατί έχουμε γεμίσει καλάσνικοφ και μπαίνουν παντού και κάποιος πρέπει να κάνει μήνυση στο Σαμαρά που είχε ανοίξει τα σύνορα και γέμισε η χώρα από τους φυλακισμένους της Αλβανίας.

Όσοι υποστηρίζουν τους φασίστες και είναι κυρίως νέοι, το κάνουν μόνο για τους μετανάστες και από αντίδραση. Και από μια πλευρά καλά κάνουν, είναι υγιής αντίδραση με λάθος τρόπο. Σου λέει ο άλλος. δεν θέλω αυτό το κοινοβούλιο, θέλω να μπεί μέσα ένας πιθηκάνθρωπος και να τους αρχίσει στα σκαμπίλια.Οι Έλληνες δεν έγιναν ξαφνικά φασίστες σε ποσοστό 10%. Είναι μια συγκυρία η οποία θα περάσει, διότι πρόκειται για κανονικούς πιθηκάνθρωπους, νεάτερνταλ που δεν μπορούν να σταθούν και κάποια στιγμή θα πάνε εκεί που ανήκουν. Στα βάθη της Αφρικής, στη ζούγκλα»
.

Για την κρίση και την επανάσταση: «Στο πρόγραμμα δεν θέλω να κάνω κανένα αστείο με τους πολιτικούς, δεν θέλω να πιάσω στο στόμα μου τους αλήτες, όλη αυτή τη συμμορία, το Σαμαρά και τους άλλους. Τους σιχαίνομαι, δεν θέλω να ασχοληθώ. Ξέρετε, υπάρχει ένα οργανωμένο σχέδιο. Ενώ εμείς σαν λαός ήμασταν τελείως ανοργάνωτοι, εκείνοι την έκαναν πάρα πολύ καλά τη δουλειά, τους βγάζω το καπέλο. Μιλάω για τους δοσίλογους του Χριστοφοράκου και των άλλων. Το έχουνε στήσει πολύ καλά το πράγμα, οι Εβραιοναζήδες. Είμαστε ακόμη μουδιασμένοι γιατί δεν μας έκοψαν 100 ευρώ, μας πήραν τα μισά. Εκεί μένεις άναυδος. Και λες, ας έχω τη δουλίτσα μου, κι ας παίρνω 300 ή 500 ευρώ. Έχουν προσλάβει κάτι τρισάθλιους δημοσιογράφους οι οποίοι διαφημίζουν κάθε μέρα κάτι τρισάθλιους τύπους, που κανονικά δεν θα έπρεπε να τους ξέρει κανείς. Αυτοί που απασχολούν την ημέρα μας με πρωτοσέλιδα είναι κάτι άχρηστοι, αγράμματοι άνθρωποι, κλέφτες, πρώην έμποροι ναρκωτικών. Οπότε τι να κάνει κι ο κόσμος, όταν δεν έχει από κάπου να πιαστεί; Είναι δύσκολο να προβλέψεις το timing της εξέγερσης. Αλλά θα έρθει κάποια στιγμή, εκτός κι αν όπως έλεγε ο Καστοριάδης αποδεχτούμε ότι θέλουμε να είμαστε δούλοι. Υπάρχει κι αυτή η πιθανότητα.

Το κράτος αυτό πρέπει να ξεριζωθεί εκ θεμελίων. Το πρόβλημα θα λυθεί μόνο με βία και αίμα, δεν υπάρχει εναλλακτική. Ξέρεις τι είναι να είσαι άνεργος; Να ξυπνάς το πρωί και να μην έχεις πού να πας; Εγώ αν ήμουν άνεργος και δεν είχα να δώσω γάλα στο παιδί μου δεν θα αυτοκτονούσα. Θα κατέβαινα κάτω, θα αγκάλιαζα δέκα γουρούνια και θα φεύγαμε όλοι μαζί. Η, κατέβα κάτσε μόνος σου στο Σύνταγμα. Ακίνητος! Δύο εκατομμύρια κόσμος να κατέβει στο Σύνταγμα και να καθίσει ακίνητος μέσα σε δύο μέρες θα είχε πέσει η κυβέρνηση. Θα είχαμε τελειώσει με αυτούς τους αλήτες. Και το μετά; Το μετά να χτιστεί με απλούς, τίμιους ανθρώπους όπως αυτοί που συνάντησα στο νοσοκομείο. Λαϊκές επιτροπές στις γειτονιές, να κάνουμε δημοψηφίσματα από τα προποτζίδικα, από το ίντερνετ, απλά πράγματα. Ας μη γίνει λαϊκή δημοκρατία, ας γίνει μια αστική δημοκρατία που να μην είναι χυδαία, που να μην εξευτελίζει τον άνθρωπο»
.

