Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

O ΠΡΩΗΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΣΙΓΟΝΤΑΡΕΙ ΤΟΥΣ ΤΡΟΛΛΕΡΣ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2013 7:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν χρειάζεται να σε πείσω. Εσύ δεν παίρνεις από λόγια. Δεν είμαι κατηγορούμενος. Εσύ το παίζεις κατήγορος. Εσύ φαντασιώνεσαι συνωμοσίες....
Τραγική η περίπτωσή σου.
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2013 8:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μα τί να με πείσεις ρε ΓΕΛΟΙΕ;
Ότι δεν είναι φίλοι σου οι γαμωΠολίδιδες;
Ότι δεν σου γεμίζω το μάτι;
Ότι δεν τους έστελνες πμ για να τους σιγοντάρεις εναντίον μου;
Τί να με πείσεις;
Τράβα τώρα λέγε ότι φαντασιώνομαι ή ότι είμαι τραγική περίπτωση μπας και εξαγνιστείς στον εαυτό σου.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ιδιωτικός Υπάλληλος
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 24
Τόπος: Ελλάντα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 25, 2013 2:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
. την αξία που δεν κατάφερες ποτέ να αποκτήσεις στη ζωή σου.
Γιατί ένας αμόρφωτος (ένα κωλοΤΕΙ τελείωσες) και αποτυχημένος κακόμοιρος μικροαστός της περιφέρειας είσαι, που προσπαθούσε μέσω του ίντερνετ να αναδειχτεί, προβάλλοντας συνέχεια τον εαυτό του και διαφημίζοντας τις "θεωρίες" και τα δήθεν επιτεύγματά του.
(Και αυτό φιλικά στο γράφω και δημόσια και χωρίς εμπάθεια στο μεταφέρω προς γνώση και συμμόρφωση)


Μήπως ο κόσμος είναι εγγενώς δεξιός; Παράδειγμα: α) Δεξιό αξίωμα της ανωτερότητας (είμαι πρώτος, εσύ δεν είσαι τίποτα). Αντίθετα, το αριστερό αξίωμα αντιτάσσει την ισότητα (που δεν είναι φυσική, αλλά απόρροια αγώνων).

http://anthologio.wordpress.com/2013/02/25/%CE%AF-%CF%8D-%CE%AF/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 25, 2013 3:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δηλαδή κόβεις για δεξιό τον Opyrgo;
Μάλλον δεν τον ξέρεις. Δεν ξέρεις ότι έχει δηλώσει πως δεν ψηφίζει. Δεν κάνει την υποχρέωσή του απέναντι στη δημοκρατία. Διότι δεν πιστεύει ότι βρέθηκε σε ένα κόσμο με προβλήματα και όχι σε έναν προβληματικό κόσμο (υπάρχει διαφορά...)
Και να πως δείχνω του ζούρλια του: Στη ψήφο έχει πρόβλημα να βρει κάποιον να συμφωνήσει, ενώ βρίσκει εκατό άλλους που αντιγράφει τα θέματά τους εδώ στο φόρουμ! Το παίζει αναρχικός και κάνει τον κουκουλοφόρο του φόρουμ...
Τελευταία ασχολείται με τους τρολλερς....άτομα τα οποία με την παρουσία τους τα κούρδισε με βρισιές. Εφτιαξε αυτούς που λέει τρόλλερς και αυτοί άρχισαν να τον κοροϊδεύουν. Τόσο βλάκας είναι που εκείνους που βρίζει τους εμπιστεύεται όταν του λένε ότι "μου έστελνε μηνύματα ο Bugman", και τους θεωρεί ταυτόχρονα υποστηρικτές του! Και όλα αυτά νομίζει ότι δεν τα καταλαβαίνει κανείς.
Δεν είναι δεξιός ο Opyrgos. Δεξιός είναι αυτός που σέβεται το συνάνθρωπό του, χωρίς να τον κοροϊδεύει περί ισότητας. Ο σεβασμός είναι πάνω από κάθε ισότητα.


