Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΝΙΚΟΣ

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
efedrikoi_dolofonoi
Επίκουρος


Εγγραφή: 30 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 45
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 20, 2005 8:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΝΙΚΟΣ Απάντηση με Συμπερίληψη

Μερικές φορές σκέφτομαι γιατί να είμαι [ ανορθόγραφος ] και δεν κάθομαι να μαθό να γράφο αλλά μετά λέω , αν μαθό να γράφο δεν θα ξερό να σκέφτομαι , τη ειρωνεία και αυτο να είσαι αυτός που είσαι και να πρέπει , να γυνής διαφορετικώς για τους άλλους , ακόμα τη ουσία θα είχε να ήμουνα , κάποιος άλλος και όχι αυτός που θέλω να είμαι .
Έλενα
Είσαι αυτο που σε έπλασε κάποιος να είσαι το σύμπαν η το άγνωστο [ γέλια ]
Τώρα τη να σου πω πως με πικραίνει η τρελά σου και η αφέλεια σου , που με θέλετε ολλοι να γίνω ο δικό σας εαυτός , η δικιά σας σκιά , όχι για εμένα αλλά για τον γύρο κόσμο .
Έλενα
Μόρο μου δεν ζεις μόνος σου η γύρο μας δημιουργούν τα δεσμά της υποκρισίας και του ψευδούς , ένα κομμάτι είναι και η τρελά σου να μην θέλεις να γυνής ένα με όλα αυτά , τα κομμάτια .
Μα επειδή δεν ξερό να γράφο [ γελάω πολλή ] πάει να πει πως , δεν ξερό να ονειρεύομαι να διαβάζω και να σε σκέφτομαι σαν τρελός , μην γινόμαστε και τρελή , αφού στην δουλεία μου ζω δεν χρειάζεται γραβάτα , ούτε αξιώματα μόνο πυρρά και γνώση στο αντικείμενο , γιατί να είμαι σαν τους άλλους δεν είναι παράλογο
Έλενα
Παράλογο είναι που ασχολούμαι μαζί σου .??????????????????????
Razz
_________________
Δεν ξερό να λέω κολακείες μόνο αλήθειες .
Ξερό τη είμαι και που φτάνω
Και αναλαμβάνω τα λάθη της ζωης που ζωγράφισα .
Μου αρέσει να τα λέω με φίλους , από το κουτή της σκέψης και της ζωης μου , αλλά σιχαίνομαι το ψέμα και την υποκρισία .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center