Για το Θεό: «Προσπαθώ να πιστέψω στο Θεό αλλά δεν τα έχω καταφέρει. Έχω πάει στο θάνατο τρείς φορές και έχω γυρίσει. Παρόλα αυτά μυαλό δεν βάζω. Όμως σέβομαι απόλυτα αυτούς που πιστεύουν».

Πηγή: http://www.iefimerida.gr/
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasana
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 354
Τόπος: Dachau

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 28, 2013 11:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πολύ ωραία τα λέει ο Τζιμάκος.
Μόνο που τα ίδια λέει και η Χρυσή Αυγή.
Ευτυχώς που της χάρισε και αυτής ένα μπινελίκι και έτσι "έσωσε" την αριστερή τιμή του.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΚΛΑΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: ΒΕΡΟΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 01, 2013 1:23 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σίγουρα, τα πρώτα χρόνια καλλιτεχνικής του παρουσίας, είχε προκαλέσει μεγάλη αίσθηση στο κοινό, με το χιούμορ και την <<εκρηκτική τρέλα του>> ...Βέβαια, είχε κατηγορηθεί και από πολλούς ότι με την έντονη χυδαιότητα προσπαθεί να χτίσει μια καριέρα στο μουσικό στερέωμα..

Σε γενικές γραμμές, προσωπικά μου είναι συμπαθής...


Ο Δράκουλας Των Εξαρχείων:
http://www.youtube.com/watch?v=_yEBCxECDiM


Κάγκελα Παντού:
http://www.youtube.com/watch?v=RP_W3gFnJlQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 01, 2013 9:21 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Vasana έγραψε:
Πολύ ωραία τα λέει ο Τζιμάκος.
Μόνο που τα ίδια λέει και η Χρυσή Αυγή.
Ευτυχώς που της χάρισε και αυτής ένα μπινελίκι και έτσι "έσωσε" την αριστερή τιμή του.
ΣΚΑΣΕ ΕΣΥ ΡΕ Γ@ΜΗΜΕΝΕ ΤΡΟΛΛΕΡ.
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ;
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 01, 2013 10:01 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ιδού για μια ακομη φορά ο προβληματικός τρολλοπυργος Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 01, 2013 11:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΟΡΙΣΤΕ.
Αυτή είναι που μιλάει για επιχειρηματολογημένο λόγο.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasana
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 354
Τόπος: Dachau

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 01, 2013 3:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
Vasana έγραψε:
Πολύ ωραία τα λέει ο Τζιμάκος.
Μόνο που τα ίδια λέει και η Χρυσή Αυγή.
Ευτυχώς που της χάρισε και αυτής ένα μπινελίκι και έτσι "έσωσε" την αριστερή τιμή του.
ΣΚΑΣΕ ΕΣΥ ΡΕ Γ@ΜΗΜΕΝΕ ΤΡΟΛΛΕΡ.
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ;

ΞΟΥ...ΞΟΥ...ΞΟΥ από εδώ αναρχολούγκρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 01, 2013 5:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

σε τέτοιες περιπτώσεις μόνον βρισίδια θα έπρεπε να σου αρμόζουν....πάντα με το δίκαιο επιχείρημα που λέει ΟΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΓΕΝΝΟΥΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ

όσο για τον τζίμη, θα πω ότι πάντα έκανε απελπιδες προσπάθειες να κρατηθεί στο προσκήνιο. Αυτό βλέπω εγώ τουλάχιστον.
Μια ροκ-πάνκ προσωπικότητα που είναι ηθοποιός, τραγουδιστής και ότι κάτσει...Ένας τύπος που δούλευε στην εθνική τράπεζα και αργότερα την άφησε για να παραστήσει το φρικιό...Τον παραδέχομαι αφάνταστα για την πολεμική του στο αρπακτικό νταλάρα...Μου είναι συμπαθής αλλά αδιάφορος σε γενικές γραμμές.

Στην συνέντευξή του δεν βρίσκω τίποτα παράλογο.
Βρίσκω τις αλήθειες που έχω ήδη πει για την αριστερά και τα γειτονάκια της.

Εχω να σχολιάσω δύο πράγματα όμως. Κάνει πρόβλεψη ότι η Χ.Α. θα εξαφανιστεί μόλις λυθεί το λαθρομεταναστευτικό.

Ως τί θα εξαφανιστεί?
Διότι η Χ.Α. υπάρχει ως κίνημα εδώ και δεκαετίες.
Μήπως εννοεί ότι θα εξαφανιστεί απο την βουλή?
Αν ναι, μακάρι να λυθεί το λαθρομεταναστευτικό και μην μπει ποτέ ξανά στην βουλή.
Αν και δεν πιστεύω ότι όσοι ψήφίζουν Χ.Α. το κάνουν επειδή έχουν άμεσο ή έμμεσο πρόβλημα με τους λαθρομετανάστες.