Και μια και το έφερε η συζήτηση:

Περί Αριστερής και Δεξιάς πολιτικής καθώς και Σοσιαλιστικής:
Για μένα αριστερός είναι ο άνθρωπος που βλέπει πολύ μπροστά, αλλά έχει πρόβλημα με την επικοινωνία. Δεξιός είναι ο συντηρητικός και αυτό δεν είναι μειονέκτημα. Οι δεξιές πολιτικές είναι αναγκαίες για να ορθοποδήσει το κράτος, ενώ οι αριστερές για να ξεφύγει, αφού ορθοποδήσει. Και στις δυο περιπτώσεις υπάρχει η κακή πλευρά. Όταν ο συντηρητισμός παραβλέψει το σεβασμό στον άνθρωπο τότε έχουμε ένα κράτος σκλαβωμένο. Όταν οι αριστερές πολιτικές εγκλωβιστούν σε ατέρμονες συζητήσεις...και υπάρξει μηδενική παραγωγή έργου, τότε το κράτος πέφτει σε ύφεση. Για το λόγο αυτό οι αριστεροί πουλάνε πνεύμα περί επανάστασης για να δείξουν ότι μπορούν να δράσουν...μόνο που η επανάσταση δεν έρχεται ποτέ.
Μεταξύ αριστερών και δεξιών βρίσκονται οι Σοσιαλ(η)στές. Μέριμνα των σοσιαλιστών είναι η αναδιανομή του πλούτου, που βασικά αποτελεί μια αριστερή πολιτική. Όμως εδώ έχουμε κάτι διαφορετικό. Έχουμε το στήσιμο των πυρήνων, με πολλές ονομασίες που κάποτε λέγαμε κλαδικές και μετά από τριάντα χρόνια έγιναν ΜΚΟ. Σε κάθε περίπτωση υπήρξε δράση με σεβασμό όχι γενικά στον άνθρωπο, αλλά ανάλογα την περίπτωση. Αν για παράδειγμα είσαι δημόσιος υπάλληλος έχεις μια ειδική σχέση με το ασφαλιστικό σύστημα. Η επικοινωνία υπό σοσιαλισμό είναι συγκεκαλυμμένη ανελεύθερη. Τύποις έχουμε ελευθερία του λόγου, ενώ ουσιαστικά κάποια ξεχωριστά άτομα διαθέτουν άδειες από το πουθενά για μέσα μαζικής επικοινωνίας. Είναι μυστήριο που αντιπρόεδροι επί σοσιαλιστών φέρονται να έχουν φάει εκατομμύρια; Όλη αυτή η "αδειοδότηση" έγινε χρήμα για τους επιτήδειους και δανεικά για το κράτος. Η αναδιανομή λοιπόν είχε να κάνει με το χρήμα που μπήκε στις τσέπες μερικών και συνάμα χρέωσε το κράτος. Σοσιαλιστής για μένα είναι ο ληστής. Υπάρχουν μερικοί που λένε ότι είναι σοσιαλιστές αλλά και αυτοί είναι με τους χαμένους, με τους ληστευμένους. Αυτούς τους βγάζω απ΄έξω. Υπάρχουν δεξιοί και αριστεροί που άλλα λένε ότι είναι και άλλα είναι.

Όσο για τον Opyrgo..αυτός ξέρουμε τι είναι για το φόρουμ....
Είναι το παράσιτο του φόρουμ....Ζει για να πειράζει....
Άντε πες και άλλα!
Και κάλεσε και όλους τους άλλους να σε ανταμείψουν....
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vasana
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 354
Τόπος: Dachau

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 25, 2013 4:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το ερώτημα δεν είναι πόσο ψυχανώμαλη είναι η συμπεριφορά του πύργου αλλά η προκλητική ανοχή του διαχειριστή του φόρουμ. Twisted Evil
Να υποθέσω ότι ανήκουν στην ίδια κλαδική;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 25, 2013 4:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Όσο για τον Opyrgo..αυτός ξέρουμε τι είναι για το φόρουμ....
Είναι το παράσιτο του φόρουμ....Ζει για να πειράζει....
Άντε πες και άλλα!
Και κάλεσε και όλους τους άλλους να σε ανταμείψουν....
Εγώ ευτυχώς, σε αντίθεση με σένα, δεν προσδoκώ αντάμειψη από το ίντερνετ.
Γιατί ούτε διαφημίζω τις "θεωρίες" μου, ούτε πουλάω... φωτογραφήσεις για γάμους και βαφτίσια!