Η Χ.Α. απο την άλλη, δεν ασχολείται μονον με το λαθρομεταναστευτικό. Είναι αστείο και μόνο που το συζητάμε.
Μια βόλτα στο κανάλι της βουλής θα τους πείσει όλους.

Ο Τζίμης, με αυτά που αναφέρει πιστεύει και περιμένει να λυθεί το λαθρομεταναστευτικό. Δεν μας λέει ποιός είναι ο τρόπος που φαντάζεται όμως.
Εγώ δεν πιστεύω ότι θα λυθεί, τουλάχιστον καθόλου σύντομα.

Παραθέτεις επίσης αυτή την συνέντευξη του Τζιμάκου που γουστάρεις σαν τύπο, αλλά ο τζιμάκος δεν γουστάρει ούτε την αριστερά ούτε τους λαθρομετανάστες, δύο κατηγορίες που υποστηρίζεις με απίστευτη θέρμη....

Τι γίνεται τώρα λοιπόν? αυτοδιορθώνεσαι?
Θεωρείς ότι επειδή τα λέει ο τζίμης έχει το αδέκαστο?
Τι ακριβώς σκέφτεσαι επ αυτού?
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 01, 2013 5:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
σε τέτοιες περιπτώσεις μόνον βρισίδια θα έπρεπε να σου αρμόζουν....
Λυπάμαι που δεν απλώνουμε κόκκινο χαλί σε όλους αυτούς τους τρόλλερς (Vasana και τον φιλαράκο της τον Astrarxis) που γ@μησαν το φόρουμ.

MARIA έγραψε:
όσο για τον τζίμη, θα πω ότι πάντα έκανε απελπιδες προσπάθειες να κρατηθεί στο προσκήνιο. Αυτό βλέπω εγώ τουλάχιστον.
Μια ροκ-πάνκ προσωπικότητα που είναι ηθοποιός, τραγουδιστής και ότι κάτσει...Ένας τύπος που δούλευε στην εθνική τράπεζα και αργότερα την άφησε για να παραστήσει το φρικιό...Τον παραδέχομαι αφάνταστα για την πολεμική του στο αρπακτικό νταλάρα...Μου είναι συμπαθής αλλά αδιάφορος σε γενικές γραμμές.
Και όλα αυτά μέχρι που μίλησε ενάντια στην Χ.Α.
Αν δεν έλεγε ή μίλαγε θετικά προς αυτήν, να δω τι θα έλεγες τότε.
Είσαι μια σουπιά!

MARIA έγραψε:
Εχω να σχολιάσω δύο πράγματα όμως. Κάνει πρόβλεψη ότι η Χ.Α. θα εξαφανιστεί μόλις λυθεί το λαθρομεταναστευτικό.

Ως τί θα εξαφανιστεί?
Διότι η Χ.Α. υπάρχει ως κίνημα εδώ και δεκαετίες.
Μήπως εννοεί ότι θα εξαφανιστεί απο την βουλή?
Αν ναι, μακάρι να λυθεί το λαθρομεταναστευτικό και μην μπει ποτέ ξανά στην βουλή.
Αν και δεν πιστεύω ότι όσοι ψήφίζουν Χ.Α. το κάνουν επειδή έχουν άμεσο ή έμμεσο πρόβλημα με τους λαθρομετανάστες.

Η Χ.Α. απο την άλλη, δεν ασχολείται μονον με το λαθρομεταναστευτικό. Είναι αστείο και μόνο που το συζητάμε.
Μια βόλτα στο κανάλι της βουλής θα τους πείσει όλους.
Πράγματι.
9 στα 10 θέματα με τα οποία ασχολείται η Χ.Α. αφορούν τους μετανάστες.
Και συμφωνώ απόλυτα με το σχόλιο ότι θα εξαφανιστεί μόλις λυθεί το λαθρομεταναστευτικό (αυτό το σχόλιο ήταν άλλωστε που μου κέντρισε το ενδιαφέρον σε αυτήν τη συνέντευξη) και επανακτήσει το χώρο που κατέλαβε με τη δράση της το κράτος. Χαμένοι ψηφοφόροι της ΝΔ και του ΛΑΟΣ άλλωστε είναι οι περισσότεροι.

MARIA έγραψε:
Παραθέτεις επίσης αυτή την συνέντευξη του Τζιμάκου που γουστάρεις σαν τύπο, αλλά ο τζιμάκος δεν γουστάρει ούτε την αριστερά ούτε τους λαθρομετανάστες, δύο κατηγορίες που υποστηρίζεις με απίστευτη θέρμη....
Πρώτον, δεν την παρέθεσα επειδή γουστάρω τον τύπο. Ακριβώς το αντίθετο. Δεν τον γουστάρω καθόλου. Ένας ψευτοκουλτουριάρης που το παίζει αντισυστημικός είναι.
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να λέει και κάτι με το οποίο μπορεί να συμφωνώ.
Και δεύτερον, ποιός σου είπε ρε ΖΩΟΝ πως δεν γουστάρει τους λαθρομετανάστες;
Εδώ γουστάρει τους ομοφυλόφιλους και... δεν νομίζω ότι εσύ τους υποστηρίζεις με θέρμη.