Συνέχισε όμως να προβάλλεις το πρόβλημα που δημιουργείς σε άλλους και να τους κρίνεις επ ' αυτού... ίσως έτσι ανακουφιστείς.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 25, 2013 7:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Είπαμε δεν κάνεις τίποτα δημιουργικό...μόνο καταστροφικό!
Όλα τα άλλα που τα δείχνεις ως μειονεκτήματα μόνο τέτοια δεν είναι. Η Θεωρία των Ροών είναι μια θεωρία (και όχι ένα θεώρημα αν καταλαβαίνεις την διαφορά...), η οποία στηρίζεται σε κάποιες παραδοχές. Τώρα αν αυτές δεν σου αρέσουν, για σένα δεν έχει νόημα η θεωρία μου. Πού λέει εδώ ότι οι ιδέες απαγορεύονται και από που ξεχωρίζεις ότι μια ιδέα όπως η θεωρία μου με διαφημίζει; Τι έχω να κερδίσω από αυτήν την ανούσια για σένα θεωρία; Άρα εδώ λες τρίχες. Επίσης το αν βγάζω χρήματα από φωτογραφίσεις και βιντεοσκοπήσεις, πού είναι το μεμπτό; Θα με επιλέξει κανείς ως φωτογράφο επειδή γράφω στο filosofia.gr ή επειδή έχω αναπτύξει μία κατ΄εσένα ανούσια θεωρία; Καταλαβαίνεις ότι αυτές οι κατηγορίες σου δεν έχουν καμία θέση....

Εσένα σε ανταμείβουν μόνο τα πικρόχολα σχόλια που κάνεις...Κοινώς αυτοϊκανοποιήσε (βάλε την άλλη λέξη που σου αρέσει, έχεις το δικαίωμα), με το να πειράζεις κόσμο, με το να βάζεις πιπεράτα θέματα, να προκαλείς, να βάζεις εικόνες για να γίνεται ντόρος...και από συζήτηση...δεν κάνεις τίποτα. Σε προκαλώ λοιπόν να βρεις εδώ μέσα έναν που να πει ένα καλό λόγο για τις ιδέες που έχεις αναπτύξει εδώ..(όχι που έχεις αντιγράψει..)
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 26, 2013 10:23 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Είπαμε δεν κάνεις τίποτα δημιουργικό...μόνο καταστροφικό!
Όλα τα άλλα που τα δείχνεις ως μειονεκτήματα μόνο τέτοια δεν είναι. Η Θεωρία των Ροών είναι μια θεωρία (και όχι ένα θεώρημα αν καταλαβαίνεις την διαφορά...), η οποία στηρίζεται σε κάποιες παραδοχές. Τώρα αν αυτές δεν σου αρέσουν, για σένα δεν έχει νόημα η θεωρία μου. Πού λέει εδώ ότι οι ιδέες απαγορεύονται και από που ξεχωρίζεις ότι μια ιδέα όπως η θεωρία μου με διαφημίζει; Τι έχω να κερδίσω από αυτήν την ανούσια για σένα θεωρία; Άρα εδώ λες τρίχες. Επίσης το αν βγάζω χρήματα από φωτογραφίσεις και βιντεοσκοπήσεις, πού είναι το μεμπτό; Θα με επιλέξει κανείς ως φωτογράφο επειδή γράφω στο filosofia.gr ή επειδή έχω αναπτύξει μία κατ΄εσένα ανούσια θεωρία; Καταλαβαίνεις ότι αυτές οι κατηγορίες σου δεν έχουν καμία θέση....
"Δεν διαφημίζομαι"



Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 26, 2013 11:08 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Vasana έγραψε:
Το ερώτημα δεν είναι πόσο ψυχανώμαλη είναι η συμπεριφορά του πύργου αλλά η προκλητική ανοχή του διαχειριστή του φόρουμ. Twisted Evil
Να υποθέσω ότι ανήκουν στην ίδια κλαδική;
ΕΣΥ Γ@ΜΩΤΡΟΛΛΕΡ ΠΑΡΤΟΝ Π*ΥΛΟ ΑΠΟ ΔΩ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΠΗΡΕ Ο ΦΙΛΑΡΑΚΟΣ ΣΟΥ Ο Αstrarxis.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 26, 2013 4:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τι δείχνει βρε βλάκα η σελίδα που αναφέρεις και μάλιστα με φωτογραφία (πως το σκέφτηκες αυτό να το φωτογραφίσεις...μόνο εσύ το καταλαβαίνεις);