Όχι λοιπόν. Θεωρώ ότι είτε το λέει ο Τζιμάκος είτε κάποιος άλλος, οι αλήθειες είναι αλήθειες, είτε αφορούν την αριστερά είτε την Χ.Α.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 01, 2013 5:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Vasana έγραψε:
opyrgos έγραψε:
Vasana έγραψε:
Πολύ ωραία τα λέει ο Τζιμάκος.
Μόνο που τα ίδια λέει και η Χρυσή Αυγή.
Ευτυχώς που της χάρισε και αυτής ένα μπινελίκι και έτσι "έσωσε" την αριστερή τιμή του.
ΣΚΑΣΕ ΕΣΥ ΡΕ Γ@ΜΗΜΕΝΕ ΤΡΟΛΛΕΡ.
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ;

ΞΟΥ...ΞΟΥ...ΞΟΥ από εδώ αναρχολούγκρα.
ΘΕΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΟΠΩΣ ΕΦΥΓΕ Ο ΦΙΛΑΡΑΚΟΣ ΣΟΥ Ο Αstrarxis;
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 01, 2013 7:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μιλάς τώρα ως κόσμιος στην συμπεριφορά? Laughing Laughing πάλι ανέκδοτα λες?


Κάνεις λάθος, χρόνια τον γνωρίζω σαν καλλιτέχνη 'ότι νάναι' όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι.

Μα το θέμα δεν είναι ότι μίλησε άσχημα για την χρυσή αυγή, μίλησε άσχημα ειδικότερα για εσάς τους αριστερούληδες.
Ούτε και αυτό το κατάλαβες? Μα αν δεν καταλαβαίνεις τι παραθέτεις γιατί τα παραθέτεις άραγε?

Και εδώ είσαι λάθος και μπορώ να στο αποδείξω με χίλια βίντεο και παραθέσεις. Άλλωστε το έχω κάνει κατά καιρούς.
Εσύ έχεις παρωπίδες και έχεις μπει στον κόκκινο στρατό που σε ταίζει ψέμα….άντε και κανένα μεροκάματο…

Αφου συμφωνείς με τον Τζιμάκο, θα πρότεινα αντί να κάνετε προσευχές και να δίνετε ευχολόγια για να λυθεί το λαθρομεταναστευτικό πρόβλημα, εσύ λογοξοδρομείς και του κάνεις χαλάστρα προσποιούμενος τον αντιφά…ακόμα δηλαδή και με αυτούς που θαυμάζεις διαφωνείς απόλυτα…Γουστάρεις να διαφωνείς για να διαφωνεις όχι επειδή είσαι υποψιασμένος, αλλά επειδή είσαι υπέρμετρα κομπλεξικός...

…και γιατί μιλάς για χαμένους ψηφοφόρους της ΝΔ και του ΛΑΟΣ? Εγώ δεν μίλησα για ψηφοφόρους.
Είπα καθαρά πως αν το θέμα των ψηφοφόρων είναι οι λαθρομετανάστες και λυθεί το πρόβλημα δεν θα ξαναμπεί στη βουλη η Χ.Α.
Αλλά αν ήταν οι λαθρομετανάστες το πρόβλημα χαζούλη, θα είχε μπει στη από πολύ …
Μήπως υπάρχουν κι άλλα προβλήματα? Σε βάζω να σκεφτείς…αν γίνεται

Εγώ δεν γράφω με φράσεις που περιέχουν το ‘νομίζω’ ως αντιπαράθεση…Υπάρχει κανείς εδώ για να πει πως ο Τζίμης μέσα από την συνέντευξή του βγάζει ότι γουστάρει τους λαθρομετανάστες? Βάζω πάι την επίμαχη φράση:

‘θα εξαφανιστούνε σε λίγο καιρό που θα λυθεί το πρόβλημα με τους μετανάστες. Γιατί έχουμε γεμίσει καλάσνικοφ και μπαίνουν παντού και κάποιος πρέπει να κάνει μήνυση στο Σαμαρά που είχε ανοίξει τα σύνορα και γέμισε η χώρα από τους φυλακισμένους της Αλβανίας.’

Τους ομοφυλόφιλους τους γουστάρει και ο θεσσαλονικιός δήμαρχος.
Μέχρι και gay parade διοργανώνει…
Το θέμα μας όμως δεν είναι η συγκεκριμένη ομάδα…ή μήπως είναι?

Ναι πράγματι , τα γεγονότα είναι γεγονότα.
Άρα, εσύ υποστηρίζεις τον τζιμάκο που δεν γουστάρεις και που θάβει τους λαθρομετανάστες?
Και ποια η θέση σου, αφού εσύ τους υποστηρίζεις με ιδιαίτερη θέρμη?

ου γαρ οίδασι τι ποιούσι?
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 01, 2013 8:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
Μιλάς τώρα ως κόσμιος στην συμπεριφορά? Laughing Laughing πάλι ανέκδοτα λες?
Χέστηκα για την κοσμιότητα απέναντί σου.

MARIA έγραψε:
Κάνεις λάθος, χρόνια τον γνωρίζω σαν καλλιτέχνη 'ότι νάναι' όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι.
Δεν κάνω καθόλου λάθος.

MARIA έγραψε:
Μα το θέμα δεν είναι ότι μίλησε άσχημα για την χρυσή αυγή, μίλησε άσχημα ειδικότερα για εσάς τους αριστερούληδες.
Ξαναχέστηκα γιατί εγώ δεν είμαι αριστερός.
Ενώ για τη «Χρυσή... Ευκαιρία»... είπε τα καλύτερα.

MARIA έγραψε:
Ούτε και αυτό το κατάλαβες? Μα αν δεν καταλαβαίνεις τι παραθέτεις γιατί τα παραθέτεις άραγε?
Ρε τράβα δες που δεν ξέρεις να διαβάζεις τις πηγές και πουλάς και πνεύμα, ΟΡΝΙΟ.

MARIA έγραψε:
Και εδώ είσαι λάθος και μπορώ να στο αποδείξω με χίλια βίντεο και παραθέσεις. Άλλωστε το έχω κάνει κατά καιρούς.
Εσύ έχεις παρωπίδες και έχεις μπει στον κόκκινο στρατό που σε ταίζει ψέμα….άντε και κανένα μεροκάματο…
@ρχίδι@ μπορείς να μου αποδείξεις, απόσκατο του Χίτλερ.

MARIA έγραψε:
Αφου συμφωνείς με τον Τζιμάκο, θα πρότεινα αντί να κάνετε προσευχές και να δίνετε ευχολόγια για να λυθεί το λαθρομεταναστευτικό πρόβλημα, εσύ λογοξοδρομείς και του κάνεις χαλάστρα προσποιούμενος τον αντιφά…ακόμα δηλαδή και με αυτούς που θαυμάζεις διαφωνείς απόλυτα…Γουστάρεις να διαφωνείς για να διαφωνεις όχι επειδή είσαι υποψιασμένος, αλλά επειδή είσαι υπέρμετρα κομπλεξικός...
Βρε τι με νοίαζει αν του κάνω χαλάστρα του ψευτοαντισυστημικού, που λες ότι τον θαυμάζω κιόλας;
Εγώ δεν εστιάζω σε πρόσωπα αλλά σε απόψεις.
Και το ποιος είναι κομπλεξικός... άσε καλύτερα.
Εδώ μέσα έχουν φανεί όλα τα κόμπλεξ σου. Θες να σου τα θυμήσω; Αποστροφή για το φύλο σου και τέτοια;

MARIA έγραψε:
…και γιατί μιλάς για χαμένους ψηφοφόρους της ΝΔ και του ΛΑΟΣ? Εγώ δεν μίλησα για ψηφοφόρους.
Ε δε μίλησες εσύ, μίλησα εγώ. Τραβάς κανένα ζόρι;

MARIA έγραψε:
Είπα καθαρά πως αν το θέμα των ψηφοφόρων είναι οι λαθρομετανάστες και λυθεί το πρόβλημα δεν θα ξαναμπεί στη βουλη η Χ.Α.
Αλλά αν ήταν οι λαθρομετανάστες το πρόβλημα χαζούλη, θα είχε μπει στη από πολύ …
Μήπως υπάρχουν κι άλλα προβλήματα? Σε βάζω να σκεφτείς…αν γίνεται
Γιατί τότε τη δεκαετία του '90 δεν ήταν στη βουλή;
Mήπως τότε δεν υπήρχαν προβλήματα;
Τα συλλαλητήρια της δεκαετίας του 90 για το «Μακεδονικό» τα ξέχασες;
Ε;
Άντε απάντα τώρα.