Δείχνει λοιπόν μια γλώσσα προγραμματισμού που έχω γράψει για μαθητές! Δίνω δε και τον κώδικά της δωρεάν! Είδες να πουλάω τίποτα;
Το ότι έχω τη συγκεκριμένη σελίδα σε ένα τόπο που έχω μια προσωπική σελίδα λες να σημαίνει ότι διαφημίζω την εργασία μου στο www.filosofia.gr;
Δηλαδή υποψιάζεσαι ότι γράφω εδώ και δίνω χρόνο από τη ζωή μου μήπως κάποιος από τη σύνδεση βγάλει συμπέρασμα ότι είμαι ελεύθερος φωτογράφος και να με λυπηθεί ή λόγω άλλης συναισθηματικής φόρτισης μου δώσει εργασία; Πρέπει να είσαι πολύ ηλίθιος να πιστεύεις ότι αυτό το πράγμα μπορεί να λειτουργήσει.
Αφενός εγώ δεν εργάζομαι εκτός περιοχής, αφετέρου στην περιοχή μου με γνωρίζουν και την σελίδα την έχω φτιάξει χωρίς επιδότηση ως αντιπροσωπευτική, να έχω απλά μια παρουσία, και μάλιστα μέσα από αυτήν μπορεί κανείς να κατεβάσει και το έτερο πρόγραμμα Fotodigitallab5 που δίνω επίσης δωρεάν για φωτογράφους!

Άσε που μέσω facebook ανεβάζω συχνά φωτογραφίες και έχω αρκετούς φίλους που τους αρέσουν οι φωτογραφίες μου...και ίσως αυτό να είναι η καλύτερη διαφήμισή μου!

Όλο χαζά επιχειρήματα φέρνεις...και εκείνο το ανέκδοτο ότι έχεις πτυχίο του χώρου της φιλοσοφίας...μάλλον ψέμα μου φαίνεται! Δεν μπορείς να ξεφτιλίζεις έτσι το πανεπιστήμιο!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 26, 2013 9:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Laughing Laughing
Και μόνο το ότι μπαίνεις στη διαδικασία να απολογηθείς... λέει πολλά.
Μυγιάζεται αυτός που έχει τη μύγα λένε.

Υ.Γ. Α, και λυπάμαι που το πανεπιστήμιο δεν βγάζει αμόρφωτους και απαίδευτους.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 26, 2013 10:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν απολογούμαι...αλλά για σένα ότι και να γράψει ο άλλος.....ζεις στη κοσμάρα σου!
Ο πτυχιούχος γιαλαντζί Opyrgos (αν είχες πτυχία θα καταλάβαινες, όπως τόσοι άλλοι πτυχιούχοι εδώ...)
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 27, 2013 1:48 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τράβα από δω ρε γυφτόβλακα που πέρασες σε ένα ΤΕΙ της κακιάς ώρας, που υπήρχε μόνο και μόνο για να στηρίζεται οικονομικά η τοπική κοινωνία, και θες να μιλάς και επί ίσοις όροις με τους πτυχιούχους πανεπιστημίου.

Έλα... απολογήσου τώρα για το ΤΕΙ σου.
Πες μας πάλι την ιστορία της ζωής σου.
Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 27, 2013 5:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν πιστεύω να έχεις βγάλει το πανεπιστήμιο που έτρωγε πακτωλό χρημάτων για καμπινέδες, πλακάκια και άλλα άσχετα με το έργο του - είχε και έργο;
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 27, 2013 6:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ό,τι του φανεί του Λωλοστεφανή!
Είναι δυνατόν όμως ο κλασικός ο μαλάκας ο Έλληνας να μην έχει άποψη ΚΑΙ για το Πάντειο Πανεπιστήμιο και ό,τι εχει να κάνει με αυτό;
Έτυχε να ακούσει κάποτε κάτι σχετικό στα κανάλια, αφού ξημεροβραδιάζεται μπροστά στην τηλεόραση, οπότε ό,τι σχετικό ακούσει αργότερα σε μια συζήτηση για το Πάντειο... θα έχει να πει κάτι (στην ουσία να αναπαράξει άσχετες πληροφορίες δια του "χαλασμένου τηλεφώνου", αφού ό,τι ακούει λέει).
Αυτή είναι η σύγχρονη ελληνική ασθένεια.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center