MARIA έγραψε:
Εγώ δεν γράφω με φράσεις που περιέχουν το ‘νομίζω’ ως αντιπαράθεση…Υπάρχει κανείς εδώ για να πει πως ο Τζίμης μέσα από την συνέντευξή του βγάζει ότι γουστάρει τους λαθρομετανάστες? Βάζω πάι την επίμαχη φράση:

‘θα εξαφανιστούνε σε λίγο καιρό που θα λυθεί το πρόβλημα με τους μετανάστες. Γιατί έχουμε γεμίσει καλάσνικοφ και μπαίνουν παντού και κάποιος πρέπει να κάνει μήνυση στο Σαμαρά που είχε ανοίξει τα σύνορα και γέμισε η χώρα από τους φυλακισμένους της Αλβανίας.’
ΒΡΕ ΖΩΟΝ, το 90% αυτών που λέει είναι χιουμοριστικά.
Τώρα θα μας μάθεις τον Τζιμάκο;

MARIA έγραψε:
Τους ομοφυλόφιλους τους γουστάρει και ο θεσσαλονικιός δήμαρχος.
Μέχρι και gay parade διοργανώνει…
Το θέμα μας όμως δεν είναι η συγκεκριμένη ομάδα…ή μήπως είναι?
Αποφάσισε πρώτα και ύστερα μου λες.

MARIA έγραψε:
Ναι πράγματι , τα γεγονότα είναι γεγονότα.
Άρα, εσύ υποστηρίζεις τον τζιμάκο που δεν γουστάρεις και που θάβει τους λαθρομετανάστες?
Άντε πάλι.
ΒΡΕ ΠΟΙΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΣΤΙΑΖΩ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΠΟΨΕΙΣ;

MARIA έγραψε:
Και ποια η θέση σου, αφού εσύ τους υποστηρίζεις με ιδιαίτερη θέρμη?
Αν απελάσουμε 450.000 φασίστες, χωράνε άλλοι τόσοι μετανάστες.

MARIA έγραψε:
ου γαρ οίδασι τι ποιούσι?
ου γαρ οίδασι τι μαλακίες λες.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 01, 2013 9:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Mα το ζητούμενό μου δεν είναι να εισαι κόσμιος απέναντί μου. Το θέμα σου είναι ότι δεν είσαι κόσμιος γενικά και εκφράζεσαι με επιθετικότητα ακόμα και σε όσους σου μιλούν ήρεμα…Αυτό προκύπτει από προβλήματα τα οποία δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορεί να σου λύσει ένα φόρουμ.

Τώρα τον έμαθα δηλαδη? Οκ, ότι πεις

Είσαι ο κλασσικός αριστερός, αντιφά, αναρχοτέτοιος και δεν το παραδέχεσαι ρε μπαγάσα..Τόσο πολύ ντρέπεσαι για τους δικούς σου??? Άσε τι είπε για την Χ.Α. Τα ξέρουμε αυτά…Τι είπε για το συνάφι σου το είδες παρωπιδάκια?

Πνεύμα έχω και δεν το πουλάω όπως ξέρεις. Ίσως σου δίνω λίγη δωρεάν βοήθεια γνώσης, την οποία δεν δέχεσαι…Μα ούτε και τα ζώα δεν φέρονται σαν εσένα…

Δεν έχεις τι να πεις και ξεκινάς τα βρισίδια, κακομοίρη. Σε λυπάμαι πολύ. Τα έχω αποδείξει όλα ήδη. Λυπάμαι που δεν βλέπεις. Βγάλε την παρωπίδα λέμεεεεεε
Φυσικά και τον θαυμάζεις. Αν όχι, γιατί έκανες παράθεση και γιατί τον εκθείασες? Μήπως δεν ξέρεις τι σου γίνεται?...και τελικά όταν μια γυναίκα είναι δυναμική, έχει ιδέες και γνώσεις, ενοχλεί αφόρητα. Ας είναι, το δέχομαι
Ζόρι κανένα δεν τραβώ, ευτυχώς, δεν σου έμοιασα

Ήταν την δεκαετία του ’90 η Χ.Α. στην βουλή????? Πρώτη φορά το ακούω… Και τι εννοείς αν ξέχασα τα συλλαλητήρια για το Μακεδονικό?
Ναι αλλά μέσα από το χιούμορ οι καλλιτέχνες συνήθως λένε την αλήθεια τους. Αλλά δεν σχολίασες, τι κατάλαβες από την φράση του? Ότι είναι υπερ ή κατά των λαθρομεταναστών? Και επίσης κατάλαβες και υποστηρίζεις ότι αν φύγουν οι λαθρομετανάστες και μείνει το σύστημα ως έχει, δεν θα ξαναμπεί η Χ.Α. στην βουλή?
Εγώ δεν έφερα στην κουβέντα μας τους γκέι, εσύ τους έφερες, άρα εσύ πρέπει ν απαντήσεις για δαύτους
Οκ, άσε τον Τζιμάκο…υποστηρίζεις τις απόψεις του Τζιμάκου και σου λέω ότι οι αποψεις σας στο λαθρομεταναστευτικό δεν συμπίπτουν. Πως γίνεται να θαυμάζεις απόψεις που δεν συμφωνούν με τις δικές σου? Απλή ερώτηση κάνω. Πάλι δεν θα απαντήσεις?

Οκ, άρα παραδέχεσαι ότι οι απόψεις του Τζιμάκου που θαυμάζεις είναι άκυρες για σένα. Πως γίνεται αυτό όμως? Και πως θ΄απελάσεις μισό εκ.+ ελλήνων? Πρέπει να βασίζεσαι σε κάποιο στρατηγικό πλάνο. Μπορείς να με διαφωτίσεις?

πήγαινε τώρα να δεις τον σουλειμάν σου....χουρέμ
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasana
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 354
Τόπος: Dachau

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 01, 2013 10:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
Vasana έγραψε:
opyrgos έγραψε:
Vasana έγραψε:
Πολύ ωραία τα λέει ο Τζιμάκος.
Μόνο που τα ίδια λέει και η Χρυσή Αυγή.
Ευτυχώς που της χάρισε και αυτής ένα μπινελίκι και έτσι "έσωσε" την αριστερή τιμή του.
ΣΚΑΣΕ ΕΣΥ ΡΕ Γ@ΜΗΜΕΝΕ ΤΡΟΛΛΕΡ.
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ;

ΞΟΥ...ΞΟΥ...ΞΟΥ από εδώ αναρχολούγκρα.
ΘΕΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΟΠΩΣ ΕΦΥΓΕ Ο ΦΙΛΑΡΑΚΟΣ ΣΟΥ Ο Αstrarxis;

Όσοι δεν υποκλίνονται στην αυτού εξοχότητα του Πύργου, ο οποίος με τη λαμπρή του γνώση, το ανεπανάληπτο ύφος και το εξαίρετο ήθος, αναδεικνύει το παρόν φόρουμ σε πολιτιστικό κέντρο, παρακαλούνται να φύγουν ή να σκάσουν. Laughing
Αλήθεια ω Πύργε, όλες αυτές τις λαμπρές αλήθειες που υποστηρίζεις με φανατισμό νεοφώτιστου μουτζαχεντίν, τις αντιλαμβάνεσαι μόνο εξ αιτίας της πνευματικής συγκρότησης που διαθέτεις, ή είναι και δοκιμασμένες από προσωπικούς σκληρούς ταξικούς αγώνες, ενάντια στη μπουρζουαζία και τους λακέδες της; Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 02, 2013 11:23 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
Mα το ζητούμενό μου δεν είναι να εισαι κόσμιος απέναντί μου. Το θέμα σου είναι ότι δεν είσαι κόσμιος γενικά και εκφράζεσαι με επιθετικότητα ακόμα και σε όσους σου μιλούν ήρεμα…
Εσύ δηλ. μιλάς ήρεμα;

MARIA έγραψε:
Είσαι ο κλασσικός αριστερός, αντιφά, αναρχοτέτοιος και δεν το παραδέχεσαι ρε μπαγάσα..Τόσο πολύ ντρέπεσαι για τους δικούς σου???
Στο τσουβάλι σου όσο και να χτυπιέσαι δεν πρόκειται να μπω.

MARIA έγραψε:
Άσε τι είπε για την Χ.Α. Τα ξέρουμε αυτά…Τι είπε για το συνάφι σου το είδες παρωπιδάκια?
Πώς να το αφήσω;
Αφού τα 'πε τόσο ωραία για τη «Χρυσή... Ευκαιρία».
Άκου «Χρυσή... Ευκαρία».
Laughing Laughing Laughing Laughing

MARIA έγραψε:
Πνεύμα έχω και δεν το πουλάω όπως ξέρεις.
Ποιός το 'χασε για να το βρεις εσύ;

MARIA έγραψε:
Δεν έχεις τι να πεις και ξεκινάς τα βρισίδια, κακομοίρη. Σε λυπάμαι πολύ. Τα έχω αποδείξει όλα ήδη. Λυπάμαι που δεν βλέπεις. Βγάλε την παρωπίδα λέμεεεεεε
ΤΙΠΟΤΑ δεν έχεις αποδείξει. ΤΙΠΟΤΑ.
Μόλις στριμώχνεσαι και δεν μπορείς να απαντήσεις αρχίζεις: "τα έχω αποδείξει όλα", "τα έχω παραθέσει αλλού" κτλ.
Μόνο λόγια δηλαδή και ουσία... ΜΗΔΕΝ.

MARIA έγραψε:
Φυσικά και τον θαυμάζεις. Αν όχι, γιατί έκανες παράθεση και γιατί τον εκθείασες? Μήπως δεν ξέρεις τι σου γίνεται?...
Άντε πάλι.
Και σου ξαναλέω.
Το ότι δεν εστιάζω σε πρόσωπα αλλά σε ιδέες, το καταλαβαίνεις;

MARIA έγραψε:
και τελικά όταν μια γυναίκα είναι δυναμική, έχει ιδέες και γνώσεις, ενοχλεί αφόρητα.
Έτσι θα θελες να είσαι ε;
Μόνο που απέχει πολύ απ' την πραγματικότητα αφού εσύ μέχρι και το ίδιο σου το φύλο αποστρέφεσαι.

MARIA έγραψε:
Ζόρι κανένα δεν τραβώ, ευτυχώς, δεν σου έμοιασα
Ωραία. Αφού δεν τραβάς κανένα ζόρι, μίλησα εγώ για ψηφοφόρους.

MARIA έγραψε:
Ήταν την δεκαετία του ’90 η Χ.Α. στην βουλή????? Πρώτη φορά το ακούω… Και τι εννοείς αν ξέχασα τα συλλαλητήρια για το Μακεδονικό?
Α, καλά δεν επικοινωνείς.
Ρε ΖΩΟΝ μου λες ότι δεν μπήκε η ΧΑ στη βουλή λόγω του προβλήματος των λαθρομεταναστών.
Και σου ΑΠΑΝΤΩ.
Τη δεκαετία του 90 γιατί δεν ήταν στη βουλή;
Μήπως δεν υπήρχαν τότε προβλήματα;
Το «Μακεδονικό» το ξέχασες;
Ε;
Άντε απάντα τώρα.
(Αλλά πως να απαντήσεις, αφού κάνεις μια ώρα μέχρι να καταλάβεις πρώτα τι λέμε)

MARIA έγραψε:
Ναι αλλά μέσα από το χιούμορ οι καλλιτέχνες συνήθως λένε την αλήθεια τους. Αλλά δεν σχολίασες, τι κατάλαβες από την φράση του? Ότι είναι υπερ ή κατά των λαθρομεταναστών? Και επίσης κατάλαβες και υποστηρίζεις ότι αν φύγουν οι λαθρομετανάστες και μείνει το σύστημα ως έχει, δεν θα ξαναμπεί η Χ.Α. στην βουλή?
Φυσικά και όχι.
Άλλο ένα συστημικό κόμμα είναι η Χ.Α. που εξυπηρετεί συγκεκριμένα συμφέροντα που βρίσκεται σε τόσο υψηλά ποσοσά αλλά όχι πρώτο κόμμα.
Συμφέρει το σύστημα να βρίσκεται σε υψηλά ποσοστά ώστε να διοχετεύει την οργή του κόσμου σε ανώδυνες και απόλυτα ελεγχόμενες από το σύστημα αντιδράσεις και να φτάνει όσον αφορά την καταστολή των εργατικών αγώνων εκεί που δεν φτάνει το χέρι του.



MARIA έγραψε:
Εγώ δεν έφερα στην κουβέντα μας τους γκέι, εσύ τους έφερες, άρα εσύ πρέπει ν απαντήσεις για δαύτους
Και σου απαντώ.
Είναι δυνατόν ο Τζιμάκος να θάβει τους λαθρομετανάστες αφού γουστάρει όλους τους καταπιεσμένους όπως τους ομοφυλόφιλους;
Δεν στέκει.
Μάθε να διακρίνεις που κάποιος μιλάει σατηρικά και που σοβαρά.

MARIA έγραψε:
Οκ, άσε τον Τζιμάκο…υποστηρίζεις τις απόψεις του Τζιμάκου και σου λέω ότι οι αποψεις σας στο λαθρομεταναστευτικό δεν συμπίπτουν. Πως γίνεται να θαυμάζεις απόψεις που δεν συμφωνούν με τις δικές σου? Απλή ερώτηση κάνω. Πάλι δεν θα απαντήσεις?
Θα απαντώ όπως νομίζω εγώ.
Δεν θα μου επιβάλλεις εσύ τις απαντήσεις που θέλεις.
Oι απόψεις μου δεν με ενδιαφέρει να συμπίπτουν με έναν τσαρλατάνο.
Να ήταν ο Chomsky μάλιστα.

MARIA έγραψε:
Οκ, άρα παραδέχεσαι ότι οι απόψεις του Τζιμάκου που θαυμάζεις είναι άκυρες για σένα. Πως γίνεται αυτό όμως? Και πως θ΄απελάσεις μισό εκ.+ ελλήνων? Πρέπει να βασίζεσαι σε κάποιο στρατηγικό πλάνο. Μπορείς να με διαφωτίσεις?
ΡΕ ΖΩΟΝ, πόσες φορές χρειάζεται να το πω για να το καταλάβεις;
Όταν παραθέτω κάτι δεν σημαίνει ότι συμφωνώ 100% με αυτό.
Έχω κρίση, δεν είμαι σαν και σένα σφουγγάρι.
Μου άρεσαν κάποιες δηλώσεις του και το παρέθεσα.
Αυτό.

MARIA έγραψε:
πήγαινε τώρα να δεις τον σουλειμάν σου....χουρέμ
Προτιμώ να βλέπω εσένα.
Έχει πιο πολύ γέλιο.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center